» »

Kosilnica na nitko

Kosilnica na nitko

1
2
3

starfotr ::

Stihl je zaribala, ker ni bilo original olja za mešanico. Pazi, da se ne bo isto tebi zgodilo.

Kvinta ::

starfotr je izjavil:

Stihl je zaribala, ker ni bilo original olja za mešanico. Pazi, da se ne bo isto tebi zgodilo.


To so šele bučke :)) Mam doma najmanjš Fs38 se mi zdi ,da je oznaka pa nikoli nič ni zaribalo .... zariba zaradi premočnega razmerja premočna mešanca ,premastna olja al pa recimo zaradi premalih obratov pri samem delu na dolgi rok ,zaradi nevzdrževanja itd ,če mešaš tam ene 2% je čisto dovolj katerokoli olje za ta namen bo ok
A.C.A.B

cypena ::

S tem se nekako ne bi strinjal, Kvinta.
Sem pa jaz tudi ze ujel, da je za tiste bolj profi Stihl zadeve zelo priporočljivo dobro olje za mešanico, sintetično in ne ono navadno. Saj naj bi z navadnim dvotaktolom tudi delalo ampak se rado zgodi, da ob večjih obremenitvah in temperaturah zariba... Te bolj profi se le precej bolj vrtijo in imajo tudi večji in ugodnejši navor, vsaj po mojih izkusnjah z Stihl, Husqvarna, na drugi strani so pa te zelene iz Hoferja, Lidla in Iskra(kitajci) Tu se jaz z oljem ne bi igral, podobno kot se je ze od nekdaj recimo pri kros motorjih uporabljalo kak Castrol tts in ne nek cenejši nadomestek.
S tem nikakor ne dajem v nič poceni ne zveneče kosilnice, ker za svoj denar dobro opravijo svoje delo in z malo sreče znajo tudi precej dolgo delat, so pa precej bolj robate, mogice malo težje in v praksi z opazno slabšimi karakteristikami motorja. Vsaj kar sem jaz opazil. Doma uporabljam starejšo kitajsko Iskro, še starejšo Partner(trimmer) in novejšo Lidl ali Hofer varianto, be vem več. Iskrina močna kot pes(mislim da ima 45cm3) vendar je splosna kvaliteta izdelave na psu in je kmalu po nakupu potrebovala orenk obnovo(glava in ščit sta razpadla in menjava vplinjaca).Sedaj pa spet ze kar en cas dela. Potolče še tako visoko travo ali gosco, po drugi strani pa trese in jo čutiš še en čas tudi ko jo odložiš. Ko pa probaš recimo eno Stihl z 3-5x toliko denarja kot kitajc pa vidiš in občutiš razliko. Lepše odzivna ob dodajanju plina, močna ravno tako, detajli bolj dodelani, ergonomija boljša(vsaj meni) da od vzdržljivosti ne govorim. Smo Stihlarce vcasih gonili po vec ur dnevno, v najhujši vročini in težkih pogojih pa ni bilo težav, dokler je bilo pravo 2t olje. Tudi fizicno, recimo raznih udarcev precej vec zdržijo. Cena je pa potem tudi tam.
Še glede rogljev. Zdaj sem res že en čas zadaj s temi zadevami, ampak včasih je bilo tako, da so bile one z roglji katero si obesil na pas, edine prave laksarice, ce si hotel kaj več ali kaj bolj zahtevnega narediti. One enoročne trimer variante, kot je moja Partner, so pa samo bolj za okoli drevja malo popravit. So tudi neprimerno manjše, lažje, s precej manj kW in ccm ter imajo tudi precej manjše glave in tanjše nitke not.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cypena ()

Likalnik ::

Tudi jaz mešam že 10 let z različnimi olji...pa zadeva še vedno dela...potrebno je paziti, da je pravi %

cypena ::

Je res, za navadne zadeve, z neko Husqvarna XP motorno žago ali njen ekvivalent pri kosilnici, pa tega ne bi počel, če bi jo konkretno gonil "cel šiht".
Je pa tako, da vsak dela kakor ve in zna :)
Nocem nikomur pameti solit, samo svoje izkušnje posredujem.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

PacificBlue ::

