» »

Plačilni nalog

Plačilni nalog

«
1
2

Kinjorts ::

Pozdrav,

Dobil sem pozdravček od naše policije, da sem na AC odseku Brdo (Ljubljana) vozil za vozilom z premajhno varnostno razdaljo 1.2s, kar je nazaslišano.

Ker sem opazil, da je en podatek na plačilnem nalogu napačen (glej obkrožen text), me zanima če lahko na kakšen način spodbijam veljavnost tega naloga.



Lp
 null

null

Tilen ::

Organ je lahko komot drugje, kot pa je bil storjen prekršek.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Lightning17 ::

Ewww.... Ne spremljaš dnevnika??? :D Pohvalili so se da imajo novo opremo za merjenje razdalje med vozili...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Lightning17 je izjavil:

Ewww.... Ne spremljaš dnevnika??? :D Pohvalili so se da imajo novo opremo za merjenje razdalje med vozili...

Ali mogoče kdo še ni dobil tega plačilnega naloga?

Mcsin ::

Napaka pri navedbi kraja ali datuma izdaje vozniškega dovoljenja ne bo spremenilo nič. Zadevo popravijo s sklepom v minuti, prekršek pa ostane.

Hayabusa ::

Lightning17 je izjavil:

Ewww.... Ne spremljaš dnevnika??? :D Pohvalili so se da imajo novo opremo za merjenje razdalje med vozili...

In če se ti nekdo vrine pred njihovo kamero bo tudi razdalja premajhna... http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...

Ovce je potrebno pomolsti do konca ;((.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

shadeX ::

Sam tistega pa ne razumem. "Plačal (JE/NI) Na kraju". Obkrožen je NI..

A polovička mu potem še velja?

Mcsin ::

shadeX je izjavil:

Sam tistega pa ne razumem. "Plačal (JE/NI) Na kraju". Obkrožen je NI..

A polovička mu potem še velja?


Tisto je za tujce, ki morajo plačati na kraju ob zalotitvi prekrška.

Lightning17 ::

Mcsin je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sam tistega pa ne razumem. "Plačal (JE/NI) Na kraju". Obkrožen je NI..

A polovička mu potem še velja?


Tisto je za tujce, ki morajo plačati na kraju ob zalotitvi prekrška.


Ne... Ti tudi lahko plačaš... Te vpraša če boš plačal takoj ali pol... In ti pove da imaš časa mislim da 15 dni, da plačaš polovično ceno...

Čez 1 teden bo obletnica lanskoletne kazni 500EUR :) 74 čez naselje...

Zgodovina sprememb…

Mcsin ::



Ne... Ti tudi lahko plačaš... Te vpraša če boš plačal takoj ali pol... In ti pove da imaš časa mislim da 15 dni, da plačaš polovično ceno...



Teoretično... Praktično pa 99% ne bo vzelo denarja + ne nosijo s sabo drobižnic, da bi izmenjavali denar.

JesseP ::

Sicer podpiram take mertive na avtocesti, bolj kot meritve hitrosti. Res da se tut sam ne držim 100% vedno varnostne razdalje, probam pa čimjvečkrat...
Me pa res skrbi to ko je nekdo omenil, lahko te kdo "nategne" in ti skoči pred avto..Pa tudi kakšne so recimo tolerance?

edit:
http://www.lasertech.com/TruCAM-Laser-S...
Verjetno gre za tole zadevo, bi blo fajn pravilnik prebrat če morajo hranit tudi posnetek, in ne samo slike. Če bi se dogodka spomnil, se lahko pritožiš, da je nekdo zapeljal pred tabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JesseP ()

M-XXXX ::

Hm, a ni 1s varnostne razdalje če voziš v koloni?
no je:

Kadar se ob dobrih prometnih razmerah oblikuje počasnejša kolona vozil, se lahko varnostna razdalja tudi zmanjša, vendar ne sme biti manjša od razdalje, ki jo vozilo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v eni sekundi.

LitralSM ::

Me zanima, če zna kateri izmed voznikov sploh določoti varnostno razdaljo v sekundah. Menda je to štetje razdalje nesmiselno, če jih polovica itak niti ne zna določiti.
Pa še pogoji:
-brez prehitevanja
-stalna visoka hitrost
-vozilo pred tabo in za tabo vozita z isto hitrostjo
-ravna steza

[D]emon ::

Tilen je izjavil:

Organ je lahko komot drugje, kot pa je bil storjen prekršek.


This. Itak policaji po celi Sloveniji delajo v vseh drugih rajonih, razen v svojem ne. Mene je pred leti sredi noci ko sem sel cez rdeco (pes) na Vicu ustavila kibla iz PU Moste. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

boogie_xlr ::

Kaj pa SARTRE projkt? Malce (fejst) kontradiktorno.

