» »

WD Live in domači kino

WD Live in domači kino

drejc87 ::

Živjo,

zanima me kako prenesti zvok DOLBY DIGITAL iz WD LIVE na domači kino Philips HTS8100/12? Trenutno imam zadevo povezano preko HDMIja in ni Dolby Digital zvoka?

Hvala in lp!

jRk0 ::

edino preko optike, upam, da ma tvoj hisni kino opticni vhod
You fuck up once, you loose two teeth.

drejc87 ::

To je mišljen tale COAXIAL DIGITAL INPUT?

drejc87 ::

Hišni kino ima samo izhod: COAXIAL DIGITAL IN
WD LIVE pa ima samo izhod: OPTICAL AUDIO

Ali obstaja kakšen pretvornik oz. kabel da bi na eni strani bil tale optični izhod na drugi pa koaksilni?

Hvala!

mcgeek ::

Če imaš povezavo preko HDMI, se preko nje prenaša zvok in slika in ne potrebuješ dodatnih priključkov za zvok.
V predvajalniku (če to omogoča) ustrezno nastavi, da se bo preko HDMI prenašal ustrezen signal za zvok (nastavitve so različne glede ne predvajalnik, npr. Dolby, Bitrate, Passthrough)...

drejc87 ::

Ker ima domači kino en HDMI izhod je najbolje da WD LIVE in domači kino povežem z HDMI in nato domači kino ter tv s SCARTOM, če sem prav razumel in bi moralo delovati?

Ali pa če kupim tale pretvornik:
 pretvornik

pretvornik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

mcgeek ::

Se mi zdi, da mešaš HDMI vhode in izhode. Predvajalnik priklopi na HDMI vhod, TV pa na HDMI izhod. Malo čudno bi bilo, da tvoj 'domači kino' ne bi imel obeh priključkov. Ker pretvarjanje HDMI v analogni SCART je popoln nesmisel.

drejc87 ::

Razumem te, vendar je problem v tem, da ima wd live predvajalnik samo en HDMI.
Se pravi TV in predvajalnik imam povezan z HDMIjem.
Problem je v tem, da moram sedaj zvok iz WD Live (dolby digital) spraviti do domačega kinota, kateri ima samo COAXIALni izhod.
Na predvajalniku pa odprta reža ostane le OPTIČNI IZHOD.
Zato sem napisal, da je verjetno edina možnost da kupim tisti pretvornik, ali se še kako da?

Da še priložim sliko: to so izhodi domačega kinota
 HTS

HTS



WD live:
 wd live

wd live

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

mcgeek ::

OK. Sedaj si prvič povedal, da imaš WD priklopljen v TV in ne v domači kino.
Optimalno bi bilo, da WD priklopiš v domači kino, kino pa v TV. Vse preko HDMI - če ti to kino sploh omogoča.

Sicer pa preveri, če morda lahko vrneš zvok v kino iz TVja - preveri ali ima coax izhod za zvok.
Sicer ti seveda ne preostane drugega kot pretvornik.

drejc87 ::

WD v domači kino lahko priklopim, vendar pa potem ne morem KINO v TV, ker ima kino samo en HDMI (se pravi bom dal WD v kino preko HDMI in KINO v TV preko scarta - tako da bi se zvok moral ohraniti).

TV pa ima te priključke:

 d

d



V kateri priključek na TVju moram priklopiti COAXILNI kabel iz hišnega kinota (izhod: COAXIAL DIGITAL IN) v:
- AUDIO IN L/R
ali
- DIGITAL AUDIO OUT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

xCore ::

zakaj pa ne greš iz wdja direkt na tv z hdmi pa iz wdja preko chincov do hišnega kina?
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

drejc87 ::

xCore je izjavil:

zakaj pa ne greš iz wdja direkt na tv z hdmi pa iz wdja preko chincov do hišnega kina?