Men se je po pomoti nekoč pri eni starejsi zweitaktni nitkarci zgodilo, da sem iz napačne kante nalil čisti bencin pa kosil pol dobre pol ure. K sreči mi ni zaribala. Mogoče, da je bilo še nekaj mešance v keslu, sam vseen..;((

Blinder ::

briko je izjavil:

Kar se tiče nahrbtnih: lahko ugaša, pa moraš dat dol, zagnat pa spet gor ..


pa si poskusil prizgat, brez da das kosilnico dol s hrbta? Mojo se lahko tako prizge
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

showsover ::

mamo mi tudi to mekulo b28 ps, je kar ok (ne smem preveč hvalit, da se ne pokvari) po ene 7 letih, p ročaj je malo tumast, ampak ok...
nismo dali blokirnega prstana gor in zdaj samo glavo rabimo, kose (čeprav zelo redko) pa ne moremo montirati, ker ne moremo blokirati pogona.
kakšen predlog?

bi sicer nabavili tiste akku komplete (makita ali podobno), samo menda tisto ni tako močno...
?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

showsover ::

sem ravno moral nabaviti 50m kvadratastega laksa alutech (je sicer malo bolj trda na otip, aluminija nima najbrž nič), je simpatična blond trgovka prisegala na kakovost in sva primerjala trdnost (nitke) na otip, je pa rekla, da pride osebno pokosit, če ne bo v redu, je bilo sicer lepo prijazno doživetje, lepo pa ni, da se punce tako izživljajo nad nami, ubogimi grdimi starčki in še malo namigujejo in nas čisto zmedejo, še izrezala je en kupon, res moram patetično izgledat... moram ob priliki ene 10dek kave ji nest, samo potem bo spet vsa trgovina še dodatno rdeča od zardevanja.

mislim, tu takšna scena za nekih ubogih 10€, na drugi strani pa nič ne zardijo, ko rečejo 1665€, s popustom pa 666€...
in to prav namerno neke diabolične številke vedno.

Terminathor ::

Koliko kW je potrebnih na neko normalno košnjo?
sedaj imam neko hoby z 0.6kW pa je jeba kosit malo večjo travo. Imam pa 2mm silk

polozweii ::

starfotr je izjavil:

Stihl je zaribala, ker ni bilo original olja za mešanico. Pazi, da se ne bo isto tebi zgodilo.


Če mešanica stoji dlje kot dva meseca jo je potrebno zavreči. Tako je rekel naš lokalni serviser.
Pravi da olje izgubi mazalne sposobnosti in lahko mašina zariba.

kixs ::

Se pravi, moram staro mesanco iz masine ven zlit :lol:

Se nisem tega delal, pa normalno dela ze leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Machete ::

Mah, jaz samo malo olja dodam, če je res tara mešanica..

Terminathor je izjavil:

Koliko kW je potrebnih na neko normalno košnjo?
sedaj imam neko hoby z 0.6kW pa je jeba kosit malo večjo travo. Imam pa 2mm silk


Imam 1 KW huso. Drgnem jo tudi 3 ure skupaj, teren in trava zahtevna. Zmlati vse, je pri visoki močvirski gosti travi že na meji. Če bom kupil še eno bom vzel malo močnejšo.
Tako, da 1 kw je moj nasvet za udoben rez, vse gor je pa odvisno od rabe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sbawe64 ::

Za nahrbtno je 1 kW premalo.
Za eno/dvoročno je dovolj, le laks bo maks. 2,4 mm.

Machete
Debelina laksa ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Zimonem ::

Machete ::

Ja jaz imam ene dele praktično plezalne, zato mi ta na ročaje tam ne bi prišla pravm ker je prenarodna. Včasih kosim dobesedno z eno roko.
Imam pa 525 lk.
Z nitko se ne sekiram, dajem vse kar dobim pod roke od 2-3 mm. Skurim pa po ~ 10 m na uro. Veliko kamenja, ograj in debel, ki ti jo požrejo. Če je samo trava jo pokuriš seveda pol manj. Sem proval od zlatarskih do najcenejših in ne znam reči, da bi se kaj 'bolj splačalo'. Valovita 2,7 mm je recimo kar kul, sem pa včeraj šele prebral na škatli, da priporočajo namakanje v vodi 72 ur prej. Moram še to provat enkrat.
Verjetno pa rabiš tudi močnejo nitko, če imaš 1,6 kw ali močenjšo koso.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BaTeMaN ::

