» »

Nexus 4 vs. Lumia 720

Nexus 4 vs. Lumia 720

«
1
2

kuglvinkl ::

Cena bo zgleda enaka.

Nisem še imel pametnega telefona, sam fičr phone. Kaj vzet?

Matek ::

Uf, čak - Nexus 4 je trenutno skorajda v samem vrhu smartphone ponudbe - nizka cena je bolj anomalija. Lumia 720 je po drugi strani nižji-srednji razred telefona. Če že primerjaš s čim, daj z Lumio 920.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kuglvinkl ::

primerjam s ceno :) Se prav, kolk bang za 390 bucks.

Matek ::

Veliko veliko večji bang je Nexus 4. Še posebno upoštevaje, da gre za Guglov telefon in da imaš zagarantirane Android updejte. Že razlika v resoluciji zaslona dosti pove o razredu telefona.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kuglvinkl ::

Kaj pa navigacija? Mislm, na Nokii vem kakšna je.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Na Androidu je pa takšna, kot jo kupiš. V bistvu jih je precej. Kaj pa "veš" o Nokii?
The truth is rarely pure and never simple.

kuglvinkl ::

Ta kupiš mi me diši, če pomeni strošek za Evropo višji od recimo 10 evrov.

A o 720? Da bi bla OK glede na objavljene specse, malo me je presenetila cena, če sem pošten + Simobil jih ne bo mel...

Še vedno rabim telefon predvsem za njegove osnovne funkcije, mora pa bit browser OK. Vsi milijoni špilov, app-ov, fotič, muska, who-cares. Sem pa občutljiv na navigacijo, edini resen app zame.

Pa build quality mora bit več kot dober.

GGGGG ::

V vseh člankih sem zasledil ceno 250€ + VAT za Lumio. Se pravi, 300€. Ne vem pa koliko je trenutno Nexus.

Sicer pa zanimiva primerjava. Jaz bi vzel Nokio. Windows phone 8 mi je bolj všeč kot android. 720 sicer še nisem videl v živo, ampak glede na izkušnje s prejšnjimi bo telefon kvaliteten in robusten. Bi upal staviti, da precej bolj kot nexus.

Ekran je sicer iz prejšnje ali celo predprejšnje generacije, ampak nekje so morali šparati. Poleg tega je resolucija še vedno čisto uporabna.

Velik plus za nokio je SD card slot in odlična free navigacija. Pa avtonomija bi morala biti tudi decent, glede na kapaciteto.

kuglvinkl ::

jaz sem tudi videl ceno 250, potem pa na Computerbase 380...

250 evrov namreč stane 620.

pa 720 ima unibody.

_Dormage_ ::

Nexus je občutno dražji od Lumie, če predpostavimo, da kupuješ v SLO.

kuglvinkl ::

Kupujem preko geizhalsa, ker je Simobil ne bo imel.

GGGGG ::

Za 380€ (oz. tam nekje) dobiš že HTC 8X, ki je pomoje precej boljši od Lumie 720. Pa operaterji ga imajo in lahko vzameš na aneks, če ti kaj pomaga.

Build quality je na nivoju. Prej sem imel sicer Lumio 800, ki je bila neuničljiva, tale HTC mi deluje malenkost bolj švoh. Ampak vseeno nadpovprečno odporen. Drugače pa zelo kul telefon. Ekran je dober, fotoaparat je kul, sape mu ne zmanjka...

kuglvinkl ::

HTC nima navigacije, kot jo ima Nokia IIRC.

Mavrik ::

Če je vse, kar te briga, navigacija, kupi Lumio. Kot so ti že razložili - N4 spada en razred višje, med telefone ranga ~500€, samo če te zanimajo samo karte, jasno vzemi Lumio. Predvsem zato, ker je strošek navigacije na Androidu ranga 40€ (so pa večinoma precej boljše karte).
The truth is rarely pure and never simple.

kuglvinkl ::

No, karte, sure, pa sync s koledarji. Vendar sem prepričan da tle noben nima edga.

Biznis phone, to je vse :)

Formula 1 ::

kuglvinkl je izjavil:

jaz sem tudi videl ceno 250, potem pa na Computerbase 380...

250 evrov namreč stane 620.

pa 720 ima unibody.

Kako so pa tej prišli na 380 € :O iz 250 € + davek ? Saj ni 52% davka menda . Drugače bi jaz osebno izbral Nexusa ampak ker praviš da te aplikacije razen navigacije ne zanimajo je zate verjetno boljša Nokia. Pa še manjša in lažja je.
Pa lep pozdrav od še enega bodočega latnika Nokije Lumie 720 ;) .

kuglvinkl ::

Zdej spet vidim, da je MSRP 250...