St235 ::

Lightning17 je izjavil:

Mcsin je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sam tistega pa ne razumem. "Plačal (JE/NI) Na kraju". Obkrožen je NI..

A polovička mu potem še velja?


Tisto je za tujce, ki morajo plačati na kraju ob zalotitvi prekrška.


Ne... Ti tudi lahko plačaš... Te vpraša če boš plačal takoj ali pol... In ti pove da imaš časa mislim da 15 dni, da plačaš polovično ceno...

Čez 1 teden bo obletnica lanskoletne kazni 500EUR :) 74 čez naselje...


spet neumnosti govoriš. Policaju kazni že ene 20 let ni možno plačat na licu mesta. polovička ti pa velja ne glede na to kaj je na listu označeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

je pa ta kazen ena bolj idiotskih v zadnjem času. Sploh ker dejansko kaznujejo vse pod 2s. Ne rečem, da se striktno kaznuje kar je pod pol sekunde na primer, ampak kar je preveč je pa preveč.

Lightning17 ::

St235 je izjavil:

Lightning17 je izjavil:

Mcsin je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sam tistega pa ne razumem. "Plačal (JE/NI) Na kraju". Obkrožen je NI..

A polovička mu potem še velja?


Tisto je za tujce, ki morajo plačati na kraju ob zalotitvi prekrška.


Ne... Ti tudi lahko plačaš... Te vpraša če boš plačal takoj ali pol... In ti pove da imaš časa mislim da 15 dni, da plačaš polovično ceno...

Čez 1 teden bo obletnica lanskoletne kazni 500EUR :) 74 čez naselje...


spet neumnosti govoriš. Policaju kazni že ene 20 let ni možno plačat na licu mesta. polovička ti pa velja ne glede na to kaj je na listu označeno.


In spet ti pametuješ... Ustavila me je policija pred pred 1 letom in točno vem kaj je rekel... Gospod, vaša kazen znaša 500EUR in 5 kazenskih točk... Boste plačali takoj ali ne??? Če plačate v roku X dni, je plačate le polovico kazni...

Kako pa misliš da tujci plačujejo??? Nekdo ki bo samo prepeljal čez državo pa ga policija ustavi... A misliš da bo šel iskat ustanove kjer bo poravnal kazen?? Po možnosti ga ustavijo v nedeljo zvečer... Misliš da bo čakal celo noč da plača kazen??? Spet nekaj pametuješ ko nimaš pojma...


In ti praviš da ne pobirajo več??? Filozof...
(7) Kršitelj, ki bi se lahko z odhodom zaradi prebivanja v tujini izognil plačilu globe, mora plačati globo takoj na kraju prekrška. O plačani globi se izda potrdilo. Če kršitelj globe ne plača, pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa izvede vse potrebne ukrepe za zavarovanje izvršitve po tem zakonu.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

(7) Kršitelj, ki bi se lahko z odhodom zaradi prebivanja v tujini izognil plačilu globe, mora plačati globo takoj na kraju prekrška. O plačani globi se izda potrdilo. Če kršitelj globe ne plača, pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa izvede vse potrebne ukrepe za zavarovanje izvršitve po tem zakonu.

Tale člen zna bit za tuje državljane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

St235 ::

Lightning17 je izjavil:

St235 je izjavil:

Lightning17 je izjavil:

Mcsin je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sam tistega pa ne razumem. "Plačal (JE/NI) Na kraju". Obkrožen je NI..

A polovička mu potem še velja?


Tisto je za tujce, ki morajo plačati na kraju ob zalotitvi prekrška.


Ne... Ti tudi lahko plačaš... Te vpraša če boš plačal takoj ali pol... In ti pove da imaš časa mislim da 15 dni, da plačaš polovično ceno...

Čez 1 teden bo obletnica lanskoletne kazni 500EUR :) 74 čez naselje...


spet neumnosti govoriš. Policaju kazni že ene 20 let ni možno plačat na licu mesta. polovička ti pa velja ne glede na to kaj je na listu označeno.


In spet ti pametuješ... Ustavila me je policija pred pred 1 letom in točno vem kaj je rekel... Gospod, vaša kazen znaša 500EUR in 5 kazenskih točk... Boste plačali takoj ali ne??? Če plačate v roku X dni, je plačate le polovico kazni...

Kako pa misliš da tujci plačujejo??? Nekdo ki bo samo prepeljal čez državo pa ga policija ustavi... A misliš da bo šel iskat ustanove kjer bo poravnal kazen?? Po možnosti ga ustavijo v nedeljo zvečer... Misliš da bo čakal celo noč da plača kazen??? Spet nekaj pametuješ ko nimaš pojma...