Nahrbtna Stihl FS 350 tukaj zadnje 10 let... bp, različna olja... različni laksi...
Bovden z zajlo bo počasi umrl... torej me čaka cca 120 EUR servisa letos ali naslednje leto.
less then zero

Kvinta ::

cypena je izjavil:

S tem se nekako ne bi strinjal, Kvinta.
Sem pa jaz tudi ze ujel, da je za tiste bolj profi Stihl zadeve zelo priporočljivo dobro olje za mešanico, sintetično in ne ono navadno. Saj naj bi z navadnim dvotaktolom tudi delalo ampak se rado zgodi, da ob večjih obremenitvah in temperaturah zariba... Te bolj profi se le precej bolj vrtijo in imajo tudi večji in ugodnejši navor, vsaj po mojih izkusnjah z Stihl, Husqvarna, na drugi strani so pa te zelene iz Hoferja, Lidla in Iskra(kitajci) Tu se jaz z oljem ne bi igral, podobno kot se je ze od nekdaj recimo pri kros motorjih uporabljalo kak Castrol tts in ne nek cenejši nadomestek.
S tem nikakor ne dajem v nič poceni ne zveneče kosilnice, ker za svoj denar dobro opravijo svoje delo in z malo sreče znajo tudi precej dolgo delat, so pa precej bolj robate, mogice malo težje in v praksi z opazno slabšimi karakteristikami motorja. Vsaj kar sem jaz opazil. Doma uporabljam starejšo kitajsko Iskro, še starejšo Partner(trimmer) in novejšo Lidl ali Hofer varianto, be vem več. Iskrina močna kot pes(mislim da ima 45cm3) vendar je splosna kvaliteta izdelave na psu in je kmalu po nakupu potrebovala orenk obnovo(glava in ščit sta razpadla in menjava vplinjaca).Sedaj pa spet ze kar en cas dela. Potolče še tako visoko travo ali gosco, po drugi strani pa trese in jo čutiš še en čas tudi ko jo odložiš. Ko pa probaš recimo eno Stihl z 3-5x toliko denarja kot kitajc pa vidiš in občutiš razliko. Lepše odzivna ob dodajanju plina, močna ravno tako, detajli bolj dodelani, ergonomija boljša(vsaj meni) da od vzdržljivosti ne govorim. Smo Stihlarce vcasih gonili po vec ur dnevno, v najhujši vročini in težkih pogojih pa ni bilo težav, dokler je bilo pravo 2t olje. Tudi fizicno, recimo raznih udarcev precej vec zdržijo. Cena je pa potem tudi tam.
Še glede rogljev. Zdaj sem res že en čas zadaj s temi zadevami, ampak včasih je bilo tako, da so bile one z roglji katero si obesil na pas, edine prave laksarice, ce si hotel kaj več ali kaj bolj zahtevnega narediti. One enoročne trimer variante, kot je moja Partner, so pa samo bolj za okoli drevja malo popravit. So tudi neprimerno manjše, lažje, s precej manj kW in ccm ter imajo tudi precej manjše glave in tanjše nitke not.


To je isto kot da se pogovarjamo katero olje za avto je boljše od drugega spet vsak svoje hvali neverending story.
A.C.A.B

Machete ::

Ne bluzite z olji prosim. Karkoli kar piše gor 2T bo delalo čisto vredu in lahko zlivate v krosa in koso. Vse ostalo je marketing in pa finese, ki pridejo do izraza šele na dirkaškem nivoju. Sam imam za (2t) krosa sicer favorita, ampak se upam zliti notri karkoli na trgu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

VeganCyclist ::

Vidm da vas ma kr dost Sthile,..zato vprašanje:

Sam mam 55tko. Zanima me kako kosite. A je pr košnji gas skos do konca prtisnen al se non stop igrate z njim? Pr men je recimo nemogoče držat obrate nekje na pol, četud je trigger ves čas samo na pol prtisnen. Skos se zavrti do konca in tuli ko sto mater. Ja, stvar je glasna. Za strnjeno naselje preveč.

Terminathor ::

Vidim da je veliko 4-taktnih motorjev.

Prednost vidim, da ni potrebno mešat mešanice. Moreš pa pazit na olje v motorju.

