» »

AMD Radeon HD 7900

AMD Radeon HD 7900

««
43 / 50
»»

Xserces ::

hojnikb je izjavil:

Xserces je izjavil:

res da ni 79xx serija ampak tole je hudo ;)
Passive 7850 :O

ko bi še kake močnejše low profile zadeve začel delat..
trenutno je 7750 najmočnejša zadeva ki se jo da dobit..


ja bilo bi super ampak saj veš :) mogu bi met ogromn hladilnik
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

dogo ::

Nekateri ste tole verjetno si že ogledali, nekateri pa morda še ne. Dobra primerjava med različnimi karticami.

freesty ::

Ce dobro pogledas vidis, da 7950 doseze vec fpsjev kot 670 :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Halfdead987 ::

Ne rabiš dobro gledat ;)
Sploh pa imho ni vse v FPSjih. AMD jih ima v igri in na papirju več, v igri pa deluje nVidia bolje ~ vsaj po mojih izkušnjah.
Npr. Fallout 3 laufa na 60fps konstantno (v-sync) na HD 7870 Tahiti LE, pa dela 100x lepše na prijateljevi GTX 560.

medenko ::

na forum overclockers uk je bila ena tema, da si nekaj sluttering urediš, samo ne najdem itd.

PrimozR ::

AMD resno popravlja gonilnike, da bodo odpravili stuttering. Niti niso zanikali, da je to problem. Le merili ga niso in niso vedeli, da imajo tako hude probleme.

Pro_moted ::

PrimozR je izjavil:

AMD resno popravlja gonilnike, da bodo odpravili stuttering. Niti niso zanikali, da je to problem. Le merili ga niso in niso vedeli, da imajo tako hude probleme.


Tako je. Včasih se kar opazi, včasih ne. Mogoče sem se pa že navadil. Ampak ni pa to zdaj deal breaker, ker tako moteče spet ni, bi bilo pa fino če ga nebi bilo.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

medenko ::

kaj je to dejansko po slovensko "zatikanje"?

RejZoR ::

PrimozR je izjavil:

AMD resno popravlja gonilnike, da bodo odpravili stuttering. Niti niso zanikali, da je to problem. Le merili ga niso in niso vedeli, da imajo tako hude probleme.


Ki dejansko sploh ni tko velik problem, drugače bi se folk okoli slednjega že dolgo nazaj pritoževal...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Halfdead987 ::

"Tko velik problem" ni zaradi tega, ker ni v vseh igrah. ;)
Se da pa večinoma pofixat...Updejti ipd.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

medenko ::

miraldi ::

medenko je izjavil:

tole recimo:

RadeonPro - How To Remove Micro stutter & Improve Frame Latency


Sem si naštimal tako kot ta model na linku. Sicer nisem opazil nič stutter. Kako to zgleda?
A to, da naprimer včasih ko sem visoko v zraku kakšna tekstura migeta?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

PrimozR ::

RejZoR je izjavil:

PrimozR je izjavil:

AMD resno popravlja gonilnike, da bodo odpravili stuttering. Niti niso zanikali, da je to problem. Le merili ga niso in niso vedeli, da imajo tako hude probleme.


Ki dejansko sploh ni tko velik problem, drugače bi se folk okoli slednjega že dolgo nazaj pritoževal...

Saj se že par let sliši pritožbe, da je na AMD-jevih akrticah nekaj čudnega, vsaj bolj, kot na nVidiah. In to se je izkazalo za resnično, ni pa se točno vedelo, kaj in zakaj je to. Zdaj se ve.

medenko je izjavil:

kaj je to dejansko po slovensko "zatikanje"?

Lahko bi se tako reklo, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

medenko ::

Originally Posted by Locky View Post
Why doesn't the AMD CCC have advance mode with all these options to hand?

Its coming in June, flip queue size and the option to add latency in order to smooth the frame times is going to be added. In fps type games though adding latency is not always a good thing so in those type of games it might be best to leave things as they are currently. Lower latency, more responsive but at the same time less consistency in frame times. What these latency reviews don't show though is most of the time the game feels perfectly smooth.

Pesimist ::

Gigabyte Radeon HD 7950 WindForce 3X 3GB GDDR5 sem pravkar naroco na hoh.de vendar imam v kisti samo LC 550W. Verjetno to nebo cool zato me zanima keri napajalnik zato grafo v primeru da LC 550 ni cool?

Enron x86 ::

Nikakor ne bo dovolj. Kupi od priznanih firm, kot so Corsair, XFX itd. Najlažje bo, da primerjaš single-rail napajalnike in potem izbereš takšnega, ki ima največ amperov na 12V liniji. Konkretno naj ti pa drugi svetujejo.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

bdoxx ::

poglej kolko maš linije na 12V

Assass1n ::

Corsair CX600(70€) kolegu dela bp z 3570k. Če bi rad bolj future proof pa vzami CX750M(100€).
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

dogo ::

Pesimist je izjavil:

Gigabyte Radeon HD 7950 WindForce 3X 3GB GDDR5 sem pravkar naroco na hoh.de vendar imam v kisti samo LC 550W. Verjetno to nebo cool zato me zanima keri napajalnik zato grafo v primeru da LC 550 ni cool?


