» »

Kosilnica na nitko

Kosilnica na nitko

«
1
2 3

Twixz ::

Ima kdo kakšno novejšo? Kupujem novo, do 200€, pa če ima kdo kakšno izkušnjo ali priporočilo. Hvala :)

Unknown_001 ::

Kaj in kako pogosto boš kosil?

Dober je tud kitajc za 90EUR

Pa vzam navadno ravno, brez rogovil za držat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Unknown_001 ::

Pa super je, če imaš zweitakt motor. Moč je še enkrat večja kot pri viertaktu. Ti pa pride orav ko greš v "šumadijo".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Miha 333 ::

Pa ne kupovati take, ki ima ukrivljeno štango. Te imajo za prenos zajlo, ki se sčasoma obrabi/strga. Vzami takšno, ki ima celotno štango do glave ravno. Te imajo pri glavi zobniški prenos in so dosti bolj vzdržljive.

fikus_ ::

+1
+1
+1
3x dober nasvet, upoštevaj.

r3dkv1c4 ::

Pa ne pozabi na očala.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Unknown_001 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Pa ne pozabi na očala.


Raje vezir za mrežico ali PC steklom.

Pa obvezno spodaj dolge hlače in obutev ki je ni škoda ali se enostavno pere.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

konspirator ::

Čelada s plastičnim vizirjem je boljša rešitev, skozi mrežico ni 100%, da bo vse ustavila.

Ne pozabi na zaščito ušes, zadeva je nadležno glasba.

http://www.sloga.si/sl/shop/kmetijska-m...


Pozabi na poceni kitajsko robo, kupi stihl, husqvarna robo.

Obstajajo nahrbtne in bočne kosilnice na nitko.
--

Zgodovina sprememb…

mlamat ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

BRBR ::

Za zaščito kupi kar gozdarsko čelado. Ima vse kar rabiš, dobiš jo že za 17 EUR. Mrežica ki je zraven je boljša kot vizir ker se ne sope.
Če ti to ne zadošča daš gor še očala.

Nahrbtne kosilnice so kolikor vem težje, enkrat sem to sprobal, ni mi bilo všeč, težja kontrola kje kosiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

fikus_ ::

Nahrbtna je za večje površine. Če imaš samo za okrog hiše, sadovnjak, potem takšna oblika kot je predlagal koyote. Obvezno brez onih štrlečih ročajev.

dreta ::

Nahrbtna je fajn sploh ko ti slucajno ugasne. Raztovori, zakurblaj, natovori. Imam Kawasaki tj45.
Kosim okoli 200m2 Za okoli hise male povrsine je tudi elektricna ok.
O zasciti ne bi zgubljal besed: skornji, vizir, glusniki,...

videc ::

Kupiš Gardenline-ovo v Hoferju za 100€. Sicer je z rogovilami, dela jo Einhell.
Pa imaš mir za nekaj časa.

Unknown_001 ::

Auuuuuu samo Einhella mi ne omenjat. Ne vem kakšen imajo vrtni program a krožna žaga mi je po treh mesecih redne uporabe odpovedala. Zdaj imam Metabo.


Je oa tak, da mašine pri teh malih bencinskih jajčkah so vse iste oz. Od istega oroizvajalca tako da tople vode ne bo za odkrit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

OP da se razumamo kakšno glej za ta denar.

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

videc ::

Saj zato pa tudi omenjam to za 100€. Seveda odvisno, koliko imaš za pokosit.

Miha 333 ::

Če bo notri slučajno okrogla nit, si naredi uslugo in kupi trikotno ali zvezdasto in jo zamenjaj. Ker ima ostrejše robove, bolje odreže.

Unknown_001 ::

Pa fajn je met avtomatsko glavo. Udariš po tleh, stisneš gas in podaljša laks
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

konspirator ::

To je polavtomatska.

Pri avtomatski ni potrebno nič udarjati po tleh.
--

...:TOMI:... ::

Jaz imam hoferjovo. Ko sem uničil glavo, sem kupil solo glavo. Razlika v košnji je kot noč in dan. Kot, da bi kupil novo koso.

Poleg tega je bila original hofer glava čez 30 eur, solo pa cca. 20. Za moje potrebe je super, tudi 5x-7x dražje kose niso tako zelo boljše, da bi upravičile višjo ceno.
Tomi

konspirator ::

Kje si kupil novo glavo ?
--

TOP ::

...:TOMI:... je izjavil:

Jaz imam hoferjovo. Ko sem uničil glavo, sem kupil solo glavo. Razlika v košnji je kot noč in dan. Kot, da bi kupil novo koso.

