» »

kazni iz tujine?

kazni iz tujine?

1
2
»

Gregor P ::

Si jim dala vse pravilne kontaktne podatke? Kje pomeni tukaj? V Avstriji, ali Sloveniji?

Sedaj to o čemer ti govoriš ni enako kazni od policije, ampak je civilnopravna reč, kar pomeni, da bi običajno oni potem, ko od tebe ne bodo prejeli nobenega plačila, morali podati na sodišče v postopek opominjanja (avtomatični elektronski postopek), nekje do tega trenutka je znesek verjetno že okoli 200 evrov; ker ne razumem tistega dela, kje si registrirana (v A ali Slo) lahko rečem le, da če nimajo tvojega naslova v Avstriji oz. tam nisi prijavljena (ker si prijavljena v Sloveniji), potem tega postopka ne morejo sprožiti ...

... ampak obstaja pa zato evropski postopek opominjanja, ampak če nimajo tvojega pravega naslova v Sloveniji tudi tega ne morejo sprožiti ...

... kar bi lahko pomenilo, da te ne bo nič čakalo v slovenskem nabiralniku; ampak bo treba vprašati nekoga, ki se malo bolje spozna na to;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

tiiashii ::

Ne, ne :) registrirana sem trenutno v Avstriji za pol leta, ker tukaj sedaj študiram, ja drugače sem pa iz slovenije:) a to je že tako drago, če se to preda sodišču(+200€), pol se bolj sedaj splača plačat :)

Rašo ::

Zdravo.

Mene pa zanima sledeče glede kazni za parkiranje.

V torek sem bil v Celovcu in parkiral zraven City Arkaden. Plačilo parkirnine mi je poteklo ob 16.12h. Malo sem zamudil, da bi podaljšal in ko sem šel proti avtu mi je že njihov redar ali karkoli že je bil stisnil kazen (sem ga dobil na licu mesta). Pravi, da ne more stornirati saj je že v sistemu. Potem sem se tam pregovarjal z njim in ni bilo uspeha. Nakar mu je uspelo obvestilo nekako meni stisniti v roke in je na hitro čudežno iza vogala izginil...
Kazen je bila stisnjena ob 16.31h. Torej sem zamudil slabih 20 min. Redar mislim, da je bil od neke varnostne firme oz. podobne (na oblačilih je imel neke kratice 4gV... lahko preverim na položnici). Kazen je v višini 20 EUR. Pri podatkih o avtu pa je navedel samo: znamko in registracijo ter državo. Modela avtomobila ni navedel.

Zanima me kaj storiti. Po eni strani bi plačal teh 20 EUR, da se po domače ne je..m. Po drugi strani pa se mi zdi neumno plačevati.

Je kdo več kaj seznanjen s tem kako je s temi listki za parkiranje? Bojo šli izterjati kazen za 20 EUR in ali jo lahko?

Hvala za pomoč.


lp Rašo

Invictus ::

Ne bodo šli izterjat, ampak pozabili pa ne bodo na kazen.

Prvič ko boš moral iti tja na policijo, boš plačal vse za nazaj. Ljudje so v Celovcu plačevali po 1000 DEM, ker so vedno ignorirali parkirne listke. Potem pa dobiš lisice in jih moraš poklicati. takrat plačaš vse ...

Drugače se v izterjavo v tujino pošiljajo zneski nad 70 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

šernk ::

plačaj 20€ in bodi vesel, pri nas bi dobil x3 ceno če plačaš takoj.

terjali seveda ne bodo, nastane pa problem, ko greš naslednjič tja in ti preverijo avto, potem boš pa kar tam veselo brskal denar in 10x preplačal kazen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Odvisno kako pogosto si v avstriji s tem avtom. Če ne misliš it z konkretnim avtomobilo par let nazaj potem pozabi. Drugače pa si prihrani težave in plačaj teh 20€.

Gregor P ::

Mar je to sedaj po novem? Poznam ogromno ljudi, ki imajo ogromno teh parkirnih listkov, pa še nikoli noben ni plačal nobene kazni in to že leta, drugo je seveda, če bi ga policija sama napisala (torej ne neko mestno redarstvo); sodnega postopka opominjanja pa tudi ne morejo sprožiti ker običajno nimajo tvojega naslova. Nekateri so sicer res preventivno menjali tablice takrat približno enkrat na leto; niti ne vem, če jih danes še lahko kar tako (govorim za nekaj let nazaj kar se tablic tiče, parkirnih kazni pa še vedno noben ne plačuje).:8)

Seveda pa nočem vzpodbujati neplačevanja, ali pa, da bi celo sedaj nekdo sebe spravil v še večje težave v tujini in nato plačal še dosti večjo kazen.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

St235 ::

Prekomejnih postopkov zaradi prekrškov skoraj nikoli ne začenjajo, sploh ne za tako absurdne kazni kot je 20€. Imajo možnost to naredit, ampak je preprosto preveč stroška in premalo dodane vrednosti da bi se čezmejno ukvarjali z prekrški. Imajo pa seveda zadevo zabeleženo in če te dobijo na njhovi strani ti z veseljem vse za nazaj zaračunajo.

Invictus ::

Za Avstrijo vem da se tudi parkirni listki beležijo. Sploh jih ne brišejo. Neka družinska prijateljica je pred 10 leti plačala vse kazni, ko je morala slučajno enkrat na policijo. So že takrat imeli vse v računalniku. Danes je vse skupaj še lažje.

