» »

MKV - ne tekoče predvanje

MKV - ne tekoče predvanje

T-Majo ::

Zdravo.

Mi lahko pomagate rešiti težavo.
Poskusil sem na različnih konfiguracijah, ampak se mi zdi, da je efekt enak.

Za predvajanje MKV filmov uporabljam Media Player Classic - Home Cinema.
Ampak pri posnetkih (kot so pokrajna), pri katerem kamera zajame širok spekter in gibanje,
film dobesedno trokira.

Naložil sme tudi AVC Core filter in ni nič boljše. Poskusil sem na dvema prenosnikoma z i5, 4-6GB, SSD,
mislim, da v tem ni težava.

Sem pa že slišal, da zaradi MKV kompresije nastane to. V tem primeru ni kaj rešiti potem? Kako dela vam?

Lp

telexdell ::

Kako pa prenašaš datoteko? Jo imaš na disku računalnika, na katerem gledaš? Kakšna je velikost datoteke in s kakšno bitno hitrostjo se predvaja (kb/s)?

PS-Sploh ne razumem ljudi, kateri za 15" zaslon prenosnika prenašajo (običajen film 1:30h) Blueray datoteke 45+GB in trueHD zvokom, ko pa je tam 720p z velikostjo datoteko 4GB tako dobra, da niti s povečevalnim steklom ne vidiš razlike.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

T-Majo ::

Zadevo preko USB diska na prenosnik in potem na TV 40inč full HD.

Ampak tudi, če zadevo poženem iz SSDja ni razlike.

LP

telexdell ::

Kako prenašaš sliko iz prenosnika na TV ali preko HDMI ali preko WiFi omrežja? Lahko imaš probleme s kodeki na prenosniku...

Do zastoja slike običajno prihaja, ko hitrost prenosa podatkov ne zadošča ali pa je procesor preobremenjen.


Poskusi odstraniti Media Player Classic in kodeke, katere si namestil z njim (ter morebitne druge dodatno nameščene dodatke in kodeke) in si za predvajanje namesti npr. VLC player.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

blackmack ::

To predvajaš na TV ali na zaslonu prenosnika? Če ti cuka samo na TV nastavi izhod osveževanja na TV na 24Hz ali pa vklop funkcije Natural motion na TV, ne vem pa kak se ta funkcija pri Samsungu imenuje. Meni osebno ta način prikaza ni všeč.

Pride pa do tega zaradi razlike osveževanja frameov med filmom in zalonom. Se pojavlja pri večini TV-jev tud High class.

kondezator ::

Probaj tako, da je aktiven samo izhod za tv oziroma televizija, da ti sločajno ne klonira slike. Tipka start+P in izberi samo projektor. Drugače pa te verjetno moti osveževanje 25sličic/s, kar mene tudi moti, sprva sem mislil da šteka, šele nato sem ugotovil da sem ful občutljiv na to. Lahko, da je pa kaj druga probaj biti bolj natančen, ali pa posnami in daj na youtube.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slabo predvajanje HD filmov

Oddelek: Strojna oprema
394313 (3613) hojnikb
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21159081 (14229) BaRtMaN
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628287 (6612) gibaj
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117296 (10181) GrimReaper
»

gledanje filmov na kompu

Oddelek: Zvok in slika
192933 (2519) Silvano

Več podobnih tem