» »

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?!

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?!

«
1
2

SanAndreas ::

Zdravo!

Potrebujem še en dodatni notranji 2TB prostor, pa ne vem katerega naj izberem, vsi imajo različne cene in kvalitete, zato prosim za pomoč, da katerega naj kupim.
Samo da bo vse lepo delovalo in brez problemov, odpiranje in shranjevanje različnih datotek, ipd...

Zakaj nekateri diski so dražji, drugi pa cenejši, kakšne so razlike in zakaj ta je boljši kot drugi, če boš izbral enega od petih diskov?

Spodaj naj navedem 5 linkov različnih trdih diskov znamke WD (Western Digital), najdražji trdi disk od vrha navzdol:

1.) WD WD2002FAEX 2TB 7.2/64M/S600 Black Edition ---> http://www.mlacom.si/trdi-diski-notranj...
2.) WD WD2000F9YZ 2TB 7.2/64MB/S600 Scalability Edition ---> http://www.mlacom.si/wd-wd2000f9yz-2tb-...
3.) WD WD20EFRX 2TB 64M/S600 Red Edition ---> http://www.mlacom.si/wd-wd20efrx-2tb-64...
4.) WD WD20EURS 2TB 64M/S300 AV-GP ---> http://www.mlacom.si/wd-wd20eurs-2tb-64...
5.) WD WD20EZRX 2TB 64M/S600 GreenPower ---> http://www.mlacom.si/wd-wd20ezrx-2tb-64...

Najlepša hvala za nasvet in pomoč! :)
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zheegec ::

od teh najcenejšega. za sistem pa SSD. edino če bo stalno deloval se vzame red edition (ampak res veliko deloval).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BorutK-73 ::

ČE rabiš samo za podatke, potem je dovolj green(5), za sistem in programe bi pa vzel Black(1).
Za sistem bi jaz vzel SSD, za podatke pa green disk.
Mislim da so RED verzije za NAS in strežnike.
AV-GP mi deluje kot malo bolša green serija.
Za Scalability Edition pa ne vem.
A je WD edina opcija, ker Seagate ima dobre diske.

Zgodovina sprememb…

SanAndreas ::

Mimogrede, imam SSD za sisteme, tako da rabim samo še dodatni prostor za več različnih stvari...

ALIEn3001 -> ja bo delovalo kar precej časa kot pa stalno (SSD disk za sisteme), namreč bo tam na drugem pogonu, kjer bom tudi kaj uporabljal večkrat na dan.
BorutK-73 -> povej mi malo več od trdega diska Seagate, katerega priporočaš in zakaj je dober?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

Ali mogoče obstaja kakšen zelo dober 2TB trdi disk (ne SSD)?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

PacificBlue ::

Seagate Barracuda ST2000DM001 2TB
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Dami ::

WD je ravno prenovil black verzijo, tako da poišči tega WD2003FZEX.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Skyman ::

top disk je BLACK serija po testih sodec.Ja kot je omenil Dami so na trgu novi WD diski recim un black disk ko si ga ti linkal ima WD2002FAEX 138 MB/s nova verzija pa WD2003FZEX 164 MB/s pa neki 4kb sektorje bere al kaj http://www.computerbase.de/news/2013-10... ce kdo zna bolje nemsko :D

Drugac pa black ali blue imajo 3 leta black serija pa 5 let men je slabe 2 mesca po 4 letih sel Black 1tb resila me je 5 letna garancija in dobil novega! Ni zdej to fix da gredo vsi v 4 letih to kar sm jz imel je zelo mala zivljenska doba je delal bp 24/7 tako da sedaj imam tud namen vzeti tega novega WD black-a

SanAndreas ::

Skyman -> to me malo skrbi, ali potem si res izgubil veliko podatkov po 4 letih? Kaj bi lahko bilo tole kratka življenjska doba, ali to pomeni, da ne moreš več uporabljat oziroma odpret podatke, ki si jih shranil na drugem pogonu? :O

Tega WD2003FZEX nimajo v Sloveniji, pač pa v tujini, zgleda da je dober disk.