Tisti kabel, ki gre z domačega kinota COAXIAL DIGITAL IN, ne paše v noben izhod WDja.
Kabel izgleda nekako tako:
 dd

dd



V WDja pa paše le nekakšen tak kabel:
 d

d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

mcgeek ::

Če ima hišni kino le en HDMI, je tako lahko le vhod ali le izhod, ne pa tudi oboje.
Naredi tako: WD preko HDMI priklopi v TV. Na TV priklopi kabel na DIGITAL AUDIO OUT in istega na kino v DIGITAL AUDIO IN.
Na WD in na TV v nastavitvah ustrezno nastavi, da se bo povsod prenašal digitalen zvok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

drejc87 ::

mcgeek je izjavil:

Če ima hišni kino le en HDMI, je tako lahko le vhod ali le izhod, ne pa tudi oboje.
Naredi tako: WD preko HDMI priklopi v TV. Na TV priklopi kabel na DIGITAL AUDIO OUT in istega na kino v DIGITAL AUDIO IN.
Na WD in na TV v nastavitvah ustrezno nastavi, da se bo povsod prenašal digitalen zvok.


Točno tako sem imel do zdaj, vendar nekako nisem uspel dobiti DOLBY Digital zvoka...verjetno je bilo nekaj narobe na nastavitvah.
Moram biti na kaj bolj pozoren?

AStrukelj ::

mcgeek je izjavil:

Če ima hišni kino le en HDMI, je tako lahko le vhod ali le izhod, ne pa tudi oboje.
Naredi tako: WD preko HDMI priklopi v TV. Na TV priklopi kabel na DIGITAL AUDIO OUT in istega na kino v DIGITAL AUDIO IN.
Na WD in na TV v nastavitvah ustrezno nastavi, da se bo povsod prenašal digitalen zvok.


Jaz sem na svojem tudi tako poskusil, pa je TV pošiljal samo stereo zvok iz DIGITAL AUDIO OUT. Predlagam sledeče: Video v TV prek YPbPr, zvok iz WD prek HDMI v hišni kino.
 Za video uporabi sledeč kabel.

Za video uporabi sledeč kabel.

Zgodovina sprememb…

Jux ::

WD TV mislim da nima DTS / Dolby Digital dekoderja, zato moras v konfiguraciji nastavit na "Passtrough" za Digital audio v primeru da uporabljas HDMI. Tvoj reciever pa mora podpirat DTS oz. DD dekodiranje.

Jaz sem uspesno pripravil WD TV da je posiljal audio prek HDMI na reciever.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

mcgeek ::

Ne vem kateri TV imaš. Digitalen prenos preko optike ali coax dovoljuje prenos DTS ali Dolby, do največ 5.1. Kot sem rekel, poskrbi, da bo šel Dolby najprej iz WDja v TV, tam pa naprej. Preuči nastavitve.

Mimogrede, obstaja Dolby 2.0, Dolby 5.1, Dolby True HD.. Če imaš izvor zvoka 2.0, potem je to stereo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

drejc87 ::

Bom poizkusil, hvala!
Kabel, ki si ga označil pa je enak tistemu z RUMENO,RDEČO in BELO barvo ane (Imam samo tega). Zeleno,modro,črnega pa prvič vidim :)

Tv je Philips 42PF9731D/10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

AStrukelj ::

Jux je izjavil:

WD TV mislim da nima DTS / Dolby Digital dekoderja, zato moras v konfiguraciji nastavit na "Passtrough" za Digital audio v primeru da uporabljas HDMI. Tvoj reciever pa mora podpirat DTS oz. DD dekodiranje.

Jaz sem uspesno pripravil WD TV da je posiljal audio prek HDMI na reciever.


Ima oba. Vprašanje je, če mu TV podpira audio pass trough.

drejc87 je izjavil:

Bom poizkusil, hvala!
Kabel, ki si ga označil pa je enak tistemu z RUMENO,RDEČO in BELO barvo ane (Imam samo tega). Zeleno,modro,črnega pa prvič vidim :)

Tv je Philips 42PF9731D/10


Kabel je verjetno isti (poskusi). +Vse, kar je na tisti sliki bi moral dobiti pri nakupu :(

Zgodovina sprememb…

AStrukelj ::

Sem poskusil zate. Kabel je isti in sicer priklopiš rumenega v zelenega, belega v modrega, rdečega v rdečega. Drugi konec pa na YPbPr izhod na WD Tv. NAstavi še resolucijo in bi moglo dobro delat :)

drejc87 ::

