» »

Telefon sam pošilja smse

Telefon sam pošilja smse

missT ::

Pozdravljeni,

Imam sony xperio T s katero sem sicer zelo zadovoljna, vendar je ena stvar, ki me zelo moti. Vsakič ko se telefon izklopi (ali se sam, ali pa ga jaz izklopim), se mu ob ponovnem vklopu popolnoma zmeša. Sam pošilja smse randon osebam. In sicer smse, ki sem jih že poslala pred recimo enim tednom! Ne izbira komu bo poslal, ampak si naključno izbere eno ali celo več oseb, s katerimi si izmenjam več sporočil.

Zadeva je zelo nadležna, zato me zanima, ali ima kdo kakšen nasvez, oz. ima idejo kaj bi to lahko bilo.

korenje3 ::

telefonski virus? :p
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Magic1 ::

1 factory reset
2 update
Če to ne pomaga, ga nesi na servis
Magic

RejZoR ::

Naloži DrWeb Antivirus Light in preskeniraj telefon. Pol pa ponovi vajo še z avast!-om in Bitdefenderje. Ti trije so med najboljšimi pri iskanju zalege, sem ziher, da ti bo nekaj našlo. Čeprav mi je čudno, da ti pošilja obstoječe SMS-e in ne spama... tko da je lahko kaj drugega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

nič antivirusov. factory reset in bo bolje...
#brezpodpisa

missT ::

Ponovno se vam javljam.

Factory reset ni pomagal, telefon še vedno počne isto. Probala še bom tole z antivirusnimi, vseeno pa sprašujem, če ima morda kdo še kakšen nasvet :) ali ostane zadnja opcija samo še servis?

korenje3 ::

s servisom bo najmanj dela, če je telefon še v garanciji. sicer ga lahko stisneš v 1cm^3 kocko.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

JesseP ::

Hm..
Sem imel podeben (verjetno isti) problem pri Desire-ju.
Meni je delal tako, da recimo nekatera sporočila iz xy razlogov niso bila uspešno poslana. Tudi če sem naredil resend, je sporočila poslal, vendar so verjetno nekje ostala kot da še vedno niso poslana.
Ko se je telefon resetiral, je enostavno prisilil ta sporočila, in recimo če je bil telefon prižgan po nekaj več mesecov se je teh smsov kar nabralo.

Rešitve nisem pogruntal, edino to da sem imel telefon vedno prižgan :)

missT ::

Telefon je še v garanciji, saj ni star niti pol leta še.

Juree tudi jaz mislim, da je nekaj na tem. Mislim, da zafrkavajo mmsi, enostavno mi jih nikoli prav ne pošlje. Razjezi me, saj imam novi telefon pa mi to dela že praktično od začetka. Sem mislila, da bodo update-i kaj pomagali, pa očitno ne... :( Da bi pa bila težava na simobilu pa verjetno ni opcija, ne?

Edit: antivirusni programi so sicer nekaj groženj našli, vendar tudi ob odstranitvi le-teh, telefon še vedno počne isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: missT ()

JesseP ::

Poizkusi z garancijo, jaz sem sicer svojega Desireja menjal zaradi neke druge okvare, pa je telefon počel isto. Plus tega da gre pri tebi za drugi telefon bi rekel da je težava z androidom. Katero verzijo pa maš?

Jaz sem težavo rešil stem, da sem zamenjal za drug OS :)

missT ::

Verzija androida: 4.1.2 , spodaj pa piše ustvari številko (??) in: 9.1.A.1.1.4.1 (nimam pojma kaj je to).

Mislim, da mi to dela od prve posodobitve naprej.
Zanima me (če kdo ve), če restoraš telefon na prvotno verzijo ali je res, da s tem izgubiš garancijo za telefon. Če je res, potem se tega ne bom lotla... Prosim za odgovore, ker me to dela nervozno, več sploh ne ugasnem telefona zaradi tega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540564 (162595) zk_eu
»

Android obvestila - bug ali strojna napaka?

Oddelek: Mobilne tehnologije
92403 (2172) jukoz
»

Android L - Android 5.0

Oddelek: Mobilne tehnologije
173737 (2841) negotiator
»

Težave s telefonom Xperia Go (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
17438687 (25915) Vajenc
»

S4 šteka v igrah (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
607470 (6778) first_line

Več podobnih tem