Sem pa prepričan da si bo EU nekaj spomnila kako zadevo izterjat v teh primerih. Saj rabijo samo registrsko tablico in pošljejo zadevo v državo registriranega avtomobila. Pa naj lokalci izterjajo kazen. Kar se bo zgodilo prej ali slej ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gregor P ::

Policija vsaj po mojem ni imela, mogoče sicer danes že ima, nek register parkirnih kazni, ki so jih delili neki mestni redarji; svoje kazni ima seveda v evidenci.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

Invictus je izjavil:

Za Avstrijo vem da se tudi parkirni listki beležijo. Sploh jih ne brišejo. Neka družinska prijateljica je pred 10 leti plačala vse kazni, ko je morala slučajno enkrat na policijo. So že takrat imeli vse v računalniku. Danes je vse skupaj še lažje.

Sem pa prepričan da si bo EU nekaj spomnila kako zadevo izterjat v teh primerih. Saj rabijo samo registrsko tablico in pošljejo zadevo v državo registriranega avtomobila. Pa naj lokalci izterjajo kazen. Kar se bo zgodilo prej ali slej ...



enako kot v RS te stvari zastarajo v roku 3-5 let,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bosmla ::

Pa verjetno enako kot v SLO se tudi v EU kaznuje tistega, ki je prekrsek naredil ne lastnika avtomobila (v SLO razen ce ne more dokazat, da ni bil on - sicer absurdno ampak kaj hocemo).

brett ::

Danes sem dobil pošto iz Liecehnstaina, da je bil storjen cestnoprometni prekršek (konec avgusta 2022) na območju omenjene države, za katerega je potrebno poravnati 30€. V SLO in NEM jeziku, 4 tedne možnosti plačila, prazen obrazec za morebitno pritožbo in pa podatki o avstijskem organu, ki je to sprožil.
Zanima me ali kdo ve, če bi imel težave v Avstriji, da kazni ne bi plačal? Ker, kot kaže, imata omenjeni državi bilateralni sporazum o terjatvah tovrstnih prekrškov. Ne vem pa, ali bi neplačilo pomenilo "težave" samo v Liech. ali tudi Avstriji.
Vem pa, da izterjati me ne morejo, ker je znesek pod 70€.

TNX!

val46 ::

Wau resno? Za 30€ bi se ti šel zajebavat in reskirat probleme? Sploh nima veze kje...avstrija,liechenstain ali pa mozambik! Če si ti ta, ki je naredil prekršek ga lepo plačaj in je. Če maš denar za pohajkovat po takih državah, boš pa ja tud teh 30€ zbral skupej. Če pa nisi ti nič kriv, pa lepo napiši pritožbo in boš pol vse lepo videl. Že to, da si dobil kazen v slovenskem jeziku je super in bodi vesel, da se ne rabiš martrat še s prevajanjem, kaj želijo od tebe.

robo125 ::

Kako je s kaznimi iz tujine, če imaš službeni avto (registriran na podjetje). Če 'prileti' kazen iz tuje države na podjetje, verjetno podjetje poravna in potem terja od tebe kot voznika. Ali podjetje pošilja naprej podatke o vozniku v državo, ki terja zaradi kazni in potem dobiš še dodatne točke oz. itd.?

fikus_ ::

Ali pa firma da to kazen kar šoferju, ki je naredil prekršek, da plača.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

robo125 ::

A, potem je možna tudi varijanta, da podjetje kar pošlje tvoje podatke organu v tuji državi?

feryz ::

Jaz jih nisem plačal kar nekaj.
In 3x nisem poslal podatkov o šoferju, kazni niso poslali zraven, ampak so čakali na podatke. Čeprav spodaj piše bla, bla, bla, 5000 evrov kazni, bla, bla, bla.
Nikoli nič od tega. Pa je že kar nekaj let.

Manjši zneski od 70 eur (ali nekaj takega) se ne morejo izterjati.

Tidule ::

robo125 je izjavil:

A, potem je možna tudi varijanta, da podjetje kar pošlje tvoje podatke organu v tuji državi?


Odvisno kako ima firma zadeve urejene. To da sporočijo podatke kršitelja je povsem normalen postopek. Nima veze ali gre za tujino ali domačo kazen.

brett ::

Žena slabo pogledala kje se je prekršek zgodil. Naslov PP je Liechenstainstrasse. Dejansko pa je Avstrija/okolica Salzburga. Tako, da sem že poravnal.
Prekršek: prekoračitev hitrosti na AC: omejitev 100km/h, jaz 11km/h preveč.

Je pa tako, da recimo v Liech. imaš ogromno omejitev 30km/h, potem je par 100m ali celo pod 100m 40km/h ali 50km/h, pa spet 30. In hitro spregledaš kak znak, ko nekaj iščeš/si prvič tam. In za take prekrške mi je tudi 30€ bedno plačevati, sploh vedoč da kmalu ne bom šel več tja. Avstrija pa je druga zgodba.

BadgerSkin ::

brett je izjavil:

Danes sem dobil pošto iz Liecehnstaina, da je bil storjen cestnoprometni prekršek (konec avgusta 2022) na območju omenjene države, za katerega je potrebno poravnati 30EUR. V SLO in NEM jeziku, 4 tedne možnosti plačila, prazen obrazec za morebitno pritožbo in pa podatki o avstijskem organu, ki je to sprožil.

Liechtenstein veliko varnostnih/policijskih zadev outscourca, možno pa je tudi, da jim Avstrijci to urejajo, ker oni niso EU.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen iz Italije po enem letu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10215835 (2313) Pithlit
»

Kazen iz tujine (Italija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8114365 (1610) PINki
»

Kazen (radar) v Avstriji, kjer nisem bila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9329549 (22186) Mare2
»

Kazen iz Španije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13032628 (27934) mihec87
»

Parkirna kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812342 (7969) St235

Več podobnih tem