» »

Kazen smučanje italija

Kazen smučanje italija

pickle_rick ::

Na smučanju v italiji sem dobil tole:


Zanima me če velja polovička, ter kaj se zgodi če ne plačam, glede na to da mi je na to možnost namignil sam policaj, ki mi je kazen napisal. Nekaj v smislu da tudi če ne plačam, glede na to da nisem iz Italije ne bo panike, več pa iz njegove polomljene angleščine nisem razbral.
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

šernk ::

Čudno da te je sploh spustil, ponavadi zahtevajo plačilo na kraju (poberejo kakšen dokument) :)

če ne plačaš se zelo verjetno ne bo zgodilo nič, kvečjemu dobiš pa kazen v slovenskem jeziku domov (ker gre za manjši prekršek je zelo verjetno ne boš dobil) . Dokler te ne dobijo spet v italiji v vsakem primeru ni treba plačat, če te pa dobijo in da v sistemu zaznajo neplačano kazen, verjemi da si boš želel zavrteti čas nazaj, da bi jo lahko plačal. Italijan ti bo prihodnjič ob kontroli sposoben zasežti vse dokumente od prometnega do osebne.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

leil ::

V dokumentu ni govora o nobeni polovički. Lahko se pritožiš v 30 dni...
Zgodilo se ne bo verjetno nič, dokler se ne vrneš v ITA in te nekdo identificira. Nekoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leil ()

pickle_rick ::

Če me nekoč dobijo, placam se kaksno dodatno kazen zaradi ne plačila?

#000000 ::

Italijani so precej dosledni glede neplačila kazni ipd. še posebno pri tujcih, sploh pa pri Slovencih.

Uglavnem zna se ti zgodit da pozabiš, enako oni, dokler te ne ustavijo za kak prekršek, takrat te preverijo v bazi in zagori jim Rdeča lučka, (ne bo pisalo kaj točno si naredil in kaj nimaš plačano) ampak samo da te morajo privest na sodišče v Udine. Zdej si pa zamisli, da te sklatijo kje na dopustu ? Vlekli to bodo kot največjega kriminalca, in odpeljali v Udine, seveda če maš nesrečo niti ne isti dan :) Tam boš pač plačal kazen in odšel nazaj doustovat, če se ne bo zgodilo kaj nepredvidenega in boš kak teden zaprt da nekdo od zunaj zadevo uredi.

Aston_11 ::

Polovička je po naši zakonodaji, ne po italijanski.

kmetek ::

kaj si naredil, znesek?

sem prebral, gonil si po smučišču kljub opozorilu in ostalimi smučarji....faca si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Aston_11 ::

Slovenc. Vse jasno. Nekaj čez 80 EUR so mu dali.

pickle_rick ::

Drugo voznjo navzdol, gnece se ni bilo,proga se super...pa je šlo malo hitreje(noben smuk, karvanje pač), opozorila pa ni bilo ampak s prve kazen.

carota ::

Piše, da je bila opozorilna tabla in na nepreglednem delu (rečemo mi temu prelomnica?) si šel prehitro in ogrožal sebe in druge. Na kratko. Piše tudi, da nisi imel pripomb.

Hayabusa ::

Koliko je na smučanju prehitro ?

So merili z merilnikom ali tako čez palec vsekali številko ?
Teh policajev se nikjer več ne moreš znebiti, še iz sekreta bodo skakali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

pickle_rick ::

Aja, napis z opozorilom je bil, sem mislil da je kmetek želel reči da kljub opozorilu policaja sem še vseeno vozil prehitro. Je pa sicer policaj komentiral, da večino ki jih ustavijo so slovenci:)). Kar se hitrosti tiče, me meril tisti ki me je ustavil sigurno ni, ampak pomoje sam ocenil. Definitivno nisem šel počasi, je pa bilo daleč od tega da hitrosti ne bi obvladoval, ali da bi na slepo zapeljal čez prelomnico. Poleg tega je bila proga še v odličnem stanju, gužve na progi še ni bilo. Šola za drugič pač, v Avstriji tega še nisem doživel.

