» »

Srečni klic - nateg

Srečni klic - nateg

1 2
3
»

Malcolm_Y ::

Če se komu ljubi, v čem je štos tu:


Ana, Neva, Ivan - 6 nog
vsak po 3 košare - 9 košar
v vsaki košari 3 mačke - 27 mačk - 108 nog
vsaka mačka 3 mlade mucke - 27x3 - 81 mladih muck - 324 nog.

Torej, skupaj imam 440 nog, pa če gre Ana dol, pa če je šofer gor,... ne pridem do njihovega rezultata:

V bistvu mi manjka nekaj sto nog.

e-marko ::

Manjka ti kaj drugega, da se še ubadaš s tem. Poglej malo nazaj po temi in ti bo jasno.

Lp
...somebody, somewhere...

ayria ::

Malcolm_Y je izjavil:

Če se komu ljubi, v čem je štos tu:


Ana, Neva, Ivan - 6 nog
vsak po 3 košare - 9 košar
v vsaki košari 3 mačke - 27 mačk - 108 nog
vsaka mačka 3 mlade mucke - 27x3 - 81 mladih muck - 324 nog.

Torej, skupaj imam 440 nog, pa če gre Ana dol, pa če je šofer gor,... ne pridem do njihovega rezultata:

V bistvu mi manjka nekaj sto nog.



Ana, Neva, Ivan + 2 šoferja (na avtobusu za daljše razdalje sta dva voznika) - 10 nog
vsak po 3 košare - (VSI nosijo košare - torej tudi šoferja = 5x3) - 15 košar
v vsaki košari 3 mačke - 45 mačk - 180 nog
vsaka mačka 3 mlade mucke - 45x3 - 135 mladih muck - 540 nog.
540+180+10=730 - 2 (Ana) = 728

:D

Glugy ::

ja sam veš kaj bo hecn..če bodo kdaj spet podobno nalogo dal pa pri istih elementih uporabil drug princip :p Tako da ja kr limajte sem te butaste naloge. Enkrat se bodo že zakvačkal :p Ker delajo na tem da imajo vsaj ene 10 variant.

Malcolm_Y ::

ayria je izjavil:

Ana, Neva, Ivan + 2 šoferja (na avtobusu za daljše razdalje sta dva voznika) - 10 nog
vsak po 3 košare - (VSI nosijo košare - torej tudi šoferja = 5x3) - 15 košar
v vsaki košari 3 mačke - 45 mačk - 180 nog
vsaka mačka 3 mlade mucke - 45x3 - 135 mladih muck - 540 nog.
540+180+10=730 - 2 (Ana) = 728
:D
Najs!

RejZoR ::

Glugy je izjavil:

ja sam veš kaj bo hecn..če bodo kdaj spet podobno nalogo dal pa pri istih elementih uporabil drug princip :p Tako da ja kr limajte sem te butaste naloge. Enkrat se bodo že zakvačkal :p Ker delajo na tem da imajo vsaj ene 10 variant.


Sej to je tisto. So imel dva dni neke računske fore, kjer si lahko zmislijo eno ali drugo varianto in ti rečejo, ne danes pa nismo tko imel zamišljeno. Zato mi ni jasno kako zaboga lahko dopuščajo to sranje, da se sploh vrti. Po drugi strani pa drkajo v glavo npr trgovce za vsako majhno napakico v specifikacijah in iz tega delajo cel halo. Tle pa si pravila zmišljujejo kakor jim veter nese scalnico, pa nikogar nič ne zmoti. Včasih res ne razumem zakonodaje pri nas...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alencica ::

Danes, na kanalu a, je bila tale enacba;
4 x (18-19) +
7 + 5 - (4 x 111) -
(8-7) x 0 = ??

Namenoma je v takih vrsticah, tako je bilo tudi na teveju. Navodila so bila "sestejte vsa stevila na sliki"

Spoiler; 247 je bil odgovor.
Kaj, in kako so prisli na 247??!

RejZoR ::

You pull it out of your ass of course...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alencica ::

Ja, verjetno je bila podobna logika kot malo prej zgoraj pri tisti "miley cyrus" sliki ...

ayria ::

Alencica je izjavil:

Danes, na kanalu a, je bila tale enacba;
4 x (18-19) +
7 + 5 - (4 x 111) -
(8-7) x 0 = ??

Namenoma je v takih vrsticah, tako je bilo tudi na teveju. Navodila so bila "sestejte vsa stevila na sliki"

Spoiler; 247 je bil odgovor.
Kaj, in kako so prisli na 247??!



