» »

Kakšna je višina kazni za prehitro vožnjo skozi cestninsko postajo???

Kakšna je višina kazni za prehitro vožnjo skozi cestninsko postajo???

1
2
»

Vikking ::

sem najdu članek celo na drugem forumu:

Gandalfar ::

Tole si dal pa cisto neberljiv sken brez vira

Vikking ::

gandalfar: Tole sliko sem našel na drugem forumu, se pa na to sodbo (žal je na spletnih straneh sodišča nisem našel) opira tudi članek iz žurnala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

miraldi ::

FlyingBee je izjavil:

player , šel si 88 km/h kjer je omejitev 60, kaj ni jasno?


Sej pravim jbg bom prebolu 40Eur. Pač nepoznan kraj nisem bil 2leti tam zraven moja draga in njena kolegica vmes zajebancija in pol se mi še preoblači odzadi in itak čist pozabu na omejitev 8-)

Nasplošno pa nisem neki brezobziren manijak na cesti.

Bolj me moti, da grejo z radarji merit hitrosti po ac(čeprav so majhe kazni) medtem, ko vidim kako nekateri divjajo čez naselja ter čez cone mimo vrtcev in šol, da bi ga res zakuru v tistmu avtu njegovmu.

Je pa jasno, da tistih nadstreškov ne podarejo zaradi kasiranja. Sej za kamijone bi še vedno lahko pustili hiško ob strani.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

root987 ::

Bolj me moti, da grejo z radarji merit hitrosti po ac(čeprav so majhe kazni) medtem, ko vidim kako nekateri divjajo čez naselja ter čez cone mimo vrtcev in šol, da bi ga res zakuru v tistmu avtu njegovmu.

Jah, to je pa nesrečna stran tistega "en policist na osemsto prebivalcev" al kakšno že imamo razmerje... ne morejo bit povsod hkrati, tudi pa ne morejo 24/7 samo varovati šol in vrtcev, ker bi bil po vseh ostalih delih cest potem masaker. So pa šole in vrtci tiste točke, kjer bi lahko namestili stacionarne radarje mirne vesti ravno zato...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ABX ::

Ali pa ležeče policaje, tako da bo mir tudi ko jih ni.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

šernk ::

root987 je izjavil:


Jah, to je pa nesrečna stran tistega "en policist na osemsto prebivalcev" al kakšno že imamo razmerje... ne morejo bit povsod hkrati, tudi pa ne morejo 24/7 samo varovati šol in vrtcev, ker bi bil po vseh ostalih delih cest potem masaker. So pa šole in vrtci tiste točke, kjer bi lahko namestili stacionarne radarje mirne vesti ravno zato...


Ne vem, ob zadnji stavki policistov je bil promet najbolj tekoč na našem koncu, nobenih nesreč, prehitevanj itd... V trenutku ko so policisti poostrili nadzor so bile 3 nesreče v enem tednu.

pač tisti ki so se bali policajev so v stavki vozili po omejitvah in ne pod in promet je dejansko tekel.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

root987 ::

šernk je izjavil:

root987 je izjavil:


Jah, to je pa nesrečna stran tistega "en policist na osemsto prebivalcev" al kakšno že imamo razmerje... ne morejo bit povsod hkrati, tudi pa ne morejo 24/7 samo varovati šol in vrtcev, ker bi bil po vseh ostalih delih cest potem masaker. So pa šole in vrtci tiste točke, kjer bi lahko namestili stacionarne radarje mirne vesti ravno zato...


Ne vem, ob zadnji stavki policistov je bil promet najbolj tekoč na našem koncu, nobenih nesreč, prehitevanj itd... V trenutku ko so policisti poostrili nadzor so bile 3 nesreče v enem tednu.

pač tisti ki so se bali policajev so v stavki vozili po omejitvah in ne pod in promet je dejansko tekel.

Ma ti anekdotični dokazi so tako-tako...


