» »

Cudezno potovanje

Cudezno potovanje

McAjvar ::

Ola!

Torej. Film :) Sem torej zagotovo spadajo tudi animirani filmi, ne? In pa taki, ki se trenutno vrtijo v Koloseju. No, eden taksnih, ki si zagotovo zasluzi pozornost, je Cudezno potovanje (orig. Sen to Chihiro no kamikakushi oz. angl. Spirited away).
Film je cudovito animiran, zgodba vsebuje mnogo elementov za mlajso publiko, pa tudi veliko za starejso. Kiti pa se s slovensko zvocno podobo. Ne se ustrasit in sodit po sinhronizaciji, kakrsno najdete pri raznih produkcijah TV3, na POP TV, ipd. Sinhronizacija je narejena odlicno. Drznim si reci, da je to najbolje opravljena sinhronizacija od Cebelice Maje, Modrega dirkaca in Smrkcev dalje.
Ravno tako sem preprican, da so uzivali tudi starsi, ki so pripeljali svoje otroke na ogled predstave. Na zacetku filma je za menoj sedel mozakar, ki se je zacetnih nekaj minut zgrazal nad cudnim jezikom, rabo slovenscine, ipd. Vendar je kmalu nerganje usahnilo. Ko sem se ob koncu filma obrnil nazaj, mu je na obrazu lezal velik nasmeh, kar sem razumel pac tako, da mu je bil film verjetno vsec. Ce so torej v filmu uzivali vsi, od najmlajsih pa vse do najstarejsih, ne vidim razloga, da ne bi tudi vi.
Cudezno potovanje je lepa pravljica, ki je povsod po svetu pozela veliko uspeha in upam, da ji bomo pri tem vsi pomagali tudi doma. Torej alo v kino ^^
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

PaJo ::

Uf...
Zgleda da bom moral pobasat moje ta male sestricne in pelat zadevo v kino gledat, hvala za lep opis:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Gandalfar ::

McAjvar: ga bo treba ocitno it se enkrat pogledat =)

Drugace pa se pridruzujem mnenju, da je odlicen film. :)

Stripy ::

Pred kratkim sem gledal Princeso Mononoke in je preksrasna risanka. Ta je pa menda še boljša, tako da grem v nedeljo v Kolosej.

McAjvar ::

Pa se nekaj je... Dejte reklamo delat :) Da bo sel folk v kino. Da bo s tem morda se kdaj kak anime prisel k nam. Sinhroniziran ali pa ne. Samo ob taki sinhronizaciji bo kar fino it gledat.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

nicjasno ::

Jaz sn ga gledal lepo v originalu z angleskimi podnapisi. Slovenscine v risankah in filmih enostavno ne prenesem. Ze itak malo v kino hodim, ker sovrazim nase ogabno narejene podnapise, ki motijo celo sliko (se malo, pa jih bodo dali tak, da bodo tocno na sredini slike).

Ce bo pa zdaj se praksa postala filme sinhronizirat, pa me v kino ne bo vec sploh.

Aja, Spirited away je mega kulna risanka. Se en tak dober anime je naprimer Metropolis, ali pa Jin-roh.

Mercier ::

Jaz sem pa moral po pol ure vem z dvorane. ;( Mulariji se ni dopadlo. :\ Pa še bat sem se moral kaj bom mami rekel, ko bodo začele padat obtožbe - kaj si mislim, da vodim deco grozljivke gledat. 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija filmov v SLO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10813558 (7128) Nesta
»

Naj risanka/risani film

Oddelek: Sedem umetnosti
309410 (7034) WyattEarp
»

sinhroniziran film na kanalu a....fuj fej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547748 (6114) jeanmike
»

Simpsonovi - the movie

Oddelek: Sedem umetnosti
212624 (1812) borchi
»

Garfield

Oddelek: Sedem umetnosti
293123 (2527) hruske

Več podobnih tem