» »

Klasična Škofijska gimnazija - Šentvid

Klasična Škofijska gimnazija - Šentvid

rooxye ::

Vpisujem me v srednjo šolo in sem skoraj da odločen za to gimnazijo.

Zmotilo me je predvsem tole:
" 1. skupno praznovanje cerkvenih praznikov ter adventa in posta
2. razredne duhovne obnove (skupno bivanje razreda, z osebnimi razmišljanji in druženjem razreda)".

Za tiste, ki ste obiskovali/obiskujete omenjeno gimnazijo, kaj to pomeni?

Da si za praznike namesto z družino v šoli?

jype ::

Škofijska gimnazija je. Pomaga, če si fant od fare.

rooxye ::

Lahko razložiš bolj podrobno?

Drugače pa še vedno iščem odgovor na prvotno vprašanje.

jype ::

Da se od tebe pričakuje, da sodeluješ na neke vrste duhovnih vajah in drugih obredih, s katerimi obeležite te krščanske praznike.

Ne, to ne pomeni, da za praznike nisi doma, samo da se praznike praznuje tudi v šoli.

rooxye ::

Hvala za odgovor. :)

Mogoče veš koliko časa ti to vzame? Kolikokrat na leto je in koliko traja eno tako srečanje? Je pa to izven pouka - predvidevam?

jype ::

Kolega, ki je gimnazijo obiskoval, je offline, tako da ti bo moral podrobnosti povedat kdo drug.

Zdi se mi, da se od tebe pričakuje sodelovanje pri pripravi na takšne praznike in dejavnostih, ki jih tradicija narekuje.

Dvomim, da bi ti kdo sitnaril, če bi bil do vsega tega indiferenten.

rooxye ::

Hvala. :) Upam da se oglasi še kdo, ki ve karkoli o tej gimnaziji in napiše svoje mnenje.

Drugače pa sem od tebe izvedel glavne stvari, ki so me zanimale.

Ve kdo, kako je z uporabo tehnike med poukom? Mobiteli med odmori...?
Teblice, prenosniki za zapiske, kot na večini srednjih šol verjetno odpadejo?

823483 ::

rooxye je izjavil:

Hvala. :) Upam da se oglasi še kdo, ki ve karkoli o tej gimnaziji in napiše svoje mnenje.

Drugače pa sem od tebe izvedel glavne stvari, ki so me zanimale.

Ve kdo, kako je z uporabo tehnike med poukom? Mobiteli med odmori...?
Teblice, prenosniki za zapiske, kot na večini srednjih šol verjetno odpadejo?

Ce hoces uporabljat tablico ali laptop med poukom se vpisi na Bezigrad.
Na splosno priporocam Bezigrad, ce seveda imas ocene zanj.

Je pa tudi Skofijska gimnazija v redu sola, se posebej, ce nisi iz Ljubljane (dijaski dom v stavbi).

zee ::

@rooxye:
Super gimnazija. PMSM. Glede tvojih vprasanj so pa malenkost butasta.
ad 1. *Skofijska* klasicna gimnazija, kar pomeni, da se cerkeveni prazniki praznujejo na tak ali drugacen nacin.
ad 2. Kateri del od "skupno bivanje razreda, z osebnimi razmišljanji in druženjem razreda" ti ni jasen?

Glede na izkazano pomanjkanje bralnega razumevanja, ti toplo priporocam, da se na Skofijsko klasicno gimnazijo ne vpisujes, ker je to ena od tezjih srednjih sol v Sloveniji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sandmat ::

Sem hodil tja. Če sem dobro zasledil, nihče od do sedaj sodelujočih v debati ni hodil tja?

Anyway -
ad 1. to pomeni, da je ob večjih praznikih tudi maša v kapeli. Razred ponavadi sestavlja jaslice za božič (ratajo kar zanimivi projekti predvsem v obliki "predstavitev") in podobno. Na škofijski je tudi nekaj neverujočih ali drugače vernih in s tem načeloma ni bilo nikoli problema.

ad 2. to je precej zabavno, v večini primerov lahko gledaš na to kot na dodatno druženje z razredom čez vikend. To naj te ne skrbi, z izjemo odsotnosti tobaka/alkohola, za kar tako ali tako po zakonu ne smeš (vsaj do 4. letnika zaradi starosti).