Sem nekoč nekdaj že bral nekaj o tem da so ponekod ukinjali znake in so zaradi višje previdnosti (in prenehanju predpostavljanja) vseh zabeležili nižje število nesreč, ampak se mi zdi da je bila to med bolj redkimi študijami, tako da se osebno ne bi preveč hitro podal v to da ukinemo prometno policijo (in/ali) predpise...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

šernk ::

Sem nekoč nekdaj že bral nekaj o tem da so ponekod ukinjali znake in so zaradi višje previdnosti (in prenehanju predpostavljanja) vseh zabeležili nižje število nesreč, ampak se mi zdi da je bila to med bolj redkimi študijami, tako da se osebno ne bi preveč hitro podal v to da ukinemo prometno policijo (in/ali) predpise...


ne rečem, da jih je treba ukinit ampak naj končno začnejo delat in kaznovat folk ki vleče nepregledne kolone za seboj. Tu pri nas cca 10-15 pacientov odstraniš iz prometa in nimaš praktično nobenega prehitevanja več (razen tista 2 norca, ki se pač najdeta). Enostavno ti more dopizdit, da se vsak dan cijaziš 60 (v primeru 1mm snega na cesti pa neverjetnih 20), če štartaš od doma samo 1 minuto prepozno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SplitCookie ::

Zagotavljanje prometne varnosti je 'overrated'
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

LordPero ::

Pri cestninskih postajah je kakšna omejitev hitrosti? 8-O

root987 je izjavil:

Če voziš 93kmph na 60 pa si 50% čez omejitev in si krepko v kategoriji idiotov, za katere je moje osebno mnenje, da bi jim morali vzeti izpit po 2. ali 3. takšnem prekršku... ampak hej, that's just IMO.

10 km H4 je na vsake par dni omejenih na 60 kmph (včasih so tuneli kljub temu 80 kmph) in one does not simply walk at 60 kmph, ker pač mal piha (we like the blow ;)). U bistvu afaik noben ne (dobesedno brez heca, nisem še nikoli srečal nobenega, ki bi vozil 60, tudi 80 je bolj redko -izjema je seveda gosta megla, kjer itaq že moraš trobit za ekolokacijo). Sploh pa, če je omejitev 60 nad vsakim pasom, ti pa voziš po sredini (torej levi dve gumi sta na levem, desni pa na desnem pasu), se šteje, da lahko furaš 120.

Also, dvomim, da se nisi še nikoli peljal vsaj za trenutek cca 50% nad omejitvijo (nenamerno). Recimo delo na AC, ponoči, nikjer nobenega avta ali delavca, omejitev 40 kmph.
Da ne bo pomote, se strinjam z vožnjo po omejitvi, sploh okrog takih zadev kot so cestninske & stuff, hočem le rečt, da si včasih vzamejo kar precej preventive (in vsake toliko tudi enostavno naredijo napako in ne postavijo prekinitve omejitve hitrosti), tudi zaradi kazenske odgovornosti (Dars jo seveda ima, ne?).

Mal bolj resno -a je še/že kdo opazil kje kakšno kontrolo hitrosti v tistem območju po cestninskih postajah, ko še vedno velja zmanjšana omejitev hitrosti?
LordPero

Vikking ::

LordPero je izjavil:

Pri cestninskih postajah je kakšna omejitev hitrosti? 8-O



Točen odgovor je že bil podan. Omejitev določa zadnji prometni znak pred cestninsko postajo (pri nekaterih cestninskih postajah je to 60km/h, na nekaterih 40km/h).
Talne označbe ne veljajo in so zgolj priporočilo voznikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

LordPero ::

Hm, mal si zgrešil duh mojega posta (ali si dejansko mislil, da imam praksno tam vozit 130 kmph?). Oz. če si tisto vprašanje vzel za resno, potem definitivno ne enako resno vzet tistega glede omejitve hitrosti pri vožnji po dveh pasovih hkrati -prometni znaki za omejitev hitrosti se ne seštevajo ;).
LordPero

root987 ::

Zagotavljanje prometne varnosti je 'overrated'

Can only say an idiot.

LordPero je izjavil:

Pri cestninskih postajah je kakšna omejitev hitrosti? 8-O

root987 je izjavil:

Če voziš 93kmph na 60 pa si 50% čez omejitev in si krepko v kategoriji idiotov, za katere je moje osebno mnenje, da bi jim morali vzeti izpit po 2. ali 3. takšnem prekršku... ampak hej, that's just IMO.