In ti praviš da ne pobirajo več??? Filozof...
(7) Kršitelj, ki bi se lahko z odhodom zaradi prebivanja v tujini izognil plačilu globe, mora plačati globo takoj na kraju prekrška. O plačani globi se izda potrdilo. Če kršitelj globe ne plača, pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa izvede vse potrebne ukrepe za zavarovanje izvršitve po tem zakonu.


NEpismenost par excelence. Ja, TUJCI morajo plačat globo na licu mesta. Slovenci (kar si ti napisal dva posta višje) PA NE MOREJO plačat kazni na licu mesta, niti policist tega denarja na noben način ne sme vzet.

MIHAc27 ::

Meni edino ne diši sledeče:
V avto šoli so nas učili... hitrost/10 *3 = varnostna razdalja v metrih.
100km/h pride 30m.
100km/h je enako 27m/s

Ok sedajle gledam še na strani Policije... in v zakonu je varnostna razdalja opredeljena z 2 sekundama.

Na spletni strani neke avtošole pa piše Minimalna varnostna razdalja je razdalja ene sekunde. Mene so tudi tako učili.

Na avtocesti bi tako moralo biti 60-80m med vozili.... to bo še kazni. Redko so avti toliko narazen. Sam ponavadi držim 1sekundo torej 30-35m.

Engineer_ ::

MIHAc27 je izjavil:

Meni edino ne diši sledeče:
V avto šoli so nas učili... hitrost/10 *3 = varnostna razdalja v metrih.
100km/h pride 30m.
100km/h je enako 27m/s

Ok sedajle gledam še na strani Policije... in v zakonu je varnostna razdalja opredeljena z 2 sekundama.

Na spletni strani neke avtošole pa piše Minimalna varnostna razdalja je razdalja ene sekunde. Mene so tudi tako učili.

Na avtocesti bi tako moralo biti 60-80m med vozili.... to bo še kazni. Redko so avti toliko narazen. Sam ponavadi držim 1sekundo torej 30-35m.



kakšna bedarija pa je to? Od pamtiveka je pravilo varnostne razdalje 2 sekund. To kar si ti napisal je reakcijska pot. Torej pot, v kateri dojameš da se nekaj dogaja. Nikakor pa se ne moreš ustaviti v 30 metrih.

Pravilo dveh sekund


Na strani policije piše tako:
Varnostna razdalja kot obveza voznikov je predpisana v Zakonu o varnosti cestnega prometa, kjer je določeno:
Voznik, ki vozi za drugim vozilom po istem prometnem pasu, mora voziti za njim na varnostni razdalji. Ta ne sme biti manjša od razdalje, ki jo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v dveh sekundah.

Pri hitrosti 100 km/h je varnostna razdalja tako vsaj 54 metrov,
pri hitrosti 130 km/h pa znaša minimalno 72 metrov.

Še nekaj linkov:
http://www.dars.si/Dokumenti/Napotki/Pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

MIHAc27 ::

Čist možno da sem zamešal. So me pač narobe naučili kot kaže.

Engineer_ ::

1 sekundo rabiš da reagiraš, to je tvojih 30 metrov. Samo kaj ti koristi varnostna razdalja 1 sekunde, če takrat ko lahko odreagiraš že sediš v avtu pred seboj...

in ne, nisem papež, tudi jaz včasih ne upoštevam 2 sekund. To je 70 metrov.... Kdo za božjo voljo čepi na prehitevalnem pasu in vzdržuje varnostno 70 metrov za vozilom pred seboj...
Vem pa da je to narobe in bi krivdo priznal če bi dobil kazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

gslo ::

mene zanima kdo se ti bo danes umaknil iz prehitevalnega pasa, ko ga boš potrpežljivo čakal 80m za njim. folk je dojel kaj pomen vožnja za ritjo, zdej pa pač ne bodo. in se bomo vsi vozil kot idioti 110km/h po prehitevalnem, ki je v Sloveniji že tako ali tako postal drugi vozni pas.

upam, da kupijo še napravo, ki bo sistematično pošiljala kazni domov vsem, ki se ob prvi priložnosti po prehitevanju ne umaknejo nazaj na vozni pas.

pa še en davek na vsa vozila s tablicami KR. kaj točno je s temi ljudmi, mi je resnično uganka. a je v Kranju invalidna avtošola, da dela slovenskemu prometu tako škodo? ker ni več smešno.

sej ne rečem, imaš mongloide iz vseh koncev. ampak vsaj tisti, ki se dnevno furate v/po Ljubljani.. a niste opazil tega viška nesposobnosti na cesti?

in najbolj na kito mi gre to, da se zdej tej avtocestni mongloidi oglašajo na forumu "uf YEAH, končno bodo vse norce pohopsal", sami pa nočejo pogledati resnici v oči in si priznati, da s svojo nesposobno in nevarno vožnjo (tudi pri nižjih hitrostih) ogrožajo bistveno več ljudi na cesti.