Poleg tega je bila original hofer glava čez 30 eur, solo pa cca. 20. Za moje potrebe je super, tudi 5x-7x dražje kose niso tako zelo boljše, da bi upravičile višjo ceno.

Seveda upravičijo ceno,glave ziger ne bi menjal,če bi imel kako Husqvarno,Stihl ali Kawasaki,ki so zelo kvalitetne.Sam imam Jonseredko že 20 let brez problemov.

...:TOMI:... ::

Za moje potrebe in površine je dovolj dobra.

Glavo sem kupil v Rotar trgovini, najbolje s sabo nesti staro glavo in/ali koso, ker je tako veliko različnih navojev.

Ne boš verjel, da tudi glave od huse, stihla, kawasakija in ostalih top znamk razpadejo po določenem času. Meni je hofer glava zdržala 3 leta.
Tomi

šernk ::

ma od husqvarne glava je lih tolk kvalitetna kot una najcenejša... na stari kawasaki v 35ih letih še nismo zamenjali glave, na "novi" kitajski garden (novi v navednicah, ker ima trenutno 15 let) smo pa že 4 menjali. 3 leta nazaj sem kupil od husqvarne, pa ne vem če bo zdržala kaj več od prejšnjih noname. glavna in edina razlika je, da od kawasakija glava ima za vpet laks inox sponko, medtem ko imajo te nove vse plastično notri in potem vsakič ko je laksa malo na glavi počasi laks zarezuje v to plastiko dokler je ne dokončno odreže. razlika v ceni proizvodnje glave med neuničljivo in zanič glavo je tako par centov...

motor pa še vedno užge najkasneje v tretjem potegu tako da kapo dol za kosilnico, ki je stala toliko kot danes lahko rečemo kosilnice za 100eur. praktično že 10 let čakam kdaj bo umrla.

edit: še en nasvet: ne kupovati avtomatske glave ampak kupi polavtomatsko.

razlika:
- avtomatska samodejno prilagaja dolžino laksa, ne vem sicer kako ampak vsak, ki jo je kupil jo je preklel
- polavtomatska: laks podaljšaš z rahlim udarcem ob tla
- neavtomatska: vsakič ko rabiš podaljšat laks moraš kosilnico ustavit in ročno glavo obrnit, totalno neuporabna zadeva.

mislim da je avtomatsko in neavtomatsko tudi izredno težko kupit, ker jih praktično nihče ne uporablja razen kakšne poceni kosilnice.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

sandmat ::

če si lahko sposodim temo - iščem kosilnico za okoli hiše. Gre za relativno neraven teren (sadovnjak), zato kosilnice na kolesa odpadejo. V merkurju sem gledal Bosch art 30+ auto trimmer: https://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vr...

Ima kdo kakšno mnenje? iščem električno varianto, ker bom s 100m kabla definitivno vse dosegel.

Hvala za komentarje!

Unknown_001 ::

Meh, je bencinska boljša. Kabel okol dreves... mi že v štartu ni všeč
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Meni je 30 m kabla za živo mejo absolutno preveč. Kaj šele, da bi 100 m vlekel...

Bencin ali akumulator.
Tomi

SumTingWong ::

Kupuje se nitna kosilnica do nekje 200€, boljše seveda manj. Na vikendu je redno za pokositi okoli 300m2 hribčka in nekaj takega po ravnem. Na hribu se hitro nabere tista trša trava in "šavje".

Best bang for the buck do 200€? Iskra, Stanley, Alko ... so za kaj v tem rangu?

koyotee ::

Pr nas je mcculloch ze 5 let brez problema.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SumTingWong ::

Sem slišal, ampak je najceneje 290€ v SLO. Kar sem naštel spada v moj okvir.

Utk ::

Z vsako kosilnico za 200 evrov bo to muka kosit. Lepo travico bi še šlo, na vikendu pa hitro malo bolj zaraste...

videc ::

Kupiš najcenejšo za 100€. Iskra, Einhell... Vse bodo delale. Z vsako bo šel čas in bencin.
A se ti splača dati več kot 200€?
Če ja, potem kupi Husqvarno. Če ne, potem kupi kaj za 100€ pa mir. Garancije imaš tri leta skoraj povsod.

koyotee ::

SumTingWong je izjavil:

Sem slišal, ampak je najceneje 290€ v SLO. Kar sem naštel spada v moj okvir.



290€?
http://www.top-nova.si/orodje/bencinska...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

link_up ::

pa rece se silkarca :D
In and Out

DimmniBurek ::

Ma kdo izkušnje z akumulatorskimi? Bi mi prav prišli obenem kupit še udarni vijačnik (pištolo za šraufat), ker imam itak namen kupit, bi lahko potem imel enak akumulator.
Ma kdo izkušnje z Ryobi?
There Is No Stronger Drug Than Reality

SumTingWong ::

Hvala koyotee, zgleda fina. Pa je zmožno to pokosit takšno šavje kot je na sliki?


