» »

Samsung Galaxy Nexus

Samsung Galaxy Nexus

1 2
3
4

Cooper ::

Najprej preveri, katero verzijo GN imaš. Google maps => Settings => About => Device. Če je pod Device napisano samsung yakju (ali takju), potem moraš dobit posodobitev. Če je zapisano karkoli drugega, potem uradne posodobitve še ne boš dobil.
Če imaš yakju verzijo, pojdi v Settings => Apps => All => Google services framework, stisni Clear data in Force stop, nato pa pojdi v Settings => About Phone => System updates => Check now. Če ne dobiš posodobitve takoj, nekajkrat ponovi postopek.

Cancer ::

To pod maps? Sem šel pogledat, vendar pod about ni nikjer napisano device. Je samo platform in ostale stvari. Verzija mapsa pa je 6.6.0.
Drugače pa sem vseeno naredil tako kot si rekel, toda updejta ni :8)

KoMar- ::

Cooper ::

No, če si mogoče kupil novega pri Simobilu ali Mobitelu, potem je verjetno verzija, ki posodobitev prejema s strani Samsunga in ne Googla.

Cancer ::

Torej mi je updejtalo maps na 6.9.0, zdej pa je pod device napisano yakjuxw. Sem se odloču da spremenim v yakju. Sem gledal na XDA razne fore, vendar nisem nikjer našel samo navodilo kako spremeniti v yakju, brez da bi še sam nalagal kakšnih ROM-ov. Ali ima kdo kakšen dober vodič samo za spremembo builda?:)

damjan1980 ::

nekaj si ti tukaj pomesal. sprememba builda ---> nalaganje novega roma. Novi rom pa je factory image od gugla. Ni tu bliznjic. Torej te caka kompletna procedura: nalaganje driverjev in sw na racunalnik, brisanje komplet telefona v primeru zaklenjenega bootloaderja, root, odklep bootloaderja, flashanje vsega moznega in sele potem imas sveze pecenega yakju ;)

Mohimm ::

Katere nosilce za avto uporabljate za nexusa? Sam ga imam še v silikonskem ohišju, v katerem pa ne gre v nokiino držalo, brez ohišja pa gre komaj notri.
 Nekaj podobnega temu

Nekaj podobnega temu



In pa če imate izkušnje z avtomobilskimi polnilci iz kitajske. Sedaj sem ga par dni ekstenzivno uporabljal na nokiinem, ki je sicer lepo polnil, vendar pa imam občutek da baterija sedaj drži malo manj...

Hvala za odgovore.

Aramis ::

če kupim http://www.mobisvet.si/index.php?page=s...

pri mobisvetu je mogoče uveljavit garancijo pri uradnih serviserjih?
Ima mednarodno garancjijo? Je že kdo kupoval pri mobisvetu?
LP

Perza ::

Na njihovi strani piše:

"GARANCIJA
Vsi aparati v naši ponudbi imajo najmanj 1 leto garancije, razen pri aparatih Samsug,SonyEricsson in Nokia je 2 leti garancije. Pri spletnem nakupu garancija prične veljati z dnevom vročitve pošiljke. Garancija se uveljavlja v naši prodajalni in mi uredimo vse potrebno, če pa je na garancijskem listu naveden drug pooblaščeni servis (npr. Teleray, RAM 2, ...) uveljavljate garancijo direktno pri njih."

damjan1980 ::

http://www.electronic4you.si/samsung-ga...

tu se bolj splaca in imas izbiro med nasim in avstrijskimi servisom

LapD ::

Če mogoče kdo še ni posodobil... včeraj sem na simobilovem nexusu končno dobil 4.1.1, je bilo pa treba ročno preverit za posodobitev. No sej čist možno da je to na voljo že nekaj časa :)
web&motion designer

damjan1980 ::

ni to stvar simobila, ampak ali je googleov ali samsungov. sem na simobilu in sem si ga spremenil na google varjanto in dobil 4.1.1 tako po izidu

borutz ::

Pravkar nadgradil svoj Nexus na 4.1.1
Imam pa built yakjuxw od samsunga, kupljen pri simobilu
Na prvi pogled so prehodi hitrejsi prav tako odpiranje, zapiranje app,...

blue ::

Ima še kdo problem z WLAN roamingom?

Imam 3 wlan mreže na različnih lokacijah z enakim SSID, enakim tipom varnosti, enakim geslom.
Z računalniki, HTC telefoni..... nimam težav..

SGN pa se se ne poveže oz. če hočem, da se poveže moram ponovno vtipkat geslo.. ;(

Perza ::

hm, sam imam doma dva routerja, od katerih eden dela kot repeater, se pravi na obeh isti SSID, geslo in varnost pa mi dela normalno, brez vpisovanja gesla...