AStrukelj je izjavil:

Sem poskusil zate. Kabel je isti in sicer priklopiš rumenega v zelenega, belega v modrega, rdečega v rdečega. Drugi konec pa na YPbPr izhod na WD Tv. NAstavi še resolucijo in bi moglo dobro delat :)


Super bom poizkusil kasneje in sporočim, če deluje. Hvala vsem za pomoč.

drejc87 ::

AStrukelj je izjavil:

Sem poskusil zate. Kabel je isti in sicer priklopiš rumenega v zelenega, belega v modrega, rdečega v rdečega. Drugi konec pa na YPbPr izhod na WD Tv. NAstavi še resolucijo in bi moglo dobro delat :)


Sem poizkusil povezat in sploh ne dobim slike na TV.

AStrukelj ::

Na tv si nasavil pravili vhod? Component je ponavadi.

Zgodovina sprememb…

drejc87 ::

AStrukelj je izjavil:

Na tv si nasavil pravili vhod? Component je ponavadi.


Enostavno sem obupal...eno uro sem probal vse načine in ne gre.
V TVju sem šel pod meni, namestitev in tam je zaviehk povezave (izbral sem STRAN in potem so tam opcije:
Nobeden,Kamera Video,Kamera-svideo,igre,snemalnik in ostalo).

drejc87 ::

Skratka, ker ne najdem druge rešitve si bom naročil škatlico, ki mi bo omogočala da dobim željeni zvok:
zadevo bom povezal tako, da bom v WD Live vklopil optični kabel in potem v škatlico iz škatlice pa bom imel koakxilni kabel v domači kino.
Ali je pomembno na kateri strani (input/output) je posamezen priključek?

Katero škatlico priporočate?
 1

1



ALI

 2

2



ALI

 3

3



ALI

 4

4

errhec ::

Lahko bi prebral navodila od TV-ja.

Mislim da lahko izbereš kateri vhod TV uporablja z tipko AV, pod njo je puščica ki kaže v ekran.
Tam potem izbeeš component.

Navodila za TV pa dobiš tukaj:
http://www.nodevice.com/user_manual/phi...
dd

drejc87 ::

Sem prebral navodila in ne najdem nikjer COMPONENT.

Izvedel sem za najenostavnejšo rešitev, HDMI RAZDELILEC. Vse bom povezal z hdmijem in bo OK ali pač?

 1

1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

drejc87 ::

WD Live mi v meniju SOUND ponuja možnost STEREO,DIGITAL, DIGITAL WITHOUT HDMI.
Probal sem izbrati vse tri. Na stereo deluje (Vendar ni Dolby Digital zvok), ko preklopim na OPTICAL pa je tišina na ojačevalcu (Philips HTS), enako ko izberem zadnjo možnost.

Sem bral na parih forumih in so vsi pisali, da je potrebna le ta škatlica (OPTICAL TO COAX CONVERTER), kupil sem jo ker se mi ne gre toliko za kvaliteto zvoka ampak za to, da bo zvok v DD.

Prosim za pomoč in upam, da mi bo ko lahko pomagal...
Skratka moje nastavitve na tvju (slike so prilepljene-prejšnji posti).

Philips HTS domači kino imam na:
EXT 2 (preko Scarta v TV) -> potem imam tam izbrano opcijo DVD
WD LIVE predvajalnik imam na:
HDMI 2 (HDMI iz škatlice v TV) -> tam imam izbrano opcijo DigitalSTB
Pod opcijo DIGITAL AUDIO IN imam izbrano:
-> HDMI 2

Predvidevam, da so te nastavitve napačne (čeprav sem probal še dosti spreminjat).

Hvala!