10 km H4 je na vsake par dni omejenih na 60 kmph (včasih so tuneli kljub temu 80 kmph) in one does not simply walk at 60 kmph, ker pač mal piha (we like the blow ;)). U bistvu afaik noben ne (dobesedno brez heca, nisem še nikoli srečal nobenega, ki bi vozil 60, tudi 80 je bolj redko -izjema je seveda gosta megla, kjer itaq že moraš trobit za ekolokacijo). Sploh pa, če je omejitev 60 nad vsakim pasom, ti pa voziš po sredini (torej levi dve gumi sta na levem, desni pa na desnem pasu), se šteje, da lahko furaš 120.

Also, dvomim, da se nisi še nikoli peljal vsaj za trenutek cca 50% nad omejitvijo (nenamerno). Recimo delo na AC, ponoči, nikjer nobenega avta ali delavca, omejitev 40 kmph.
Da ne bo pomote, se strinjam z vožnjo po omejitvi, sploh okrog takih zadev kot so cestninske & stuff, hočem le rečt, da si včasih vzamejo kar precej preventive (in vsake toliko tudi enostavno naredijo napako in ne postavijo prekinitve omejitve hitrosti), tudi zaradi kazenske odgovornosti (Dars jo seveda ima, ne?).

Mal bolj resno -a je še/že kdo opazil kje kakšno kontrolo hitrosti v tistem območju po cestninskih postajah, ko še vedno velja zmanjšana omejitev hitrosti?

Ne poznam H4, se še nisem kdaj tam vozil, tako da ti bom moral kar verjet na besedo da imate kr precej idiotov na cestah... Ker da se vsenapovprek krši za 50% omejitve je pa že mal too much?!

Skoraj gotovo sem kdaj že nenamerno kaj prekršil (čeprav 50% močno dvomim, bi si skoraj drznil reči nikdar), k sreči še nikdar fasal kazni ali povzročil kakršnih koli posledic, ampak ne moreš pa potem se pizdit čez policaje in kako ne moreš sedaj svoje punce na kosilo peljat (kar je počel avtor teme) - pizdiš se lahko le in samo čez svojo nepazljivost/neumnost.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BigWhale ::

miraldi je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

player , šel si 88 km/h kjer je omejitev 60, kaj ni jasno?


Sej pravim jbg bom prebolu 40Eur. Pač nepoznan kraj nisem bil 2leti tam zraven moja draga in njena kolegica vmes zajebancija in pol se mi še preoblači odzadi in itak čist pozabu na omejitev 8-)

Nepoznan kraj?! Kaj pa ima kraj veze s tem, da gledas na cesto in upostevas prometne oznake? Kaj ce bi spregledal pesca?

Taki izgovori za prekoracitev samo kazejo na to, da se nisi zrel za to, da bi ti pustili upravljanje z avtomobilom.

miraldi ::

BigWhale je izjavil:

miraldi je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

player , šel si 88 km/h kjer je omejitev 60, kaj ni jasno?


Sej pravim jbg bom prebolu 40Eur. Pač nepoznan kraj nisem bil 2leti tam zraven moja draga in njena kolegica vmes zajebancija in pol se mi še preoblači odzadi in itak čist pozabu na omejitev 8-)

Nepoznan kraj?! Kaj pa ima kraj veze s tem, da gledas na cesto in upostevas prometne oznake? Kaj ce bi spregledal pesca?

Taki izgovori za prekoracitev samo kazejo na to, da se nisi zrel za to, da bi ti pustili upravljanje z avtomobilom.


Pešec na ac?

Sem pa zelo dober voznik in mi ne moreš sodit samo na podlagi napisanega, ker me ne poznaš.
Sem že dostikrat preprečil nesrečo, ko nekateri osebki ne je** 5% prometnih znakov pri katerih bi morali ustavit ipd.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

FlyingBee ::

ja, ni črno belo tole, recimo alko je še najhujši, primer Maček ali pa tisti kombi na Šmartinski oziroma ta na Slovenčevi, ko sta dve 19 letnici umrli ... sam se najbolj bojim kot pešec

na avtocesti so možne velike katastrofe in če še nisi naredil napake, je lahko prva že usodna

LordPero ::

root987 je izjavil:

Ne poznam H4, se še nisem kdaj tam vozil, tako da ti bom moral kar verjet na besedo da imate kr precej idiotov na cestah... Ker da se vsenapovprek krši za 50% omejitve je pa že mal too much?!

