» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
35 / 36
»»

flameir ::

kaksen adapter pa potrebujem? hvala

Dr_M ::

MHL.

RejZoR ::

Omg, check this out:
http://www.cyanfox-rom.com

Ker se mi ni več dalo čakat CyanogenMod, da za SGS2 naredijo KitKat build sem iskal alternative in naletel na CyanFox. CyanogenMod fork, ki za SGS2 poganja KitKat (4.4.1). Sem ga naložil na svojega SGS2 (i9100 ne G verzija) in deluje fenomenalno. Sicer sem imel na začetku par težav, ker sem pozabil naložit nov Gapps in moral sem reinštalirat Youtube app, ampak vse ostalo pa dela bp. Si moraš mislit, KitKat na telefonu starosti SGS2. In celo ni nek garažni ROM, ki ga pač nekdo paca na nekem forumu ampak zadeva izgleda skrajno profesionalno narejena. Od spletne strani do samega ROMa. Vsekakor vredno čekiranja za tiste neučakane, ki si želite uporabljat zadnji ROM, pa ga Cyanogenovci kar nekako ne dostavijo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klemenSLO ::

Pa sej je: http://forum.xda-developers.com/showthr... Js mam tega gor in dela BP.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

fRiK0 ::

Ve kdo za kak dober howto kako to naložit, za začetnika z nerootanim telefonom?
Hvala

LP Tadej

rdecaluc ::

Imaš app na strani od cyanogenmod. Tam ti vse razloži :)
Est modus in rebus. ,typos

wini ::

Še en plus za cyanfox ... dela odlično, tudi na idle ne kuri baterije v "fole" kot ostali aosp,aokp,paranoid in podobni.

__Devil__ ::

Ve kdo, če se da kako oživet Galaxy s2, ki je bil zmočen na dežju? Na noben način ga ne spravim k življenju. Sem probal tudi v riž pa nič.

rdecaluc ::

Koliko časa nazaj? Pa kaj si naredil ko je bil zmočen?

Jst sem slikal z njem na koncertu ko je scalo kot iz skafa. Voda je prišla notri, vendar edina stvar ki ni delala je bilo polnjenje (micro USB). 3 dni kasneje sredi noči se prestavi sam v drive mode in dela kot nov :D
Est modus in rebus. ,typos

__Devil__ ::

kaksen mesec nazaj. Bil sem zunaj ko je deževalo kot iz škafa in sem bil premočen z telefonom vred. Baterije takoj za tem nisem vzel ven. Komaj naslednji dan. Zato domnevam da mu ni več pomoči. Ampak vseeno iščem opcije. Predvidevam, da je vezje (motherboard) fuč. Sicer pa si imel srečo rdecaluc :D.

Pozdrav!

PINki ::

Tudi mene je na kolesu ujel naliv in bil sem popolnoma moker. Telefon sem izklopil in čakal enih 15min do doma. Telefon obrisal,vžgal, dela.

francek1 ::

__Devil__ je izjavil:

Ve kdo, če se da kako oživet Galaxy s2, ki je bil zmočen na dežju? Na noben način ga ne spravim k življenju. Sem probal tudi v riž pa nič.

Čez noč ga daj v pečico na 60 stopinj. Med vratca daj žlico, da so malce odprta.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

__Devil__ ::

francek1 je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

Ve kdo, če se da kako oživet Galaxy s2, ki je bil zmočen na dežju? Na noben način ga ne spravim k življenju. Sem probal tudi v riž pa nič.

Čez noč ga daj v pečico na 60 stopinj. Med vratca daj žlico, da so malce odprta.


Delovalo je! Hvala!

francek1 ::

Hvala za report. Upam, da bo pomagalo še komu.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Marix ::

Zdravo
Galaxy s2 mi je padel v vodo in sem ga dal v pečico.
Telefon sicer dela normalno, samo polniti se ga pa ne da več.
Kaj mislite, da je narobe?

fujtajksel ::

Verjetno je problem v USB+mic ploščici.
Se jo da zamenjat tudi doma, če nisi hud štor. Priporočljivo pred posegom izgugljat in preštudirat servisna navodila za S2.
Na onem bayu se te ploščice najdejo za male pare. Je pa problem da so različne revizije, pri čemer združljivost ni jasna. Pa da so te "nove" ploščice tipično poharvestane iz starih (ukradenih?) telefonov. V mojem primeru sem moral najprej iz konektorja spraskat pol kile žepnega prahu, da se je zanesljivo polnil, potem pa USB ni delal pravilno. Na koncu so mi popravili na servisu garancijsko (ampak jaz ga nisem v vodo metal, se mi je kar na lepe oči nehal polnit, samo na servis se mi ga ni ljubilo vozit).

Marix ::

Hvala za odgovor, potem bom pa probal, kar sam to popraviti.
Bom naročo iz Ebaya to:
http://www.ebay.de/itm/Samsung-Galaxy-S...

