» »

W-8BEN in s.p.

W-8BEN in s.p.

user4683 ::

Podjetje iz ZDA, za katerega delam prek mojega s.p., mi je poslalo omenjen obrazec. Je ze kdo v podobni situaciji ze izpolnjeval kaj taksnega? Je W-8BEN ("individuals") pravi obrazec ali bi moral izpolniti W-8BEN-E ("entities")?

MartinKrpan ::

Mi smo izpolnili obrazec W-8BEN. Do sedaj nismo imeli težav. Imamo pa d.o.o.

adminuser ::

Pozdravljeni,

Sam imam odprt S.P. in poslujem z Ameriko, kjer mi na TRR S.P.-ja nakazujejo denar o opravljenih storitvah. Nedavno so od mene zahtevali obrazec W-9/W-8BEN, toda nisem prepričan kako naj ga izpolnim. Bi kdo od vas, ki ste to že izpolnjevali lahko mogoče kdo povedal naslednje:

1. Meni se W-8BEN zdi pravilen, toda na vrhu obrazc (https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.... piše, da naj tega ne izpolnjujemo, če nismo posamezniki (meni se zdi, da S.P. ni posameznik, in zato moral izpolniti W-8BEN-E). Vseeno, pa če ste pri MartinKrpan za D.O.O izpolnili isti obrazec to pomeni, da bi lahko ta bil pravilen.



2. Kaj naj vpišem v polju 5/6: v 5 verjetno nič, ker nimam SSN/ITIN; v 6 pa bi morda lahko vnesel mojo davčno številko? Nagibam se k opciji, da ne vnesem nič in pustim prazno.



Prosim za kakršnokoli pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adminuser ()

jype ::

adminuser> 2. Kaj naj vpišem v polju 5/6: v 5 verjetno nič, ker nimam SSN/ITIN; v 6 pa bi morda lahko vnesel mojo davčno številko? Nagibam se k opciji, da ne vnesem nič in pustim prazno.

Tako je, 5 pustiš prazno, 6 je pa tvoja davčna (brez predpone SI, če nisi davčni zavezanec).

Pod 9 vpišeš, da si resident of Slovenia, spodaj podpišeš in to je to.

Za družbe je W-8BEN-E (E je za entity) in ni bistveno bolj kompliciran, samo več strani, ki jih pustiš prazne ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

adminuser ::

jype, hvala za obrazložitev, mi poveš še spodnje:

1. Je torej vseeno ali za S.P. izpolnim W-8BEN ali W-8BEN-E?

2. Če sem davčni zavezanec, bi v tem primeru moral pod davčno zapisati kaj drugega? Problem je, ker trenutno še nisem davčni zavezanec, ampak bom to postal v kratkem (ker pa oni rabijo obrazec zdaj, jim ga moram poslati - torej bi bilo najboljše, da jim sedaj pošljem z mojo davčno, ko postanem davčni zavezanec pa nov obrazec)?

Hvala

Mavrik ::

Glede na to da v obdobju ko si opravljal dejavnost o kateri poročaš nisi bil zavezanec, napiši davčno tako kot je.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144457 (9160) Thomxy
»

Plačilo in davki za zaplositev v ZDA

Oddelek: Programiranje
101643 (1224) galu
»

30% davek na zaslušek pri Amazonu?

Oddelek: Loža
4310313 (6011) tikitoki
»

Spletno trgovanje

Oddelek: Loža
98225 (7597) pikachu004
»

Blokec za račune za nezavezance

Oddelek: Loža
82600 (2275) Yohan del Sud

Več podobnih tem