Zanima me, ali je tale mogoče zelo dober? -> Western Digital WD2000FYYZ "Raid Edition"
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SasoS ::

Raid edition je samo za raid krmilnike ker ne popravlja napak.

Skyman ::

SanAndreas ma ja zoperna zadeva nimam pojma kaj bi lahko bilo.Ja itak da nism mogu do podatkov ce se ne odziva oz ni nc hrescal tud na mojem in na bratovem racunalniku je bil cisto neodziven.Jz sm tam imev samo filme igre pa par programov gonilnikov nekaj vrste shrambo..nc resnih podatkov.

Tega WD2003FZEX normalno da nimajo se v SLO sei se marsikaj drugega nimajo:D ce je zadeva se sveža oz sploh tega diska se ni na trgu pride kmalu :D Jz bom vrjetno kar WD black-a se 1x kupil ali pa blue samo blue je samo 1tb ali pa se motim.Edino mogoce SSHD hibrid mi ne da mira ali pa mogoce Seagate Constellation ES.3 2 TB, 7200 rpm, 128 MB, SATAIII samo sm gledal teste da ni ne vem kaj napram black seriji.Oba pa imata 5 let garancije oz na mimovrste samo 3(seagate) V nemciji vem da sm ga gledal z 5 letno garancijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

SanAndreas ::

SasoS je izjavil:

Raid edition je samo za raid krmilnike ker ne popravlja napak.

Za kaj se to uporablja in kateri drugi pa popravlja napake?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SasoS ::

Za RAID krmilnike in vsi ostali ki niso RAID, presenetljivo :)

Dami ::

RE je WDjeva enterprise serija in še zdaleč ni samo za RAID kontrolerje. Je mislim da enak black seriji, s tem da je pač konkretno bolj pretestiran in hand picked. TLER ki ga rabiš za hw raid ima tudi RED serija recimo, green pa ne. IMO še malo počakaj, da bojo te nove verzije na voljo tudi pri nas.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

SanAndreas ::

SasoS je izjavil:

Za RAID krmilnike in vsi ostali ki niso RAID, presenetljivo :)

Kaj pa za domačo uporabo? Se ga splača imet ali ne?

Dami je izjavil:

RE je WDjeva enterprise serija in še zdaleč ni samo za RAID kontrolerje. Je mislim da enak black seriji, s tem da je pač konkretno bolj pretestiran in hand picked. TLER ki ga rabiš za hw raid ima tudi RED serija recimo, green pa ne. IMO še malo počakaj, da bojo te nove verzije na voljo tudi pri nas.

Na kakšne verzije si mislil?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…

balocom ::

Če imaš rad svoje podatke ne vzet green verzije (meni je eden odpovedal točno po koncu garancije). Če te podatki zelo skrbijo, vzemi red edition. Better safe than sorry.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Master_X ::

Jaz pa ne vem, kaj toliko te Green diske sovražite. Ja bili so določeni batchi, ko je celo WD priznal v preteklosti, da se dogajajo problemi in krajša življenjska doba zaradi neke power safe funkcije, če se prav spomnim. Ampak novi diski naj ne bi imeli teh težav.

Sicer imam jaz Green disk (ki sicer takrat ni bil iz težavne serije), star 5 let, ma 1500 dni power on time, čez 1000 start/stop count, pa 100% health. Predicted remaining lifetime pa še 500 dni. V tem času je dve leti bil uporabljan kot sistemski disk.

Če pa koga skrbi za podatke bo pa treba dva kupit a ne, ker noben disk ni "bulletproof".

Dami ::

SanAndreas je izjavil:

Na kakšne verzije si mislil?

Stare black in te ravno prenovljene, ki jih pri nas še ni.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

SasoS ::

Na Greenih se radi pojavljajo bad sektorji iz lepga mira za brezveze. V vseh primerih ki sem jih imel, je bil predhodno (takoj po nakupu) izklopljen idle3 timer. Je pa najbrž to posledica visoke gostote zapisa na ploščah in zakaj jo ne spravijo čez 1TB...