Kakšne so še druge prednosti/slabosti med 2 in 4 taktnim motorjem

feryz ::

Dvo taktno lahko cel dan goniš obrnjeno na glavo. Pri 4 taktni ne gre tako lahko.
Zato se še uporabljajo dvotaktni motorji.

dokoviz ::

feryz je izjavil:

Dvo taktno lahko cel dan goniš obrnjeno na glavo. Pri 4 taktni ne gre tako lahko.
Zato se še uporabljajo dvotaktni motorji.


Glavni razlog da se uporabljajo dvotaktni motorji pri kosilnicah na nitko je manjša teža, delno tudi cena. Razlog ki si ga naštel drži, vendar je teža večji faktor.

m0LN4r ::

showsover je izjavil:

sem ravno moral nabaviti 50m kvadratastega laksa alutech (je sicer malo bolj trda na otip, aluminija nima najbrž nič), je simpatična blond trgovka prisegala na kakovost in sva primerjala trdnost (nitke) na otip, je pa rekla, da pride osebno pokosit, če ne bo v redu, je bilo sicer lepo prijazno doživetje, lepo pa ni, da se punce tako izživljajo nad nami, ubogimi grdimi starčki in še malo namigujejo in nas čisto zmedejo, še izrezala je en kupon, res moram patetično izgledat... moram ob priliki ene 10dek kave ji nest, samo potem bo spet vsa trgovina še dodatno rdeča od zardevanja.

mislim, tu takšna scena za nekih ubogih 10€, na drugi strani pa nič ne zardijo, ko rečejo 1665€, s popustom pa 666€...
in to prav namerno neke diabolične številke vedno.

Pa si pol zrihtal tako, da pride kosit?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BaTeMaN ::

VeganCyclist je izjavil:

Vidm da vas ma kr dost Sthile,..zato vprašanje:

Sam mam 55tko. Zanima me kako kosite. A je pr košnji gas skos do konca prtisnen al se non stop igrate z njim? Pr men je recimo nemogoče držat obrate nekje na pol, četud je trigger ves čas samo na pol prtisnen. Skos se zavrti do konca in tuli ko sto mater. Ja, stvar je glasna. Za strnjeno naselje preveč.


Jaz se igram z gasom ja, ker se mi zdi, da je preveč moči na polni gas... in ni potrebe, razen ko je res večja trava, debelejša "stebla". Je pa morda res, da me moti tudi tista vibracije ki nastane pri polnem gasu in mravljinci v rokah.
less then zero

Utk ::

Sam mam 55tko. Zanima me kako kosite. A je pr košnji gas skos do konca prtisnen al se non stop igrate z njim? Pr men je recimo nemogoče držat obrate nekje na pol, četud je trigger ves čas samo na pol prtisnen.

Če ima 1 konj, potem je gas bolj za okras, ker brez polnega gasa itak nič ne pokosiš, zato ima tudi bolj zanič trigger. Če imaš 3 konje, potem pa kosiš z nekim srednjim gasom, niti ga ni problem držat na sredini.

GrX ::

Twixz je izjavil:

Ima kdo kakšno novejšo? Kupujem novo, do 200€, pa če ima kdo kakšno izkušnjo ali priporočilo. Hvala :)

Elektrika, bencin..?

cinc ::

Potreboval bi kosilnico za večjo površino - visoko travo, koprive itd. Nekaj do cca 400€.

Kaj takšnega? https://www.merkur.si/motorna-kosa-kawa...

Ali kak stihl, husqvarna?

hendriks ::

Jaz pa rabim nitkarco za okoli dreves (6 komadov) in pa 20m škarpe. Glede na to da je majhna površina, bi najbrž kakšna električna bila dovolj?

Buggy ::

hendriks je izjavil:

Jaz pa rabim nitkarco za okoli dreves (6 komadov) in pa 20m škarpe. Glede na to da je majhna površina, bi najbrž kakšna električna bila dovolj?

Hofer ima dve baterijske trenutno eno za 20 in 100EUR... Ze prva je vec kot dovolj za kar rabis. Seveda rabis se polnilec in baterijo, ki jih uporabljas se na ostalih orodij iz asortimaja. Jaz sem vzel drazjo nitkarco in vrtalnik. Zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Bolf3nk ::

Zdravo,
ali je med proizvajalci velika razlika? Gledam kosilnice s kawasaki TJ53e motorjem. Našel sem ramda, pa ideal (jager jih ima), merkur ima yokoama...