Zadeva je že urejena!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

Aar2rk ::

@drejc87
kaj lahko napišeš, kako si uspel povezati, da stvar dela?
Tudi jaz imam WD TV Live (HDMI na TV), Philips hišni kino z samo enim hdmi-jem (na TV) in že kupljen pretvornik optical to coax (WD-HomeT), ampak mi ni supelo povezati/nastaviti tako, da bi delalo.
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aar2rk ()

lowac ::

Olorin :
Jaz imam WD TV Live povezan na TV preko HDMI kabla. Iz WD TV imam nato optični kabel TosLink (http://www.cablesdirect.co.uk/write/4OP... direkt v Logitech Z906 surround zvočnike ampak ta povezava do izpred parih dneh ni bila niti v uporabi - le priključeno je bilo.
Imam pa povezan tudi TV z Z906 preko Coax kabla (http://files.cablewholesale.com/hires/1... in sicer tudi zaradi tega, da lahko T-2 programe in ostalo poslušam tudi na Z906 in ne le na zvočnikih od TV-ja.
V WD TV Live audio nastavitvah sem šele pred kratkim (par dni nazaj) bedak jaz ugotovil, da sem od kar imam te zvočnike poslušal/gledal vse blu-ray filme v stereo načinu :( .
V audio output setupu od WD TV-ja sem nato prestavil iz Stereo v Digital Pass Through via Optical Only (S/PDIF) - ter na Z906 prestavil input na ustreznega, kar pa je pomenilo ogromno razliko... končno zvok v tapravem 5.1 surround načinu !! (seveda moraš imeti film s DTS HD master audio zvokom ali Dolby Digital 5.1). Mimogrede boljši/glasnejši ter čistejši je DTS zvok kot DD zaradi višjih bit ratov, če imaš na možnost za izbiro.

Torej tvoja situacija se od moje razlikuje samo v tem, da nimaš na receiverju toslink optičnega vhoda ampak le koaksialni, kar pa si že rešil s tem pretvornikom.
Poveži ter nastavi skupaj tako kot mam jaz in je to to.
Javi kako ti uspe..

Aar2rk ::

Hvala, bom probal čim prej (kar je nažalost merljivo v dnevih trenutno), sporočim.

lowac ::

Mimogrede, če koga zanima, kako preko računalnika na TV-ju gledat filme v 5.1 surround soundu (preko optičnega audio izhoda na PC-ju ->
) naj sporoči.
Včeraj sem si namreč 2 do 3 ure razbijal glavo in na koncu ugotovil da VLC Player to ne omogoča če te lastnosti/možnosti ne kupiš, katastrofa.

lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

lowac ::

Popravljam izvajo glede VLC playerja :)
Možno je blo tudi v VLC nastaviti vendar je mal bol skrit postopek :)
Tools->Preferences-> levo spodaj kliknes Show Settings in ALL (v levem razdelku klikneš Audio ter na desni daš kljukco pod Use S/PDIF when available) in zvok je v 5.1 Surround.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lowac ()

Mavrik ::

lowac je izjavil:

Mimogrede, če koga zanima, kako preko računalnika na TV-ju gledat filme v 5.1 surround soundu (preko optičnega audio izhoda na PC-ju ->
) naj sporoči.
Včeraj sem si namreč 2 do 3 ure razbijal glavo in na koncu ugotovil da VLC Player to ne omogoča če te lastnosti/možnosti ne kupiš, katastrofa.

lp


Ponavadi je bistveno lažje vse skupaj priklopiti preko HDMI - praktično vse nove grafične dopuščajo to možnost.

Potem pa je jasno spet odvisno od tega, kaj cilj podpira (torej če imaš sprejemnik z DTS/AC3 dekoderjem). Potem vklopiš audio pass-through - nov VLC je sicer polomljen, rabiš 2.0.8.
The truth is rarely pure and never simple.

lowac ::

V mojem primeru (logitech z906) namreč nimajo HDMI vhoda in je možen priklop le preko optike/coax/analog - torej hdmi priklop kar se tiče zvoka odpade.
Tako, da je boljše (vsaj zame) če preko HDMI prenašam na TV le sliko in preko drugega optičnega kabla ločeno zvok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako priključiti računalnik na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
173789 (1141) francimedo
»

Zvočniki-PC-TV (hišni kino) pomoč

Oddelek: Zvok in slika
113880 (3434) Riff
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29962257 (39227) rezator
»

Zvok DTS iz WD na kino?!

Oddelek: Zvok in slika
111515 (1244) revvs
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310489 (9764) T-Majo

Več podobnih tem