» »

IDE - AHCI

IDE - AHCI

mykie ::

Živjo!

Imam na sveže inštalirane Windows 8 na sistemski ssd disk.Žal smo pri instalaciji originalnih windows 8 pozabili spremeniti IDE mode na AHCI, tako, da če v biosu spremenim nastavitev na AHCI se windowsi podrejo oz. se ne zaženejo.Skoraj siguren sem, da obstaja način, kako po instalaciji windowsov spremenit iz IDE na AHCI mode.Mislim, da treba instalirat driverje (matična plošča je Asus P5QL) in nekako spremeniš register.

Ker nimam toliko znanja, da bi uspel to narest sam, ker lahko poškodujem windowse,če naredim kaj narobe (instaliranih imam namreč že cel kup programov) bi prosil za pomoč, če mi kdo lahko napiše navodila, oz. link, katere driverje moram instalirat.

Se v naprej zahvaljujem za pomoč.

Mykie

Hayabusa ::

http://support.microsoft.com/kb/922976
Spremeniš tista 2 ključa, reboot, v biosu prestavič v ahci in morajo winsi bootati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mykie ::

ja sej, poznam ta navodila, problem je ker Msachi ključa v mojem registru ne najdem, iaStorV ma pa že tako ali tako vrednost 0.

Je še kaka druga rešitev?

Pozdrav.

Hayabusa ::

Samodejno odpravljanje težave
Če želite težavo odpraviti samodejno, kliknite povezavo Odpravi to težavo. Nato v pogovornem oknu Prenos datoteke kliknite Zaženi in sledite navodilom čarovnika.

mykie ::

malo sem še zgubljen na windows 8 ker so novi zame.Fix it center , če prav razumem treba instalirat na win 7, na win 8 pa naj bi bilo vse to že v osnovi vgrajeno, tale link, ki si ga poslal je za win 7, ne vem, kako uporabit fix center funkcijo na win 8...

Hayabusa ::

mykie ::


There is the StartOverride tree in storahci. That value needs to be changed to 0. After restarting it should work.

You can also delete the whole StartOverride block. Note that if you don't switch to AHCI on the very next boot, the system will create a new StartOverride value (of 3) and you'll have to repeat the process.


ne vem kaj to pomeni 'the whole StartOverride block'?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420007 (3646) jedateruk
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716402 (9894) opeter
»

nadgradnja računalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12314072 (10670) Kaj
»

Asus eee pc 4g (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567341 (6854) hojnikb
»

sata/ide nepravilno razumevanje pojma!

Oddelek: Strojna oprema
113250 (2923) Icematxyz

Več podobnih tem