V ceni z enakim motorjem je po 100€ + razlika

aky ::

Jaz imam tole: Einhell GC-BC 52 I AS.

Deluje BP, je relativno lahka in močna. Na začetku sem nekaj časa porabil za nastavitev rogovil za mojo velikost (1.8m). So mi tovarniko bili prenizko.

Hladna vžge zmeraj na drug poteg, crknila do sedaj še ni.

Me pa zanima, kateri laksi so dobri. Sedaj imam nekega noname zvezdastega, ki reže kot zmešan, a ga relativno hitro pobira. Debelina je 2,4 mm.

A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aky ()

akasa ::

Bolf3nk je izjavil:

Zdravo,
ali je med proizvajalci velika razlika? Gledam kosilnice s kawasaki TJ53e motorjem. Našel sem ramda, pa ideal (jager jih ima), merkur ima yokoama...

V ceni z enakim motorjem je po 100€ + razlika



Motro je isti, v palci je razlika, ramda ti bo po 2eh urah narazen padla(ročka kjer jo držiš se odlomi, gas ročka šteka se odvije, giblivi del je problematičen sploh na tj53...) Če se da poišči bluebird palco (jih delajo že 20let enake) al pa mogoče še kazz.... IDEAL od jagra je malo bolši...

https://sbay.si/bencinske-kose/2668-mot...

VeganCyclist ::

hendriks je izjavil:

Jaz pa rabim nitkarco za okoli dreves (6 komadov) in pa 20m škarpe. Glede na to da je majhna površina, bi najbrž kakšna električna bila dovolj?


Za okol dreves tole ni najboljš. Kr fajn lah poškoduješ lubje. Sicer sm vidu ene modele na YT, ki pred košnjo nek pleh ovijajo okol dreves za zaščito,....

Aramis ::

Ima kdo kawasakija tj53 ramdo?
Ve mogoče podatek glede velikosti vijaka za glavo?

M8 ali M10?

Bolf3nk ::

Pozdravljeni, imam BLUE BIRD KAWASAKI TJ 53.
Zanima me, ali je možno kje kupiti posebej cev in zajlo, katera gre od motorja naprej proti glavi?
Kako se v angleščini sploh imenuje to?

robo125 ::

Se vprašanje navezuje na zgornje, zato bom kar tule vprašal: bi bilo dobro pri tej kosi mazati zajlo? V navodilih ni nič navedeno...

https://www.masinca.si/elektricna-kosa-...

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Linko ::

Zdravo,

imam ramda KAWASAKI TJ 45 E B

Zanima me, ali je za te kosilnice z sklopko normalno, da se tisti del zelo segreva? Oz je vroč?

Machete ::

Malo že, preveč pa ne. Topel ali VROČ, da speče?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Linko ::

Nekje vmes :) Speče ne, roko lahko držim gor.

Gre tu toplota od motorja, ali se sklopka pregreva?
oz narobe kosim?
Kjer ni potrebe kosim z malim plinom...glede na to, da ima centrifugalno sklopko, je lahko problem premali plin?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

Twixz ::

Uporablja kdo Al-ko motorne kose oz. nitkarce? Merkur ima znižano eno na 130€, 1,9 kW z dvema ročkama, baje plastični deli niso kvalitetni je pa zverina za kosit.
Kosim brege pa ob cesti pas, nič posebnega. Trenutno uporabljam eno Homelite, ki je služila že 5+ sezon, zdaj bi jo pa menjal. :)

Marko64 ::

Twixz je izjavil:

Uporablja kdo Al-ko motorne kose oz. nitkarce? Merkur ima znižano eno na 130€, 1,9 kW z dvema ročkama, baje plastični deli niso kvalitetni je pa zverina za kosit.
Kosim brege pa ob cesti pas, nič posebnega. Trenutno uporabljam eno Homelite, ki je služila že 5+ sezon, zdaj bi jo pa menjal. :)


Jaz sem jo glih včeraj kupil. Točno zaradi motorja sem jo kupil 1,9 kW ker imam sicer 450 m2 zemlje za kosit.

danes jo bom probal je pa res ko sem jo včeraj sestavljal kose je imela občutek da plastika ni bla glih vrhunce.

Ti sporočim ko jo probam. Imam pa laks 4 mm ki žre še kamne.