Če nisi prebral celega posta -omejitev iz 100 kmph pade na 60 kmph ko piha veter nekje 80-100 kmph (torej nič, toliko da se regrat posadi), pa še to je merjeno po nekih senzorjih, ki so nelogično postavljeni (premalo, ne blizu ceste & odsek omejitve hitrosti je prevelik, kjer pač zaradi enega ovinka omejijo 10 ali 20 km ceste). Torej je za rezultat omejitev v opazno veliki meri brez veze, na cesti se ne občuti/vidi nobene razlike, vse je isto (gužve tam itaq nikoli ni). In če se to ponavlja toliko let, se folk pač nauči.
Seveda ob tem velja tudi prepoved za tovorna vozila & stuff, kar je tista glavna zadeva, ampak 60 kmph za osebna vozila na tako dolgem odseku, brez da bi lahko zaznal kakšno spremembo, je pač preveč za praktično vse voznike, ker 60 kmph po AC ti da občutek hitrosti mestne vožnje in vozniki nenamenoma vozijo več (sploh v dolino, kjer v vsakem primeru večinoma žlajfaš).

Tako, da se ne strinjam, da so potem vsi na tej cesti idioti (starejši, tujci, ljudje iz tvoje neposredne okolice, vozniki tistih 1,2 l avtomobilčkov etc.).
Pač, sploh ob lepem vremenu, 60 kmph na dveh praznih pasovih, 10 oz. 20 km (=10 oz. 20 minut), brez del ali drugih ovir na cesti je mal bedno & potem večina niti ne opazi, kdaj pospeši do 90 kmph.
Mi je pa zanimivo, kako dobro znaš ocenit toliko ljudi (tisto od "idiotov"), ki jih ne poznaš v situaciji, ki je ne poznaš :).

Pa tudi drugače, mislim, da imaš mogoče občutek, da je 50% prekršitev hitrosti (naših voznikov na naših cestah) neka precej bolj redka zadeva, kot mogoče v resnici je :). Npr. 190-200 kmph po AC?

Also, so tudi primeri, ko se tam (H4) dejansko čuti sunke vetra na avtu (mal zaziba avto), pa ni nobene omejitve (kot omenjeno, merilniki za hitrost vetra so verjetno na neuporabnih lokacijah -saj nekaj bodo baje spremenili to).

root987 je izjavil:

Skoraj gotovo sem kdaj že nenamerno kaj prekršil (čeprav 50% močno dvomim, bi si skoraj drznil reči nikdar), k sreči še nikdar fasal kazni ali povzročil kakršnih koli posledic, ampak ne moreš pa potem se pizdit čez policaje in kako ne moreš sedaj svoje punce na kosilo peljat (kar je počel avtor teme) - pizdiš se lahko le in samo čez svojo nepazljivost/neumnost.

Aja, to pa itaq (se strinjava), zakon je jasen, cene nekje smiselne, dokazi trdni, se niti nimaš kaj sekirat ali razburjat, samo plačat oz. kvečjemu se še zahvalit, ker to pomaga tudi pri tvoji varnosti.
Da avtor teme fura še druge v avtu nad omejitvijo pa, hm, not ql imho (saj ne, da se ne moreš tam peljat 200+ kmph skozi, ampak stvari pač vedno lahko gredo narobe + nisi ne sam na cesti & ne v avtu v primeru OPa -verjetno se ne zaveda, kakšne oz. kako & zakaj lahko nastanejo posledice, sploh če je bla kera izmed bejb lepa, tako se pač varuje/izpostavlja nižjemu tveganju, ne? :)).


miraldi je izjavil:

Pešec na ac?

A še nisi vidu nobenga? Sploh pri cestninskih?

miraldi je izjavil:

Sem pa zelo dober voznik ...

Jup, vsi, ki to rečejo zase, so praktično vedno zelo dobri vozniki, ja.

Zanimivo tudi, da tisto malo folka, ki jih poznam, da se kaj ukvarjajo z dirkanjem, vozijo precej izrecno po(d) omejitvah.
LordPero

zuz3k ::

a ni tako da so talne označbe veljale še, ko so bile rampe, zdaj
ker jih ni več ne veljajo in naj bi bila omejitev 50 km/h
Life is a psychological game.

miraldi ::

LordPero je izjavil:

root987 je izjavil:

Ne poznam H4, se še nisem kdaj tam vozil, tako da ti bom moral kar verjet na besedo da imate kr precej idiotov na cestah... Ker da se vsenapovprek krši za 50% omejitve je pa že mal too much?!