Unknown_001 ::

Današnja specialiteta frišno pečeni SGS2 :D

Hehe, eden redkih smartphonov ki se tako dolgo drži na trgu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Lion29 ::

jaz ga se kar obozujem :D

bompa verjetno menjal, ce bo sgs5 za kaj :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Unknown_001 ::

Jst sem ga tudi planiral zamenjat sam je predobro narejen, pa še programsko podporo so mu vlekl :D Prava makina. Tudi padce dobro prebavlja (včasih se v kuhni že za ploščice ustrašm če po tleh pade)>:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

rdecaluc ::

Men je super velikosti, super dela, prežvi padce... kaj še hočem :D
Est modus in rebus. ,typos

Unknown_001 ::

Jap, dobesedno smo kupil najboljšo stvar ki je bila takrat na trgu če gledamo dolgoročno :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

einstein :P ::

Unknown_001 je izjavil:

Današnja specialiteta frišno pečeni SGS2 :D

Hehe, eden redkih smartphonov ki se tako dolgo drži na trgu.


Si ga spekel?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Unknown_001 ::

einstein :P je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Današnja specialiteta frišno pečeni SGS2 :D

Hehe, eden redkih smartphonov ki se tako dolgo drži na trgu.


Si ga spekel?


Ne, to je zgolj satirična izmišljotina na zgornje objave :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mare3 ::

Res je še vedno čudo telefon, glede na to da ima še vedno veliko podporo razvijalcev ga ne mislim menjati dokler ne "umre" sam od sebe.

Mare3 ::

http://forum.xda-developers.com/galaxy-...

Nekaj novega, sodeč po priloženem posnetku podobno MIUI, bo treba sprobat.

BlackMaX ::

Glede na to da ga nisem rootu mi še dobro teče. Tam pa tam mi kdaj zašteka ampak ostalo pa use laufa.

In zdi se mi, da počasi pridobiva naziv kot ga je učasih nokia mela 3310 :)

Super telefon.

RejZoR ::

Sej s stock ROm-om sicer dela, sam kolk ti pa zdrži baterija? Men je z Androidom 4.2.2 zdržal obupno malo časa, tko po dan in pol max pa ga nisem skor nič uporabljal. S CyanFox in CM pa mi je držal po 3+ dni pri isti uporabi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klinker ::

Da ta fon ne bi imel SAMOLED zaslona bi se sedaj bil super. Od SGS linije dejansko najbolje narjen fon. Imam frenda in sodelavca ki sta oba sla iz SGS2 na SGS4, pa nista prav nic impresionirana nad 4ko.
Jst sem pa sel iz Nexus S na SGS2, pa sem ga pol raje dal moji dragi in takrat saltal nazaj na Nexus S ker je deloval boljse, ceprav sem na obeh mel Slim AOSP rom in pa LCD na Nexusu mi je dosti boljsi, sploh za branje po spletu.
Je pa konstrukcijsko drugace prav super fon, pravtako je velikost ravno prava za udobno uporabo z eno roko.

BlackMaX ::

RejZoR je izjavil:

Sej s stock ROm-om sicer dela, sam kolk ti pa zdrži baterija? Men je z Androidom 4.2.2 zdržal obupno malo časa, tko po dan in pol max pa ga nisem skor nič uporabljal. S CyanFox in CM pa mi je držal po 3+ dni pri isti uporabi.


Če ga intenzivno uporabljam mi zdrži 1 dan, drugače pa zna tm do 3 dni. Sam škoda mi je k ga nism rootu in se znebiu te mobitelove šare gor na mobitelu. :)Zgleda bom res moral dt ta CyanFox gor. Sam še prej moram si ogledat tista navodila.

Stipex ::

Ker se mi ne da brati cele teme od začetka bi prosil za kratek odgovor ali dva.
1.Custom ROM na SGSII DA ali NE?
Kaj mi je važno:
-stabilnost (nujno mora biti rock solid)
-performance (zaželjeno)
-poraba baterija mora biti v mejah normale

Sedaj imam stock rom 4.1.2 s katerim sem zadovoljen, ker je zelo stabilen in dokaj odziven. Imam sicer nekaj slabih izkušenj z CM10 na Galaxy Ace (camera crash, mmsi niso delal...), me pa vseeno malo mika kak drug zanesljiv rom ker mi je všeč stock rom na nexusih.

2.Ali ima kdo izkušnje z extendanjem data particije iz 2GB na 4GB ali več?

RejZoR ::

CyanogenMod 11 M3 (Snapshot, final verzij ne bo, se pa Snapshot smatra kot stable build) mi dela perfektno brez vsake težave, crashev al pa karkoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlackMaX ::

RejZoR je izjavil:

CyanogenMod 11 M3 (Snapshot, final verzij ne bo, se pa Snapshot smatra kot stable build) mi dela perfektno brez vsake težave, crashev al pa karkoli.


