» »

Asus eee pc 4g

Asus eee pc 4g

1
2
»

hojnikb ::

neki potem res ne štima z celicim al pa vezjem.. Kar je dost čudn, glede na to kako neumna je baterija v Eee 4g (rembember, zadeva ne sporoča trenutega draina, kapacitete; vse kar zna je povedat kapaciteto na 10% ;(()

Verjetno je res najbolje, da počakaš na tiste, ko si jih naročil...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

d4vid ::

Bolj slabo si prebral... Naročil sem jih že septembra.
Prek ebaya do sicer ugodne, ampak sem jo naročil iz ebaya in iz dx-a, pa nisem dobil nobene, eno so poslali nazaj, ne vem ne kdo, ne zakaj, tako je pisalo na trackingu. Drugo iz DX-a sem pa naročil pa dobil čez nekaj dni obvestilo da je naročilo preklicano, ker baterije nimajo na zalogi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

jah nisem šel cele teme brat še enkrat :))

Sicer pa, vem v čem je problem (i think). Ta circuit ima zelo verjetno noter varovalo, da ko gre ena celica v fražne, se stvar v celoti zaklene in nemorš nič, tudi z menjavo celic. vsaj tko je na 1005ha, verjetno je pa v primeru 4g enako. Tako da lahko original baterijo stran vržeš očitno.


well this project is dead. its basically not possible with the newest laptop batteries i guess. mine has a CPU on the circuit board, which monitors everything under the sun for the battery, and it stores the info for the lifetime of the cells. and once even one cell goes bad, the pack permanetly disables the circuitry (it even flashes itself to a state that it cant ever be re-written).

my pack still gets detected by windows, and says its charging, but the laptop immediately shuts off when i unplug the power cord. i test the voltage of the cells and the whole pack is at 12.85v, which is at the cutoff limit.. so theres a good chance my pack killed itself. it does still detect in windows though, so maybe i can just drain the batteries and try charging it again.

in the meantime, a new $30 6-cell premade pack is on the way, for obvious reasons.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

d4vid ::

Jao :|

Očitno bo treba res novo baterijo kupit.
Hvala vseeno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

hojnikb ::

Zaminivo, da meni, kjub temu da je star že 5.5let, deluja baterija čisto ok. Sicer ne tako dobro kot prvi dan nakupa, ampak ima še vedno nekaj juica v seb. Enako 1005ha; star 4 leti in je obraba ~15%. Draw of luck, i guess.
#brezpodpisa

d4vid ::

Saj vem, ampak meni je držala slabe 15 minut pred menjavo celic.
Na drugem prenosniku (emachines e520, acer ubistvu), ki je star 4-5 let, je baterija držala kakšno leto nazaj še vedno 1h, zadnje čase pa ravno toliko da ga odklopiš, neseš drugam, priklopiš na napajanje... Spet drug prenosnik HP Probook 4515 je pa držala baterija slabo leto, potem pa je crknila. V vseh prenosnikih baterije stalno noter, večino časa na štromu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

Kot sem rekel, draw of luck. Čeprav največkrat odpove le ena ali dve celice in to seveda potegne za sabo cel pack..
#brezpodpisa
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445308 (1879) jahidtech
»

USB Boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
271867 (735) solatko
»

Windows inštalacija se zatakne pri kopiranju datotek (0%)

Oddelek: Operacijski sistemi
162065 (1774) BorutK-73
»

Asus eee pc x101 kako inštalirati win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
231494 (1327) djforever
»

Napaka inštalacije XP-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
15619 (569) unior

Več podobnih tem