» »

Slovenski bank run manual

Slovenski bank run manual

Temo vidijo: vsi
««
8 / 8
»
»»

dronyx ::

Karaya 52 je izjavil:

Obeta se izdaja menic, pol milijarde, kupovale pa jih bodo domace banke(tm), (ki so sicer v kreditnem krcu, da faq?) z nasimi prihranki. Zadnji cas za vse pozne, da menjajo banko, ce imajo prihranke v drzavni banki. Da ne bo kdo jokal!

Sicer nisem poznavalec tega področja ampak zdi se mi, da se za banke državni vrednostni papirji štejejo kot najbolj kakovosten kapital in tega morajo imeti določen procent v svojih bilancah. Je pa res, da mora za to imeti država visoke bonitetne ocene. Mi smi sedaj če se ne motim nekje na oceni A, s tendenco navzdol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Marat ::

dronyx je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Obeta se izdaja menic, pol milijarde, kupovale pa jih bodo domace banke(tm), (ki so sicer v kreditnem krcu, da faq?) z nasimi prihranki. Zadnji cas za vse pozne, da menjajo banko, ce imajo prihranke v drzavni banki. Da ne bo kdo jokal!

Sicer nisem poznavalec tega področja ampak zdi se mi, da se za banke državni vrednostni papirji štejejo kot najbolj kakovosten kapital in tega morajo imeti določen procent v svojih bilancah. Je pa res, da mora za to imeti država visoke bonitetne ocene. Mi smi sedaj če se ne motim nekje na oceni A, s tendenco navzdol.


pri s&p smo še v A (-A), pri Moodyju smo pa že v B (Baa2), oboje z negativnimi obeti...

Karaya 52 ::

dronyx je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Obeta se izdaja menic, pol milijarde, kupovale pa jih bodo domace banke(tm), (ki so sicer v kreditnem krcu, da faq?) z nasimi prihranki. Zadnji cas za vse pozne, da menjajo banko, ce imajo prihranke v drzavni banki. Da ne bo kdo jokal!

Sicer nisem poznavalec tega področja ampak zdi se mi, da se za banke državni vrednostni papirji štejejo kot najbolj kakovosten kapital in tega morajo imeti določen procent v svojih bilancah. Je pa res, da mora za to imeti država visoke bonitetne ocene. Mi smi sedaj če se ne motim nekje na oceni A, s tendenco navzdol.


Ga ze imajo, brez skrbi. Zdaj bodo banke resevale drzavo, da bo ta resevala njih, namesto da bi kreditirale gospodarstvo, kot vsaka normalna banka. To se najbolj spominja na incest in pove vse o stanju v katerem smo. Matijadminove zelje, da se o tem ne bo govorilo, bodo ostale neuslisane. Nic osebnega!

Vsak dan je vecja skoda, prej kot zaprosi vlada za pomoc, prej bo lahko bolje.

dstr17_ ::

V bankah se državni vrednostni papirji štejejo kot likvidnostne rezerve, zato jih kupujejo. Tak sistem je seveda popolna bedarija in EU bi se morala ukvarjati z reformo bančnega sistema, ne pa da se ga rešuje zato da bo lahko še naprej diktiral državam kaj morajo početi. Narobe svet.

celada ::

Mr.B je izjavil:

celada, a ti si tisti, ki ne zna uporabljat google, pa sem ti dal pomoč
let me google that for you
?


Oh jaz znam več kot zadovoljivo uporabljati take in drugačne iskalnike, če nočem tvojih argumentov iskati ni indic za moje neznanje.

Samo pač komentiram, da nimaš blage kako deluje ta program ;)

Kamran ::

Zdravo,

Sam bi kupil zlatnike in srebrnike in imel to skrito kje doma. Potem pa samo še oborožitev.

Je pa ves hrup in trušč, ki se dogaja okoli Slovenije namerno psihološko ustrahovanje, ki za seboj nosi realne posledice. :P

Kamran ::

Drugače pa se že eni spet igrajo s Heglom. Hočejo folk nahujskati oz. uporabiti element demoniziranja premoženja (M. Brejc: "Z namišljenimi konflikti se prikriva stvarne"), zato da bodo podprli njihovo idejo "boljšega davčno-finančnega nadzora/obljube o bolj poštenem varčevanju" in tako imeli razlog, da še tem državam uničijo takšno ali drugačno suverenost (monetarno, gospodarsko, pravno,...). K sreči marsikateri vidijo kaj hočejo narediti in ne nasedajo. :P

Mr.B ::

Kamran, verjezno obstajajo enaki vzroki, če delajo stvari, ki jih je napovedal JJ. Sicer pa čakam kakšne proteste, glede da je več ali manj uradno šparanja za 158 mil€ v JS.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kamran ::

A to misliš na tisto prerokovanje, da naj se narod prime za denarnico ?

Jah odvisno kako bodo šparali, ker nekateri so že rekli, da če si bodo poslanci zmanjšali plače, da bo cerkev dala na razpolago svoje nepremičnine, itn., potem se bo dalo kaj zmeniti.

Marat ::

http://www.bloomberg.com/news/2013-04-1...

