» »

Kakšna okna?

Kakšna okna?

Mateo ::

Ker so okna obrjena na cesto in južno stran, (sonce poleti pripeka od jutra do 14h popoldne) mi prosim povejte na kaj vse moram biti pozoren.

V poštev pridejo PVC okna (lastnikova volja, ne moja).
Najbolj je tole važno:
1. Rad bi zmanjšal hrup. največ 48db, fajn bi bilo kakih 42db - 44db.
Bom dosegel s temi okni toliko db, ko bo promet, ponoči je itak že manj db ;)?)
2.Zmanjšanje segrevanja v vročih poletnih dneh.

trenutno imam ponudbo
Okno: 6 komorni 3 tesnila
dvoslojno 24mm 4-16-4
Standardno vgrajeno steklo(zvočna izolativnost): Ug=1,0 W/m2K
Toplotna izolativnost profila: Uf=1,0 W/m2K
Toplotna izolativnost okna s standardnim steklom: Uw=1,19 W/m2K

ALI z manjšim doplačilom
Okno: 6 komorni 3 tesnila
troslojno 44mm 4-16-4-16-4
zvočna izolativnost s steklom: steklo Ug=0,5+pvc distančnik
Toplotna izolativnost s steklom: Uw=0,75 W/m2K
Toplotna izolativnost profila: Uf=1,0 W/m2K (zato nisem čisto prepričan)

Zraven bom dal še rolete s komarniki, če se bo dalo.
Se splača dat RAL montažo če obnavljaš okna v starejšo hišo, ali je dosti navadna montaža z boljšimi tesnili?

L.p. ter že naprej hvala za informacije.

Mateo ::

A ni nobenega strokovnjaka oziroma ki ima izkušnje že s tem, ki bi svetoval kakšna okna naj vgradim oziroma stekla v PVC okvirje, da čimbolj zmanjšam hrup (do 48db) in segrevanje v vročih dneh?
Okna so normale velikosti približno 100x160cm.

darkolord ::

1. Rad bi zmanjšal hrup. največ 48db, fajn bi bilo kakih 42db - 44db.
Bom dosegel s temi okni toliko db, ko bo promet, ponoči je itak že manj db ;)?)
Izgleda tole čisto narobe razumeš.

Večja zvočna izolirnost pomeni večje zmanjšanje hrupa (torej 48dB je bolje kot 42dB). Prav tako ta vrednost ni povezana z zvočnim tlakom (torej "jakostjo" hrupa v decibelih), ampak označuje razmerje med zvočno močjo na eni in na drugi strani pregrade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Magic1 ::

Za boljšo zvočno izolativnost se naj bi dalo troslojno s različno debelino stekla. Samo že osnovna troslojna varjanta zaduši večino hrupa. Razen če imaš tovorni promet ali trole. Vendar ti v tem primeru samo okna ne bodo pomagala.
Zaradi sonca bi jaz na tvojem mestu vzel krpanke, s katerimi si zasenčiš.

Decibeli so logaritemska skala kvocienta zunanje moči hrupa in notranjega, 10*log(moč zunaj/znotraj).
Magic

Mateo ::

darkolord je izjavil:

1. Rad bi zmanjšal hrup. največ 48db, fajn bi bilo kakih 42db - 44db.
Bom dosegel s temi okni toliko db, ko bo promet, ponoči je itak že manj db ;)?)
Izgleda tole čisto narobe razumeš.

Večja zvočna izolirnost pomeni večje zmanjšanje hrupa (torej 48dB je bolje kot 42dB). Prav tako ta vrednost ni povezana z zvočnim tlakom (torej "jakostjo" hrupa v decibelih), ampak označuje razmerje med zvočno močjo na eni in na drugi strani pregrade.


če sem prav inf. manjši kot je DB bolj tiho je, vem pa, da, če ti katera naprava deluje pod 40db je tiha.
imam razčišeno glede db.
ene zanima, kakšno steklo moram vgradit v okno, in kakšna tesnila priporočata, da bom dosegel največ 48db hrupa v stanovanju ob prometu ( cesta je prometna od 6h zjutraj do 20h-21h zvečer, je glavna cesta v manjšem mestu, ni ravno tako hrupna kot dvopasovnice).
Ter seveda ob tem da v poletnem času dobim čim manj vročine v stanovanje.

darkolord ::

če sem prav inf. manjši kot je DB bolj tiho je, vem pa, da, če ti katera naprava deluje pod 40db je tiha.
imam razčišeno glede db.
Očitno nimaš razčiščeno. Mešaš dve različni stvari, ki imata enako enoto.