Če te skrbi kaj specifičnega, vprašaj.

martincek1 ::

Tudi sam sem hodil na ŠKG.

Načeloma ni problema tudi če si ateist, moraš pa imeti nek spoštljiv odnost do krščanstva. Na začetku pač poveš razredniku, pa te nihče ne bo silil k mašam, tudi za duhovno obnovo se verjetno zna zmeniti. Čeprav ne vidim razloga, ker te duhovne obnove so poleg vsakoletnih izletov najboljša stvar v štirih letih na šoli.

Verjetno te je sicer zmotilo samo zato, ker je napisano čudno. Ja, za praznike si valda frej. Prideš lahko v šolo ko se začne 1. ura in greš domov ko se konča zadnja. :)

V glavnem šolo lahko samo pohvalim. Imajo sicer par svojih for, ampak sedaj na faksu je popolnoma enako... :)

Phantomeye ::

martincek1 je izjavil:

Tudi sam sem hodil na ŠKG.

Načeloma ni problema tudi če si ateist, moraš pa imeti nek spoštljiv odnost do krščanstva. Na začetku pač poveš razredniku, pa te nihče ne bo silil k mašam, tudi za duhovno obnovo se verjetno zna zmeniti. Čeprav ne vidim razloga, ker te duhovne obnove so poleg vsakoletnih izletov najboljša stvar v štirih letih na šoli.

Verjetno te je sicer zmotilo samo zato, ker je napisano čudno. Ja, za praznike si valda frej. Prideš lahko v šolo ko se začne 1. ura in greš domov ko se konča zadnja. :)

V glavnem šolo lahko samo pohvalim. Imajo sicer par svojih for, ampak sedaj na faksu je popolnoma enako... :)


Na teologiji?

martincek1 ::

Ne, na strojni. Si še eden tistih, ki misli da gre 99% ljudi iz škofijskih gimnazij naprej za duhovnike in nune? :)

Phantomeye ::

martincek1 je izjavil:

Ne, na strojni. Si še eden tistih, ki misli da gre 99% ljudi iz škofijskih gimnazij naprej za duhovnike in nune? :)


Aja, nisem vedel, da so teološke (in religijske študije) za duhovnike in nune...
Ti si napisal, da ima škofijska svoje fore in da je na faksu popolnoma enako. Iz tega sem sklepal, da govoriš o istih 'forah'. In edino, kar mi pride na pamet, kar sovpada s tvojo izjavo, je teološka fakulteta.




(Pa če že kritiziraš, da ljudje posplošujejo, potem se ob tem izogibaj posploševanju s svoje strani. And thus avoid the irony)

martincek1 ::

Priznam, malo preveč posplošujem, ampak v času šolanja na ŠKG sem od ljudi non-stop dobival taka vprašanja. Na slo-techu je očitno takih manj.

Phantomeye ::

martincek1 je izjavil:

Priznam, malo preveč posplošujem, ampak v času šolanja na ŠKG sem od ljudi non-stop dobival taka vprašanja. Na slo-techu je očitno takih manj.


Mja, sej čist razumem :). Drugače pa poznam kar nekaj ljudi iz škofijske (in želimeljske) gimnazije, pa so se vsi razkropili po vseh možnih fakultetah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gimnazija Jesenice

Oddelek: Šola
358672 (6002) Yacked2
»

Slovenija rekordno: dvakrat srebro na EUSO 2013

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
115854 (4634) Unknown_001
»

Evolucija na škofijski gimnaziji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810593 (8044) alexa-lol
»

Vzgoja otrok in učiteljeva avtoriteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6210119 (8813) gruntfürmich
»

Bus do Šentvida?kateri?

Oddelek: Loža
143773 (3593) LapD

Več podobnih tem