» »

Mass Effect: Andromeda (Mass Effect 4)

Mass Effect: Andromeda (Mass Effect 4)

Temo vidijo: vsi
««
3 / 19
»»

BigWhale ::

Igro postavijo v neko povsem drugo okolje in naredijo zgodbo, ki nima nobene veze s prejsnjimi deli. Potem pa not vrzejo nekaj referenc na prejsnje tri dele in star poimenujejo Mass Effect: Andromeda. Zakaj? Zaradi tega, ker ce bi stvar poimenovali 'Dogodivscine vesoljca Rayderja', bi morali vloziti precej vec denarja v reklamno kampanjo. Mass Effect je pa nekaj kar ljudje poznajo.

Saj lepo razlozijo:

"It's important for us to have elements from the Trilogy for fans to have in the background," Walters explained. "Ultimately this is intended to be a fresh story, but we want to have things for people to find and go 'oh, I remember that character'.


vostok_1 je izjavil:

Bi pa bilo fanj če bo combat malce popestren. Snajperske sekcije, stealth stuff...


Ne, tega nocmo. Hocmo 80% manj kombata in manj laufanja sem ter tja in vec interakcije in dialogov med karakterji. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

vostok_1 ::

If by interacting you mean fucking...i agree.

Ampak...fanj je raziskovat tudi zgodbe side questov.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

If by interacting you mean fucking...i agree.


Zelimo si malo manj debilnih dialogov.

ahac ::

Meni je važno samo, da bo tista Asari (iz trailerja) ena od romance opcij. 8-)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Izi ::

ahac je izjavil:

Meni je važno samo, da bo tista Asari (iz trailerja) ena od romance opcij. 8-)
Kolikor jaz poznam BioWare, bo tista Asari verjetno lezbijka in ne bo marala za tvojega junaka, medtem ko te bodo moški stalno osvajali :P
Poleg tega če se prav spomnim, Asariji nimajo dveh spolov ampak samo enega. Vsi so isti spol oziroma brez spola. Vprašanje kaj, če sploh kaj, imajo med nogami? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

smacker ::

@Izi: It's not about sex, it's about "Embrace eternity" :)

ahac ::

bo tista Asari verjetno lezbijka in ne bo marala za tvojega junaka

Mogoče bom pa igral ženskega characterja... ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Berserker ::

BigWhale je izjavil:

Igro postavijo v neko povsem drugo okolje in naredijo zgodbo, ki nima nobene veze s prejsnjimi deli. Potem pa not vrzejo nekaj referenc na prejsnje tri dele in star poimenujejo Mass Effect: Andromeda. Zakaj? Zaradi tega, ker ce bi stvar poimenovali 'Dogodivscine vesoljca Rayderja', bi morali vloziti precej vec denarja v reklamno kampanjo. Mass Effect je pa nekaj kar ljudje poznajo.

Saj lepo razlozijo:

"It's important for us to have elements from the Trilogy for fans to have in the background," Walters explained. "Ultimately this is intended to be a fresh story, but we want to have things for people to find and go 'oh, I remember that character'.


vostok_1 je izjavil:

Bi pa bilo fanj če bo combat malce popestren. Snajperske sekcije, stealth stuff...


Ne, tega nocmo. Hocmo 80% manj kombata in manj laufanja sem ter tja in vec interakcije in dialogov med karakterji. :)



Jaz menim da je sam scenarij dovolj svež da se jim ni potrebno vlačit na prejšni triologiji in lahko v celoti postavijo novo zgodbo.

Oboje hočemo. Boljši boj in več dialogov. Navsezadnje je rpg element tolk na minimumu da je ME v celoti ena streljačina, če bi pa hotel sam interakcije in manj igralne vrednosti, bi pa odšel igrat telltale igre.

Izi ::

Za vse, ki se mislijo bolj podrobno poglobiti v Mass Effect zgodbo bo knjižni založnik Titan Books izdal kar 4 Mass effect knjige, ki jih bodo napisali najbolj znani in cenjeni sci-fi pisatelji.
Te 4 knjige bodo pojasnile nekaj nejasnosti v dosedanji zgodbi, predvsem pa bodo povezale zgodbo dosedanjih treh delov z novo Andromeda zgodbo.