2loud4u ::

darkolord je izjavil:

če sem prav inf. manjši kot je DB bolj tiho je, vem pa, da, če ti katera naprava deluje pod 40db je tiha.
imam razčišeno glede db.
Očitno nimaš razčiščeno. Mešaš dve različni stvari, ki imata enako enoto.



Seveda ima razčiščeno. Manj dB pomeni manj hrupa. On je rekel, da bi rad imel z novimi okni v prostoru največji zvočni tlak 48dB, (še bolje 42-44 je še dodal). Torej, kaj nima razčiščeno? On ni mislil zmanjšati hrupa za toliko ampak največ toliko hoče imeti v prostoru. Zadeva pa je odvisna od tega, kakšen hrup prihaja do njegovih oken iz okolice, tako da takole na pamet govoriti je čisto brezveze. Lahko se samo pač predlaga okna z najboljšo zvočno izolacijo.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

darkolord ::

No če je tako mislil, potem OK - samo kot si napisal, so v tem primeru te številke bolj na pamet.

Tam kjer v njegovih podatkih piše "zvočna izolativnost", je zraven recimo vrednost za toplotno prehodnost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

2loud4u ::

Ja, saj pravim, da bi moral vedeti, koliko hrupa sploh prihaja do oken, pa še to je treba znat zračunat iz tistih podatkov o zvočni izolativnosti pri oknih
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Mateo ::

mislim, da sem enkrat meril in da je hrupa zunaj med 65 in 80 db, ko je promet.

2loud4u ::

Potem z novimi okni nebi smelo biti več, kot ti želiš, da je.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Magic1 ::

40 dB ni ravno tišina. Nova okna zadušijo nekje od 35 do 45dB. Faktor se veča s večjo skupno debelino stekel in razdaljo med njimi. Seveda ob kvalitetni montaži, moraš bit zraven in jih terorizirat, da res dobro zapurpenajo.
Magic

jabe ::

Mateo je izjavil:


Se splača dat RAL montažo če obnavljaš okna v starejšo hišo, ali je dosti navadna montaža z boljšimi tesnili?


Samo komentar na tole.
Ker boš imel PVC okna, te torej subvencija Ekosklada ne zanima oz si izračunal, da ne dobil toliko povrnjenega, kolikor bi imel stroškov. V tem primeru navadna montaža. Če se spremislite in odločite igrati po pravilih Ekosklada (v osnovi lesena okna), potem bo RAL montaža obvezna. Je pa RAL montaž kar nekaj vrst, sem bila podučena. Mi bomo vzeli tisto, ki je najcenejša, da bo dovolj dobra za Ekosklad. To ti tudi pove, kaj si mislim o tem, koliko doprinese RAL montaža k objektu. V tvojem primeru pa vsekakor, ne verjamem, da je tvoja hiša tako zrakotesna, da bi se kaka pomanjkljivost navadne montaže napram RAL kaj dosti poznala. Pa še to velja samo v primeru, da tisti ki montira, ve kaj počne. Problem RAL montaže je, da je treba biti kar potrpežljiv, kar pa ponavadi majstri niso...

Magic1 ::

Zanimivo, da se ljudem še vedno da zafrkavat s lesenimi okni. Jaz raje vzamem PVC pa je mir za vsaj dvajset let.
Magic

jabe ::

Z lesenimi je mir še dlje. Če nisi prelen za vzdrževanje. Mi smo... Vzeli bomo PVC.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354104461 (7834) BCSman
»

Okna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421248 (4188) Invictus
»

Katero pvc okno in kateri radiator izbrati?

Oddelek: Loža
263709 (2572) Matevz96
»

Stanovanja med češnjami v črnučah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5515854 (7778) Invictus
»

Pasivne hiše [kateri parametri izpolnjeni da so]

Oddelek: Znanost in tehnologija
373484 (2493) _sem_

Več podobnih tem