Good Guy ::

vrž stran, oz skuri če gori...


brez veze se sekirat. tole ne gre v nobeno bazo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

#000000 ::

Če to misliš si resnično naiven, vsaka kazen gre v bazo in to celo v Kabulu, tam vrejetno ne gre v bazo ampak v knjigo lokalne policije pa 100%

Good Guy ::

#000000 je izjavil:

Če to misliš si resnično naiven, vsaka kazen gre v bazo in to celo v Kabulu, tam vrejetno ne gre v bazo ampak v knjigo lokalne policije pa 100%


naiven si ti ki temu verjameš...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Vice ::

Ja pa en teden si lahko zaprt :)) :))

Magic1 ::

Policijskih kazni se ne meče stran, gre ziher v policijsko bazo. Vendar ne vem ali lahko oglobijo nepolnoletno osebo... Kakšna pritožba je na mestu.
Magic

Aston_11 ::

V Sloveniji boste plačali za prekrške, storjene v tujini
http://www.slovenskenovice.si/novice/sl...

opeter ::

Aston_11 je izjavil:

V Sloveniji boste plačali za prekrške, storjene v tujini
http://www.slovenskenovice.si/novice/sl...


... in tako je prav. Vsi bi hoteli biti Jankovići, pa Janše. Ne.
Kazenski sistem mora delovat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Hayabusa ::

Za njih ne deluje.

OP
Kdo ti je to kazen sploh napisal ??


Mladoletnim lahko samo odvzamejo karto oz napišejo kazen skrbnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

pickle_rick ::

Magic1 je izjavil:

Policijskih kazni se ne meče stran, gre ziher v policijsko bazo. Vendar ne vem ali lahko oglobijo nepolnoletno osebo... Kakšna pritožba je na mestu.

Sem polnoleten.

Čudno mi je predvsem to, ker je policaj kar sam namignil na možnost da ne plačam.

Aston_11 ::

Tudi pri nas policiji namignejo kaj, kar ni res, to pa zato, ker zakonodaje, ki se dogaja od njih dalje ne poznajo (ponavadi).

Hayabusa ::

Policaj na smučah - gorska enota, karabinjer, guardia financa ?
Si prepričan da ni bil kak "podjeten" lokalec, ki skubi naivne tuje turiste ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

pickle_rick ::

Uh kaj točno je bil nevem. Bunda z napisom Polizia, sem pa precej prepričan, da ni podjeten lokalec. Zgodilo se je na Višarjah, zgledalo je pa tako, da me je ustavil malo nad srednjo postajo kabinke, sem mu moral dati dokument, potem sva šla z gondolo na vrh, tam pa mi je v pisarni drug policaj napisal kazen, se pri tem 10 krat zmotil, jaz pa sem mu zraven razlagal kaj na dokumentu kaj pomeni. Prvi policaj je šel nazaj na isto mesto, in ko sem šel potem dol sem ga že videl ko je ustavil drugega.

#000000 ::

No pa nč, btw. če boš kdaj rabil ti dam kar naslov Casa Circondariale Di Gorizia, Via Barzellini 8, 34170 Gorizia. Tako da maš pri roki kam ti naj pošljejo cunje ipd. ali pazi nič superg in čevljev samo gate in podobno, superge moraš kupit v zaporu :) ker ne pustijo vnosa drugega kot cunj.

Jaz sem tam prebil par dni, zarad podobne neumnosti in arogance da ni treba plačat :) In ja 100% te ne bodo peljeli v Videm ali Trbiž, v V trbižu je zapor massima sicurezza kjer za take papke ni mesta, preveč stane na dan tam so drugi kalibri.

šernk ::

Aston_11 je izjavil:

V Sloveniji boste plačali za prekrške, storjene v tujini
http://www.slovenskenovice.si/novice/sl...


če bi dobro prebral članek piše:
Medsebojno izvrševanje denarnih sankcij je možno v članicah EU, ki so implementirale okvirni sklep sveta o uporabi načela vzajemnega priznavanja denarnih kazni, tega pa doslej v svojo zakonodajo niso sprejele Italija, Belgija, Grčija in Irska.


torej čeprav obmejni policiji nekako sodelujeta, je tako da italijani naše policije grdo povedano ne jebejo glede kazni in tudi naši bodo kvečjemu poslali obvestilo, kar je bolj malo verjetno. V končni fazi ne izgubiš nič, če ne misliš plačat takoj, kvečjemu dobiš kazen čez čas domov iz naše strani in boš prisiljen plačat takrat.

je pa kazen 100% vpisana v italijanskem sistemu, in verjemi da prihodnjič te ne bodo spustili na tak lep način skozi ali boš plačal kazni na mestu, ali pa te bodo tvoji dokumenti čakali na postaji, da prineseš denar (če boš imel srečo), če jim misliš pa dokumente prepustit, pa ne priporočam več obiska v italiji, kontrole na njihovih cestah so malce bolj pogoste kot na naših in prvi prevožen znak stop iz strani slovenca, pomeni praktično avtomatično zaustavitev, če so le v okolici.

torej:
Imaš namen iti spet v italijo: plačaj kazen
Nimaš namena iti vsaj ene 5 let v italijo: ne plačat in čakaj, če dobiš kaj iz naše strani
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Manu ::

Nehajte ga strašit z zaporom. Saj ni kriminalec. Samo smučal je hitreje. To je vse.

