» »

Nexus 4 vs. Lumia 720

Nexus 4 vs. Lumia 720

1
2
»

Ramon dekers ::

No saj bi ti napopal kako ta precudara gre in kako bi morala iti pri instalaciji navigacije, pa vidim da se fanatik, ki brezglavo preprečuje ljudi da ima najboljšo igračo.

Mavrik ::

Definitivno Nokia. Na Andoridih pametne navigacije ni, meni niti iz travnika ne delajo.


Huh? Sygic, Navigon, Tomtom so vse več kot spodobne in imajo dobre karte. A si probal dejansko... ne vem... kupit kero namesto da kradeš?

Ramon dekers je izjavil:

No saj bi ti napopal kako ta precudara gre in kako bi morala iti pri instalaciji navigacije, pa vidim da se fanatik, ki brezglavo preprečuje ljudi da ima najboljšo igračo.


1.) Napišeš "Sygic" v Play Store
2.) Pritisneš install
3.) Vpišeš svoj login + password ki si ga dobil na njihovi strani
4.) Izbereš karte, ki se prenesejo na telefon
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Ramon dekers ::

Ja pa zraven znesek 40€. Nevem zakaj ne bi vzel enostavno nokije, katere karte so odlične.

Mavrik ::


Potem imaš pa še razno razne buge pri andoridih, kot je recimo pritisneš tipko call, se ti prižge za klic in nato zapre, tako da moraš pritisniti tipko call 2x, potem imaš bližnjico google, in ko bi rad kaj poiskal se ti pri 3-4 vtipkanih besedah samo zapre. FotoAparat v temi polovico slike začrni...Nevem no, mogoče je to samo na moji novi xperiji. Potem pazljivost katera aplikacija dela v ozadju in katera ne, kljub temu, da jo zapreš...


Govorimo o Nexusu 4 kjer se te stvari ne dogajajo a veš? Zakaj nakladaš o nečem, kar ne poznaš?
The truth is rarely pure and never simple.

Ramon dekers ::

Nexusu 4


Nexus 4 ni android?

M-XXXX ::

Ramon dekers je izjavil:

Nexusu 4


Nexus 4 ni android?

To imaš samo ti take probleme, tukaj ni krivda androida.

Mavrik ::

Ramon dekers je izjavil:

Nexusu 4


Nexus 4 ni android?


Niti približno isti Android kot ga imaš ti.
The truth is rarely pure and never simple.

bzp ::

Mavrik je izjavil:


1.) Napišeš "Sygic" v Play Store
2.) Pritisneš install
3.) Vpišeš svoj login + password ki si ga dobil na njihovi strani
4.) Izbereš karte, ki se prenesejo na telefon


Jah ... pri Nokii greš pa direktno na korak 4, brez dodatnih ~50 EUR :D

Mavrik ::

Mhm, kar smo tudi že povedali prej. A nič ne berete?
The truth is rarely pure and never simple.

lekses ::

Na androidu maš iGo Primo s travnika, ki je bolš kot Nokia Drive, saj lahko nanj namestiš karte vseh možnih proizvajalcev (Navteq, Teleatlas, TopMap ...).

Inštalacija je zelo preprosta, končana v 5 minutah.

kuglvinkl ::

Pri navigaciji so precej važni updatei in je odveč razlagat, da s free navigacijo dobiš tut free updatee...

Zgodovina sprememb…

klinker ::

lekses je izjavil:

Na androidu maš iGo Primo s travnika, ki je bolš kot Nokia Drive, saj lahko nanj namestiš karte vseh možnih proizvajalcev (Navteq, Teleatlas, TopMap ...).

Inštalacija je zelo preprosta, končana v 5 minutah.


+1

iGo je majka od navigacije. Uporabljam ze ene 3 leta in ceprav sem sprobal dosti drugih, sem vedno sel nazaj na iGota.
Drugace pa zelo priporocam da poskusis oba fona, saj je uporabniska izkusnja popolnoma drugacna.
Meni, kar sem sprobal Lumio 800 od necakinje je WP super zadeva, sem pa vseeno kupil raje Nexus 4ko, saj sem na Androida ze tako navajen da je no limits fon. Prilagodis si lahko prav vsak shit do te mere da postane enostavno fon po tvojih merilih. N4 z 4.2.2 pa tudi ze tako dobro dela da sploh ni vec razlik ko ga primerjas z wp ali ios.

hobbit ::

Hmm baje da bosta imeli Lumia 720 in 520 navigacijo z aplikacijo HERE Drive katere glaven problem je ta, da omogoča navigacijo v samo eni državi. Na drugi strani pa imamo Lumia 620 z aplikacijo HERE Drive+, ki omogoča navigiranje tudi po drugih državah.:|

We've first got to start with the difference between HERE Drive and HERE Drive+. The former provides turn-by-turn navigation in a single country or region, while the more advanced solution covers almost 100 countries. The selected country or region is calculated with the app launching for the first time, taking into account the country the inserted SIM card belongs to.