Berem tale Bloombergov članek... me zanima, kako angleško govoreči izgovarjajo priimek našega financ ministra: Cufer :) se mi zdi da zveni nekaj podobno kot suffer (trpeti) >:D

Andreij ::

Plan EU za Slovenijo v sodelovanju s Slovenci:
1.) Everything English is cooler than Slovenian ✔
2.) Uničenje kmetijstva in kvalitetnih proizvodov ✔
3.) Uničenje bančnega sistema in nepomembnost karkoli iz Slovenije ✔
4.) Odvisnost od EU tako da vzamemo razne pomoči
5.) Totalna odvisnost in zadolžitev
=
religiozni hlapci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andreij ()

Mr.B ::

Andreij, sej so sejo SODA prestavili, da bodo lahko financirali najbolja podjetja. spada tam pod točko 2.1 manjkajoče gospodarstvo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kamran ::

Nadaljujem tam, kjer je Andrej končal:

6.) Uničenje javnega, zastonj terciarnega izobraževanja
a) Sprva mogoče nizozemski model vavčerjev, kasneje uvedba šolnin
b) Kar takojšnja uvedba šolnin (zgodbica)
c) Selektivna uvedba šolnin na fakultete glede na potrebe gospodarstva (FVD/EF/FF/ipd. Da, FRI/FE/FERI/itn. NE - ali nizozemski model vavčerjev)

2a) Namesto uničene Semenarne se pot odpre Monsantu
2b) Zaradi "podnebnih sprememb" uspevajo le še Roundap-podobno-GSO sranje.
2c) Novi primeri (v stilu) "afer kalčkov/kumar" - posledica: Prepoved (naravnega, biološkega) gojenja, pridelovanja domače hrane na vrtovih. Imetniki obdelovalne zemlje plačajo višji davek na nepremičnine. Ali plačujejo ali pa so primorani prodati.

0) Če se ne sodeluje oz. ljudstvo ni kooperativno, se povzroči poplave, suše, mogoče kakšen "zemljotres", itn.
Točka bi lahko v bistvu spadala pod 2d)

Bom še dodal, when I again get in touch with my evil side. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamran ()

Marat ::

Andreij je izjavil:

Plan EU za Slovenijo v sodelovanju s Slovenci:
1.) Everything English is cooler than Slovenian ✔
2.) Uničenje kmetijstva in kvalitetnih proizvodov ✔
3.) Uničenje bančnega sistema in nepomembnost karkoli iz Slovenije ✔
4.) Odvisnost od EU tako da vzamemo razne pomoči
5.) Totalna odvisnost in zadolžitev
=
religiozni hlapci


... ali pa pač porabimo le toliko, kot ustvarimo, in nam ni treba fehtat zlobnih tujcev za denar in smo posledično sami svoji gospodarji.

Definitivno pa ne gredo skupaj zahteve sindikatov javnega sektorja in finančna neodvisnost (pa še državno lastništvo podjetij zapovrh).

Mr.B ::

Kamran, začeti moraš pri osnovah. Filozofirati na nivoju iz kakšnega kamna bo vrh piramide, ko imaš gnile temelje ni nikakršna rešitev. Začeti moraš pri zgodbah tipa inštitud v lasti profesorja, ki hkrati dela na opremi od iste izobraževalne ustanove, kateri izstavlja račune, itd... Tako da splošna ne-odgovornost, pripelje do rezultataa privatnega šolstva. Nekako tako kot si daš vrečo čez glavo, in trdiš, sej je neizogibno, ker potem boš ob privilegije...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kamran ::

Mr.B je izjavil:

Kamran, začeti moraš pri osnovah. Filozofirati na nivoju iz kakšnega kamna bo vrh piramide, ko imaš gnile temelje ni nikakršna rešitev. Začeti moraš pri zgodbah tipa inštitud v lasti profesorja, ki hkrati dela na opremi od iste izobraževalne ustanove, kateri izstavlja račune, itd...

Lahko dodelaš seznam, nihče te ne brani. Več buč več ve.

Alencica ::

Vse v točki, kar je Andreij naštel krive lahko iščemo izključno v Sloveniji.
Noben mednarodni hedge sklad se ni poigraval z našimi naložbami, nobena tuja banka ni napihovala nepremičninskega balona, noben tuj denar ni šel v gradbeništvo itn ...

Mr.B ::

Kamran, ti dam zadnjo cvetko izobraževalnih ustanov. Ugotavljanje plagiata PM.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kamran ::


Torej... dobronameren nasvet (na koncu) ali priključitev na vlak (vsesplošnega) ustrahovanja (naše države) ? ;)

SplitCookie ::

dronyx je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Obeta se izdaja menic, pol milijarde, kupovale pa jih bodo domace banke(tm), (ki so sicer v kreditnem krcu, da faq?) z nasimi prihranki. Zadnji cas za vse pozne, da menjajo banko, ce imajo prihranke v drzavni banki. Da ne bo kdo jokal!

Sicer nisem poznavalec tega področja ampak zdi se mi, da se za banke državni vrednostni papirji štejejo kot najbolj kakovosten kapital in tega morajo imeti določen procent v svojih bilancah. Je pa res, da mora za to imeti država visoke bonitetne ocene. Mi smi sedaj če se ne motim nekje na oceni A, s tendenco navzdol.



Če ima slovenija bonitetno oceno A - kako v pizdi so šele ostale dražve potem z njižjimi ratingi ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Grčiji ne deluje več PayPal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6629039 (18134) trenerkar
»

Najbolj stabilna banka v Sloveniji. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8223350 (20799) Rupa
»

Po stresnih testih le še 150 evrov iz bankomata?! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15946109 (39331) vostok_1
»

Ciper bank run in povezani problemi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39170699 (59182) Kamran
»

Ciprčani obupano nad bankomate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
15532671 (24053) Invictus

Več podobnih tem