Titan Books Publishing Four Mass Effect Novels Helping Tie Andromeda to Overarching Saga

1. knjiga izide avgusta 2016
2. knjiga izide marca 2017
3, knjiga izide septembra 2017
4. knjiga izide marca 2018

Že vidim kako bo BigWhale spet bentil o molzenju ;), zato še enkrat omenim, da gre za priznane sci-fi pisatelje z že kar nekaj nagradami s tega področja.

smacker ::

Nice. Upam samo, da to ne pomeni da igra izide komaj 2018 :|
Drugače pa jaz tega ne smatram kot molzenje franšize. Pač uporabljajo isti fikcijski svet. Glede na globino zasnove (rase, kulture, zgodovina) bi bilo škoda zavrečt to in na novo odkrivat toplo vodo. Na koncu bi bil večji fail, če bi opisali podobne rase in nam to skušali prodat pod drugim imenom. Če uporabiš isti svet, pa nima smisla imena spreminjat. To je ravno toliko molzenje franšize, kot je uporaba imena BioWare molzenje znamke.

scipascapa ::

Molzenje?

Recite to EA in DICE....

Dami ::

scipascapa je izjavil:

Molzenje?

Recite to EA in DICE....

EA je publisher od obeh (Biowara in DICE) :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

scipascapa ::

no sej bolj sem mislil za EA kot FIFA/NHL/NBA/COD/BF copy paste vsako leto - milky milky.

BigWhale ::

Izi je izjavil:

Že vidim kako bo BigWhale spet bentil o molzenju ;), zato še enkrat omenim, da gre za priznane sci-fi pisatelje z že kar nekaj nagradami s tega področja.


BigWhale bo bentil o tvojem podajanju informacij. Nekaj na pol preberes in pol nardis iz tega slona.

Prvo knjigo je napisala N. K. Jemisin, ona je sicer nekaj stvari ze napisala ampak ni pa nevem kako priznan Sci-Fi avtor. Zadnjo knjigo bo napisal Mac Walters, ki je pisal scenarij za Mass Effect. Za ostali dve vmes pa se ne ve kdo jih bo pisal.

Torej imamo eno ne povsem neznano pisateljico in writerja od Mass Effect. Ce bo konec knjige tak kot je bil konec igre, potem bo stvar res dobra. ;>

BorutK-73 ::

Nekateri še vedno ne morete pozabiti na smrt Sheparda?;((

BigWhale ::

Smrt Sheparda ni problem. Problem je Dues Ex Machina konec zgodbe. In to je primer slabega pisanja in zakljucka zgodbe. Predstavljaj si, da gledas film o samuraju, ki se cel film bojuje z mecem in kolje nasprotnike. Zakljucek filma gre pa nekako tako, da ko glavni junak ze skoraj umre, mu neznanec, ki ga prvic vidis, iz publike vrze pistolo in glavni junak ubije nasprotnika.

Nekak tko se je koncal Mass Effect.

Andromeda bo popravni izpit. :)

Tr0n ::

Alien123 ::

30 fps.. lel

Tr0n ::

Na PCju ne. :)

ahac ::

Smešno je. Hvalijo kolk je zdaj huda grafika na PS4, ampak še vedno imajo obupnih 30fps (vsaj ta video). :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Izi ::

Glavna junaka v igri sta brat in sestra. Za svojega igralnega Avatarja bomo izbrali enega izmed njiju, neizbrani, brat ali sestra, pa bo potem tudi istočasno nekje v zgodbi. Ni pa še jasno ali ga bomo lahko srečali.
Pa oče od teh dveh je tudi v zgodbi, tako da bo kot kaže aktualna cela družina Ryder. Edino glede mame Ryder nisem še nič zasledil :D

Vir: http://www.ign.com/articles/2016/09/08/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

dolenc ::

Ziher je shepard kje zraven tiča rinu pa kake potomce k niso asari zaplodu :P

smacker ::

To da smo očeta že videli, se nanaša na prejšnje teaserje, ne nujno na prve tri dele ;)
Shepardovi potomci ziher niso, ker se zgodba odvija sočasno.

Izi ::

Bioware pravi, da je oče Ryder tale z N7 opremo, ki so ga predstavili v prvih slikah in trailerjih. Kot kaže je on edini, ki je s seboj na pot vzel nam dobro znano N7 opremo. Pa piše se Ryder in kolikor je meni znano nismo do sedaj nikoli srečali kakšnega Ryderja.


Kar se pa tiče sočasnega odvijanja Andromedine zgodbe s prejšnjimi deli, smo pa že rekli, da so na pot proti Andromedi odšli nekje med drugim in tretjih delom zgodbe, ampak v Andromedo pa so prispeli po stoletjih, morda celo tisočletjih spanja v zamrzovalnih komorah. Andromeda se torej dogaja stoletja ali celo tisočletja po Shepardu.