Hvala, jaz prav razmišljam o custom romu in mi je ta tvoja informacija pomagala pri končni odločitvi.

rdecaluc ::

Sam imam Cyanfox pa mi je tudi zelo vredu :)
Est modus in rebus. ,typos

RejZoR ::

CyanFox tud ni slab, je bil eden izmed prvih SGS2 ROM-ov v Kitkat 4.4 izvedbi. Največji feler je, da kamere ne moreš nastavit, da shranjuje na spominsko in ne na telefon. Za snemanje 1080p posnetkov je to totalno nesprejemljivo. Pa podpora je bolj tko-tko. Zato sem šel nazaj na CyanogenMod, ko je za SGS2 prešel na verzijo 11 (Kitkat).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klinker ::

Camera app menjaj, pa je. SlimKat ima tudi kar nekaj konkretnih nastavitev v kameri.
Ga imam na puncinem SGS2 in dela super ta rom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

RejZoR ::

Zakaj bi nalagal neki, če bi zadeva lahko delala že out of the box? Pa tud sicer, sem probal že cel kup camera appov in so vsi po vrsti crap. Tisti, ki pa so dokaj ok, pa imajo nepotrebne klike preden lahko slikaš kar je spet neuporabno, ker zgrešiš 3/4 trenutkov, ko se mora kamera zagnat instantno in takoj bit ready za slikanje. Stock Android kamera oz stock kamera od Samsunga sta po mojih izkušnjah daleč najbolši.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klinker ::

Ker pac imas to moznost na Androidu. Ekstraktiras iz zipa app od CM ali SlimKat, ter ga importas v zip od zeljenega roma.
Tolko promovirate odprtost androida, pa te ne koristis ;((

mjolnir ::

Aja, za SII je zunaj že snapshot M4.

Ejsi_Disi ::

Pred dnevi mi je crknil S2. Diagnoza - uničeno vezje, menjava matične plošče. Ali se mi splača kupiti samo matično ploščo in jo zamenjati? Je to kompliciran postopek oz. se zna kje zatakniti?
Rock n' roll ain't noise pollution!

rdecaluc ::

Ni pretežko, samo vse dele moraš s stare odstranit in jih dat na novo. Pa upat, da ni še kaj drugega šlo. Aja probaj dobit tako, ki ima SD, pa SIM slote pa še kej drugega tud že zraven :)
Est modus in rebus. ,typos

Stipex ::

A ima kdo izkušnje z romom SuperNexus (JB, KitKat)? Kako se obnese?

Duncaneo ::

Kaj bi rabil da bi naložil na SGS2 drug android, sedaj je gor zadnja originalna posodobitev 4.1.2, bi pa dal eno od stabilnejših. Recimo CyanFox ali katero drugo, lahko tudi 4.2.

Mare3 ::

Stipex je izjavil:

A ima kdo izkušnje z romom SuperNexus (JB, KitKat)? Kako se obnese?


Sam sem JB uporabljal kakšno leto nazaj in mi je bil zelo všeč, ampak potem se je razvoj ustavil in se ni premaknil nikamor tako je bil nek poln bug-ov nov KK rom in ga nisem več uporabljal. Ne vem pa kako je sedaj in ali je razvijalec kaj posodabljal ali ne.

Lonsarg ::

Duncaneo je izjavil:

Kaj bi rabil da bi naložil na SGS2 drug android, sedaj je gor zadnja originalna posodobitev 4.1.2, bi pa dal eno od stabilnejših. Recimo CyanFox ali katero drugo, lahko tudi 4.2.

CyanogenMod 11 je 4.4, tukaj najnovejši snapshop dobis: https://download.cyanogenmod.org/?devic...

Trenutno M5 dobiš za Galaxy S2, za navodila pa pogooglej(treba se gapps ločeno zlovdat, ter pred flešanjem fleshat še custom recovery)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

RejZoR ::

Za Galaxy S2 pride Final build, ko bo zunaj M6. Sem nedolgo nazaj ujel na njihovem forumu. Čeprav že M5 build dela super.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Meni je delal že M1 brez problema. Kakršnikoli Snapshot je glede stabilnosti itak OK, pač kakšno funkcijo še dodajo pa kaj izboljšajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MacLeod ::

Kje bi lahko dobil izvorno kodo za android 4.1 z menijem v slovenskem jeziku

Lonsarg ::

Vsi novejši Androidi imajo vse jezike vključene, tak da bo kar uradna koda vse kar rabiš.

chesn ::

Fantje žiujo! Eno vprašanje... naložen mam CM10.2 in sm opazu da nima offline radia appa gor in zdj me matra da ga zrihtam, je kdo rešu to zadevo pr seb in kako?
««
35 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747325991 (72501) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275619 (4388) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028595 (22758) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711148 (8728) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123969 (19765) roli

Več podobnih tem