» »

Izzid android-a 4.1.x

Izzid android-a 4.1.x

Nummy ::

Že kake inside informacije, kdaj misli dati Samsung ven update 4.1.x za svoje mobilne telefone?
Dotični model, ki me zanima je galaxy note 1. Namreč na jetra mi že gre tale samsungova podpora. Telefon imam že več kot eno leto, pa še sedaj samsung ni sposoben pofiksat nujne stvari (poraba baterije!!!). Dali so že ven note 2 in kolikor vem ima gor že 4.1.2 verzijo in se ne razlikuje od note 1 toliko da bi morali skoraj na novo napisati nov OS zanj. Prav tako mi ni jasno da samsung ni sposoben izdati nekaj enostavnih hotfiksov glede na to, da folk že jamramo po forumih skoraj eno leto.
Samsung = superb HW with crap SW.
P.S.: non-official fix za baterijo obstaja, vendar moraš sam ročno injectat en xml v OS oz. sam na novo skompajlat jedro in ga skopirat gor. Problem je v tem, da ti ta reč skensla garancijo (rumen trikotnik). Tisti trikotnik se da potem tudi rešiti vendar je pri vsaki taki ročni namestitvi možnost da se ti telefon bricka - zato hočem official posodobitev.
Prav tako vprašanje za konec še za lastnike samsung telefonov, ki so nadgrajevali 2.3.x android na 4.0.x verzijo. Je še komu telefon sesulo in je moral na roke nameščati OS gor? Namreč meni se telefon po posodobitvi ni hotel več zagnati in sem moral z sammobile strani sneti dol celoten OS in ga na roke preko USB-ja namestiti gor.

Halfdead987 ::

Well,to je kar žalostno da še ni updejta. K sreči si ne lastim Note-ja.
Lahko naložiš custom rom,zgubiš garancijo,ki se jo da povrnit.

lekses ::

Halfdead987 je izjavil:

Well,to je kar žalostno da še ni updejta. K sreči si ne lastim Note-ja.
Lahko naložiš custom rom,zgubiš garancijo,ki se jo da povrnit.



Sei tud lastniki Sony-ja nismo kej dost na bolšem. Njihov trenutni flagship Xperia T (ki ga sicer počasi nadomešča Xperia Z) je še vedno na ICS. No ravno danes sem prejel obvestilo, da bomo tekom februarja dobil update na 4.1.

Če nimaš Nexusa, ki ima posodobitve neposredno od Googla, si pač obsojen na čakanje. Men sicer najnovejši software ni tolk pomemben, saj sem Sony-ja kupu predvsem zarad kamere in zaslona.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lekses ()

marqo007 ::

Počakaj en mesec, za marec je uradno napovedan update za note: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

Invictus ::

Samsung prodaja hardware. Zato noče nadgrajevati starih telefonov z novejšo verzijo Androida.

Zato da lahko proda nov telefon z novo verzijo. Žal.

Če hočeš 100% nadgradnje vsaj 3 leta, kupi Apple :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nummy ::

marqo007 je izjavil:

Počakaj en mesec, za marec je uradno napovedan update za note: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

Hvala :)

Invictus je izjavil:

Samsung prodaja hardware. Zato noče nadgrajevati starih telefonov z novejšo verzijo Androida.

Zato da lahko proda nov telefon z novo verzijo. Žal.

Če hočeš 100% nadgradnje vsaj 3 leta, kupi Apple :D.


SPloh ne vem, če bom še kdaj kupu kaj od samsunga. Saj ne rečem. Amoled zaslon je total špica in oh in sploh. Ampak da zaradi SW-ja trpi baterija in preostali HW mi gre pa na jok. Lahko bi vsaj official hotfikse dajali ven tako kot se MS dostikrat potrudi. Naslednji telefon bo verjetno kar nazaj kaka nokia 3310, za ostale reči bo pa tablica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

RejZoR ::

Jelly Bean bo za SGN in SGS2 prišel ta mesec oz marca, pač razpršeno po državah. Posodobitev bo možna samo preko Kies, tko da čekiraj za updejte preko slednjega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bdoxx ::

RejZoR je izjavil:

Jelly Bean bo za SGN in SGS2 prišel ta mesec oz marca, pač razpršeno po državah. Posodobitev bo možna samo preko Kies, tko da čekiraj za updejte preko slednjega.


od kje ti to?

Hayabusa ::

OP
Poglej v sskj slovar kaj pomeni beseda izzid in kaj izid.

//naci gramar off.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

RejZoR ::

bdoxx je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Jelly Bean bo za SGN in SGS2 prišel ta mesec oz marca, pač razpršeno po državah. Posodobitev bo možna samo preko Kies, tko da čekiraj za updejte preko slednjega.


od kje ti to?


Razen tega da je objavljeno na skor vseh GSM novičarskih straneh...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zmajc ::

Official JB za SGS2 je na sammobile na voljo že od 23. januarja (sicer za Španijo) samo itak so not vsi jeziki). Sam sem ga naložil z Mobile Odin-om in dela brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

denabiker ::

RejZoR je izjavil:

Jelly Bean bo za SGN in SGS2 prišel ta mesec oz marca, pač razpršeno po državah. Posodobitev bo možna samo preko Kies, tko da čekiraj za updejte preko slednjega.


verjetno se bo načakal, Slovenija itak pride med zadnjimi na vrsto.

Potem pa spet odvisno ali si kupil pri Mobitelu, Simobilu, v prosti prodaji....