D3m0r4l1z3d ::

Malo pa sta si res podobna :-/
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

vostok_1 ::

You can definitely notice the resemblance, the black face shield, carbon-fibre armor...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Izi ::

Zanimiv intervju z Bioware.

Andromeda je open World. To je bistvena razlika med dosedanjimi Mass Effecti in Andromedo. Kako jim uspeva združiti Open Word z dosedanjim linearnim pripovedovanjem Mass Effect zgodbe?
Kot kaže se zgledujejo po "Dragon Age: Inquisition" in verjetno bo pri Andromedi vse skupaj delovalo na podoben način.

Druga še bolj zanimiva izjava pa je, da je Andromeda duhovni naslednik Mass Effect 1 :D
To predvsem leti na RPG elemente, ki jih je enka imela kar nekaj, v dvojki in trojki pa so tako rekoč povsem izginili in je ostala samo še običajna streljačina z enim samim RPG elementom in sicer pogovori.
Z Andromedo se vračajo h koreninam. RPG elementi iz prvega dela bodo spet tukaj, seveda izboljšani in modernizirani. Če bo vse po sreči bomo morda v Andromedi spet lahko kupovali in prodajali odvečno robo, ter kopičili neizmerno bogastvo :))


We asked Bioware about Mass Effect Andromeda’s biggest challenge: going open world but remaining true to its roots

[D]emon ::

RPG elementi iz prvega dela so bili kar fino izpeljani, edino inventory management je bil katastrofalen. No, pa Mako je bil obup. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dolenc ::

Jaz ravno preigravam staro trilogijo, trenutno v drugem delu. Kolk je to dober špil, sem že kar mal pozabu. Ker vse skupaj lavfa na ultra "širokem" zaslonu se mi že na starem ut pogonu cedijo sline.

Tako hudo je, da sem si mogel en savegame editor snet, da sem si romance popravil, ko sem jih z renegade varjanto ponesreči zaklenil :P

Tko, da komej čakam nadaljevanje.

D3m0r4l1z3d ::

2jka je razred zase, težko bo nadkriliti
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ahac ::



Bolj resen trailer naj bi prišel naslednji teden.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Berserker ::

Wow špil se dogaja 600 let po trojki.

Kar pomeni da sta Liara in Grunt vrjetno še živa, mogoče celo Shepard, zaradi popravljenega telesa, ostali pa vrjetno že dolgo pokojni in legende.

Modri dirkač ::

"600 years from where we stand" je 600 let po trojki? Mnja, ok ...
Everybody lies!

Isotropic ::

a bo igral imela tudi denuvo zaščito, kdo ve?

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Zakaj je to pomembno?

yoco ::

Isotropic je izjavil:

a bo igral imela tudi denuvo zaščito, kdo ve?

Sem skoraj prepričan da bo, tako da upajmo, da je CPY ready :D

smacker ::

Berserker je izjavil:

Zakaj je to pomembno?

Fanta zanima, kdaj bo crack prišel, pa ne upa direkt vprašat :))

vostok_1 ::

Jz pa bi še enkrat prešpilal vsaj dvojko pa trojko (enko sem že prevečkrat), sam fuck, Steam je ne more dobit. Prekleti EA.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

DeeJay ::

sej to.... dokler trilogije ni na steamu, je pač na travniku.
Kupim samo igre, ki so na steamu in ne hebem drugih providerjev.

Berserker ::

DLC politika prav prosi po tem, da piratiziraš celotno igro, kar sem seveda storil, čeprav imam vse tri igre kupljene.

Če želiš danes igrat trojko z DLC, boš plačal za osnovno igro 10€, za Digital Deluxe Edition 20€ ( ki vsebuje day one dlc), za vse DLC pa 50€, s tem da so slednji eksluziva za Origin.

scipascapa ::

ja dlcji so res pretirano dragi, tudi na playstationu, pač piratiziraš pa je, če se tako branijo €.

