» »

Pasivne hiše [kateri parametri izpolnjeni da so]

Pasivne hiše [kateri parametri izpolnjeni da so]

gruntfürmich ::

zanima me, kateri parametri morajo biti izpolnjeni da se bajti reče pasivna hiša in na kakšen način se to doseže? z velikimi okni??? (pa menda ja ne...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamax ::

[Google tebi ne prevec gre]

Pasivna hi%C5%A1a @ Wikipedia

KandazaR ::

gruntfürmich ::

[Google tebi ne prevec gre]

Pasivna hi%C5%A1a @ Wikipedia


če bi se zajebaval z googlom ne bi tukaj spraševal. štekaš?

zanima me predvsem zakaj povezujejo pasivno hišo z ogromnimi steklenimi površinami oz. velikimi okni?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Da porabi pod 100W/m^2 za ogrevanje se mi zdi .. nekaj se vrti okoli tega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

> štekaš?

Ne. Ampak verjetno sem to samo jaz...

gruntfürmich ::

Preberi si http://gcs.gi-zrmk.si/Svetovanje/Clanki...

pravzaprav me moti samo to, da priporočajo velike steklene površine (na južni strani). ne gre mi v glavo kako si lahko v zimskem času s tem ustvariš + v energijski bilanci. in da je to učinkovitejše kot izoliran zid.
anyone???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

KandazaR ::

Nisi še nikoli opazil kako sonce greje čez steklo čeprav je zunaj mraz.

gruntfürmich ::

Nisi še nikoli opazil kako sonce greje čez steklo čeprav je zunaj mraz.

vendar sem bolj opazil da tudi če zimsko sonce 'pripeka' čez okno, ko zaprem radiator je naenkrat zelo hladno. sploh ponoči.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

KandazaR ::

Pa imaš 30-40 cm izolacije in pa rekuperacijo zraka?

Pyr0Beast ::

IR mogoče 'greje' oziroma ti daje občutek, da je toplo, v resnici pa je zrak še vedno zelo hladen.

Velike steklene površine so bolj mišljene kot zimski vrt, kateri je postavljen za zunanjo steno, tako, da imaš nižjo temperaturno razliko med okolico in zidom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

> IR mogoče 'greje' oziroma ti daje občutek, da je toplo, v resnici pa je zrak še vedno zelo hladen.

Vecje neumnosti ze dolgo nisem slisal.
Ste imeli morda kdaj v kopalnici IR pec?

dzinks63 ::

Kadar so sončni dnevi, ti skozi okna na juzni strani pride veliko toplote, (podnevi da ne bo kakšne pomote, zvečer pa seveda spustiš rolete za zmanjšanje izgube. Imamo točno tako obrnjeno hišo in preverjeno je ob sončnih dnevih čez dan pozimi potrebno zelo malo ogrevanja ali celo nič odvisno seveda od zunanje temperature. Poleti pa je seveda potrebno senčenje (spuščanje rolet do polovice), da ni prevroče v hiši.

Pyr0Beast ::

Vecje neumnosti ze dolgo nisem slisal.
Pojasni ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KandazaR ::

Vecje neumnosti ze dolgo nisem slisal.
Pojasni ?


Kako pa v topli gredi postane toplo? Gre za zaprt prostor in ravno tako pri pasivni hiši.

levaky ::

Kolikor je meni znano, šteje pod pasivno hišo hiša, ki ima manjšo porabo kot 25W/m^2. Pod 50W/M^2 pa so nizko energijske hiše.

lp, Matej

Pyr0Beast ::

Kolikor je meni znano, šteje pod pasivno hišo hiša, ki ima manjšo porabo kot 25W/m^2. Pod 50W/M^2 pa so nizko energijske hiše.
Ah ja, to bo potem to :)


Kako pa v topli gredi postane toplo? Gre za zaprt prostor in ravno tako pri pasivni hiši.
IR svetloba preprosto greje površine katere nato, šele čez dalj časa začno segrevati zrak. Sama svetloba zraka ne greje. Poleg tega je v topli gredi 100% vlaga kar še dodatno pripomore k prenosu toplote.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

snow ::

Kateri IR?