Hayabusa ::

2tb wd green, ti baje ne crkujejo tako drastično kot 1tb modeli:
http://www.amazon.com/WD-Green-Desktop-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

RC14 ::

za ~ 125 EUR se dobi Seagate 3TB disk, je najhitrejši med temi diski, uporablja 6 glav in 3x 1TB plošče.
Sam sem vzel enega 3TB in en 1TB disk te serije. Oba imata 1TB plošče noter. Res je hiter disk, WD black je občutno počasnejši, da ne govorim o greeen serijah.
Imam še enega samsunga F3 1TB, ki ima 2x 500GB plošče noter , ki je veljal za ene najhitrejših diskov, pa ga ta seagate prekaša.

Opomba, 2TB od seagate pa uporablja "stare" plošče velikosti 667GB in ne 1TB plošče. Ni tako hiter in malo bolj se greje.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

spenstar ::

Imam en racunalnik Pentium D 2.8GHz, 2GB rama, ATI Radeon HD 6670 ter disk WD 320GB.
Rad bi zamenjal sistemski disk in me zanima kaj je bolj pametno: dati 1TB hdd ali SSD Samsung EVO 120GB.
(Kolicina prostora ni pomembna, racunalnik se uporablja za surfanje, Simse in flash igre. Plata podpira samo SATA1.)
SPENSTAR--builder

Hayabusa ::

Ssd itak.

SmeskoSnezak ::

Glede na to, da plata podpira le SATA1, upam da bos namestil Windows 7. Windows XP lahko dela probleme.
@ Pusti soncu v srce... @

spenstar ::

Seveda, ze sedaj je gor 7 32bitna.
SPENSTAR--builder

Skyman ::

Rc14 ker seagate je najhitrejsi?

RC14 ::

ni najhitrejši disk, ampak najhitrejši od njegovih predlaganih diskov. Je pa res zelo hiter, občutno hitrejši od WD black, da o primerjavi z green serijo ne govorim.

model: ST3000DM001 -> 3TB disk 6 glav, 3 plošče
ST1000DM003 -> 1TB disk 2 glavi, 1 plošča

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Skyman ::

http://uk.hardware.info/comparisontable...

vidm da ni slab disk.Da vidim kako bo z novo "gen" black serij!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

RC14 ::

Sj pravim, disk je zelo hiter.
Že WD black je bil hiter , pa samsung F3 še hitrejši, sam tale seagate pa šiba vse. Kako pa je z zanesljivostjo pa ne vem, bom vidu:D
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

SanAndreas ::

SasoS je izjavil:

Na Greenih se radi pojavljajo bad sektorji iz lepga mira za brezveze. V vseh primerih ki sem jih imel, je bil predhodno (takoj po nakupu) izklopljen idle3 timer. Je pa najbrž to posledica visoke gostote zapisa na ploščah in zakaj jo ne spravijo čez 1TB...

Kaj potem predlagaš za domačo uporabo, nočem da se izgubijo podatki po nepotrebnem?

Torej, kateri trdi disk je trenutno najbolj zanesljiv in da bojo vsi podatki res zdržali dolgo brez izgub oziroma da ne bo disk kar na lepem prekmalu pokvaril? :|
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Dami ::

SanAndreas je izjavil:

Torej, kateri trdi disk je trenutno najbolj zanesljiv in da bojo vsi podatki res zdržali dolgo brez izgub oziroma da ne bo disk kar na lepem prekmalu pokvaril? :|

Če te skrbi za podatke potem te reši lahko samo backup ali pa vsaj kak raid1. Za data corruption pa ZFS. Kar se diskov tiče jaz prisegam na počasne diske s čim manj platami. Imam 20 wd red 3tb, ki jih ne morem prehvalit (so mi res 4/10 iz prve serije crknal kar hitro, ostali pa so so far ok), ter 4 3tb toshibe 7200, ki so doslej tudi brez problema. Če bi moral zdajle kupit bi to brez dvoma bil wd red (3 ali 4tb kolk pač rabiš).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

kurjač ::

Seagate Barracuda ST2000DM001 2TB uporablja dve plošči

http://bestharddrivereview.com/category...

RC14 ::

Seagate Barracuda ST2000DM001 2TB uporablja dve plošči

Žal 2TB diski uporabljajo 3 plošče po 667GB.