BigWhale ::

Kako to mislis, da se branijo denarja? Saj se ga ne, samo vi ste skrti in raje ukradete zadevo, kot da jo kupite.

ahac ::

Vsak izgovor je dober. :P
Sicer je res orenk butasto, da cene DLCja nikoli ne padejo, tudi ko se ceneje dobi celo igro + DLC. To je sicer slab izgovor za piratstvo, je pa dober razlog, da ne kupiš takoj, ampak počakaš na "GOTY" izdajo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Berserker ::

ahac je izjavil:

Vsak izgovor je dober. :P
Sicer je res orenk butasto, da cene DLCja nikoli ne padejo, tudi ko se ceneje dobi celo igro + DLC. To je sicer slab izgovor za piratstvo, je pa dober razlog, da ne kupiš takoj, ampak počakaš na "GOTY" izdajo.


BigWhale je izjavil:

Kako to mislis, da se branijo denarja? Saj se ga ne, samo vi ste skrti in raje ukradete zadevo, kot da jo kupite.


Kaj je za vaju sploh dober izgovor?

Dejstvo je, da sploh ne obstaja "goty verzija z vsemi DLC", najbližje k temu pride Digital Deluxe Edition, kjer dobiš zgolj day one DLC.

Želel bi še enkrat kupit triologijo z vsem kontentom, ampak ne vsebujejo niti enga DLC, kateri so eksluziva za Origin. Po mojem mnenju si pač ne želijo zaslužit in raje držijo status quo.

Lahko bi se vsaj zgledovali po DA: Origins in Witcher 3, kjer dobiš ves kontent na enem mestu, kot je običaj.

scipascapa ::

Škrtost nima nobene veze tukaj, kot visoke cene. ME 3 GOTY z vsemi dlcji ne obstaja.
Imam drugače vse 3 igre original kupljene, samo DLCji so pretirano dragi....naj naredijo kot Witcher 3 GOTY, ki je dobrih 20€ hudiča no.

ahac ::

"GOTY" je pač verzija, ki izide kasneje z vsem DLC. Hočem rečt, da se splača počakat na to, če ti je drugače predrago.
"Digital deluxe" je ponavadi podobno in vključuje cel season pass (torej tudi DLC, ki ga ob izidu še ni bilo). A pri ME3 ni tako?

Mass Effect Andromeda bo itak vse imel na Originu tako, da tukaj ne bo težav.
Stari Mass Effecti so sicer še iz časov, ko DLC ni bil tolk velik biznis in se je originalno prodajal preko Bioware strani neglede na to kje si kupil igro.


Sicer če govorimo o Witcher 3, je pri vsaj cenah tudi zmešnjava:

Witcher 3
https://www.gog.com/game/the_witcher_3_...
36.39€ (v akciji: 18.19€)

PLUS
Expansion pass
https://www.gog.com/game/the_witcher_3_...
22.79€
ALI
(
Blood and Wine
https://www.gog.com/game/witcher_3_wild...
18.19€ (v akciji: 13.69€)
PLUS
The Hearths of Stone
https://www.gog.com/game/the_witcher_3_...
9.09€ (v akciji: 6.89€)
)

JE ENAKO:
Witcher 3 GOTY
https://www.gog.com/game/the_witcher_3_...
45.49€ (v akciji: 27.29€)

Če kupiš ločeno je še vedno dražje kot če kupiš skupaj. Pa ne samo to... če kupiš expansione ločeno, sta trenutno (ko je akcija) cenejš kot če ju kupiš v season passu, ki ni znižan..:P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BorutK-73 ::

Berserker je izjavil:

Želel bi še enkrat kupit triologijo z vsem kontentom,

To se pri EA ne bo zgodilo, so preveč pohlepni.

Kupim pa takoj trilogijo, pa magari brez dlc-jev za Steam.:)
Ampak to se ne bo zgodilo, edino če ena firma kupi drugo.;((

smacker ::

Kaka je razlika če je Steam ali Origin??? Kot da bi rekel da ne boš kupil kruha, ker ga samo v Mercatorju prodajajo -.-

BigWhale ::

Razlika sicer je, ampak je pa se boljsi izgovor. :>

Jest bi ful vec iger kupil, ce bi ble za Linux, sam ce ni za Linux, pol ne bom kupoval, ocitno nocjo mojga dnarja. Pol morm pa za Windows ukrast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

vostok_1 ::

Ne rabim dodatnega spyware-a od EA na pcju.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()
««
3 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mass Effect 5 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11314963 (454) oo7
»

Anthem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
21521627 (9334) dolenc
»

Mass Effect 3 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
682120491 (35228) oo7
»

Mass Effect Serija ali The Witcher Serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5513682 (12296) nooby
»

Mass Effect 2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25237239 (23474) lopov

Več podobnih tem