Če nisi prebral celega posta -omejitev iz 100 kmph pade na 60 kmph ko piha veter nekje 80-100 kmph (torej nič, toliko da se regrat posadi), pa še to je merjeno po nekih senzorjih, ki so nelogično postavljeni (premalo, ne blizu ceste & odsek omejitve hitrosti je prevelik, kjer pač zaradi enega ovinka omejijo 10 ali 20 km ceste). Torej je za rezultat omejitev v opazno veliki meri brez veze, na cesti se ne občuti/vidi nobene razlike, vse je isto (gužve tam itaq nikoli ni). In če se to ponavlja toliko let, se folk pač nauči.
Seveda ob tem velja tudi prepoved za tovorna vozila & stuff, kar je tista glavna zadeva, ampak 60 kmph za osebna vozila na tako dolgem odseku, brez da bi lahko zaznal kakšno spremembo, je pač preveč za praktično vse voznike, ker 60 kmph po AC ti da občutek hitrosti mestne vožnje in vozniki nenamenoma vozijo več (sploh v dolino, kjer v vsakem primeru večinoma žlajfaš).

Tako, da se ne strinjam, da so potem vsi na tej cesti idioti (starejši, tujci, ljudje iz tvoje neposredne okolice, vozniki tistih 1,2 l avtomobilčkov etc.).
Pač, sploh ob lepem vremenu, 60 kmph na dveh praznih pasovih, 10 oz. 20 km (=10 oz. 20 minut), brez del ali drugih ovir na cesti je mal bedno & potem večina niti ne opazi, kdaj pospeši do 90 kmph.
Mi je pa zanimivo, kako dobro znaš ocenit toliko ljudi (tisto od "idiotov"), ki jih ne poznaš v situaciji, ki je ne poznaš :).

Pa tudi drugače, mislim, da imaš mogoče občutek, da je 50% prekršitev hitrosti (naših voznikov na naših cestah) neka precej bolj redka zadeva, kot mogoče v resnici je :). Npr. 190-200 kmph po AC?

Also, so tudi primeri, ko se tam (H4) dejansko čuti sunke vetra na avtu (mal zaziba avto), pa ni nobene omejitve (kot omenjeno, merilniki za hitrost vetra so verjetno na neuporabnih lokacijah -saj nekaj bodo baje spremenili to).

root987 je izjavil:

Skoraj gotovo sem kdaj že nenamerno kaj prekršil (čeprav 50% močno dvomim, bi si skoraj drznil reči nikdar), k sreči še nikdar fasal kazni ali povzročil kakršnih koli posledic, ampak ne moreš pa potem se pizdit čez policaje in kako ne moreš sedaj svoje punce na kosilo peljat (kar je počel avtor teme) - pizdiš se lahko le in samo čez svojo nepazljivost/neumnost.

Aja, to pa itaq (se strinjava), zakon je jasen, cene nekje smiselne, dokazi trdni, se niti nimaš kaj sekirat ali razburjat, samo plačat oz. kvečjemu se še zahvalit, ker to pomaga tudi pri tvoji varnosti.
Da avtor teme fura še druge v avtu nad omejitvijo pa, hm, not ql imho (saj ne, da se ne moreš tam peljat 200+ kmph skozi, ampak stvari pač vedno lahko gredo narobe + nisi ne sam na cesti & ne v avtu v primeru OPa -verjetno se ne zaveda, kakšne oz. kako & zakaj lahko nastanejo posledice, sploh če je bla kera izmed bejb lepa, tako se pač varuje/izpostavlja nižjemu tveganju, ne? :)).


miraldi je izjavil:

Pešec na ac?

A še nisi vidu nobenga? Sploh pri cestninskih?

miraldi je izjavil:

Sem pa zelo dober voznik ...

Jup, vsi, ki to rečejo zase, so praktično vedno zelo dobri vozniki, ja.

Zanimivo tudi, da tisto malo folka, ki jih poznam, da se kaj ukvarjajo z dirkanjem, vozijo precej izrecno po(d) omejitvah.


Imel sem 4 prometne nesreče vedno po krivdi drugega(pijan čelno, prehitro čez ovinek, izsilila prednost, trk v rit).
Tako, da samo čakam kdaj bo spet kdo čudno pripeljal nasproti/iz strani, da bom spet jaz tisti "majmun" kateri se umakne na bankino ali bremza kokr se da.