4TB , 3 TB in 1TB diski pa uporabljajo 1TB plošče.

http://www.seagate.com/files/staticfile...


lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

SanAndreas ::

Težka odločitev, Seagate vs Western Digital... :|

Kaj pravzaprav se dogaja s trdim diskom, da se kmalu pokvari preden naj bi potekla garancija, to me zanima?
Ali res ne obstaja kakšen disk, ki bo skoraj "trajno" shranil podatke, razen backup-a?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Skyman ::

ja vem da so to tezke odlocitve jz ga ze 1 mesec kupujem navadn HDD :D.Vrjetno bom pocakal do naslednjega tedna ko pridejo ČE pridejo novi blacki vn pa ga vzamem.Nekako se mi še ne mudi nekaj hitet.Sezona gejmanja sele pocasi prihaja :D Samo ne vem koliko plosc bo imel nc nism zasledik da bi kdo kaj pisal.

Ma 100% ni nobena stvar,jz bom itak imel gor igre filme in ostale stvari ki jih bom rabil.Da ne bom toliko obremenjeval SSD pogona! Pac winse+programe+2-3 igre na SSD ostalo kar se odzipa se pri meni itak dela na HDD in ne na SSD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Zorro ::

RC14 je izjavil:

Seagate Barracuda ST2000DM001 2TB uporablja dve plošči

Žal 2TB diski uporabljajo 3 plošče po 667GB.

4TB , 3 TB in 1TB diski pa uporabljajo 1TB plošče.

http://www.seagate.com/files/staticfile...


lp


Obstajali naj bi tudi 2TB diski z 2 ploščama po 1TB. Slednji naj bi imeli črko E na 3. mestu v serijski številki (xxExxxxx). Prvi komentar na Amazonu (glej pod "Most Helpful Customer Reviews") pojasnjuje kako je s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

RC14 ::

ja tudi to sem prebral,ker sem se sam takrat poglobil okoli tega, ampak vseeno sem skoraj prepričan, da če boš naročil ta 2TB disk, da boš dobil verzijo z tremi ploščami.
Pa če uradna stran pravi tako, potem je malo verjetnosti da dobiš z dvema ploščama.
Sem sam takrat klical v dve trgovini pa so pogledali v serijsko in v obeh trgovinah so imeli to verzijo z tremi ploščami.

Sicer pa je razlika v denarju med 2 in 3TB majhna, pač daš tistih dodatnih ~25-30 eur in kupiš 3TB pa si siguren da je pravi. Jaz sem kupil enega 3TB in enega 1TB. 2tb sem odpisal pri nakupu, ker se nisem hotu it loterijo.

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Zorro ::

Ja, glede na podatke iz uradne strani, je očitno, da se bolj masovno proizvaja verzija s 3 ploščami. Glede naročila prek spleta sem enakega mnenja, večja možnost je, da dobiš verzijo s 3 ploščami.

Tilen ::

Seagate Barracuda ST3000DM001 3TB 7200U/min

Tale ima potem 3 plošče po 1 TB? Paypal + pošiljanje v slovenijo za 11 EUR se mi zdi super ponudba. Ima kdo ta disk?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Skyman ::

ni slaba ponudba.. garancina pa 2 let nekje celo 1 leto zakaj je temu tako? Dvomijo v svoj disk da vec kot 2 let ne zdrzi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

RC14 ::

Tale ima potem 3 plošče po 1 TB? Paypal + pošiljanje v slovenijo za 11 EUR se mi zdi super ponudba. Ima kdo ta disk?

Jaz sem kupil tega in sicer enega 3TB ( ST3000DM001 ) in enega 1TB ( ST1000DM003 ). Oba uporabljata 1TB plošče.

3TB disk ima 6 glav in 3 plošče, 1TB disk pa 2 glavi in 1 ploščo in občutno je tanjši disk ta 1TB od tega 3TB.

in zelo hiter je disk, kako pa je z zanesljivostjo pa žal ne vem.
In ja, cena je zelo lepa.