nekateri kekci se celo oglašajo, da je zakon pač zakon. zakon so tudi smerokazi, pravilna uporaba prehitevalnega pasu, prepočasna vožnja, ipd. kdaj bodo s kakšnim radarjem kaznovali te voznike?

vsak naj preveri pri sebi:

- ali vključim smerokaze vedno, ko menjavam pas / zavijam / whatever? - CHECK

- ali prehitevalni pas uporabljam le za prehitevanje počasnejših vozil? - CHECK

- ali se takoj, ko prehitim počasnejše vozilo, razvrstim nazaj na vozni pas? - CHECK

- ali uporabljam ogledala in sem med vožnjo skoncentriran na promet, ne pa telefon? - CHECK

in da ne bo pomote, varnosta razdalja je kul. invalidi na cesti pač ne.

men osebno je na AC bolj sumljiv Twingo s 100km/h in neuporabo smerokazov pri menjavi pasov, kot pa audi, ki mimo pripizdi 180km/h in mi da z blendanjem vedet že par sekund prej, da namerava prebit zvočni zid in naj se umaknem. zakaj za vraga ne? tudi jaz ne blendam na prehitevalnem, če vidim, da nekdo pred mano s 110km/h prehiteva tovornjak, ki ga piči 80km/h. da se potem pa še 3km vozi po prehitevalnem, ker ne gleda ogledal al pa je preprosto bolan v glavo, mu pa ne oprostim.

Engineer_ ::

gslo je izjavil:


pa še en davek na vsa vozila s tablicami KR. kaj točno je s temi ljudmi, mi je resnično uganka. a je v Kranju invalidna avtošola, da dela slovenskemu prometu tako škodo? ker ni več smešno.

sej ne rečem, imaš mongloide iz vseh koncev. ampak vsaj tisti, ki se dnevno furate v/po Ljubljani.. a niste opazil tega viška nesposobnosti na cesti?



To je predvsem zato, ker ljubljančani na noben možen pogled ne znate lepo vozit. Vaša vožnja je zaletava, nevarna, vsiljiva ali pa ste nedeljski vozniki, ki upočasnujete in omejujete ostaloe voznika, ko se čez vikende odpravite na morje ali v gore.

Na semaforjih ste tečni, če se v roku 1 sekunde ne spelje že slišiš hupo. Parkirate kjerkoli vas je volja, po avtocesti vozite kot da mislite da imate samega hudiča za ritjo ali pa ste nedeljski vozniki in vozite kot da vas bo hudič vzel če pritisnete na gas. Neke normalne vožnje nimate.
Zaradi vaše živčne vožnje ostali vozniki postanejo živčni, ne vedo kako odreagirat, kam zavit v mestu ki ga niso vajeni, zaradi česar ste vi še bolj živčni, kar vsem pokvari dan. Navadite se kulturne vožnje in bodo tudi ostali vozniki lepše vozili po Ljubljani.

Tako da preden obtožuješ tuje voznike pomisli malce kako težko je prenašat ljubljančane in njihov čudaški in povsem nsprejemljiv stil vožnje.

Ampak kljub temu ostali vozniki držimo varnostno razdaljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Roadkill ::

@Kinjorts

Voziš za ritjo ali ne?
Jasno si pravi balkanec in tebe samo zanima če se lahko izogneš plačilu.

Kje si dobil podatek, da si vozil 1,2sek za tistim pred seboj?
Ü

[D]emon ::

@Engineer_: Lepo, da se spravljas posplosevati. Se en korak, pa bos na ad hominem argumentih. Marsikateri voznik, na katerega lahko naletis v okolici Ljubljane pa sploh ne bo iz LJ. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

gslo ::

povej to žabarjem, Engineer_. HA! :-P

si pa že nakazal, da si verjetno produkt avtošole, po kateri sprašujem.. ;-)

MIHAc27 ::

Sej pravim... ne vem zakaj so nas učili, kako zračunat reakcijski čas, če pa je potreben varnostni čas.

Namesto x0.3 bi nam lahko rekli lepo x0.6.
Je pa res da je bilo to 10 let nazaj... mogoče so umes to spremenili.

Drugače pa sem se prejle peljal po mestu in malce bolj preverjal koliko razdalje držim, po svojem občutku. Za 2 sekunde jo je bilo ves čas.

clothes ::

Kako je z višino kazni za kršitev omenjenega 44. člena ZPrCP?

V plačilnem nalogu, ki ga je podal avtor teme je kazen 200€, čeprav je v zakonu predpisana kazen 300€!

Ali ima policist proste roke pri odmerjanu višine kazni, ali se je zmotil, ali bere stari zakon, ali pa jaz gledam nepravi zakon, ki pravi:

44. člen

(5) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke.

