» »

Celeron 1300

Celeron 1300

Geo ::

Lp!

Imam enega starega Celerona 1300 z tualatin jedrom in me zanima do katere mere bi ga lahko naviv z dobrim hlajanejem (ce je potrebno tudi z vodnim)?
  • spremenil: Geo ()

Moonman ::

Zasledil sem, da gredo enim do 1700Mhz, so pa pri teh hitrostih (voltažah) problem plate, saj ne zmorejo dobavljati tako velikih tokov.
Za več info poglej na Spajkyjevo stran Klik....


OmegaBlue ::

Pa sej nisi resen :D. Brez problema gre do 1.7GHz in to samo nekako 0.05V nad default voltažo. Gre tudi do 2.0GHz samo meni so se mofseti preveč greli.

Vsekakor pa poskrbi za hlajenje, ne pretiravat samo z box hladilnikom nevem če bo šlo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Lith ::

OmegaBlue: na kateri osn. plošči pa ?
meni sicer dela komaj na 1.61GHz (127MHz FSB) na Abit BX v2 plošči (s slot1 konverterjem), na več ni stabilen, se pa tut na 138MHz zažene samo potem vse zj... na disku itd...
Uf, mogoče me pa RAM muči. :'(

BoBi ::

Js mam 1.4GHz in dela stabilno na 1.61GHz (115MHz FSB) brez ostalih sprememb (voltaža in to). Plata je ECS P6IPAT (i815EP). Mogoče kdo ve, kako bi na tej plati zvišal FSB nad 115MHz?

OmegaBlue ::

Plošča je MSI-jeva, bolj natančno MSI-815EP-Pro.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zhupa ::

jest mam glih tega tulca 1.3@1.69 130FSB, 1.65V core, dela b.p. Plata gigabyte GA60-xta (V core pinhole metoda)

aja, box cooler 44C pr full loadu zdej polet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zhupa ()

ali3n ::

Tulc na Abitkah BH6 in Bx6 v2.0 preverjeno dela na 133 FSB - sploh 1.2 in 1.3 Ghz - 1.4 je malo manj "navijalski"; pravtako na sis-ovem in viinem čipovju (sem menjal kar nekaj plat :-) - pazi, da se ne pregrejejo mosfeti in kondenzatorji (enkrat na teden jih preglej) ->> išči po forumu pod "tulc", "tualatin".... klikni
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Freelancer ::

V eni drugi kisti imam 1.3T navitega na ~1.7GHz (131FSB) z 1.55V, vec ne gre zarad plate (694T PRO). Sem ga imel tudi v Asuski TUSL2-C in sem najvec prisel do 1768MHz na 1.7v. Zadeva se je preprosto prevec grela za Volcanota 7. Magicna meja je 134FSB, nad to mejo se proc nekotrolirano greje in zre strom za frustek.
Ce nimas kaksnega zanic cipa, potem z zracnim lahko ciljas na 1.7GHz, z vodnim pa tudi na 1.8+. Pa pazi malo na mosfete, da se nebo kej vn pokadilo :D

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Tulci na Tusl-2C grejo rahlo više in en malj bolj stabilno, ker kot sem opazil, dajo v resnici rahlo večjo voltažo procu, kot piše v Biosu; zato je pa to najstabilnejša Tulc plata (rahel trik proizvajalca...) Tulcem, kot sem opazil v zadnjih dveh letih, najbolje dolgoročno paše ne več kot 1,55 realnih Vcore ... če imaš srečen primerek gre tudi 1,3 bp na 133 fsb, ponavadi box varijanta, ni pa nujno ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Geo ::

JS mam plato MSI MS-6309 MSI MS-6309pa nevem kolk ga naj navijem (procesnor) ker ,neocem ga skurit :D

OmegaBlue ::

Težko ga boš skuru z navijanjem, če bo preveč se ti že računalink ne bo pobrau več odvisno tudi če bojo tvoji rami tole prenesli..