Ne vem sicer kakšne so ostale komponente, osebno bi pogledal za corsair tx650 (cwt) ali xfx pro core 650w(seasonic) oz. kaj podobnega, cena cca 80-90 evrov.

Janac ::

medenko ::

Pesimist in ostali, zakaj ne naročate skupaj? Tam je tema, pa notri napišite.

Dejan99 ::

Corsair-ja serije CX res ne bi priporočal. Ravno včeraj sem kupil CX750M in zadeva brni in cvili, opažam tudi, da ima kar nekaj ljudi podobne težave (google 'corsair coil whine'). Upam, da bom lahko uveljavil garancijo, ker mi gre res na živce.

medenko ::

kje si pa vzel? meni cvili tx2 650m

Enron x86 ::

Kdaj pa cvili, v igrah? Takrat je bolj verjetno, da cvili grafična kartica (programerji niso opravili svojega dela in potem grafična generira 2000 FPS ali več v glavnem meniju). V tem primeru se uporabi RadeonPro in omeji maksimalno št. FPS.

Moj XFX 550W ne cvili, so pa kabli trdi (zelo težko je bilo priklopit SATA POWER na diske).

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Dejan99 ::

kje si pa vzel? meni cvili tx2 650m

Funtech.

Kdaj pa cvili, v igrah? Takrat je bolj verjetno, da cvili grafična kartica (programerji niso opravili svojega dela in potem grafična generira 2000 FPS ali več v glavnem meniju). V tem primeru se uporabi RadeonPro in omeji maksimalno št. FPS.

Moj XFX 550W ne cvili, so pa kabli trdi (zelo težko je bilo priklopit SATA POWER na diske).

lp

Skoraj vedno, ko odpiram programe se sliši brnenje podobno disku (imam ssd lol), pa npr. ko gledam posnetke na youtube, med igrami pa najbolj. Sem prepričan, da ni kriva grafična kartica, ker zvok prihaja neposredno iz napajalnika. Tiho je samo, kot gledam namizje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

FlyingBee ::

Janac je izjavil:

http://www.dinokomp.si/produkt/club-3d-...

:D


dobra cena, sicer pa čudež, da so končno na dinokomp dali roke dobave

Assass1n ::

CX750M sem kupil tudi jaz pa sem tudi videl, da rad cvili ampak moj je čisto tih na srečo. Nesi nazaj morjo menjat.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Dejan99 ::

Assass1n je izjavil:

CX750M sem kupil tudi jaz pa sem tudi videl, da rad cvili ampak moj je čisto tih na srečo. Nesi nazaj morjo menjat.

Ravno danes sem ga nesel v garancijo in so mi na licu mesta zamenjali za novega (vsaka čast eventusu). Največja nesreča je pa to, da mi novi še bolj piska :O! Seveda sem takoj klical na servis in jim razložil situacijo. Ker sem ga kupil pri funtechu, mi bodo dali dobropis, da si lahko vzamem katerega drugeaga. Prvič in zadnjič Corsairjev napajalnik.

Xserces ::

kaj pa jemlete cx serijo :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

D3m ::

Odvisno kakšne modele jemlje Corsair od CWT.
|HP EliteBook|R5 6650U|

galu ::

Meni pa TX850 že ene 5 let dela bp (tok tok). Zanimivo je, da pa cena ni skor nič šla dol, odkar sem ga kupil.:))
Tako to gre.

klinker ::

Xserces je izjavil:

kaj pa jemlete cx serijo :)


Sej TX2 so tudi v pizdi. Ta stari TX so pa super, ja...moj TX750 tudi u nulo fura :)

Assass1n ::

Nimaš sreče zgleda, 100€ za napajalnik pa da ne dela kot je treba! Jaz sem zamenjal Rasurbo za tega isto v garanciji, ker je piskal pa ugašal vseskup. Loterija nimaš kej, jaz sem cx vzel zato, ker ste ga po slotech hvalili da je super :P
Ima pa tko tri leta garancije, da ni skrbi če bo kaj narobe, so v emisiji tudi zelo prijazni in menjajo takoj!
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Xserces ::

TX ima samo 3 leta? Od ke mam jst v glavi da ma TX serija 5 let garancije?
evo :)