Lightning17 ::

St235 je izjavil:


NEpismenost par excelence. Ja, TUJCI morajo plačat globo na licu mesta. Slovenci (kar si ti napisal dva posta višje) PA NE MOREJO plačat kazni na licu mesta, niti policist tega denarja na noben način ne sme vzet.




Nevem kdo tle neumnosti govori... Sodeč o tvoji izjavi kazni ne moreš več plačat pri policiji... pazi - že 20 let...
spet neumnosti govoriš. Policaju kazni že ene 20 let ni možno plačat na licu mesta. polovička ti pa velja ne glede na to kaj je na listu označeno.


Torej kakšne neumnosti jaz govorim??? Sem izpodbil tvojo neumno izjavo s primerom in zakonom !!!

mihec87 je izjavil:

(7) Kršitelj, ki bi se lahko z odhodom zaradi prebivanja v tujini izognil plačilu globe, mora plačati globo takoj na kraju prekrška. O plačani globi se izda potrdilo. Če kršitelj globe ne plača, pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa izvede vse potrebne ukrepe za zavarovanje izvršitve po tem zakonu.

Tale člen zna bit za tuje državljane?


Očitno tudi ti ne znaš brat... Izpodbijam Lakotnikovo teorijo o nezmožnosti plačanja kazni na licu mesta...

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

gslo je izjavil:

povej to žabarjem, Engineer_. HA! :-P

si pa že nakazal, da si verjetno produkt avtošole, po kateri sprašujem.. ;-)


Pravzaprav sem na povsem drugem koncu Slovenije, ampak to niti ni poanta. Govoril pa sem le o avtih z ljubljansko registrsko, torej o avtih ki jih drugod po sloveniji vidiš večinoma le ob vikendih in praznikih. In takrat je na cesti kaos, ko se ljubljančani vračajo iz morja in hribov. Vsi vozijo brez varnostne, silijo v avte pred seboj, vsi se prilimajo na prehitevaln pas in vozijo 110...vmes v koloni seveda najdeš pacienta k bi šel rad 150.....nujno je da se zgodi prometna nesreča. Če bi imeli malce varnostne bi bilo vse precej boljše.

Lahko pa da se motim, in gre zgolj za naključje in tiste avte vozijo ljudje iz drugih krajev, ki so avto zgolj registriali v LJ. To je vsekakor možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Hayabusa ::

St235 je izjavil:

Lightning17 je izjavil:

St235 je izjavil:

Lightning17 je izjavil:

Mcsin je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sam tistega pa ne razumem. "Plačal (JE/NI) Na kraju". Obkrožen je NI..

A polovička mu potem še velja?


Tisto je za tujce, ki morajo plačati na kraju ob zalotitvi prekrška.


Ne... Ti tudi lahko plačaš... Te vpraša če boš plačal takoj ali pol... In ti pove da imaš časa mislim da 15 dni, da plačaš polovično ceno...

Čez 1 teden bo obletnica lanskoletne kazni 500EUR :) 74 čez naselje...


spet neumnosti govoriš. Policaju kazni že ene 20 let ni možno plačat na licu mesta. polovička ti pa velja ne glede na to kaj je na listu označeno.


In spet ti pametuješ... Ustavila me je policija pred pred 1 letom in točno vem kaj je rekel... Gospod, vaša kazen znaša 500EUR in 5 kazenskih točk... Boste plačali takoj ali ne??? Če plačate v roku X dni, je plačate le polovico kazni...

Kako pa misliš da tujci plačujejo??? Nekdo ki bo samo prepeljal čez državo pa ga policija ustavi... A misliš da bo šel iskat ustanove kjer bo poravnal kazen?? Po možnosti ga ustavijo v nedeljo zvečer... Misliš da bo čakal celo noč da plača kazen??? Spet nekaj pametuješ ko nimaš pojma...


In ti praviš da ne pobirajo več??? Filozof...
(7) Kršitelj, ki bi se lahko z odhodom zaradi prebivanja v tujini izognil plačilu globe, mora plačati globo takoj na kraju prekrška. O plačani globi se izda potrdilo. Če kršitelj globe ne plača, pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa izvede vse potrebne ukrepe za zavarovanje izvršitve po tem zakonu.


NEpismenost par excelence. Ja, TUJCI morajo plačat globo na licu mesta. Slovenci (kar si ti napisal dva posta višje) PA NE MOREJO plačat kazni na licu mesta, niti policist tega denarja na noben način ne sme vzet.

Mogoče je pa alien :D ?

strup121 ::

clothes je izjavil:

Kako je z višino kazni za kršitev omenjenega 44. člena ZPrCP?

