» »

windows trokira

windows trokira

heero ::

Imam en problem ki pa je ta .. Windows mi je zacel trokirat kar pa tega prej ni bilo na koncu se sploh ni hotel prizgat v namizje..windows sem nalozil na novo (original cd) in je problem ostal enak enkrat se je vzgal v namizje (tudi takrat je trokiral ) zdej se pa niti ne prizge .pokaze sliko od maticne kot obicajno in po tem crn ekran ..govora je o win 7.tudi instalacija je trajala zelo dolgo.se ne pregreva nic..nevem kaj bi lahko bilo narobe

fosil ::

Za začetek preveri disk.
Tako je!

heero ::

Je preverjen .. Disk je ok

heero ::

Tako danes sem spet nalozil na novo windows in spet trokira nenormalno. Ali je mogoce problem v tem da nisem zbrisal(formatiral) vseh particij in ce je bil kaksen virus na drugem disku zato dela probleme?

GTX970 ::

Kateri proces najbolj obremeni cpu (aka zakaj misliš da ima resource monitor v os) ?

Lahko je win search (indexacija, ki jo dela npr tudi avast).

heero ::

hojnikb ::

disk je fuč..
#brezpodpisa

heero ::



se da se kaj resit ta disk al je za smeti.

BorutK-73 ::

heero je izjavil:



se da se kaj resit ta disk al je za smeti.

TAKOJ naredi backup. Potem pa v koš s tem diskom.
In ne poslušat tistih, ki ti bodo rekli da se še ta da disk uporabljat.

Oktan ::

Je to tudi že nevarno? Piše da sta slaba samo 2 sektorja. (Nimam za sistemski disk) Je pa res da se ga že kar sliši ko ga uporabljam (škripa).

hojnikb ::

heero je izjavil:



se da se kaj resit ta disk al je za smeti.

dj klikni še na D:, ker zgleda še slabši
#brezpodpisa

heero ::

ta d disk je katastrofa nimam ga za sistemski tako da ni problem..nevem kaj bi se mi splacalo al naj kupim ssd 240gb za okoli 120€ + ta stari hdd disk za backup ali da kupim hdd 1tb 100€ + stari za backup

Ta D disk dela nenormalno boljse od C diska glede na to da ima vec slabih sektorjev D kot C

heero ::



Slika od D: diska

trenutno imam na njem nalozen sistem in deluje perfektno (za zdej)

hojnikb ::

vrži oba v koš pa kupi drugo zadevo.... Najbolje 120GB ssd in 1TB hdd, če maš denar...
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

D je še slabši. Resno, oba v koš, nabavi SSD za sistemski disk in kak 1TB blue WD za podatke, edino če bi rad tišino potem green verzijo.

Oktan je izjavil:

Je to tudi že nevarno? Piše da sta slaba samo 2 sektorja. (Nimam za sistemski disk) Je pa res da se ga že kar sliši ko ga uporabljam (škripa).


Ni ravno problem, ampka jaz ne bi imel pomembnih podatkov gor, če pa
že, pa obvezen backup tedensko ali še bol pogosto.
Spremljaj disk, če se bodo sekorji povečeval, je treba disk menjat.

ps
Lahko narediš full format, včasih pomaga. Seveda prej podatke prestavi na drug disk.
Low Level Format Tool:
http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low...

Zgodovina sprememb…

heero ::

ok. prebral sem nekaj forumov o ssd diskih kateri naj bi bil najboljsi..ker bi mi bilo 120GB premalo bi vzel 250GB in pa nevem se katero firmo + se en hdd 1TB.
SSD : 1. 256 GB MX100 2.Kingston V300 240 GB 3.M500, 240 GB 4.Samsung 840 EVO 250 GB 5.Sandisk Ultra II 240 GB

vem da vas bo vecina za mx100 samo za 10 vec ali se da dobit kaj bolj kvalitetno in hitrejse

HDD : 1.WD Red 1TB 2.WD Blue 1 TB 3.WD Black 750GB 4.WD Purple 1 TB

pa se nekaj ..racunalnik dela skoraj cel dan uporablja se pa za filme,igrice.. tako da bi hitrost diska bila pomembna

Hvala

hojnikb ::

Mx100... V300 je srot
#brezpodpisa

heero ::

kaj pa od HDD ..katera barva je best za ta denar?

lonewolf_ ::

Če daš igre na ssd, se v fps-jih ne bo poznalo, se bo pa igra nalagala nekaj manj časa.
Za podatke ter filme je blue preko glave, če pa boš imel na hdd še igre pa black (red je med blue in black).
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Samson ::

Tarjavga vzam. Al pa tarumenega ce se gremo ze barve. :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

delfinus ::

Js sem vzel prejsnji teden 1TB WD black, ker je konstrukcijsko malce boljse kakovosti kot ostale verzije (barve). Poleg tega pa ima tudi 60 mesecno garancijo. Je pa tu se RAID edicija WD diskov, ki se jih lahko uporabi tudi kot desktop brez problema.
Me zanima koliko je tehnoloskih razlik, predvsem kar se tice vzdrzljivosti, med black in RAID edicijo WD diska? Gre za isti hardware in razlika zgolj v firmwaru? Za Raid WD edicijo vem, da ima se TLER (Time Limited Error Recovery) funkcijo aktivirano? Ali je se kaj?

lp, d.

heero ::

Ali ima gdo informacije kaj o WD Purple seriji? .. kot berem na internetu je ta serija narejena za serverje ali videonadzor za delovanje 24ur. to mi nekako deluje kot red ali black serijo

BorutK-73 ::

ČE imaš rad tišino, potem vzameš green, blue je v glasnosti med green in black, black ima 5 let garancije.

hojnikb ::

Me zanima koliko je tehnoloskih razlik, predvsem kar se tice vzdrzljivosti, med black in RAID edicijo WD diska? Gre za isti hardware in razlika zgolj v firmwaru? Za Raid WD edicijo vem, da ima se TLER (Time Limited Error Recovery) funkcijo aktivirano? Ali je se kaj?

odletijo lahko vsi kadarkoli, tako da je čisto vseeno katerga vzameš. Večja garancija je plus, ampak slab izgovor za nedelanje backupov.
#brezpodpisa

heero ::

kaksni pa so inteso trdi diski glede na to da so najbolj poceni?
2TB
4TB
pod komentarji pod tem z 4TB
V paketu je Toshiba MD04ACA400 4TB 7200rpm 64mb cache, ker Intenso nima lastne proizvodnje diskov.

Klemzz ::

Zanimivo...

heero ::

Kaksna je poraba elektrike diskov npr. Razlika med green,blue,red
Ker imam bolj slab napajalnik nebi rad da kupim disk na koncu da moram zaradi tega menjat se napajalnik.

GTX970 ::

Hdd ima porabo med 1 in 10W (poglej specifikacije), tako da zaradi tega ne boš menjal psu.

heero ::

tako imam se zadnje vprasanje
glede na to da bom imel SSD ki bo na njem sistem ne potrebujem nek hiter HDD zato sem nasel na internetu 2 diska nevem pa katerega vzeti?

1. WD Green 1 TB
2. WD Blue 1 TB

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

hojnikb ::

lahko vzameš green.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320571502 (28902) hariscorale
»

Kateri HDD

Oddelek: Kaj kupiti
252192 (1116) SmeskoSnezak
»

Poceni gaming pc (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11611092 (9920) Šolar
»

Ali je pol HDD-ja umrlo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
414885 (3981) opeter
»

Crkuje disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476091 (4424) Leprechaun

Več podobnih tem