Pojdi do kakšnega odvetnika in ti bo povedal kako je s tem.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

#000000 ::

Sej ga ne strašimo, pač neplačana kazen sicer ni za zapor, ampak pridržijo ga komot lahko, in ker polocaju tam pišer da ga treba privest na sodišče ki je sklep izdalo, ga bodo privlekli tja, ne glede na to zakaj gre, tam bo plačal kazen in je prost. Ampak ker te lahko snamejo kje na drugi strani Italije te morajo prepeljat tja, lahko da se to zgodi v petek popoldan, a sodišče ne dela med vikendi + boli njih K. kaj je tvoj problem, oni samo opravljajo službo. Se pa sigurno ne da zmenit z nobenim policajem nič, jest sem hotel plačat kazen takoj, pa mi je rekel "domani mattina, scrivi un letero per giudice" in zaprl vrata :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

St235 ::

Dajmo ne mešat hrušk in jabolk. Kazni za 80€ ne bo nihče pošiljal čez mejo. Pika. Ker so stroški, za takšne zadeve preprosto prevelike in prekrški preprosto premajhni.

Drugič, vsak prekršek se nedvoumno zabeležei v bazi in ja naslednjič je lahko velik problem ko te ustavi policija. Seveda ne čez 20 let ampak naslednjih 3-5 pa zadeva zagotovo ne zastara.

V tem času pa je normalen postopek, da te pridržijo in peljejo pred sodnika zaradi neplačanih kazni.

Tako, da vpoštevaj nasvet, ki ti ga je dal Šernk.

...:TOMI:... ::

Kolega je tudi dobil kazen na smučišču, ni plačal, ni problemov. Okoli 2 ali 3 leta nazaj. Italija pač.
Tomi

St235 ::

ni plačal, ni problemov, ker ga od takrat niso več obravnavali policisti v italiji.

...:TOMI:... ::

Tedensko je v Italiji... Ali ima srečo ali pa ne dela prekrškov v prometu.
Tomi

JanK ::

St235 je izjavil:

Dajmo ne mešat hrušk in jabolk. Kazni za 80€ ne bo nihče pošiljal čez mejo. Pika. Ker so stroški, za takšne zadeve preprosto prevelike in prekrški preprosto premajhni.


Meni so iz Nizozemske precej let nezaj poslali kazen za napacno parkiranje. Pa so se morali potruditi, ker sem imel avto rentan v Belgiji. In sem jo placal, ker sem takrat velikokrat bil tam in, ce bi me dobili po tem, ko bi ignoriral opomine, bi mi lahko zaplenili avto!
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

St235 ::

JanK je izjavil:

St235 je izjavil:

Dajmo ne mešat hrušk in jabolk. Kazni za 80EUR ne bo nihče pošiljal čez mejo. Pika. Ker so stroški, za takšne zadeve preprosto prevelike in prekrški preprosto premajhni.


Meni so iz Nizozemske precej let nezaj poslali kazen za napacno parkiranje. Pa so se morali potruditi, ker sem imel avto rentan v Belgiji. In sem jo placal, ker sem takrat velikokrat bil tam in, ce bi me dobili po tem, ko bi ignoriral opomine, bi mi lahko zaplenili avto!


Bistveno vprašanje: Kdo ti je poslal kazen?

Ravno zato, ker je bil renata car je bla zadeva precej enostavna. Oni so pač kazne poslali rent a car podjetju, ki jim je posredovalo tvoje podatke in so brez težav prišli do vseh podatkov. Pri lastništvu fizičnih oseb je zadeva precej težja. Močno pa dvomi, da si kazen dobil preko slovenskih sodišč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

St235 je izjavil:

Dajmo ne mešat hrušk in jabolk. Kazni za 80€ ne bo nihče pošiljal čez mejo. Pika. Ker so stroški, za takšne zadeve preprosto prevelike in prekrški preprosto premajhni.

Mislim da je meja za vrednost pri 70 EUR. Tako da 80 EUR že pade v to.

Naj se odloči po svoje. Sam bi plačal. Si ne bi rad kvaril naslednjega dopusta z neko privedbo na kako lokalno ali manj lokalno policijsko postajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

To da ti ne pošljejo kazni iz tujine je v bistvu še huje, ker ne veš kaj se dogaja, njim pa ni dolžnost obvestiti te, pač te vržejo v sistem in ko se tvoje ime pojavi med zahtevki za preverbo jim pokaže da je neka neurejena zadeva na tem in tem sodišču, allora Su le mani :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Go-ahead ::

Včeraj je kolega doživel podoben primer. Čez prelomnico je po oceni policaja smučal prehitro, res je tudi skočil. Policaj se je zagnal za njim in pri tem skoraj podrl neko drugo smučarko.