Vidna svetloba in bližnji IR (NIR) zelo malo direktno grejeta zrak. Ko pa se absorbirata v trdnih snoveh pa le to segrejeta in ta potem oddaja daljni IR, ki segreva zrak.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

gruntfürmich ::

mislim da je to glede velikih steklenih površin ki bi te grele največji bull kar se tiče pasivnih hiš. da bi pa bil ta prostor samo prehoden do 'pravih' ogrevanih prostorov pa tudi močno dvomim... sploh pa bi znal biti problem če ni nič temnih površin v tistem prostoru, in se sonce ne bi imelo kam upreti.

hamax: dokazal si da di butl. zdaj je to uradno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamax ::

> hamax: dokazal si da di butl. zdaj je to uradno.

Nisem jaz tisti, ki je trdil, da IR ne greje.
Sicer pa hvala.

_sem_ ::

No, jst verjamem da reči ki jih priporočajo za pasivno hišo v glavnem funkconirajo.
Verjamem pa tudi da gre pri pasivnih hišah za energetski fundamentalizem. Se sicer absolutno strinjam da so sprejeli nov pravilnik ki predpisuje nizkoenergetsko gradnjo, ampak pri pasivnih arhitektura postane dekla energetskega svetovanja.

Realist ::

Svetloba ti preko velikih stekel proti juzni strani lepo greje prostor cez dan, ponoči pa ti naprej ogrevas po potrebi - saj ponoči imas ponavadi nizjo temperaturo, zjutraj ti pa avtomatika vklopi ogrevanje da ne vstanes v mraz.

Poleg tega so stekla za pasivne hiše izredno dobro toplotno izolativna (npr. Uw = 0,78 W/m2K) - kar sicer pomeni da so dražja, ampak zadržijo precej več toplote v sebi kot kak starejši zid zid (U vrednost tja okrog 1-1,5).

Poleti potrebuješ le ustrezen nadstrešek da sonce čez dan ne nabija direktno v sobo.

Ugodje bivanja pa je tisto, ki te prepriča v velika okna, saj je občutek precej boljsi. Drugace bi bilo najbolj idealno živeti pod zemljo. Tako bi se izognili toplotnim nihanjem, zaščiteni bi bili pred točo, vlomilci...samo obcutek bi imel da si krt.

JohanP ::

@gruntfürmich
Preberi si datoteko 01_NAVODILA_1SUB_0B08-Namen_C.pdf v povezavi
Razpis Ekosklad PH

Notri so opisani pogoji, ki jih mora izpolnjevati eno do dvo družinski objekt, da pridobi naziv pasivna ali nizkoenergijska hiša.
Pogoji za PH so:
- Učinkovitost stavbe Qh ≤_25 kWh/m2a (na leto),
- Vgradnja oken/vrat s trojno zasteklitvijo s skupno toplotno prehodnostjo U ≤ 1,0 W/m2K (steklo + okvir),
- Popvrečna toplotna prehodnost ostalega ovoja stavbe z upoštevanjem toplotnih mostov ≤_0,30 W/m2K,
- Uporaba centralnega prezračevanja (rekuperator) z učinkovitostjo vračanje toplote odpadnega zraka nad 80% ob porabi elektrike do 0,5 Wh/m3 prenešenega zraka
- Uporaba modernega generatorja toplote z visoko učinkovitostjo (plinski ali biomasni kotli nad 90%, vodne topotne črpalke, ipd.)

Vikking ::

V prejšni številki revije "delo in dom" je avstrijec naredil hišo na umetnem ribniku. Sama hiša ima vrtljivo ploščad ki lahko vrti hišo za 180 stopinj. Tako se ob poletnih mesecih hiša vrti v smeri, da soncu nastavlja pretežno leseno stran, ter jo s tem ohranja hladno. Pozimi pa se vrti tako da je čim več steklenih površin hiše nastavljeno soncu, ter jo greje.
Pač ena izmed zanimiv rešitev.

balkanec ::

Malo domacega branja .

Upam, da bo zdej kej bolj jasno :)
Ti si ziher pozigalec !!!

gruntfürmich ::

hmmmm, bolj kot berem, bolj vidim kakšen crap so za energijsko bilanco okna ter veliko veliko precenjen vpliv ''rekuperacije'' prezračevanja.
tu bi se moralo bolj povdarjati da gre pri teh dveh stvareh za dobro počutje pred varčevanjem z energijo.
...okna polnjena s kriptonom... :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

...okna polnjena s kriptonom... :))

Ja...?

gruntfürmich ::

kripton je dokaj redek element, in verjetno kr drag...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Ter povsem neuporaben.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

balkanec ::

Ni povsem neuporaben. Je pa vprasanje razmereje cena/efekt? Najbolj razumna izbira je dvojna zasteklitev.
Ti si ziher pozigalec !!!