Vprašal bi še, kakšne so potem glavne razlike med?:
- 125€ McCulloch (http://www.top-nova.si/orodje/bencinska...
- 160€ Stihl (http://www.totum.si/fs-38-stihl)
- 200€ Husqvarna (http://www.totum.si/129c-husqvarna)

koyotee ::

SumTingWong je izjavil:

Hvala koyotee, zgleda fina. Pa je zmožno to pokosit takšno šavje kot je na sliki?


Vprašal bi še, kakšne so potem glavne razlike med?:
- 125€ McCulloch (http://www.top-nova.si/orodje/bencinska...
- 160€ Stihl (http://www.totum.si/fs-38-stihl)
- 200€ Husqvarna (http://www.totum.si/129c-husqvarna)


Mala malca bo tole :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Miha 333 ::

Vzami tako z ravnim drogom in ne ukrivljenim. Z ukrivljenim ima za pogon žico, ki se sčasoma strga. Tista z ravnim pa ima zobniški prenos pri glavi (ki ga ne pozabi občasno namazati z mastjo skozi za to namenjen nipel).

IL_DIAVOLO ::

SumTingWong je izjavil:

Hvala koyotee, zgleda fina. Pa je zmožno to pokosit takšno šavje kot je na sliki?


Vprašal bi še, kakšne so potem glavne razlike med?:
- 125€ McCulloch (http://www.top-nova.si/orodje/bencinska...
- 160€ Stihl (http://www.totum.si/fs-38-stihl)
- 200€ Husqvarna (http://www.totum.si/129c-husqvarna)


Se splaca dat malo vec za kawasaki.

Groove ::

Kakšen zadržek proti akumulatorski kosilnici na nitko?
Če ne, na kaj je potrebno biti pozoren? Kot sem razbral zgoraj, je dobro imeti s polavtomatsko glavo ter da ima ravni drog in ne ukrivljenega. Išče se kot pomoč navadni kosilnici okrog kakšnih dreves, kak rob, kjer ne prideš zraven z navadno kosilnico, ipd.
Kak predlog? Res zgornja meja je 200€, raje (precej) manj.

johanblond ::

Groove je izjavil:

Kakšen zadržek proti akumulatorski kosilnici na nitko?
Če ne, na kaj je potrebno biti pozoren? Kot sem razbral zgoraj, je dobro imeti s polavtomatsko glavo ter da ima ravni drog in ne ukrivljenega. Išče se kot pomoč navadni kosilnici okrog kakšnih dreves, kak rob, kjer ne prideš zraven z navadno kosilnico, ipd.
Kak predlog? Res zgornja meja je 200€, raje (precej) manj.


Mora imeti glavo na nitko, poceni zadeve (Hofer, Lidl, tudi Bosch sem že videl) na nožek so neuporabne. (lastnik Hofer akumulatorske kosilnice na nožek).

Aramis ::

Zdravo, katero kosilnico priporočate do 400EUR? Sedaj sem imel mcculloch z 0,6kW. Po 6 letih še dela, ampak je prešvoh. Oz prej še je tast veliko kosil sam z staro koso. Tako da je bil mcculloch bolj dodatek..
Kmetija je kar velika, sadovnjaki, obroba gozda...
ramda so ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

M-XXXX ::

Kawasaki motor, lahko ramdo.

Greg91 ::

Jaz imam dve Husqvarna kosi, ena stara 12+ let, druga okrog 6. Obe delujeta brez problemov, brez popravil, itd. Samo redno vzdrževanje. Za tvoj primer bi predlagal Husqvarna 525. Rambda in podoben hobi program z ali brez Kawasaki motorja, pa ni ravno nek presežek. Glede na zastavljen budget, bi bilo skorajda že greh vzeti karkoli drugega kot Husqvarna, Stihl in podobno.

Wolfie ::

https://www.merkur.si/motorna-kosa-kawa...

Kaj takega kot je zgoraj. Isto oz. podobno imamo doma že več kot 12 let in je neuničljiva. Je težja kot tista ob strani, vendar mi odgovarja zaradi razgibanega terena. Če malo pogledaš po spletu, bi jo verjetno lahko dobil še ceneje.

Linko ::

Hvala. Kaj pa tip? Največja prednost pred nahrbtno in ono s pasom?

starfotr ::

Raven štil še ni garancija, da je v uporabi kardan in ne zajla.

Rogovile so za raven teren.
Polkrožen ročaj je za vse terene.

