» »

gledanje filmov na kompu

gledanje filmov na kompu

DRUGHI ::

Mene pa zanima kaj vse rabm za gledanje filmov na računalniku,pa če sploh lahko gledam mam komp močn 933mhz.

#000000 ::

FFD show MPEG-4 dobiš tukaj

in kak free player recimo media player classic dobiš tukaj

lahko pa tud s kako staro verzijo BS playerja ko je bil še free
to najdeš tukaj (vzami vezijo BSplayer 1.37.826 (2.7 MB)

ST-777 ::

Za predvajanje filmov je že procesor z 700 Mhz dovolj.

Priporočam free VLC media player

Dodatnih kodekov ne potrebuješ, ker jih ima VLC že vgrajene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

DRUGHI ::

Kater program pa je najbol za downloadat filme oz torrent?

StratOS ::

Hm, nebi rad gledal kakšen high enkodiran film na takšnem računalniku, da ne govorim o 700 MHz.
Za kakšne raw enkodiranja ali standardna bi bilo vredu, za kakšna bolj konkretna pa bi sistem kar počepnil.

Za ostalo si boš moral pomagati sam :\
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

DRUGHI ::

aja ja kaj pa sploh je to enkodiran pa to,ja kaj pa naj potem naredim?

blackbfm ::

Jz mam P3 550 mhz + Geforce 4 MX + Win2000. Večina filmov deluje v redu, kakšni pa tut mal štekajo jebiga:D

Nagi Bator ::

Sem par mescev nazaj sestavljal ravno zaradi testiranja hardwarske konfiguracije za gledanje "navadnih" divx-ov eno low end masino.
Celeron 333Mhz slot1
128MB RAM
Integrirana trident graficna (shared 8MB RAM)
OS XP-SP2 (configured for best performance)
ffdshow
BS player (ena starejsa verzija)

Rezultat: delalo bp na 800x600 rezoluciji!

StratOS ::

Hja probaj kak blu-ray film ali mkv pri 1080p in 5.1 zvokom pa mi potem povej.
Čeprav to še sploh ni veliko pri potrebah za predvajanje
Da ne govorim o kakšnuh high enkodiranjih video in avdio.
Enkodiranje in način enkodiranja ter nastavitve so seveda zelo pomembne pri predvajanju.
Probaj kakšne teste "iste/podobne kvalitete", boš videl kako je predvajanje in velikost datoteke pri tem pomembno, da ne govorim o samih mlinčkih in ostalih gnanih prenosih ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

bluefish ::

na tovrstni mašini bi bilo gledanje HD filmov res mazohistično. Verjetno pa to niti ni njegov namen.

blackbfm ::

StratOS dej umer se mal s HD filmi. Večina še vedno gleda 700mb divixe in podobno. Po tvoje je najboljš da si kar kup quad core pa nevem kakšne 7.1 zvočnike zato da bo loh normalno pogledu tista 2 HD filma..ah niste resni :P

StratOS ::

Ni treba, da je blu-ray ( ker mašina ni zmogljiva predvajanja v BD predvajalniku !) hotel sem reči, da je enkodirano v AVC ali VC-1 oz. MPEG-2, torej blu-ray kompatibilnih standardih, lahko ti kompresiram isti source z naprednejšim oz. bolj konkretnim stiskanjem istega kodeka, pa bo tudi na močni mašini štekalo, da o kakšnem posebnem beri nepotrebni "kakovosti" pri videu in avdiu ne govorim.
Prav enako lahko tudi z drugimi kodeki narediš, naj ti povem, da tudi "divx" filmi imajo svoje fore, da jih dobijo na CD, jih malo cropajo, torej odsekajo, priredijo v 16:9, dodajo obrobe črnine (16:9 efekt ter priredijo za podnapise) in celoten film potemnijo, to so tipični kompresijski primeri prirejeni le za to.
Še enkrat zvočniki tukaj ne delajo nobenih dodatnih potreb, je le potreba po dekodiranju in procesorski moči oz. moči zvočne kartice, da razčleni kanale ali seveda le simulira/emulira delovanje posameznih kanalov.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

bluefish ::

tukaj nihče ne govori o bluray kompatibilnem standardu. Encoder za tiste 2 x 700MB filme se v vseh teh letih ni prav preveč bistveno spremenil. Če je stvar tekoče predvajala na P3 800MHz, potem bo verjetno tudi na računalniku, kot se ga omenja.

StratOS ::

Govorim o nastavitvah pri kodiranju videa/avdia za določen kodek.
Te nastavitve so standardne za tipične BD,DVD,Divx predvajalnike, torej za njihovo ustrezno predvajanje.

Tudi če video enkodiram z istim kodekom pri različnih nastavitvah resolucije in frameratea recimo samo za video del, da o avdio ne govorim, umetno izberem večji pretok ( samo to poleg ostalih možnih nastavitvah pri kodeku, da ne grem v podrobnosti ) stvar na večini predvajalnikov ( razno na računalniku ipd napravah ) ne bo delovala zaradi standarda samega oz. zmožnosti FW predvajalnika in ne zaradi šibkega procesnega dela predvajalnika.