V plačilnem nalogu, ki ga je podal avtor teme je kazen 200€, čeprav je v zakonu predpisana kazen 300€!

Ali ima policist proste roke pri odmerjanu višine kazni, ali se je zmotil, ali bere stari zakon, ali pa jaz gledam nepravi zakon, ki pravi:

44. člen

(5) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke.


star zakon gledaš.

St235 ::

Lightning17 je izjavil:

St235 je izjavil:


NEpismenost par excelence. Ja, TUJCI morajo plačat globo na licu mesta. Slovenci (kar si ti napisal dva posta višje) PA NE MOREJO plačat kazni na licu mesta, niti policist tega denarja na noben način ne sme vzet.




Nevem kdo tle neumnosti govori... Sodeč o tvoji izjavi kazni ne moreš več plačat pri policiji... pazi - že 20 let...
spet neumnosti govoriš. Policaju kazni že ene 20 let ni možno plačat na licu mesta. polovička ti pa velja ne glede na to kaj je na listu označeno.


Torej kakšne neumnosti jaz govorim??? Sem izpodbil tvojo neumno izjavo s primerom in zakonom !!!

mihec87 je izjavil:

(7) Kršitelj, ki bi se lahko z odhodom zaradi prebivanja v tujini izognil plačilu globe, mora plačati globo takoj na kraju prekrška. O plačani globi se izda potrdilo. Če kršitelj globe ne plača, pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa izvede vse potrebne ukrepe za zavarovanje izvršitve po tem zakonu.

Tale člen zna bit za tuje državljane?


Očitno tudi ti ne znaš brat... Izpodbijam Lakotnikovo teorijo o nezmožnosti plačanja kazni na licu mesta...


daj nauči se brat. moj odgovor se je nanašal na tvojo izjavo:

Lightning17 je izjavil:

Mcsin je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sam tistega pa ne razumem. "Plačal (JE/NI) Na kraju". Obkrožen je NI..

A polovička mu potem še velja?


Tisto je za tujce, ki morajo plačati na kraju ob zalotitvi prekrška.


Ne... Ti tudi lahko plačaš... Te vpraša če boš plačal takoj ali pol... In ti pove da imaš časa mislim da 15 dni, da plačaš polovično ceno...

Čez 1 teden bo obletnica lanskoletne kazni 500EUR :) 74 čez naselje...


Torej bluziš.

Lightning17 ::

Moj se pa nanaša na tvojo neumno in neresnično izjavo... Tako da se bi se tudi ti lahko naučil brat... Sicer pa opažam da se vtikaš povsod kjer je govora o zakonih... Nekaterih stvari na papirju ne moreš izvedet, ampak jih se moraš z njimi srečat, da bi lahko o tem govoril... Iz zadnjega primera (1 leto nazaj) sem povedal kaj se je zgodilo... Torej ne bluzim jaz, kvečjem ti...

St235 je izjavil:


spet neumnosti govoriš. Policaju kazni že ene 20 let ni možno plačat na licu mesta. polovička ti pa velja ne glede na to kaj je na listu označeno.

Zgodovina sprememb…

mn ::

Lightning17 je izjavil:

Moj se pa nanaša na tvojo neumno in neresnično izjavo... Tako da se bi se tudi ti lahko naučil brat... Sicer pa opažam da se vtikaš povsod kjer je govora o zakonih... Nekaterih stvari na papirju ne moreš izvedet, ampak jih se moraš z njimi srečat, da bi lahko o tem govoril... Iz zadnjega primera (1 leto nazaj) sem povedal kaj se je zgodilo... Torej ne bluzim jaz, kvečjem ti...

St235 je izjavil:


spet neumnosti govoriš. Policaju kazni že ene 20 let ni možno plačat na licu mesta. polovička ti pa velja ne glede na to kaj je na listu označeno.


Mislim da cca 15 let slovenskemu državljanu kazni ni več možno plačati policaju. Vedno dobiš plačilni nalog! Tujci lahko plačajo direktno policistu.

Pa še en nasvet zate Lightning. Poslulšaj Lakotnika. Ve ogromno. Ti bolj malo.

Lightning17 ::

mn je izjavil:

Lightning17 je izjavil:

Moj se pa nanaša na tvojo neumno in neresnično izjavo... Tako da se bi se tudi ti lahko naučil brat... Sicer pa opažam da se vtikaš povsod kjer je govora o zakonih... Nekaterih stvari na papirju ne moreš izvedet, ampak jih se moraš z njimi srečat, da bi lahko o tem govoril... Iz zadnjega primera (1 leto nazaj) sem povedal kaj se je zgodilo... Torej ne bluzim jaz, kvečjem ti...

St235 je izjavil:


spet neumnosti govoriš. Policaju kazni že ene 20 let ni možno plačat na licu mesta. polovička ti pa velja ne glede na to kaj je na listu označeno.