Nahrbtna je za celodnevno delo, da imaš zadaj maso.

Kawasaki dela samo motorje in ne kosilnic. Proizvajalci kosilnic kupijo kawasaki motor in naredijo ogrodje kose okoli motorja.

briko ::

Moje izkušne:

Rogovile niso bad, sem enkrat za enga kmeta na črno pokosil ob celotni ograji konkretnega pašnika (10 do 15 ur. Za v strmine, kjer pričakuješ, da boš padel vsaj enkrat, absolutno ni.
Raven drog mi je bil vedno kr neki, mi riba ob roko, ni toliko kontrole kot pri rogovilah, če ni ergonomija tipitopi se namatraš ko zmaj. Ergonomija seveda ni tipitopi, ker je bila še vsaka mišljena za 150 cm visoke ljudi (lahko pa da sem retard in sem nekaj spregledal/delam narobe).
Imam tudi eno malo alkotovo, ki je z ukrivljenim krdanom. Zelo lahka zadeva, presenetljivo močna, ergonomija vredu samo v bregu, ko kosiš po ravnem si pa čudno sklonjen. Nima ne sklopke (vrtiš glavo tudi ko jo "kurblaš"). Glavna gred je podprta samo na eni strani (Who dafak je mislil, da je to dobra ideja, ampak kaj ko stvar dela). Nekaj takega priporočam vsakemu, ki mora popravit okoli dreves/ograj/škarp po tem, ko je že pokosil z vrtno. Če je celotne površine manj kot 1 ar, potem je to to, drugače pa potrebuješ resno zadevo.

Kar se tiče nahrbtnih: lahko ugaša, pa moraš dat dol, zagnat pa spet gor, na splošno je smotana zadeva pa manj robustna kot druge oblike, gibljivi krdani (zajle) zdržijo le nekaj sezon in stanejo od 30 do 100 eur. Je pa še vedno edina stvar, ki je po mojem mnenju uporabna za večje površine v bregu. *navdušenci nad ravnimi bočnimi bodo trdili, da lahko z tisto teško zadevo, ki je pripeta na pas na rami kontrolirano padeš, z nahrbtno pa ne, kar je (po mojih izkušnjah) bullshit.

Če je lakserca lahka v roki, potem ni dovolj močna za resne podvige.
Sem pred kratkim kupil 2 kW kawasaki ramdo (nahrbtna). Stvar je med najmočjšimi na trgu pa daleč najcenejša z 2 kW motorjem. 2kW potrebuješ samo za največje goše. Če bi še enkrat izbiral, bi vzel manj (recimo 1.6 kW), pa bi prav tako vse pokosil z manj napora. Ko imaš enkrat lakserco na sebi 3 ure v bregu, potem postane tudi masa zelo pomembna.

Kosilnico je potrebno vzdrževati po navodilah proizvajalca + kakšnega serviserja. Potrebuješ tudi mrežasto zaščito za obraz IN zasčitna očala, DEBELE delovne hlače, ki se bojo nepopravljivo zamazale in jih boš uporabljal samo za "grda" dela, čepke za ušesa, delavne čevlje (z kapco so vredu). Za letošnjo sezono sem nabavi še kitajske dereze, ker kosim par res nemogočih klancev, mogoče sporočim konec sezone, kako so se obnesla.

So pa to seveda samo moje izkušnje in ne trdim, da je vse absolutna resnica.

PacificBlue ::

Jaz doma uporabljam stihl fs55r, do letos mi je dobro služila. Letos sem pa že pri prvi košnji imel težave, ker mi je ugašala, ko sem pritisnil gas. Pa sem spihal filter in je eno košnjo delala v redu. Včeraj pa spet hočem kosit in mi spet ugasne, oz kot bi ji zmanjkalo moči/bencina ko pritisnem gas. Zdaj sumim na fergazer. Mogoče bi pomagala nastavitev vijakov za luft in bencin, sam mal dvomim, ker je po defaultu tako nastavljeno. Pa tudi z mešanco ni kaj narobe, je 2%, tudi kadi se ne kaj. Bom jutri vzel se kesl dol, pa da ni slučajno kaj zamašeno..
Mi je pa drugače v redu nitkarca, lahka in z njo kosim mal kake manjse robove pa tam kjer tezko z kosilnico zraven pridem.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9329171 (1230) _marc_
»

kosilnica na nitko

Oddelek: Loža
112057 (1738) Kvinta
»

nitka za kosilnico

Oddelek: Loža
4411091 (6215) bedarija
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438648 (16026) urosh
»

Katero motorno koso (lakserco)?

Oddelek: Loža
228550 (7560) noraguta

Več podobnih tem