JohanP ::

Glede na moje izkušnje so troslojna okna lahko precejšne tveganje:
- vse bazira na marketinški fori dolgoročnega vračanja, (Investicija se vam povrne v 5-10 letih) kar je odličen nateg glede na razliko med učinkovitostjo kvalitetne dvoslojne proti troslojni zasteklitvi in pa ceno, ki jo slednja vleče za sabo.
- povečana teža zasteklitve zahteva močnejše okvirje in patente, kar je lahko precej dražje sploh pri večjih površinah nefiksne zasteklitve.
- stekla so ponavadi tanjša, kar za sabo potegne manjšo zvočno izolativnost. Debelejše steklo potegne za sabo višjo ceno.
- izdelava kvalitetne troslojne zasteklitve je precej bolj zapletena kot izdelava dvoslojne, poleg tega,
- se ob steklu slabše kvalitete precej zmanjša prehodnost sončnega sevanja, (po domače- čez okno pride precej manj svetlobe)
- učinkovitost kriptona (tako kot argona) se v treh do petih letih razpolovi in najkasneje v desetih letih popolnoma izseva.
- pa še bi lahko našteval.

gruntfürmich ::

samo po drugi strani pa so dvoslojna okna zelo hladna pozimi. tko da je treba nekaj ukreniti če hočemo varčevati z energijo. naslednji in logični korak je enostavno trojna zasteklitev. ali pa enostavno dve dvojni, če je zares toliko problemov s trojno :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Jaz preprosto potegnem 'roleto' čez okno in soba se ne ohladi tako hitro čez noč
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

ahhh, tisti kos plastike ni velika zaščita...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::



(Notranji del)

Že toliko, da se ustvari zračni žep je v redu. Poleg tega se toplota ne izseva kar tako ven.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

gruntfürmich ::

malo boljš je kot nič, vendar še vedno slabše kot 40cm zidaka in 20cm stiropora. pač nek kompromis med veliko svetlobe ter s tem kvaliteto bivanja in izolacijo.
in pa btw, zračni žep zna biti sila neugoden za izolacijo, je bolj prevoden kot izolativni materiali, to pa zaradi gibanja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

geniuus ::

ahhh, tisti kos plastike ni velika zaščita...


izolator je zrak in ne plastika, za boljšo izolacijo je potrebno rolete spustiti do konca dol

prav tako je fora trojne zasteklitve v tem, da je več zračnih žepov

in glede na to da imamo na 22 let stari hiši trojno zastekljeno večino oken, mislim da, leta 2008 ne bi sploh smeli razmišljati o manj kot trojni zasteklitvi
prostori z dvojno zasteklitvijo se namreč hitreje ohladijo in je v njih poleti prej vroče

floskule glede močnejših okvirjev, je pa sigurno pisal kakšen fdvjevec - če dodaš še eno steklo ne rabiš met nekega super duper okvirja, res pa je, da je okvir širši za kakšnen cm zaradi potrebe po še enem zračnem žepu

_sem_ ::

Z oknoskeptiko mal pretiravate. Večina današnjih oken ima konjske okvirje in v iste lahko dajo tudi trojna stekla. To je posledica nabijanja števila komor oz zmanjšanja izgub čez okvir; glavna kolateralna škoda je širok okvir, ki odžira svetlobo. Jst imam ona dvojna zvočnoizolativna (kombinacijo tega s trojno zasteklitvijo je problem dobit zaradi debeline), ki imajo dejansko več milimetrov stekla kot troslojna. Je res prišlo malo dražje kot klasična dvojna, ampak ne strašno, stekla pri ceni oken niso edina stvar.
Troslojna stekla pridejo prav že pri še niti ne nizkoenergetskih hišah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354104132 (7505) BCSman
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241380 (10847) edi123
»

XPS izolacija hiše

Oddelek: Loža
316024 (5571) fikus_
»

opremljanje stanovanja - strošek

Oddelek: Loža
207970 (1861) zlobcek
»

Toplotna črpalka zrak-voda TERMOTEHNIKA

Oddelek: Loža
2615025 (14480) clancy

Več podobnih tem