Link

kuglvinkl ::

Čaki, se pravi, ta funkcionalnost ne bo enaka kot je npr. na E52?
Your focus determines your reallity

hobbit ::

ja nevem, če je prav razumeti povedano na zgornjem linku ne, kar je ša kar bedasto.....

kuglvinkl ::

o fuck, če ne bo oregn outragea (in bodo idejo kantiral), bom šaltu IMO na Androida. K tole je edini killer fičr, in s tem deal breaker.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

tako je, 520 in 720 imata navigacijo le za eno državo, bodo pa omogočili dokup globalne licence, kdaj in za koliko je pa še vprašanje

kuglvinkl ::

:)

Ker dilema med Nexus 4 in 820 v korist prvega je pa IMO neobstoječa.

Škoda.

@klinker, hvala za informacije.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

hobbit ::

torej če si Androidu je ravno tako OK free navigacija, recimo od Navteq. Namreč nisem imel še pametnega telefona pa se odločam med lumio 720 in xcover2(touch) in bi rad imel dobro navigacijo. Mel sem nokio c5 na keteri so bili naložene mape OviMaps in so bile odlične.

kuglvinkl ::

Sem na E52. In OVI mape so bomba.
Your focus determines your reallity

Bor H ::

Kot vem na Androidu ni primerljive brezplačne navigacije z Nokiino, če se gremo piratstvo pa jasno Android zmaga ker na WP8 še ni neke realne šanse se it piratstva. Bi pa osebno tudi za isti denar vzel raje 820 kot N4, preprosto zaradi velikosti, N4 pač ni najmanjši telefon.

hobbit ::

No ja, naketeri zgoraj pravijo, da je se da tudi na Androidu dobiti prav spodobne free mape.

Lonsarg ::

So dokaj spodobne ja, sploh za mesta, ampak jim še kar precej manjka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

klinker ::

Bor H je izjavil:

Kot vem na Androidu ni primerljive brezplačne navigacije z Nokiino, če se gremo piratstvo pa jasno Android zmaga ker na WP8 še ni neke realne šanse se it piratstva. Bi pa osebno tudi za isti denar vzel raje 820 kot N4, preprosto zaradi velikosti, N4 pač ni najmanjši telefon.


Dokler iGo uradno ne ponuja svoje navigacije za android, jst temu ne pravim piratstvo. Ko jo pa bo, pa iGo-ta definitivno kupim ker je super stvar. Ogromna izbira map razlicnih proizvajalcev in pa ne potrebuje podatkovne povezave, kar mi je pri ostalih, ki to potrebujejo totalno butasta zadeva, saj navigacijo potrebujes predvsem ko si v tujini in tam podatki stanejo ohoho!
In btw, za navigacijo je vecji fon prej prednost kot slabost ;)

JayKay ::

ne vem no ce je 40 evrov za sygic prevec, glede na to da je lahko aktivirana na 5 napravah naenkrat.

bdoxx ::

tud navigon je okoli 40€ za robota, ki je odličen

Bor H ::

navigon je tudi na wp za nekaj 10€, verjetno bo pa globalna licenca za Nokio cenej (pa smo spet na izenačenju)

klinker ::

Navigon rabi podatkovni prenos, ce se ne motim, sygic pa je ql ja...samo meni je iGo boljsi.

hobbit ::

fantje in dekleta, Lumia 720 je naprodaj tudi v Sloveniji. Videl danes pri Mobitelu.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513229 (9539) Leko
»

Low budget navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
273388 (2262) krneki0001
»

Samsungovi androidni telefoni bodo dobili zemljevide Nokia HERE

Oddelek: Novice / Android
3212724 (9061) kpkp
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028486 (22649) leiito

Več podobnih tem