» »

ostrigina omaka Mae Krua

ostrigina omaka Mae Krua

nejclp ::

Tole ostrigino omako sem lahko pred leti kupil v večini trgovin, zdaj pa je ne dobim nikjer.



Poraqbil sem zadnjo flaško iz zaloge in sem v hudi krizi. Ne vem kdo je pri nas uvoznik, (nalepka je zdrsana, vidi se le, da je neko podjetje iz Medvod), mogoče kdo ve, oz, kje se jo dobi, pri nas ali čez mejo (Italija, Avstrija)? Vse ostale, ki sem jih poskusil so obupno zanič.
  • zavaroval slike: Primoz ()

msjr ::

Amazon: http://www.amazon.de/Maekrua-Austernsau...

Drugače nekateri težimo vsakemu, ki gre na Dunaj naj skoči v Nakwon supermarket (noro nizke cene, za začimbe pa sploh)

Furbo ::

Kako pa uporabljata tole omako?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

A Healthy Boy Brand ti ni OK?



O.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

nejclp ::

Okapi je izjavil:

A Healthy Boy Brand ti ni OK?



O.


NITI približno ne, Healthy Boy Brand ostrigina omaka je bleda senca omenjene, popolnoma drug okus, zoprn.


Furbo je izjavil:

Kako pa uporabljata tole omako?


Za tajsko kuhno.
Tole je čista zmaga in izredno simpl:

1)MESO (koščki govedine ali pa temni deli piščanca, koščki race….) vržemo v skledo, prelijemo s svetlo sojino omako, dodamo pol žličke rjavega cukra, šilce dobrega konjaka ali pa šerija in pustimo, da se paca ene pol ure, 5 minut pred praženjem pa dodamo žlico škroba ali moke in premešamo, da je meso lepo prekrito.

2)Po dolgem prerežemo POR, potem pa diagonalno na pol cm debele trakove.

3) V hudo segret vok damo olje (lahko tudi arašidovo, ma jed za odtenek drugačen okus), vržemo noter koščke mesa (v skledo, kjer se je meso pacalo potem dolijemo deci vode in premešam, to uporabimo na koncu) in hitro prepražimo, minutka, dve. To delaš seveda na najvišjih možnih temperaturah!

4) meso odrinemo na robove voka in noter zadegamo por. Na hitro prepražimo, pazimo, da se ne zažge, minutko, dve.

4) Meso in por premešamo (torej združimo) in prelijemo s tisto vodo iz marinade.
Kuhamo minutko dve, da se zgosti, pazi, da ne razkuhaš, por mora hrustati.

5) Daš na krožnik in preliješ z omenjeno OSTRIGINO OMAKO, zraven ješ riž.
Zmaga, za znoret dobro, pogoste so erekcije pri moških in ploskanje s sramnimi ustnicami pri ženskah, taki neverjetni okusi.


Če nimaš omake omenjene znamke, si pa v riti, brez veze, da se lotevaš.

nejclp ::

Tole sem našel:
http://www.thaifoodandtravel.com/brands...

Oyster sauce (nahm man hoi) – Should be a Thai product, which is less salty and more flavorful than the Chinese variety and also does not contain MSG. Kasma's current favorite is Dragonfly Super Premium Flavored brand (to the left); it is a bit more expensive but the taste is worth it. Second choice is Dragonfly brand Premium Oyster sauce. Acceptable is "Mae Krua" – the front of the label depicts a plump woman stir-frying while shaking sauce from a bottle into the wok. The Dragonfly brand oyster sauces are preservative free; Mae Krua is not.

Se pravi, tudi boljše naj bi obstajale kot Mae Krua, ker so brez konzervansov, jih je treba sprobat.

c3p0 ::

Kupil zadnjič iz firbca ta Healthy boy, pa mi okus in vonj nista nič kaj prida všeč. Nimam pa reference, tako da ne vem kak okus ima "prava" ostrigina omaka. V Grazu je ena azijska trgovina, bo treba kaj spet pokukat tja.

Huangdi ::

c3p0 je izjavil:

Kupil zadnjič iz firbca ta Healthy boy, pa mi okus in vonj nista nič kaj prida všeč. Nimam pa reference, tako da ne vem kak okus ima "prava" ostrigina omaka. V Grazu je ena azijska trgovina, bo treba kaj spet pokukat tja.


Ni treba tako daleč v trgovino. V Ljubljani imaš že pol leta trgovino z azijsko hrano - Kitajski vrt. Imajo več različnih ostriginih omak.

http://www.kitajski-vrt.si/

Ponudba v trgovini je precej večja, na spletni strani je le vzorec :)

ejQ ::

Sicer stara tema, ampak ker sm lih našla to omako, pa če jo slučajno OP še zmer išče: Omaka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

debata o testeninah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10021112 (16140) Baja
»

Nakup voka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12943021 (29123) echo
»

Vok in stir-fry (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715856 (13457) Brane22
»

Kje dobit hamburger "potrebščine" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6617383 (15330) RejZoR
»

Jetamova mala šola kuhanja

Oddelek: Loža
314736 (3825) Mercier

Več podobnih tem