Obstaja pa VELIKO ljudi, ki pravijo, da so dobri vozniki saj že 30let+ niso dobili nobene kazni( vozijo striktno po zakonu) kaj šele imeli prometne nesreče.
A v stvari normalno, da nisi imel prometne nesreče, ko se ti pa vedno drugi umikajo, ko ga ti voziš kakor, da si sam na cesti.

Pa, ko vidiš ljudi, ki se izven naselja kjer je omejitev hitrosti 90km/h vozijo 5okm/h in z tem delajo gužvo in sranje po cesti. Če ne moreš voziti vsaj po omejitvah(razen kjer so zares uničene ceste res nesmiselne) voziti po omejitvah ali malo pod njo potem naj grejo taki osebki z avtobusom, taksijem, z znacem/družinskim članom.

Tukaj odprem temo čist za info o višini kazni za prehitro vožnjo čez cestnisko postajo pa že vsi sodite. Jbg se zgodi. VSAKEMU..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

bdoxx ::

Tako, da samo čakam kdaj bo spet kdo čudno pripeljal nasproti/iz strani, da bom spet jaz tisti "majmun" kateri se umakne na bankino ali bremza kokr se da.

problem nastane napr., ko se ti umakneš nevarnemu vozilu, pri tem pa poškoduješ samo svojega. dobiš kazen + še stroške maš.

Ziga Dolhar ::

Miraldi,

miraldi je izjavil:


Imel sem 4 prometne nesreče vedno po krivdi drugega(pijan čelno, prehitro čez ovinek, izsilila prednost, trk v rit).
Tako, da samo čakam kdaj bo spet kdo čudno pripeljal nasproti/iz strani, da bom spet jaz tisti "majmun" kateri se umakne na bankino ali bremza kokr se da.

Obstaja pa VELIKO ljudi, ki pravijo, da so dobri vozniki saj že 30let+ niso dobili nobene kazni( vozijo striktno po zakonu) kaj šele imeli prometne nesreče.
A v stvari normalno, da nisi imel prometne nesreče, ko se ti pa vedno drugi umikajo, ko ga ti voziš kakor, da si sam na cesti.


ne morem, da se ne bi spomnil na tole. Morda točka številka 1.) (čist na koncu)? :)
https://dolhar.si/

BigWhale ::

miraldi je izjavil:

Tukaj odprem temo čist za info o višini kazni za prehitro vožnjo čez cestnisko postajo pa že vsi sodite. Jbg se zgodi. VSAKEMU..


Meni se je zgodilo dvakrat. Ko sem bil se mlad in neumen in sem mislil, da sem dober sofer. Zdaj se mi pa zdi, da sem povprecen, pa se mi vec ne dogaja.

St235 ::

zuz3k je izjavil:

a ni tako da so talne označbe veljale še, ko so bile rampe, zdaj
ker jih ni več ne veljajo in naj bi bila omejitev 50 km/h


dajmo, saj so te že v šoli naučil brat. V temi lepo piše kako in kaj je talnimi označbami in kako je z omejitvami. Teh 50 si si pa dobesedno iz riti potegnil. Ravno tako bi rad videl razlago, kako si čez rampo (razen ABC) peljal 40 km/h ali kakorkoli naj bi blo na fiktivnih talnih označbah.

miraldi ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Miraldi,

miraldi je izjavil:


Imel sem 4 prometne nesreče vedno po krivdi drugega(pijan čelno, prehitro čez ovinek, izsilila prednost, trk v rit).
Tako, da samo čakam kdaj bo spet kdo čudno pripeljal nasproti/iz strani, da bom spet jaz tisti "majmun" kateri se umakne na bankino ali bremza kokr se da.