Mislim da cca 15 let slovenskemu državljanu kazni ni več možno plačati policaju. Vedno dobiš plačilni nalog! Tujci lahko plačajo direktno policistu.

Pa še en nasvet zate Lightning. Poslulšaj Lakotnika. Ve ogromno. Ti bolj malo.


15 let ne bo držalo... Lakotnik nima pojma... Samo bere tiste zakone pa misli da je to realnost... Teorija != praksa

St235 ::

Torej v praksi lahko slovenski državljan plača kazen neposredno policaju? Kaj vse ne zveš na tem forumu.
Ali spet posplošuješ tja v tri dni, ker si pozabil kaj je tema?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Lightning17 ::

St235 je izjavil:

Torej v praksi lahko slovenski državljan plača kazen neposredno policaju? Kaj vse ne zveš na tem forumu.
Ali spet posplošuješ tja v tri dni, ker si pozabil kaj je tema?

To govorim na splošno... Lahko da ni možno plačati kazni, samo jaz sem bil ustavljen na slovenski strani 1x in takrat sem dobil vprašanje, če želim poravnati takoj...

Zgodovina sprememb…

strup121 ::

no, ubistvu mata oba prav. Samo sem 100% da policist ni na kraju rekel da mu lahko takoj plačaš polovičko ker to ni stvar izbire. Ali ti reče da plačaj ali pa ne, odvisno od okoliščin. In ja tudi slovenskemu državljanu se lahko, pod določenimi pogoji, kazen izterja na kraju.

St235 ::

Lightning17 je izjavil:

St235 je izjavil:

Torej v praksi lahko slovenski državljan plača kazen neposredno policaju? Kaj vse ne zveš na tem forumu.
Ali spet posplošuješ tja v tri dni, ker si pozabil kaj je tema?

To govorim na splošno... Lahko da ni možno plačati kazni, samo jaz sem bil ustavljen na slovenski strani 1x in takrat sem dobil vprašanje, če želim poravnati takoj...


aha, se posipam z pepelom. enkrat te je nekdo nekaj vprašal. Ja ja, ziher so zajebal ko so zakon pisal. Predlagam, da naslednjič daš policaju denar za kazen kar v vozniško. Pa ne pozabit poročat o uspehu.

strup121 je izjavil:

no, ubistvu mata oba prav. Samo sem 100% da policist ni na kraju rekel da mu lahko takoj plačaš polovičko ker to ni stvar izbire. Ali ti reče da plačaj ali pa ne, odvisno od okoliščin. In ja tudi slovenskemu državljanu se lahko, pod določenimi pogoji, kazen izterja na kraju.


Katerimi pogoji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

gslo je izjavil:

mene zanima kdo se ti bo danes umaknil iz prehitevalnega pasa, ko ga boš potrpežljivo čakal 80m za njim. folk je dojel kaj pomen vožnja za ritjo, zdej pa pač ne bodo. in se bomo vsi vozil kot idioti 110km/h po prehitevalnem, ki je v Sloveniji že tako ali tako postal drugi vozni pas.

Glede na vozni park, ki ga premore Slovenija ter kvaliteto/varnost naših AC, je za moje pojme 110km/h ravno še dovolj varna hitrost. Zakaj je pa treba tiščat 150km/h? Večkrat je že bilo ugotovljeno, da s takšno vožnjo od Ljubljane do Kopra prideš ravno 5 minut prej kot oni, ki se vozi max 110km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

strup121 ::

@lakotnik
sam si citiral odstavek iz zakona v katerem vse piše.

šernk ::

Toliko o tem da bodo policaji pametni in kaznovali samo najhujše kršitelje 8-)

torej če smo prišli do 1,2 sekunde, je povsem možno da bomo prišli tudi do 1,9 sekunde :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PaX_MaN ::

St235 je izjavil:

NEpismenost par excelence. Ja, TUJCI morajo plačat globo na licu mesta. Slovenci (kar si ti napisal dva posta višje) PA NE MOREJO plačat kazni na licu mesta, niti policist tega denarja na noben način ne sme vzet.

Zgleda da ga lahko prejmejo:
Tožnica (policistka) je izrabila svoj uradni položaj in prestopila mejo uradnih pravic, ko je mimo pravil o izrekanju denarnih kazni za storjene prekrške od treh tujih državljanov pobrala gotovino, pri čemer domnevnih prekrškov ni zabeležila. Policisti v okviru kaznovalnih nalog načeloma niso upravičeni prejemati denarja iz naslova denarnih kazni za prekrške, kadar pa ga že prejmejo, ga niso upravičeni obdržati zase, temveč je potrebno prekršek zabeležiti, izdati potrdilo o plačilu in denar izročiti delodajalcu. S tem, ko je tožnica denar obdržala zase, je pridobila protipravno premoženjsko korist. Tožnica je s svojim ravnanjem izpolnila vse znake kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic po tretjem odstavku 257. člena KZ-1, kar je utemeljen razlog za izredno odpoved pogodbe o zaposlitvi po 1. alinei prvega odstavka 111. člena ZDR.