Bor H ::

Tudi na 8X in ostale lahko spraviš Nokia Drive, zaernkrat samo v tujini ali z malo "inovativnosti".

GGGGG ::

Bor H, se priporočam za kak link na to temo. Meni je uspelo downloadati, ampak zadeva s slovensko sim kartico na htcju ne dela.

Bor H ::

Telefon moraš odklenit, to narediš ali proti plačilu (mal drago, 100 dolarjev letno) ali pa preko študentskega statusa. Jaz sem imel na fakulteti dostop do MSDNAA/Dreamspark in je bilo le par klikov. Potem rabiš le še taprav XAP zadnje verzije Nokia Drive (na XDA se vedno najde) in deployaš.

zeleni ::

Jaz bi izbral 720. Bolje viden zaslon na svetlem, nokija gps. Tudi oblikovno mi je lepsi. In cena bo verjetno nizja.

kuglvinkl ::

Cena bo bo odločilna. Za enako ceno da Nexus kot pravjo fantje več muske.

GGGGG ::

Muske je na Lumiji več, ker ima micro sd slot :) Pa trpežna bo verjetno tudi bolj, če je kaj po ostalih Lumiah.

zeleni ::

Edino vprasanje je kdaj jo bos lahko dobil. Koliko casa lahko cakas.

Edit:
A vidim da si se odlocil za nexusa. Ko si napisal, da za isto ceno da vec muzke sem avtomatsko mislil, da lumia. Jaz bi za isto ceno izbral namrec lumio.
Za nexusa pa verjetno ne rabis cakat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zeleni ()

kuglvinkl ::

Čakat ne morem prav več dolg, ker se je v E52 sprožla procedura, da me je naenkrat začel zajebavat, vključno z baterijo, ki je zdržala pred 1 mesecem 5 dni, zdaj pa še dva dni ne.

Ampak če bo Q2, bom zdržal.

Mavrik ::

Ej, saj to veš, da noben od teh dveh telefonov verjetno niti dveh dni ne bo dosegel a ne? :)
The truth is rarely pure and never simple.

kuglvinkl ::

Ma, več ali manj to služi za pogovore. Tko da bi moral. Al ne?

GGGGG ::

Prej ne kot ja. Ekran precej kuri, pa dual in quad core procesorji tudi, pa 3G, wifi... Realno boš verjetno dobil ven 2 dni z "light" uporabo. Ampak se raje hitro odvadi 5 dnevne avtonomije, če kupuješ smartphone.

Lonsarg ::

Če je stalna data povezava, potem več kot 2 dni načeloma ni, mogoče 3, če je mobitel v predalu. Vsaka aktivna uporaba zmanjša.

Recimo dobre 5 ur aktivne uporabe, pa ima mobitel samo dober dan avtonomije. Aktivna uporaba je pa lahko klic, lahko pa brskanje, približno eno in isto kar se baterije tiče. Če se aktivno uporabo zbije na 1-2 uri na dan, potem zdrži mobitel, če nima lih crap baterije 2 dni.

Če se pa izklopi stalno data povezavo je pa popolnoma druga zgodba, kot noč in dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kuglvinkl ::

Se prav, pižamo oblečt, zobe umit, babo nabrisat, pa telefon dat polnit?

Jeeez.

Mavrik ::

Tako je :) Žal.
The truth is rarely pure and never simple.

DuleKrtola ::


Se prav, pižamo oblečt, zobe umit, babo nabrisat, pa telefon dat polnit?

A ti najprej pižamo oblečeš? To je kšn fetiš?

Drgač pa ja, če zvečer pozabim dat filat se cel naslednji dan podre :/

kuglvinkl ::

Batman pižamo mam.

OK, to glede cen še vedno ni jasno... al bo 250 + davek, al bo 380, al kako..

GGGGG ::

Sej ni tolk hudo. En polnilec doma, enega na delovnem mestu, enega v avtu.

kuglvinkl ::

In to ni hudo? :) No, sej se dajo sherat ti polnilici zdej...

Bor H ::

Vzameš 720 in wireless charging shell (za 820 stane cca 20€) in je vse lažje.

Formula 1 ::

Kot kaže si imel prav, cena bo kot kaže res 380€ kar je kar se mene tiče absoluno predrago in nekako nimam upanja, da bo v Mobitelovi splošni akciji na prodaj za 200€.
http://www.computeruniverse.net/product...

Bor H ::

Cene kmalu po najavi so velikokrat napihnjene, ker trgovci še nimajo pravih cen, prenizkih pa ne upajo postavit. Jaz bi počakal...v UK bojo baje od 1. aprila dalje, takrat bodo tudi cene znane.