Moti me , ker pišejo kazni samo na podlagi njihove subjektivne ocene hitrosti. Očitno je bil ta policaj precej neroden smučar in so se mu hitrosti ostalih zdele gromozanske.

Vprašanje pa ostaja plačati ali ne plačati? Kazen je nekaj čez 80 EUROV.

XsenO ::

Nič pogledat zakone kaj pravijo. Če je pač, da lahko policaj oceni, da si primeren za kazen bo rablo plačat, če piše da rabijo kakšni bolj konkretni dokazi napiši pritožbo in ne plačaj
1 + 1 = 1

crniangeo ::

Naj ne pozabi omeniti da je slovenec, in da zna dobro skakat. V tem primeru se je zgodila nesreča in je skočil direkt s kranjske gore na italjansko xxx smucisce.
Naj omeni, da je bil glavni krivec veter..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

scipascapa ::

preveč prevca gleda.

Šimpanz ::

Glede na to da bomo imeli v kratkem šengen na mejah, kjer bojo vsakemu preverili dokumente bi jaz plačal.

Invictus ::

No ja, če se zajebavaš in drviš čez prelomnico, si zaslužiš kazen. Proga frej ali ne. Ko boš nabasal nekega mulca, ti bo jasno zakaj so na progi pravila.

Mojemu kolegu je Slovenec nabasal otroka (od zadaj) v Kronplatzu tako, da je mulc skoraj padel v nezavest. Potem je pa še nekaj sikal, da se mu je postavil pred njega.

Dober da je kolega precej strpen, drugače bi najbrž le ta požrl svoje zobe.

Takim divjakom bi sam strgal karto ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harvey ::

Od leta 2005 je v veljavi pravna podlaga za vzajemno priznavanje denarnih kazni in posredovanje podatkov za državljane Evropske unije, uporablja se za prekrške, za katere je zagrožena globa nad 70 evrov...
vir:dnevnik.si

Glede na povečane kontrole na mejah se je smiselno izogniti morebitnim težavam..

Šimpanz je izjavil:

Glede na to da bomo imeli v kratkem šengen na mejah, kjer bojo vsakemu preverili dokumente bi jaz plačal.


Ne bomo imeli Schengenskega režima (verjetno) in od tod kontrole..
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

telexdell ::

Od leta 2005 je v veljavi pravna podlaga za vzajemno priznavanje denarnih kazni in posredovanje podatkov za državljane Evropske unije, uporablja se za prekrške, za katere je zagrožena globa nad 70 evrov...
vir:dnevnik.si


Če se ne motim denar iz prekrškov storjenih v tujini in izterjanih pri nas polni v naš proračun in ne v tuj. Torej je za državo vsekakor boljše počakati, da postopek preide k nam, kot pa direkt plačati na tuj račun.

Je pa v tujini podobno kot pri nas. Tudi tam po določenem času zadeva zastara in se izbriše iz evidenc.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

HighBane ::

Kako pa imajo postavljeno opozorilo za omejitev hitrosti na smučiščih? Ali je samo tabla: "Ne smučaj prehitro!"?

pickle_rick ::

@Go-ahead na Višarjah?

Sam sem po kakšnem letu dobil še neko pismo v italijanščini, neke vrste opomin. Nisem plačal niti takrat, zgodilo se potem ni nič, je pa res, da nisem imel stika z njihovo polizio.

Verjetno najbolje da plača, ker verjetno bo v naslednjih letih še kaj pri zahodnih sosedih.

@HighBane

Da, transparenti sredi proge, z napisi vozi počasi v par jezikih.

Še vedno sem mnenja, da me je ustavil čisto preventivno, ker je pričakoval, da bom tudi ko se bo naredila gneča smučal hitro. Tretjo vožnjo v dolino, ko me je ustavil sem namreč že šel "with the flow", in definitivno nisem nobenega ogrožal. Tako da me na Višarjah ne vidijo več;).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kazni iz tujine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7017138 (1901) BadgerSkin
»

Policijske kontrole na cesti dandanes (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
617632 (5626) jype
»

Kazen iz Španije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13031278 (26584) mihec87
»

Policija - neupravičena globa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13018324 (12600) St235
»

Plačilni nalog (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312859 (11251) St235

Več podobnih tem