Mohimm ::

Ima še kdo probleme z mss-i (4.1.2 @ SiMobil)?
 mms problem

mms problem


Tole mi je ravnokar pokazal.

MMS-i so mi delali normalno, sedaj mi kaže tole, in ko sem šel pogledati par poslanih mms-ov nazaj (poslanih še z 4.1.1) mi še vedno piše zraven njih "sending...".

Kaj bi bil problem in kako rešiti? Mobilni internet dela, pod access points sta obe "Vodafone live!" in "simobil mms", nastavljeno na auto-retrieve.

Hvala za odgovore in Lp

borutz ::

to sem danes tudi sam prvic videl, ko mi je kolega poslal mms
ne vem pa ce mi je sploh kdaj mms deloval,...
imam pa 4.1.1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

Mohimm ::

Ko sem se včeraj tipkal s simobilovim help deskom, sva ugotovila da v nastavitvah pod authentication type ni bilo PAP. Očitno so malo preurejali omrežje.

Sedaj mi normalno pošilja(poslal mi je vse, ki jih v prejšnjih dveh tednih ni uspel poslati hkrati..), prejel pa nisem še nobenega.

Če bo imel še kdo problem naj poskusi.

Vantage ::

Problem z mms-i sem imel po posodobitvi na JB tudi jaz...V nastavitvah sporocil je avtomatsko obkljukalo samodejni prenos mms sporocil, ko to moznost izklopis pa mms-i delujejo isto kot pred posodobitvijo :)

Goldee ::

A ima kdo problem s polnjenjem?
Tole:


Meni se dogaja. Nadležno za pop...
Jutri gre na servis.

Aja pa še to:
a komu nagaja power on/off gumb? Js ga morem včasih 3x pritisnit, da se prižge ekran.
Zgleda sem dobil res slab hardware. Malce razočaran. Ali pa imam samo smolo :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

PINki ::

Kdaj bo Google napovedal novi GN?

urosh ::

Po špekulacijah 29.10.12 izdelovalec lg. Google is your frend :)

PINki ::

Upam, da bo za kaj. Drugace pa pade Asus Padfone 2.

Dejcc ::

Goldee, to se je meni začelo dogajati dober mesec po nakupu. Poleg tega sm meu še nestabilno povezavo s PCjem, da USB debug ni bil mogoč. Sm nesu na servis in so zrihtal (Čeprov ne v prvo, ker so zlo sposobni)

Ja res je nadležn k se odloč piskat sredi noči...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejcc ()

KoMar- ::

Goldee je izjavil:

A ima kdo problem s polnjenjem?
Tole:
Meni se dogaja. Nadležno za pop...
Jutri gre na servis.

Aja pa še to:
a komu nagaja power on/off gumb? Js ga morem včasih 3x pritisnit, da se prižge ekran.
Zgleda sem dobil res slab hardware. Malce razočaran. Ali pa imam samo smolo :)

Ja, moj tudi včasih misli, da se polni tudi takrat, ko se ne. Problem se je že večkrat začel in nehal, pomoje pride umazanija v USB port.
Beri tole: http://code.google.com/p/android/issues...

ON/OFF pa meni dela brezhibno.

Perza ::

tale samsung galaxy nexus je drugače dost smet...jsm fasal grdo globoko prasko čez enkran, blage od kje, ker ga res pazim, skratka cheap steklo. Potem se mi nekajkrat tedensko ugaša, zgooglam in vidim da se to dogaja, kadar pride do relativno zmernega udarca pod kamero in izgleda da baterija izgubi stik. Potem prepotih zvočnik, bedna pozicija le-tega, gumb za vklop zaslona, kot že omenjeno, včasih štrajka, pokrov škripa...V glavnem od Samsunga ne kupim nič več

KoMar- ::

Meni dela super, opraska se ne, ugasne tudi ne, zvočnik ima pa res pretih.

DuleKrtola ::

urosh je izjavil:

Po špekulacijah 29.10.12 izdelovalec lg. Google is your frend :)


http://www.t3.com/news/google-nexus-eve...

:(

Mare_BrainD ::

Nexus 4, je le malenskost hitrejši in bolši od Galaxy Nexus. Čeprav google zagotavlja da je problem softwear, in ne hardwear.
Mare
BrainD

Relanium ::

Torej kak je zdaj kaj s tem telefonom?
Mal sem se ogrel za njega in cene so okrog 300€.
Je vreden nakupa ali obstaja kaj boljšega za to ceno trenutno?