Samo ne pretiravaj z Vcore pa je use uredu.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Geo ::

Jaz bolj malo vem o navijanu vem da mi plata nebo dovolila da ga zelo navijem kajti podpira samo rame PC 133...Vem da se da to naredit z visanjem FSB-ja, samo ne najdem kje to spremenit v BIOSU :8)


PS: Ce bi kdo malo opisal bi blo zlo fajn:D

Mr. ::

Tukaj imaš eno stran o tem.FSB se mi zdi da si ga spermeniš pod CPU Host Clock ,voltažo pa pod CPU Vcore Selection.Če se ti pregreva pa pogledaš temperature (nad 40 naj nebi prišlo):D

Freelancer ::

Mah tud 50°C ni noben problem, sploh pa je to odvisno od meritev plate (meni je na Asuski kazalo skoraj 10° vec kokr na MSIjevi plati).

Geo ::

Men kaze 38 stopinj pa procesor ni niti navit (MSI plata) >:D
Poceni hlajenje!

Geo ::

Folk hvala za vse odgovore :D. Zej vem mal vec o navijanju no ja, sej velik itak nemorte od mene prčakovat saj hodim se v osnovno šolo (8. razred).8-)

zvery1 ::

Glej ..podpis..s tem da ima 35 stopinj ko je obremenjen.Na otip je mlačen tko da mu ni hudga.
Je pa to res kulski proc glede na to kaj ponuja za svojo ceno.

LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Boki_ ::

Zej vem mal vec o navijanju no ja, sej velik itak nemorte od mene prčakovat saj hodim se v osnovno šolo (8. razred)

Zakaj pa da ne bi pričakovali? Sej ni OC odvisen od starosti. Js sm se latu navijat v 7. klasu.
I'm back

karafeka ::

Raje bi kako punco za kitke vleko, ne pa navijo , ko itak vsak tedn hitrejš procesor vn pride, slovenk je pa vsako leto manj >:D .

Geo ::

Raje bi kako punco za kitke vleko, ne pa navijo , ko itak vsak tedn hitrejš procesor vn pride, slovenk je pa vsako leto manj .

Lol sej je slovencev tud vsako leto manj tk da ni krize :))
_____________________________________________________________________________________________________ zvery1 Ej kolk mas navitega , dej razloz kk si ga 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

icek ::

Jaz imam tega tualatina na 133x13 pri default voltage. Plata Abit ST6, cooler TT volcano 7, Ohisje Chieftec z 4 venti. Rami Infineon PC133 CL2. Deluje stabilno.
Rider of Theli
www.air-tv.net

zvery1 ::

Najpej sm dal FSB na 124.Delovalo brezhibno.
Dam na 133 FSB pa zmrzne komp pri nalaganju Winsew.
Dvignem voltazo na 1.60 pri kateri komp dela BP.(cez nekaj casa sem dau na 1.65-za vsak slucaj)
Rame dam na turbo in to je to.

Aja pa ne pozab na pasto.

LP

P.S.Aja pa se to ko sem dal komp na -8C se mi je zbotal pri 2Ghz.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvery1 ()

BoBi ::

Kako pa lahko zvišam FSB na 133MHz? V BIOSu gre samo do 115. Se da s kakimi žičkami povezat nogice, da dela na 133?

Blinder ::

Do koliko bi se dalo navit tualatina 1300 z original napetostjo?

Spajky ::

okoli 1,5GHz, če je primerek dober in plata Ok ter nimaš težav z AGP grafo še ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

karafeka ::

Jah, meni stabilno lavfa že več kot dve leti, navit na 1.5ghz in sicer na abit bx6 v2.0 (vem, da se ne sme primerjat s novimi platami, ker je veliko bolj kvalitetna, ampak vseeno :)). Imam pa hladilnik na mosfetih, na katere piha 8x8cm ventilator :).

popravek: po pregledu mojih starih postov, sem ugotovil, da ga lavfam že 4 leto :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tualatin celeron wire-trick

Oddelek: Navijanje
151402 (1077) subby
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764834 (3673) mihamedo
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703719 (3048) Pyr0Beast
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
453000 (1972) sidney
»

Tualatin mod dela!!!

Oddelek: Navijanje
222320 (1768) GTi

Več podobnih tem