Glede na njihov rezultat gre postopek nekako takole: upoštevaš, da je x = 10 in da moreš seštet vsa števila (torej 111 = 111 && 1+1+1 && 11+1) --> dobiš:
4 + 10 + 18 + 19 + 1 + 8 + 1 + 9 = 70
7 + 5 + 4 + 10 + 111 + 1+1+1 + 11+1 = 152
8 + 1 + 10 = 25
= 247

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ayria ()

Glugy ::

sam pol v zadnji vrstici 7ka sploh ni uporabljena?

ayria ::

My bad, namesto 1 bi mogla napisat 7 :D

Glugy ::

ma dobra si da si to pogruntala ...jz sm probu kr neki načinov pa nism do tega pršu :)

Zdej pa sam nasledič k bo ta naloga sledit tem čudnim načinom računanja pa vidt če bo isto...če ne bo si bodo v bistvu sami v navzkrižju s sabo.

Malcolm_Y ::

Kako se pa interpretirajo digitalne številke?

Tezaab ::

Po moje tako, kot se jim najbolj splaca v danem trenutku.

polpo ::

Od včerajšnje oddaje:

Rezultat na koncu oddaje 621.

Nekaj računanja:
Rdeča "obroba": 40; zelena: 19; modra: 8; rumena: 4 ; vijola 4*100=400
oranžna : v petki je C=100, 4 pa ni podobna prvi štiri v vrsti, na vsakem robu so še 4 črte, najbolj vidna je na levem robu L--> rimska 50
decimalna števila: se šteje kot navadna ali vsak del kot rimska ena?


Brez decimalk pride 621, ampak kot vidim zgornji račun od @ayria in če je pravile ni, seštela +, tudi moj možno, da ni povsem pravilen..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

ayria ::

Tukaj mora bit neka druga finta.
Če namreč upoštevaš vse oklepaje kot C=100 in hkrati C, ki je v 5ki = 500 + L=50, + 4X=40 = 590 + vse ostale cifre in črtice --> prekoračiš njihov rezultat. Najbolj se nagibam k temu, da se da iz digitalnih številk dobit druge cifre- iz ene osmice se namreč da dobit praktično vsa digitalna števila (1(+1?),2,3,4,5,6,7,8,9) osmica v drugi vrstici pa ni zaključena (na sliki zgleda, kot da manjka spodnji desni 'kot'?) - therefore lahko iz nje dobimo samo številke 1, 2, 4, 7 :|
Ampak do njihovega rezultata mi pa vseeno še ni uspelo prit :)

razera ::

se komu sanja kako so prišli do rešitve: 12106




lp

ayria ::

razera je izjavil:

se komu sanja kako so prišli do rešitve: 12106




lp


Yes.

V uvodu piše:
4otroci potujejo s 5mačkami in muckami; upoštevamo, kar je spodaj napisano- da ima 1mačka 4 muce; therefore:
4otroci + 1 šofer + 5mačk + 20 muck = 30.

Vsak ima 4 košare= 120košar
V vsaki košari je 5 mačk= 600mačk
Vsaka ima 4 male muce=2400muc
2400+600 = 3000mačk/muc = 12000tačk
12000 tačk + 100 (25mačk in muc iz "uvoda")+ 10 nog (otroci&šofer) - 4 noge (otroka)
=12106

8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ayria ()

RejZoR ::

Sej sploh ni fora v tem, fora je v tem da iz riti vlečejo neke neomenjene variable. Je šofer kjerkoli omenjen? Koliko košar naj bi imel? Koliko muckov? Kadarkoli lahko iz riti potegnejo, da pa je šofer imel samo 1 košaro z 1 muckom. AL pa z dvema. Al pa s ttremi. Al pa 20. Al pa je imel 10 košar. Skratka totalna neumnost. Ko boš naslednjič uporabil iste variable bojo pa rekl, da je neki tretjega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ayria ::

I agree; gre za take naloge, ki jih lahko interpretiraš in razumeš na več načinov - če bi bila možna samo 1 (logična) rešitev pol ne bi ponujali 4000€ za njo :)
Kolko pač sledim tem nalogam z mačkami in avtobusi v zadnjem času opažam, da je uporabljena ista logika - ko jo bo folk pogruntal jo bodo pa najbrž spremenili. Vedno se šteje šofer (ali 2, odvisno od avtobusa) - ker je vedno napisano, da potujejo z avtobusom - tega potniki običajno ne vozijo sami. Potem pa se začne ne.tako.logični.del, kjer vsi (otroci,šoferji,mačke, dekleta) nosijo toliko košar s toliko mačkami, kot je napisano v nadaljevanju :) in potem prideš do rezultata, ki ga pokažejo na koncu oddaje :)