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

RC14 ::

Tilen, če te zanima še hitrost tega diska sem že napisal v eni temi, pa še tuki napišem.

v HD Tune PRO hitrosti sem naredu primerjavo :
samsung 103SJ : minimum - average - maximum : 77 MB/s , 118MB/s ; 144MB/stale
seagate ST3000DM001 : minimum - average - maximum : 93MB/s ; 162MB/s ; 204 MB/s

In kot verjetno veš, je samsung 103SJ veljal za enega hitrejših diskov, hitrejši od WD black, ta seagate pa je še občutno hitrejši od obeh.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

kurjač ::

Bil sem tik pred nakupom 2TB verije, vzrok je bil ker sem zasledil, da naj bi bil 3TB počasnejši. SSD mi ne diši zaradi cene, RC14 me je z linkom ravno toliko zmedel, da z nakupom odlašam.
Za 2TB verzijo bi pri lokalnem trgovcu odštel 86EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kurjač ()

RC14 ::

3TB je sigurno hitrejši od 2TB različice, v to ni treba dvomit, že zaradi tega, ker uporabčja 1TB plošče.

Če imaš možnost, vzami 3TB. Jz sem dal na hoh.de zanj 103 eur.

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

RejZoR ::

Imajo pa diski z več platami zelo počasen startup. Imam 2TB WD Black s 4 platami. Sicer je med delovanjem zelo hiter, ampak če pa se izvede cold reset sistema pa CMOS rabi kar nekaj časa, da ga zregistrira.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SanAndreas ::

RejZoR je izjavil:

Imajo pa diski z več platami zelo počasen startup.

A to so prav vsi diski z več platami, da imajo počasen začetek?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Brane22 ::

Sem ravno par dni nazaj ubodu WD Blue 2.5" 500GB za prenosnik. V Dellu sem imel 2x250GB in oba sta nekako hkrati začela kazati znake skleroze.

Zmontiram now WD, nainštaliram sistem gor in ko sem nekako zaključil, mi začne najdeta živce škljcanje diska na vsakih cca 8s.

Nainštaliram SMART tools, počekiram smart data in ugotovim, da je stvar parkirala glavo ene 3.600 krat.

Še dobro da sem pogledal. In izklopil agresivno šparanje štroma.

Take stvari znajo vplivati na trajnost diska... >:D

SanAndreas ::

Brane22 je izjavil:

Sem ravno par dni nazaj ubodu WD Blue 2.5" 500GB za prenosnik. V Dellu sem imel 2x250GB in oba sta nekako hkrati začela kazati znake skleroze.

Zmontiram now WD, nainštaliram sistem gor in ko sem nekako zaključil, mi začne najdeta živce škljcanje diska na vsakih cca 8s.

Nainštaliram SMART tools, počekiram smart data in ugotovim, da je stvar parkirala glavo ene 3.600 krat.

Še dobro da sem pogledal. In izklopil agresivno šparanje štroma.

Take stvari znajo vplivati na trajnost diska... >:D

Kje si dobil kateri program SMART tools?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Brane22 ::

Na Gentooju sem ga inštaliral kot smartmontools

Hayabusa ::

Na win os lahko uporabiš http://hddscan.com/

Additional features

The program allows changing some parameters for ATA/SATA/USB/FireWire HDD:
AAM - this function changes drive's acoustic. If this function is enabled drive's noise may be decreased by smoothing HSA's seek operations. HDD could lose some performance.
APM - this function allows power savings by temporary decreasing spindle's rotation speed (including complete stop) when drive is in idle.
PM - this function allows setting spin-down timer. If drive is in idle spindle will be stopped after the time set in the timer. If any program requests HDD access timer will be reset and spindle will spin up.
Disable Seagate PM - theoretically should turn off some Seagate drives spin-down timer but I was unable to find drives where this command would work.
The program can also start or stop spindle immediately. If any program requests HDD access drive's spindle will spin up.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi diski 2019 - število plošč (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
589885 (5772) GR2
»

3TB disk - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
254262 (3350) dr.Akula
»

Kateri disk >2Tb kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
355627 (4252) RC14
»

Diski za nas

Oddelek: Kaj kupiti
91447 (948) Trancedeejay
»

Trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
142135 (1745) Skyman

Več podobnih tem