Zmajc je izjavil:

Official JB za SGS2 je na sammobile na voljo že od 23. januarja (sicer za Španijo) samo itak so not vsi jeziki). Sam sem ga naložil z Mobile Odin-om in dela brez problema.


Saj tudi za Kitajsko:D

No pa tudi za bolj domačo Anglijo:)

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Kdaj pa dobijo naprave, ki imajo ROM za evropo, torej nič povezave z našimi operaterji kar se tiče updatov.
A pridejo takoj za uradnimi izidi ?

RejZoR ::

Ne vem zakaj je treba čakat pri npr Simbil verziji da se spomnijo dat updejt, če pa ni gor niti enega brandanega appa? Mislim, ko sem kupil rabljen telefon je CSC sicer od Simobila, ampak na njem ni niti ene aplikacije od Simobila. Kot bi gledal stock telefon. Torej v čem je fora da moraš čakat še pol leta za brezveze če je istid rek kot vsak drug telefon v prosti prodaji?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Nummy ::

Par dni nazaj updatal svojega galaxy note-a na 4.1.1 official leak in zadeva deluje BP. Baterija je pofiksana in prav tako marsikaj drugega. Ne razumem pa zakaj hudiča rabjo tako dolgo časa da dajo ven novo verzijo oz. zakaj 4.1.1 ni bila dovolj dobra za release že lansko leto??? Vse skupaj zelo močno še vedno smrdi po nesposobnosti.

lolek² ::

nummy a si to uporabu?

Nummy ::

Imam trenutno 4.1.1 leaked version. Official še ni zunaj.

lolek² ::

Mislm js sm mislu jet na to foro ki je v videu sam zdej nevem kok je to kej varn pa če je treba kej rootat pa tko... Če mi loh prosm gdo mal razloži k se ne spoznam lih dobr...
Hvala! :)

Hayabusa ::

Za točna navodila skoči na forum xda http://forum.xda-developers.com/ .

Nummy ::

Jaz sem potegnil dol nov firmware oz. pač novo verzijo OS-a. Pride tam nekje 300-700MB. Vse naložiš z Odin-om gor. Potem sem pa dal gor še custom kernel (tudi z Odin-om) in na koncu še root procedura, ki jo ponuja custom kernel (ob zagonu telefona). Na koncu ko je bil telefon root-an pa sem še naložil gor aplikacijo triangle away, ki ti lepo skine tisti rumeni trikotnik. :) Telefon sedaj dela BP in baterija zdrži 5-7 dni.
Edini problem pri tej unofficial verziji je ta, da ne vem če podpira update preko standardne metode (WiFi).

Hayabusa ::

5-7 dni @ SGS2 ?
Imaš ugasnjenega ?

lolek² ::

Ali odstaja tudi kakšna enostavnejša varjanta? Recimo unoffical update brez roota ali pa vsaj enostavnejša varjanta za root? Kot nepoznavalcu bi mi to zelo koristilo... Hvala :)

Nummy ::

lolek² je izjavil:

Ali odstaja tudi kakšna enostavnejša varjanta? Recimo unoffical update brez roota ali pa vsaj enostavnejša varjanta za root? Kot nepoznavalcu bi mi to zelo koristilo... Hvala :)

Saj tista verzija 4.1.1 unofficial je unrootana, jaz sem ga kasneje rootal in naložil custom kernel gor, ker rabim root.

Hayabusa je izjavil:

5-7 dni @ SGS2 ?
Imaš ugasnjenega ?

Samsung Galaxy Note I.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

bdoxx ::

Hayabusa je včeraj ob 12:41:13 izjavil:

5-7 dni @ SGS2 ?
Imaš ugasnjenega ?


Samsung Galaxy Note I.


uf jaz če preguram 20ur na note1 sem srečen :)

Nummy ::

bdoxx je izjavil:

Hayabusa je včeraj ob 12:41:13 izjavil:

5-7 dni @ SGS2 ?
Imaš ugasnjenega ?


Samsung Galaxy Note I.


uf jaz če preguram 20ur na note1 sem srečen :)

Ja na prejšnjih verzijah je bug pri porabi baterije, če imaš gor 4.1.1+ verzijo je ta bug popravljen in baterija drži veliko dlje. Prej je tudi meni zdržala 1-2 dni samo.

RejZoR ::

Jezst sem danes dopoldne dobil opozorilo, da je na voljo nov update. In čeprav so strašil, da boš rabil Samsung Kies, se mi je telefon čist sam posodobil na 4.1.2. Imam pa Galaxy S2 (Simobil verzija).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Nummy ::

RejZoR je izjavil:

Jezst sem danes dopoldne dobil opozorilo, da je na voljo nov update. In čeprav so strašil, da boš rabil Samsung Kies, se mi je telefon čist sam posodobil na 4.1.2. Imam pa Galaxy S2 (Simobil verzija).

Super, potem galaxy note ne bom daleč zadaj...

bdoxx ::

RejZoR je izjavil:

Jezst sem danes dopoldne dobil opozorilo, da je na voljo nov update. In čeprav so strašil, da boš rabil Samsung Kies, se mi je telefon čist sam posodobil na 4.1.2. Imam pa Galaxy S2 (Simobil verzija).

sem ti reko da bo OTA :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy Note (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
375104706 (58442) camper66
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770333496 (150515) medenko
»

Samsung Galaxy Nexus (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15235276 (23612) Robi :P
»

galaxy ace 2 update

Oddelek: Pomoč in nasveti
223313 (2535) refosk
»

Jelly bean 4.2

Oddelek: Mobilne tehnologije
263873 (2596) mjolnir

Več podobnih tem