Glugy ::

hehe dobra si da si to pogruntala. Ko bojo pa enkrat uporabl drugo logiko jih bomo pa lahk zašil :p

razera ::

bravo. :)

ayria: si že probala poklicat, ko je bila kakšna računska naloga ali to z avtobusom in mačkami? za tak denar se najbrž splača probat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: razera ()

ayria ::

Klicala nikoli nisem, pa najbrž tudi nikoli ne bom, ker ne verjamem, da bi dobila kaj - razen višjega zneska na položnici za mobitel :O. Mi je pa zabavno ugotavljat njihovo logiko - še posebej preko forumov, ker oddaje večinoma ne morem gledat do konca - me neumni odgovori klicateljev naredijo preveč živčno ;((

ninocka ::

No, vem, da je vse skup nateg, me je pa en dan potegnilo, in lej to, prisla sem v eter, uganila vprasanje, nakar so me kar skenslali. Cez eno uro me pa ze klicejo za moje podatke, da sem dobila nagrado, kar veliko, tko da so mi cez par dni poslali neko prijavnico, da sem izpisala svoje podatke, ter jim poslala nazaj, to je bilo v zacetku avgusta, mi je pa takoj povedala, da imajo 60 dnevni placilni rok, zdaj bo to kmalu, jaz pa se vedno nisem nic dobila, klicala sem na to tel.st., iz katere so me klicali, vendar me mece ven, tko da ne vem kaj naj. Je pa to firma, ki ina sedez v Kopru, podruznico v Zagorju, original firma pa je iz Cipra. Ne vem, kaj naj naredim, zapravila sem pa cca.200eur telefona, pa ok, ce bi dobila to kar mi pripada, ni panike, tko pa... Na koga se obrniti, kam poklicati, ze to da A kanal dovoli taksne natege, mi ni jasno. Inspektorje, al na varuha clovekovic pravic, al kam? Ce kdo ve kaj o tem, naj mi prosim javi na nail nina.kosak@gmail.com... Drugace sem se po tem parkrat klicala, vendar nisem nikoli vec dobila. Hvala za odgovore.

stb ::

Najprej si temeljito preberi drobni tisk v pravilih dotične igre, nato počakaj, da mine rok za izplačilo nagrade, šele nato pa lahko ukrepaš naprej. Me pa ne bi čudilo, če je rok izplačila daljši od življenjske dobe firme, ki zadevo organizira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

technolog ::

ninocka,

kar se mene tiče, tipična fora. Oni tebi povejo, da si zmagala, ti pa narediš zastonj reklamo med sorodniki in znanci. Ni boljše reklame, kot da ti znanec pove, da je stvar legit in da se dejansko da dobit nagrado. To so ti pa povedal izven etra, ker so mel še 100 podobnih ovčic, in bi blo mal sumljivo, če bi kar 100 ljudi "zmagalo" + pa še dokaze bi imela, ker ma kanal A arhiv.

Zgodovina sprememb…

Malcolm_Y ::

Mislim, da eventualno bo dobila izplačilo. Vsaj ti na kanalu A mi tako delujejo. Bolj jamrajo npr. na Golica TV, pa še tam dobijo, čeprav po nekaj mesečnem čakanju.

Malcolm_Y ::

http://images.24ur.com/media/document/6...

V primeru tehničnih napak, nesporazumov ali drugih konfliktov glede pravilnega odgovora na uganko ali katerih koli drugih delov programa, kar vključuje tudi upravljanje telefonskega sistema, velja odločitev producenta in/ali Kanala A.

fullOFclever ::

Helou.
Neki tednou že opažam, da se pr teh kvizih vrti en ful hud techno komad,
ni ful har techno, ma je hud ritem.

Ga je kdo zaznal, in ... ve ker je?



Hvala, pa miljon lupčkou :D hehe
Joomla, c++
IQ - upam da več kot sobna temp.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavrtite uganite - TV3 scam (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717753 (4356) meho7
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18054314 (32282) Kamran
»

kje spi vaša mačka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6618641 (15704) gendale
»

Fantastični klic na kanalu A (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23929943 (17423) Kron
»

Koga gleda-uganka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5538327 (37482) darh

Več podobnih tem