» »

XAMPP težava?

XAMPP težava?

jugostyle ::

Zdravo

Imam sledečo težavo. Namestil sem si xampp za lokalni streznik za pregled spletne strani. Apache mi normalno zalaufa, PHP pa ne. Napiše mi PHP stared in port 3036. Ko vnesem v brskalnik localhost/phpmyadmin pa mi brskalnik napiše da stran ne obstaja. Potem sem poskusil drugim programom (WAMPserver in APPserv), tu pa še apache ne morem zagnati? Res je da se malo slabo spoznam na zadeve, ampak prej sem normalno lahko uporabljal xampp, ko sem ga nadgradil na novejšo različico, potem več ni delalo.

Uporabljam windows 7

Upam da mi kdo lahka pomaga....hvala

lp

abyssus ::

Phpmyadmin na xamppu tudi ni delal. Vgasnil sem firewall in zagnal xampp kot Administrator pa dela vse. Poskusi.

jugostyle ::

Ja sem poskusil, pa ni bilo sreče. Ker Firewall mi ga lepo spusti čez ampak pol se nekaj zatakne. Nevem kako bilahko pogledal, če mi iz ozadja teče kak strezniški program... kajti dva streznika na en port ni mogoče.

b3D_950 ::

http://www.sevenforums.com/software/221...

Nevem kako bilahko pogledal, če mi iz ozadja teče kak strezniški program


odpri cmd -> netstat -b

Mesar ::

Ampak to ni problem, če mu Apache dela PHP pa ne, razen če je problem v MySQLu. In pa kolko vem more XAMPP tečt čist lepo brez administratorskih pravic, firewall pa tudi nebi smel delati problemov...

S tem, da če ti napiše da stran ne obstaja ... 404 Not found? Bi bilo mogoče pametno pogledat v htdocs kje imaš kaj po mapah naloženo, ali pa odpret localhost pa tam pogledat URLje, če imaš privzeto vsebino noter.

jugostyle ::

Mesar se opravičujem, v prvem postu sem se zmotil. Apache mi ne dela, PHP dela normalno. Zamešu sem te dve stvari.

V XMAPP ko pritisnem START mi napiše "apache is started" nato čez trenutek "busy" in se mi izklopi.

Primorec ::

Probaj v xampp nadzorni plošči odobkljukat svc pri apachu in nato klikni start, sem imel podobne težave, pri eni kombinaciji je zadeva začela delat..Namreč če servis v ozadju ne zalaufa, ti tudi start še ene instance ne bo pomagal. Probaj tudi z reštartom mašine..Vem da je meni potem apache servis v ozadju čudežno začel delat in potem kasneje nisem imel več težav s tem..Če se dobro spomnim sem ob inštalaciji xamppa pustil obkljukano da naj se po inštalaciji zažene servis apacha ob vsakem zagnonu in to je bila napaka pri meni..potem ko sem servis odobkljukal, zagnal nanovo mašino in nato servis obkljukal, je začelo delat..Če se prav spomnim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primorec ()

GupeM ::

Imaš mogoče port 80 zaseden? Meni je pomagalo da sem izključil skype, ki je deloval na portu 80.

jugostyle ::

Skype ne uporabljam, port 80 je fraj, preveril z Xampp-portcheck.
Ko dam kljukico na apache (Svc) in startam se mi program XAMPP ne odziva za par sekun in vseen ga ne zalaufa.

link do tezave na xampp

Mesar ::

Katero verzijo XAMPPa pa imas to?

http://www.apachefriends.org/en/xampp-w...

Si mogoče poskusil namestiti zadnjo različico XAMPPa?

Drugače pa http://www.apachefriends.org/f/viewtopi...
Your turn to burn!

jugostyle ::

Uporabljam OKO-XAMPP 1.5.22. bom zdaj namesti 1.8.1 da vidim če bo bolje.
Tisti forum sem že prebral, sam jaz uporabljam Visual c++ 2010 64bit. A misliš da bi moral dati starejšo verzijo, kot je tisti uporabnik napisal?

jugostyle ::

Težava rešena. Naložil sem starejšo različico visual c++ in zdaj normalno deluje. Nevem kako in kaj ampak deluje.Najlepša vam hvala za pomoč.

lp

2loud4u ::

jugostyle je izjavil:

Zdravo

Imam sledečo težavo. Namestil sem si xampp za lokalni streznik za pregled spletne strani. Apache mi normalno zalaufa, PHP pa ne. Napiše mi PHP stared in port 3036. Ko vnesem v brskalnik localhost/phpmyadmin pa mi brskalnik napiše da stran ne obstaja. Potem sem poskusil drugim programom (WAMPserver in APPserv), tu pa še apache ne morem zagnati? Res je da se malo slabo spoznam na zadeve, ampak prej sem normalno lahko uporabljal xampp, ko sem ga nadgradil na novejšo različico, potem več ni delalo.

Uporabljam windows 7

Upam da mi kdo lahka pomaga....hvala

lp


A imaš na routerju odprt in na požarnemu zidu odblokiran port 3036?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

jugostyle ::

Ja imam odprt na požarnem zidu na routerju pa ne vem. A ima kake veze router za localhost?

lp

2loud4u ::

jugostyle je izjavil:

Ja imam odprt na požarnem zidu na routerju pa ne vem. A ima kake veze router za localhost?

lp



mislim, da je tudi nekaj veze, nisem pa siguren, tudi sam sem zadnjič preizkušal XAMPP...

Poskusi še na routerju dodati forwarding za 3036...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

jugostyle ::

Aja hvala vseen, sej sem že napisal da sem rešil težavo (Tretji post nazaj), zaenkrat mi zdaj normalno deluje

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245657 (20322) miko22
»

Internetna stran in domač server

Oddelek: Omrežja in internet
173314 (3150) Seljak
»

PHP5 ne dela!

Oddelek: Omrežja in internet
332205 (1720) fizikalac
»

Posodobitev XAMPP komponent

Oddelek: Programiranje
191212 (932) dreamtheater
»

Host for learning joomla!

Oddelek: Izdelava spletišč
131358 (1155) flasha

Več podobnih tem