Halfdead987 ::

Nexus 4,definitivno.
Navigacije imo na androidu niso boljše kot na nokii.Prav tako 40€ dražje. Lahko si pa nabaviš en dumb phone in iPad mini. Na iOSu je nokijin Nokia Here.

M-XXXX ::

Halfdead987 je izjavil:

Nexus 4,definitivno.
Navigacije imo na androidu niso boljše kot na nokii.Prav tako 40€ dražje. Lahko si pa nabaviš en dumb phone in iPad mini. Na iOSu je nokijin Nokia Here.

Samo celluar Ipad mini ima GPS, navaden ne.

Formula 1 ::

Bor H je izjavil:

Cene kmalu po najavi so velikokrat napihnjene, ker trgovci še nimajo pravih cen, prenizkih pa ne upajo postavit. Jaz bi počakal...v UK bojo baje od 1. aprila dalje, takrat bodo tudi cene znane.

V UK je cena 300 funtov, kar je preračunano v evre 346 € ,kar pa je že zmerna cena.

Bananovec ::

Meh, Google telefoni so malce precenjeni. Že res, da so boljši od ostalih otherbrand androidnikov, samo niso pa alfa in omega vsepovsod tako kot tudi iphone ne.

Sam bi recimo izbral Lumio 720, ker poznam izkušnjo na Androidu in na WP in vem koliko je zajebavanja za brezvezne stvari, ki jih v bistvu na koncu niti ne potrebuješ.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

denabiker ::

Bananovec je izjavil:

...ker poznam izkušnjo na Androidu in na WP in vem koliko je zajebavanja za brezvezne stvari, ki jih v bistvu na koncu niti ne potrebuješ.


:) in s čim si se tooooliikoooo zajebaval?

denabiker ::

kuglvinkl je izjavil:

Ma, več ali manj to služi za pogovore. Tko da bi moral. Al ne?


to ja,
s sabo nosim 2 telefona android, enega privat, drugega pa službenega. Privatnega večinoma uporabljam za klice, SMS in drži baterija še pa še, od oka 3-5 dni.
Službeni: vse sinhronizacije od koledarja, emaile, vreme, borzo, novice,...polno klicev, kdaj pa kdaj še kakšno igro zašpilam, pa glasba, pa ko grem se rekreirat še GPS. Baterija mi zdrži od pol dneva do 1 dneva. Večinoma dam na polnilec čez noč, torej štartam zjutraj s skoraj 100%, pa večinoma ravno zlezem skozi do večera:)

BigWhale ::

kuglvinkl je izjavil:

Se prav, pižamo oblečt, zobe umit, babo nabrisat, pa telefon dat polnit?


Ne, telefon das najprej polnit. :>

kuglvinkl ::

ja, sam pol ne vem, če ne bi pozabu babo nabrisat.

celada ::

kuglvinkl je izjavil:

ja, sam pol ne vem, če ne bi pozabu babo nabrisat.


Simpl, maš smartphone daš opomnik gor.

Ramon dekers ::

Definitivno Nokia. Na Andoridih pametne navigacije ni, meni niti iz travnika ne delajo.
Potem imaš pa še razno razne buge pri andoridih, kot je recimo pritisneš tipko call, se ti prižge za klic in nato zapre, tako da moraš pritisniti tipko call 2x, potem imaš bližnjico google, in ko bi rad kaj poiskal se ti pri 3-4 vtipkanih besedah samo zapre. FotoAparat v temi polovico slike začrni...Nevem no, mogoče je to samo na moji novi xperiji. Potem pazljivost katera aplikacija dela v ozadju in katera ne, kljub temu, da jo zapreš...

Verjetno ima tudi Nokia kakšen bug, a definitivno ni tak skret kot android. Tam 99.8 stvari dela.

Sc0ut ::

kuglvinkl je izjavil:

Čakat ne morem prav več dolg, ker se je v E52 sprožla procedura, da me je naenkrat začel zajebavat, vključno z baterijo, ki je zdržala pred 1 mesecem 5 dni, zdaj pa še dva dni ne.

Ampak če bo Q2, bom zdržal.


Tud jaz sem opazil da se e52 po enem letu naenkrat kar občutno hitreje izprazni.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

bdoxx ::

Definitivno Nokia. Na Andoridih pametne navigacije ni, meni niti iz travnika ne delajo.

če si nesposoben, ni kriv android? eh?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511455 (7765) Leko
»

Low budget navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
273378 (2252) krneki0001
»

Samsungovi androidni telefoni bodo dobili zemljevide Nokia HERE

Oddelek: Novice / Android
3212678 (9015) kpkp
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028316 (22479) leiito

Več podobnih tem