Obstaja pa VELIKO ljudi, ki pravijo, da so dobri vozniki saj že 30let+ niso dobili nobene kazni( vozijo striktno po zakonu) kaj šele imeli prometne nesreče.
A v stvari normalno, da nisi imel prometne nesreče, ko se ti pa vedno drugi umikajo, ko ga ti voziš kakor, da si sam na cesti.


ne morem, da se ne bi spomnil na tole. Morda točka številka 1.) (čist na koncu)? :)


Sem kar čaku, da me spet kontra zabijete. Sam realno če mi model pijan čelno prileti vame sem potem jaz kriv, da se je zaletel? Ali pa, ko kar naenkrat z desne strani(malo parkirišče) ženska brez, da bi pogledala zapelje na moj pas a na drugem pasu kolona tako, da se nemoreš umakniti na nasprotno stran. Zato sem jaz slab voznik hahaha :))

In ja ponavadi ravno TISTI, ki človeka preprečujejo, da je slab voznik so SAMI najslabši vozniki.
Pa, če vozi nekdo Audi A8 to človeku nič ne pomaga, ker če je človek kramp za volanom je kramp pa, če ima 100 elektronskih pomagal bo še vedno ogrožal druge/in sebe.
Pa kako nekateri parkirajo avtomobile..obup...

bdoxx je izjavil:

Tako, da samo čakam kdaj bo spet kdo čudno pripeljal nasproti/iz strani, da bom spet jaz tisti "majmun" kateri se umakne na bankino ali bremza kokr se da.

problem nastane napr., ko se ti umakneš nevarnemu vozilu, pri tem pa poškoduješ samo svojega. dobiš kazen + še stroške maš.


Hja je bedno, ko se ti osebek pelje nasproti z Range Roverjem ti pa v starem avtu. Samo umakneš se lahko, ker trk se zate nebo končal dobro.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

bdoxx ::

potrudi se, da ga vsaj oplaziš, če je le možno :)

LordPero ::

@miraldi, ne mi celega posta quotat, navedi na kar odgovarjaš ;).

miraldi je izjavil:

A v stvari normalno, da nisi imel prometne nesreče, ko se ti pa vedno drugi umikajo, ko ga ti voziš kakor, da si sam na cesti.

... 8-O ... A ti pol direkt resno, da bolj hitro oz. "kot majmun" voziš, normalno, da imaš manj nesreč? Ja ql. Samo to pomeni, da si ti dokaj neumen/naklonjen tveganju, če voziš po omejitvah.

Ziga Dolhar je izjavil:

Miraldi,
...
ne morem, da se ne bi spomnil na tole. Morda točka številka 1.) (čist na koncu)? :)

What he said :D. Pač sumljiv zelo dober voznik je sumljiv.

miraldi je izjavil:

Pa, ko vidiš ljudi, ki se izven naselja kjer je omejitev hitrosti 90km/h vozijo 5okm/h in z tem delajo gužvo in sranje po cesti. Če ne moreš voziti vsaj po omejitvah(razen kjer so zares uničene ceste res nesmiselne) voziti po omejitvah ali malo pod njo potem naj grejo taki osebki z avtobusom, taksijem, z znacem/družinskim članom.

Eh, pusti žvet folku, dokler tebi pusti žvet -al si živčen 'zelo dober voznik' al kaj? :D


miraldi je izjavil:

In ja ponavadi ravno TISTI, ki človeka preprečujejo, da je slab voznik so SAMI najslabši vozniki.

Jup, točno tako, kako si vedel? Sej povsod v lajfu je tako, recimo v šoli, ko te prfuxi prepričujejo, da si butelj in ne znaš snovi, to samo pomeni, da jo TI zelo dobro znaš in ONI sami ne.

miraldi je izjavil:

Pa, če vozi nekdo Audi A8 to človeku nič ne pomaga, ker če je človek kramp za volanom je kramp pa, če ima 100 elektronskih pomagal bo še vedno ogrožal druge/in sebe.

No, mal majn sebe, če ima toliko pomagal & varen avto.

miraldi je izjavil:

... ti pa v starem avtu. Samo umakneš se lahko, ker trk se zate nebo končal dobro.

Namiguješ, da ne voziš nad omejitvijo, ker ne moreš? (relax, sej sam jokeam, all OK -ampak resno, ne okol govort, da si 'zelo dober voznik' (ali karkoli really), folk te bo meu za retarda s plenico)

Pa nehi se že enkrat furat v napačno smer, no, če vsi vozijo tebi nasproti je precej verjetno, da si na nasprotnem pasu.
LordPero
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naše avtoceste

Oddelek: Na cesti
334269 (2423) Miha 333
»

Radar me je ujel in slikal

Oddelek: Loža
4511393 (9856) Valvoline
»

Cestninske postaje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576694 (5897) WamPIRe-
»

omejitev hitrosti na ljubljanski obvoznici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8717567 (15190) darkolord

Več podobnih tem