St235 ::

???? Ja, seveda lahko v določenih okoliščinah policisti prejmejo denar za kazen neposredno ob dogodku. In te določene okoliščine so kadar prekršek naredi TUJEC. FFS naučite se že enkrat brat, še v sodibi je govora o tem, da je policistka denar pobrala TUJCEM in denarja ni izročila delodajalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

vorantz ::

PaX_MaN je izjavil:

St235 je izjavil:

NEpismenost par excelence. Ja, TUJCI morajo plačat globo na licu mesta. Slovenci (kar si ti napisal dva posta višje) PA NE MOREJO plačat kazni na licu mesta, niti policist tega denarja na noben način ne sme vzet.

Zgleda da ga lahko prejmejo:
Tožnica (policistka) je izrabila svoj uradni položaj in prestopila mejo uradnih pravic, ko je mimo pravil o izrekanju denarnih kazni za storjene prekrške od treh tujih državljanov pobrala gotovino, pri čemer domnevnih prekrškov ni zabeležila. Policisti v okviru kaznovalnih nalog načeloma niso upravičeni prejemati denarja iz naslova denarnih kazni za prekrške, kadar pa ga že prejmejo, ga niso upravičeni obdržati zase, temveč je potrebno prekršek zabeležiti, izdati potrdilo o plačilu in denar izročiti delodajalcu. S tem, ko je tožnica denar obdržala zase, je pridobila protipravno premoženjsko korist. Tožnica je s svojim ravnanjem izpolnila vse znake kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic po tretjem odstavku 257. člena KZ-1, kar je utemeljen razlog za izredno odpoved pogodbe o zaposlitvi po 1. alinei prvega odstavka 111. člena ZDR.


fixd

francek1 ::

St235 je izjavil:

Lightning17 je izjavil:

St235 je izjavil:

Lightning17 je izjavil:

Mcsin je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sam tistega pa ne razumem. "Plačal (JE/NI) Na kraju". Obkrožen je NI..

A polovička mu potem še velja?


Tisto je za tujce, ki morajo plačati na kraju ob zalotitvi prekrška.


Ne... Ti tudi lahko plačaš... Te vpraša če boš plačal takoj ali pol... In ti pove da imaš časa mislim da 15 dni, da plačaš polovično ceno...

Čez 1 teden bo obletnica lanskoletne kazni 500EUR :) 74 čez naselje...


spet neumnosti govoriš. Policaju kazni že ene 20 let ni možno plačat na licu mesta. polovička ti pa velja ne glede na to kaj je na listu označeno.


In spet ti pametuješ... Ustavila me je policija pred pred 1 letom in točno vem kaj je rekel... Gospod, vaša kazen znaša 500EUR in 5 kazenskih točk... Boste plačali takoj ali ne??? Če plačate v roku X dni, je plačate le polovico kazni...

Kako pa misliš da tujci plačujejo??? Nekdo ki bo samo prepeljal čez državo pa ga policija ustavi... A misliš da bo šel iskat ustanove kjer bo poravnal kazen?? Po možnosti ga ustavijo v nedeljo zvečer... Misliš da bo čakal celo noč da plača kazen??? Spet nekaj pametuješ ko nimaš pojma...


In ti praviš da ne pobirajo več??? Filozof...
(7) Kršitelj, ki bi se lahko z odhodom zaradi prebivanja v tujini izognil plačilu globe, mora plačati globo takoj na kraju prekrška. O plačani globi se izda potrdilo. Če kršitelj globe ne plača, pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa izvede vse potrebne ukrepe za zavarovanje izvršitve po tem zakonu.


NEpismenost par excelence. Ja, TUJCI morajo plačat globo na licu mesta. Slovenci (kar si ti napisal dva posta višje) PA NE MOREJO plačat kazni na licu mesta, niti policist tega denarja na noben način ne sme vzet.

Ne širi dezinformacij. Policisti tujce napotijo na najbližje plačilno mesto (banko, pošto, pumpo), kjer poravnajo globo. Vmes jim začasno odvzamejo dokumente.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6725352 (12667) Aston_11
»

Kazen za prometni prekršek dan po dogodku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22735780 (29886) babilon007
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726278 (22108) solatko
»

Policija - kazen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20131646 (24813) St235
»

Ali podpirate visoke kazni prekrškov CPP? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8221357 (19996) St235

Več podobnih tem