Torej predvsem pri večjih resolucijah imaš pri določenem kodeku malo morej opcij, kar se videa tiče, da ne govorimo še o audio delu.
Stvar bo delovala le na računalniku če zaideš od specifikacij predvajalnika, kako bo delovala je odvisna od mlinčka in same vhodne kvalitete ter faktorja stiskanja/kvalitete.
Čim večji je faktor stiskanja ( z skupnimi besedami nastavitve kodeka za video in kodeka za avdio ) in čim boljša je kvaliteta, torej gledano na input/output obeh streamov torej audia/videa tem bolj močno se bo mlinček vrtel.
Standardi pa vemo zakaj so, tudi iz opisanega se da slutiti.
Na netu je tudi par testov, po moje "brezveznih oz. nepotrebnih načinov" kodiranj videa in audia, zanimivo jih je izvajati in pregledati.

Torej pri "divx" so izbrali standardne načine enkodiranja ( seveda če je zato mišljeno !) določenega avdio/video kodeka, da je stvar v večini primerov kompatibilne z predvajalci divx.

Torej pri isti resoluciji in fps bi lahko z istim oz. podobnim video/audio kodekom in drugačnimi nastavitvami za ta kodeka ustvaril tudi film,podobne kvalitete ki bi bil velik 1 GB+ in ne cca 1,3 GB.
Seveda bi bilo to predvajanje malce bolj požrešno, pa še divx predvajalnik ga po verjetnosti nebi predvajali.

[EDIT]
Typo :)
[/EDIT]
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

Silvano ::

@StratOS, malo bluziš, ha? Si se malo zgubil v tej temi, ni ti glih jasno kaj človek sploh sprašuje, ha?
Ne vidiš, da je človek lajik in, da rabi konkreten odgovor. Ti mu pa nasipavaš z nekimi nastavitvami pri kodiranju,....
Bluziš in bluziš, odgovoril pa mu nisi nita na konkretno vprašanje:
aja ja kaj pa sploh je to enkodiran pa to,ja kaj pa naj potem naredim?


Če nimaš kaj pametnega za povedat, kar bi seveda človeku olajšalo problem, se raje ne oglašaj,...

OK. Moje mnenje je sledeče: Kot je že bilo omenjeno, uporabi VLC media player. Gledal pa boš lahko 90% (mogoče še več) divx filmov, katere velikost dosega 2 x 700mb (2 CDja po 700mb za film),...

StratOS ::

Sem stvar kar dobro posplošil.
Za tiste, ki pa želijo še kakšno dodatno informacijo sem pa na razpolago.

Kakor vidim, je avtorja teme kar precej ( ker je tudi napisal ) zanimalo predvajanje Filmov na njegovi mašini.
Tudi moja mašina opeša pri gledanju posebej skonfiguriranih in enkodiranih vsebin, ki jih je na spletu kar veliko.

Predvajalnike ( programe ) so tako ali kako uspešno opisali.
Edino kje sem zagrešil, da sem vključil v to temo DVD/divx predvajalnike.

Predvajalnik na PC-ju ti ne bo nič pomagal, če določen film ne bo tekel gladko zaradi samega računalnika ali ozkih grl.

Se opravičujem za odklon iz teme.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

T-h-o-r ::

kaj tebi ni jasno? tip bi rad samo gledal divx filme, ki si jih bo potegnil s partisa itd in zato ne rabi doktorskega predavanja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

StratOS ::

Meni so poglavitne stvari v večini jasne.
Doktorsko predavanje ja pa kaj še ... Bi rekel prej čisto laična razlaga.
Če hoče še kakšno informacijo o enkodiranju , kaj je to, video in avdio informacijah in samem procesu ustvarjanja multimedijskih vsebin pa lahko odpre novo temo, čeprav je veliko tem že na ST in malo morje informacij na spletu. Seveda mu tudi sam z veseljem pomagam če le lahko.

Saj so mu opisali kako in na kak način lahko gleda, torej da ima predvajalnik torej software in ustrezno nameščene kodeke, jaz sem mu pa povedal, oz. skušal dopovedati, da pač za gledanje določenih filmov in to ne samo iz travnika potrebuje tudi ustrezno mašino.
Napisal je seveda tudi pa če sploh lahko gledam mam komp močn 933mhz

Torej odgovor : Da, večino filmov bo lahko gledal na svoji mašini le če bo imel ustrezen software za predvajanje in kodeke.

Opravičil sem se že za odklon od teme, niste pa sedaj vi v vrsti da dodatno kritizirate, čeprav tudi z čistim ponavljanjem.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

T-h-o-r ::

Torej odgovor : Da, večino filmov bo lahko gledal na svoji mašini le če bo imel ustrezen software za predvajanje in kodeke.

ja, to mu je bilo že z 2. odgovorom povedano
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Silvano ::

@StratOS: Kar se mene tiče, opravičilo sprejeto,... ;)
Bi se se ti tudi sam opravičil, za malce grobo reakcijo,...

Se mi pa zdi, da je tipu že jasno kaj potrebuje,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silvano ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VIDEO EDITING : M2TS datoteke oziroma AVCHD kodek...

Oddelek: Zvok in slika
142726 (2305) urosfri
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412171 (10026) Jst
»

Črnobel windows media player 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
91818 (1728) Pinzl
»

IE 7 ali FF ne predvaja nekaterih video vsebin (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
538150 (7231) HitriPepe
»

seminarska - pomoč Bs Player ......

Oddelek: Šola
194081 (3535) bobby

Več podobnih tem