» »

Samsung galaxy S2

Samsung galaxy S2

matjac ::

Zanima me ali kdo pozna naslednjo napako:

Ob zagonu telefon pokaže da je baterija prazna (klasično obvestilo) in se po pol munite izklopi. Baterijo smo testirali v drugem telefonu in je kazal 50% napolnjenost.
Ob polnjenu če je telefon izklopljen se pokaže klasični znak baterije zraven pa rumen trikotnik s klicajem.

Ali kdo pozna takšno napako in ali jo kdo zna popraviti.

balocom ::

Kaj pa če daš polnit baterijo v drug telefon ali pa daš notri polno baterijo iz drugega telefona? Sicer ne vem koliko pameti imajo tele baterije za SGS2, ampak dvomim da imajo notri kaj več kot en termistor, tako poizkušaj uporabljati baterijo tega telefona v normalno delujočem fonu in ugotovi ali je baterija OK ali ne, s tistim okvarjenim SGS2-jem pa naredi neke vrste kalibracijo (povsem izpraznit, povsem napolnit v izklopljenem stanju, nato pa normalna uporaba).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

matjac ::

Sem že poskusil, če vzamem baterijo iz telefona, ki kaže 50% napoljnjenost, in jo dam v moj telefon kaže da je baterija prazna. Ko jo spet vrnem v fon kaže ponovno 50%. napaka verjetno ni v bateriji ampak v tem da telefon ne zna prebrati napolnjenost baterije.
Sem pa poskusil še nekaj. telefon dam polniti in nato vzamem baterijo iz fona medtem ko se polni. Pustim ga prikljopljenega enih 15 sek nato ga odklopim, vsatvim baterijo in telefon po vklopu deluje normalno dokler se mu po ene 15 min do pol ure spet ne strga, se resetira in kaže prazno baterijo.

Še kakšna Ideja????????

balocom ::

Si dejansko probal tisto baterijo uporabljat par dni v drugem telefonu ali pa jo vsaj napolniti? Če imaš opcijo..
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

matjac ::

Probal sem jo polniti v namiznem polnicu, zadeva deluje normalno napaka je nekje v fonu. Pravijo da verjetno na na MB.

tumare ::

Je bil kdaj v stiku z vodo? Ne veš kam vsega se tok porazgubi ko nastopi rja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnjenje Android telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
272898 (2404) an3333
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770341608 (158627) medenko
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15133716 (27167) Owe-
»

Kako ravnati z litij-ionskimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6021454 (18081) MrStein
»

Na laptopu napačno kazanje baterije

Oddelek: Strojna oprema
161967 (1621) Pyr0Beast

Več podobnih tem