KoMar- ::

Jah, star je že 1 leto, pa malo švoh GPU ma, sicer mu pa nič ne fali...

Relanium ::

No, 500€ in več vsekakor ne mislim dajat za telefon, iščem nekaj do ranga 300€ in mi je ta padel v oči.

Goldee ::

Mojga so zrihtal na servisu v enem dnevu in sedaj spet dela kot nov.

Aja, pa včeraj je prišla najnovejša posodobitev, jelly bean 4.2.

@KoMar-
Malo švoh GPU? Kje se to opazi? Sem sem si naložil par igric iz marketa in vse deluje kristalno tekoče. Al se ti navezuješ na rezultate iz Quadranta, kjer ima Nexus slabši score od recimo S2? Well, če ti številke pomenijo več od uporabniške izkušnje potem pa kar :) Drugače ni opaziti nobenih glitchev v igrah, oz. sam GUI deluje flawless. Sploh z najnovejšim firmware-om.

@Relanium
Nexus je super. To je moje objektivno mnenje. Če vzameš ta telefon ne boš razočaran. Pa ne govorim to sedaj zato, ker mam sam Nexusa doma (in je itak oh in sploh najboljši, ker ga mam js), ampak ti povem iz prve roke, da je to super naprava. Edina stvar, katera bi te lahko zmotila je ta, da nima razširitvene reže - torej razne SD kartice odpadejo. Ima pa 16gb, oziroma 32gb pomnilnika že stock. Kupi!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Mare_BrainD ::

Mene zanima pri Galaxy Nexus, ima le moj zelo zelo slab, da ga še sam iz žepa ne slišim. Namreč vem da imajo malo slabše, ampak tako slabo pa nebi smelo biti. :D
Mare
BrainD

jype ::

S 4.2 je postal še bolj nice - zdaj zna tudi popolnoma zaklenjen (uporabljam full device encryption) fotografirat in prižigat LED lučko.

Goldee ::

Mare_BrainD je izjavil:

Mene zanima pri Galaxy Nexus, ima le moj zelo zelo slab, da ga še sam iz žepa ne slišim. Namreč vem da imajo malo slabše, ampak tako slabo pa nebi smelo biti. :D


Zvoni potihem, ja. Ampak tako potihem, da se ga iz žepa ne sliši pa ne!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Relanium ::

Je kdo probal tole?

Goldee ::

Meh, ni nevem kak boost.
Je pa zvočnik od Nexusa res bolj bogi ja :P
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

KoMar- ::

Mislim, da večina teh appov na OS 4.2 ne deluje več.

Cancer ::

Ali je že kdo dobil update 4.2 za yakju naprave?

Infinity ::

Yakju ima 4.2.1 že nekaj mesecev, jaz ga imam gor že od novembra. Za yakjuxw (to se večinoma prodaja pri nas) pa nažalost nevem.

Cancer ::

za yakjuxw me zanima:)

PacificBlue ::

Ni ga še bilo.

urosh ::

Cancer ::

Malo noobovsko vprašanje. A morm flashat najprej yakju build? Ste delal po temlem vodiču? LINK

damjan1980 ::

vodici se spreminjajo, tako da pac vzames koliko toliko aktualnega. Potegnes dol yakju rom, flesnes gor in imas mir

Mare_BrainD ::

Če nimaš Yakju te nimaš kaj z Nexusom delat.... Oz. Ni isto.
Mare
BrainD

PacificBlue ::

No včeraj je prisel uradni update preko nexusa(yakjuxw) na android 4.2.1 . Kdor čaka, dočaka:)

Zgodovina sprememb…

LapD ::

Ja nažalost... edina vidna sprememba je lock screen, kateri mi je bil prej bolj všeč. Swipe na tipkovnici mi je že od nekdaj neuporaben, ostalo pa ne vem. Za fotoaparat se še nisem odločil, verjetno bom še naprej uporabljal ICS+ app. Je še kaj uporabnega, kar sem spregledal?
web&motion designer

Vantage ::

Fotografije se da obdelovat po novem, dobili smo stoparico in timer, nov videz budilke, MMS-i delujejo normalno po novem...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xperia S ali Galaxy Nexus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11225365 (21254) freesty
»

Samsung bojda pripravlja manjši Galaxy S3

Oddelek: Novice / Android
2911580 (9570) klinker
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028498 (22661) leiito
»

HTC Evo 3D vs. Samsung Galaxy Nexus

Oddelek: Mobilne tehnologije
224827 (4528) Alessio983
»

galaxi nexus ali galaxy s2

Oddelek: Mobilne tehnologije
153229 (2889) Alessio983

Več podobnih tem