» »

Oldskul

Oldskul

Galaxy ::

Lepo pozravljeni slo-techovci!

S prijateljem sva prišla na idejo, da bi si kupila nek stari avtomobil in ga imela kot nekakšen "projekt" (obnova, styling). Budžet do 700€ in naj bi bil v voznem stanju (pločevina nima veze, če je zvita, zrjavela ali karkoli podobnega). Razmišljala sva, da bi kupila neko staro limuzino (kakšnega Mercedesa ali BMW) in vrezala streho dol - za sončno vreme, da bi malo "cruzala" naokoli. Nima veze, ali je bencinar ali diesel ali ima 5km ali 500.000.

Recimo nekaj takšnega: vrezala bi streho in ga prebarvala... http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=726...

Young and stupid... Kaj priporočate? :)

bluefish ::

In ti misliš, da vozilu kar tako mimogrede odrežeš streho ter se pričneš vozikati naokoli?

GGGGG ::

Predvsem stupid :) Ne gre tako, da kar streho odrežeš pa pelješ. Zaradi zgradbe avtomobila, pa v rekordnem času boš izredni tehnični fasal.

Kupi kaj takšnega, pa cruzaj brez strehe: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=702...

Gigahertz ::

"670#2500#8"

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Kaj pa varnost?

Unknown_001 ::

Hmm, če je karoserija samonosna, to z žaganjem ne more bit u redu.

Unknown_001 ::

Jst bi na vajnem mestu vzel takega, ki je že v osnovi kabrio. Kak VW hrošč, al pa lahk tud poiščeta kakega takega http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=685... vem da je obstajala ena kabrio seria sam ne da se mi poiskat.

eric_cartman ::

Problem je ta, ker ga nikol ne boš mogu registrirat.. Tako da lahko potem cruzaš samo po dvorišču in gmajni, če ga misliš v cabrio predelat. :) Tehničnega pač ne boš naredu, ker se konstrukcija lahko sesede.

Sicer pa če imaš željo, da nekaj prerihtaš ali urihtaš si vzemi nekega starejšega in že cabriota. Pa ga rihtaj. Samo ti povem, da to ne bo poceni. Vsak del, ki ga kupiš za avto in barva noro stane. Na koncu te bo ta projekt prišel kot našega družinskega kolega, ki se je spravu rihtat Forda iz leta 65. Je mogu preko Ebaya iskat dele in plačevat za njih duplo ceno, da jih je sploh dobil. Če že greš nekaj rihtat naj bo vsaj res zrihtano, zato kupuješ originalne dele.

In na koncu te projekt namesto 700 EUR tako kot želiš pride 5000 EUR. :D

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

S hroščem ne moreš falit. Delov maš kukr češ, so poceni, ni jih treba uvažat, ker jih v vsakem petem selu dobiš...

Go ahead! :))

carota ::

bluefish je izjavil:

In ti misliš, da vozilu kar tako mimogrede odrežeš streho ter se pričneš vozikati naokoli?

V študentskih časih so sosedje točno to naredili na stari stoenki - odrezali streho in potem kruzali naokoli po soseski. Parkirali pa so jo pod streho avtobusne postaje. :)

eric_cartman ::

@carota :))

Ja no..To že res.. Sam učasih te niso polcaji upalili za 1500 ojrof pa odvzem vozniške in prometne. :D

Jaz si s takim avtom nebi upal na cesto. Zdaj te grejo zafrkavat že če nimaš originalnega auspuha gor. Kaj šele da avtu sam odrežeš streho v prometni pa nikjer ne piše, da je to cabrio model. :D

CMpunk ::

Butni na mizo 9 čukov in maš to: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=727...

Unknown_001 ::

@eric_cartman

Jap, sranje use tole skp. Nam so zatežel, da je treba avto testirat, ko smo felge menal :))

CMpunk ::

10 mescev delaš prek študenta in si kral

Unknown_001 ::

A se men sam zdi al nas je EU tok zajebo, da si zarad po domač Dojč oz. ojro standardov ne mormo več takih kavbojskih po domače predelav privoščit.

eric_cartman ::

Avto sem dal predelat na plin strokovnjakom iz Zavolija. Plačal 1500 €. Dal avto na homologacijo pri Subaruju na letališki v LJ.

Pa še takrat so mi težil, da bi mi tist strokovnjak mogu eno cevko mal drugače speljat, ker je dost izpostavljena. Tako da sem mogu peljat nazaj, da mi je uno cevko drugje napeljov. Potem nazaj do tehničnega pregleda. In potem še 80 € homologacija in 7 € vpis v prometno.

Včasih pa so avto na plin predelali tako, da so si dali plinsko bombo notr in povezal z motorjem sami doma, pa jim ni noben težiu..

Tele EU standardi so res en velik crap. Samo za pobiranje denarja.

Unknown_001 ::

@eric cartman

Tole si poglej, pa je vse jasno.:D
http://www.mojsmeh.si/evropska-unija-po...

Važno da ma Brusel pa nemčija gnar, pa da druge tunkajo, tok, da sebi rit rešujejo.

TehDucky ::

Če malo bolj pogledaš vidiš, da nemčija serje sama nase :)

Glede predelave avta pa bi bilo slišat od OP kaj točno si želi. Veter v laseh ali malo igranja z neko staro kripo ?

eric_cartman ::

Me zanima ali je to le želja po izživljanju nad plehom ali pa 2. puberteta :), al pa se morš km pred ženo zatečt, ko ni dobre volje... hehe

@Raptor

Tole je dejansko res... Sam zanima me zakaj res Nemčija po sebi serje xD A je to namenoma al napaka.
Sam nš ptič bi mogu bit malo bolj pohablen..Ker smo svojo državo že sami tako uničl in izropal, da bi bil tist ptič bol neka piratska verzija brez nog in perja.. Pa met bi mogu eno velko luknjo v riti, ker ns use ostale države še dodatno j****jo... :D

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Ja prej bi naš ptič mogu bit pokazan kot molzna krava :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iscem avto do 2500€

Oddelek: Na cesti
317108 (6400) IvoJan
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020421 (16395) vorantz
»

Rabljena neupadljiva raketa(hiter avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20048299 (38550) MKC00
»

Nakup novega/rabljenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
313988 (3688) Echbart
»

Supermini do 3k€?

Oddelek: Loža
142923 (2450) RejZoR

Več podobnih tem