Machete ::

Ampak kakor sem jaz slišal, so te iskre, alko ipd china shit, daleč od navedenih vrednosti. Jaz ne bi tega kupoval zaradi moči, ker je verjetno nekje polovica napisanega. Kupite kvalitetno robo. Stihl, husa, kawasaki v tem vrstnem redu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Twixz ::

Marko64 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Uporablja kdo Al-ko motorne kose oz. nitkarce? Merkur ima znižano eno na 130€, 1,9 kW z dvema ročkama, baje plastični deli niso kvalitetni je pa zverina za kosit.
Kosim brege pa ob cesti pas, nič posebnega. Trenutno uporabljam eno Homelite, ki je služila že 5+ sezon, zdaj bi jo pa menjal. :)


Jaz sem jo glih včeraj kupil. Točno zaradi motorja sem jo kupil 1,9 kW ker imam sicer 450 m2 zemlje za kosit.

danes jo bom probal je pa res ko sem jo včeraj sestavljal kose je imela občutek da plastika ni bla glih vrhunce.

Ti sporočim ko jo probam. Imam pa laks 4 mm ki žre še kamne.


Jst sicer laks ne rabim več kot 3,2 pa mora bit zvezda ampak okay. :))

greedy ::

Marko64 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Uporablja kdo Al-ko motorne kose oz. nitkarce? Merkur ima znižano eno na 130€, 1,9 kW z dvema ročkama, baje plastični deli niso kvalitetni je pa zverina za kosit.
Kosim brege pa ob cesti pas, nič posebnega. Trenutno uporabljam eno Homelite, ki je služila že 5+ sezon, zdaj bi jo pa menjal. :)


Jaz sem jo glih včeraj kupil. Točno zaradi motorja sem jo kupil 1,9 kW ker imam sicer 450 m2 zemlje za kosit.

danes jo bom probal je pa res ko sem jo včeraj sestavljal kose je imela občutek da plastika ni bla glih vrhunce.

Ti sporočim ko jo probam. Imam pa laks 4 mm ki žre še kamne.

Veliko sreče z 4mm laksom. Kolikor sem seznanjen, je v navodilih max 2,5mm. S 4mm boš preobremenjeval cel stroj, bo kar konkretno to preobremenitev, kar pa ti garancija ne bo pokrila, ko ti tale petardica crkne.

Luka_zero ::

pozdravljeni,

sem v procesu nakupa bočne/ nahrbtne kosilnice. Zanima me kaj priporočate do sedaj smo imeli kawasaki nahrbtno. Gre pa se za košnjo okoli dreves in ne po preveč zahtevnem terenu.
Sedaj pa gledam te modele:
https://www.eurogarden.eu/sl/KOSILNICE-...
https://www.eurogarden.eu/sl/KOSILNICE-...
https://mtehnika.mercator.si/izdelek/18...

kaj sploh je ta ramda, sem pa zasledil da imajo kawasaki motor. ali je husqvarna vredna 350€ več?

hvala za odgovore že v naprej.

Utk ::

Jaz imam to zadnjo 53 kubično kakih 5 let. Dela, močna kot prasica, je pa zarad 53 kubikov malo težka. Če ne rabiš take moči, kupi lažji model, tudi rambda jih ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Kawasaki dela samo motorje. Oni ne delajo svojih kosilnic.

Ramda je proizvajalec kosilnic, uporablja kawasaki motorje.

Rotar oz. eurogarden ima rezervne kose za te ramda stroje. Mislim, da je karkoli od teh povezav dober nakup.

Obvezno pa uporabi original olje za mešanico. Meni je stihl zaribala. Uporabljeno je bilo ne originalno polno sintetično 2T olje. Po popravilu nove kose je uporabljeno original olje in dela brez težav.

Po moje je dovolj, da se vse skupaj "uleže", potem pa lahko uporabiš karkoli.

janezvalva_5 ::

imam honda umk422 4-taktna. kupil 2013. v redu zadeva.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9329244 (1303) _marc_
»

kosilnica na nitko

Oddelek: Loža
112089 (1770) Kvinta
»

nitka za kosilnico

Oddelek: Loža
4411170 (6294) bedarija
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438791 (16169) urosh
»

Katero motorno koso (lakserco)?

Oddelek: Loža
228580 (7590) noraguta

Več podobnih tem