Professional Series™ Gold / AX Series™ PSUs have a 7 year warranty
Professional Series / HX Series™ PSUs have a 7 year warranty
Enthusiast Series™ / TX Series™ PSUs have a 5 year warranty
Gaming Series™ / GS Series™ PSUs have a 3 year warranty
Builder Series™ / CX Series™ PSUs have a 3 year warranty
HX Series (Models HX520W, HX620, and HX1000) have a 5 year warranty
Enthusiast Series™ (Models VX450, and VX550) have a 5 year warranty
VS Series™ PSUs have a 3 year warranty
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

D3m ::

Vsi pametni, kaj bi bilo narobe, ko bi pa malo preverili katere modele jemlje Corsair od CWT, Seasonic, Chicony in Flextronics se pa nobeden ne vpraša.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Xserces ::

jst vem da AX je Seasonic :):)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

D3m ::

Odvisno kateri model, ker Flextronics je tudi delal AX. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

dogo ::

Evo vam zelo priročen link za PSU-je http://www.realhardtechx.com/index_arch...

D3m ::

The King is Back: Raja Koduri Leaves Apple, Returns to AMD

vir: Anandtech
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klinker ::

D3m je izjavil:

Vsi pametni, kaj bi bilo narobe, ko bi pa malo preverili katere modele jemlje Corsair od CWT, Seasonic, Chicony in Flextronics se pa nobeden ne vpraša.


Ves kaj ne. Od firme kot je Corsair, sploh modeli TX in boljsi ki niso bas poceni, bi clovek pac pricakoval konkretno zadevo ne glede na to kdo to za njih dela, ne pa da ruknes 100€+ za PSU, pol pa ruzi ko ga obremenis in sploh ne malo. V tem pogledu je se "crap" LC za 40€ boljsi ;((

Nwanko ::

Moj tx750v2 zaenkrat dela brez težav,ni cviljenja ni nič,v uporabi cca 8 mesecev.

mihco ::

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...
nevem Ali se salijo s ceno? Zgleda, da so se pri amdju nalezli nvidiine prepotentnosti Ali pa so cisto zblazneli, ce resno mislijo, da se Bo to prodajalo za jurja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

medenko ::

kupiš 2x 7870XT TAHITI LE za 400€ pa mir :D

RejZoR ::

mihco je izjavil:

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...
nevem Ali se salijo s ceno? Zgleda, da so se pri amdju nalezli nvidiine prepotentnosti Ali pa so cisto zblazneli, ce resno mislijo, da se Bo to prodajalo za jurja.


Dvočipne X2 kartice so bile vedno mišlene kot ekskluziva za najbolj zagrizene in kot tako se plača. Verjemi, da se bojo vseeno prodajale kot nore v vsakem primeru. Tebe pa se verjetno niti ne tiče, ker je ne bi kupil tud če bi bila 800 EUR. Vsaj za veliko večino velja to...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihco ::

Hmm. Nevem po cem sodis? Imel sem ze 4870x2, 5970. Ne, tudi za 800 je ne bi kupil..pricakoval sem ceno med 650 in 700eur. Glede Na razmere Na trgu(690 za dobrih 900eur, 7970 za okoli 350eur) vec tudi Ni vredna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

RejZoR ::

Pozabljaš pa da morajo za tako kartico iz nule naredit nov PCB, povsem prenovit napajalni sklop in radikalno spremenit hladilnik. In to stane. Sploh ker jih ne bojo naštancali 500.000 ampak verjetno precej precej manj. In to stane. Če je 7970 za 350 EUR računaj kot da daš dve taki skupaj. Si že na 700 EUR brez da bi delal custom PCB in cooler...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihco ::

Nobenega kupca to ne zanima... Cena bo padla ko keks na 750-800eur, ker se izdelek enostavno ne bo prodajal. Performance freaki so svoj denar dali za gtx690 pred ENIM LETOM! Tisti bolj "loaded" so pred kratkim zamenjali svoje 690ke za 2 titana. AMD "fani" (bodo ali so ze) zapravili precej manj za 2x 7970ge. Ne vidim razloga zakaj niso ze startali z "sprejemljivo" ceno(800eur?) in bi vsaj pozeli nekaj pohval review his. Edino, kar mi pade na pamet je, da enostavno nimajo dovolj "high binned, low leakeage" gpu-jev in jim je cisto vseeno, ce se bo 7990 prodajal samo, da imajo najitrejso kartico na trgu.

FlyingBee ::

to je kot Titan, paradni konj, ki je samo za gledat in čim več napisat o njem ... v bistvu je generator novic v zvezi z Radeoni in AMD-jem

D3m ::

Bi pa imel pohvalo za Anandtech, da so se vrgli v posodobitev GPU benchmark chart 2013 čeprav je zelo majhna primerjava. Verjetno jim je vzelo, kar veliko časa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

medenko ::

pa še tale chart ni na mestu, saj so uporabljali stare gonilnike itd...
««
43 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8610821 (8932) Brias
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244855 (4205) Brias

Več podobnih tem