» »

Samsung Galaxy Nexus

Samsung Galaxy Nexus

1
2
3 4

_Dejan_ ::

MonkeyHead je izjavil:

Glede tega nisem čist prepričan. Meni ni bilo potrebno odklepat boot..

Torej ti ni naredilo hardware reseta(Pobrisalo vseh podatkov)?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

MonkeyHead ::

_Dejan_ je izjavil:

MonkeyHead je izjavil:

Glede tega nisem čist prepričan. Meni ni bilo potrebno odklepat boot..

Torej ti ni naredilo hardware reseta(Pobrisalo vseh podatkov)?


Naredilo je wipe celotnega telefona ampak bootloaderja ni bilo potrebno odklepat.

_Dejan_ ::

Katere komande pa si pognal?
Če si uporabil kakšno namensko aplikacijo je pomoje naredilo naslednje:
1.)Odklenilo Bootloader
2.)Flashalo nov ROM, Radio, Bootloader
3.)Zaklenilo Bootloader

In zato misliš da ti ni odklenilo bootloaderja, ker ti ga je zaklenilo nazaj... Ob flashanju ROM-a wipe ni potreben...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

MonkeyHead ::

_Dejan_ je izjavil:

Katere komande pa si pognal?
Če si uporabil kakšno namensko aplikacijo je pomoje naredilo naslednje:
1.)Odklenilo Bootloader
2.)Flashalo nov ROM, Radio, Bootloader
3.)Zaklenilo Bootloader

In zato misliš da ti ni odklenilo bootloaderja, ker ti ga je zaklenilo nazaj... Ob flashanju ROM-a wipe ni potreben...


Ko bom doma ti nalimam link pa lahko preveriš sicer se ne spoznam tako na to ampak se mi je samo zato šlo, da dobim google podporo.

MonkeyHead ::

No s tem postopkom sem šel skozi:

http://forum.xda-developers.com/showthr...

dmwajtjt ::

jaz še zdej ne znam kako odpreti vizitko, ki mi jo kdo pošlje preko MMSA
ics 4.0.2
?

MonkeyHead ::

Danes dobil posodobitev na 4.0.4. Takoj opazno je lepse delovanje tipke za zgodovino programov. Social ni nic novega.

_Dejan_ ::

Ko sem posodobil prejšnji teden ko je prišel ven 4.0.4 update sem tudi sam opazil veliko spremembo v hitrosti menu-jev, popravili so tudi problem, ki sem ga imel v youtube(ko sem dal tel. v main activityu v landscape je aplikacija crashala). Spremenjen je tudi power off menu, mislim da je dodan tudi fade in efekt ob vklopu ekrana(Za to nisem ziher če je novo, ker nisem bil pozoren), zdi se mi da je boljši sprejem GSM signala(ali pa so samo naredili da kaže več signala). Email mi v kombiniranem načinu še vedno crasha.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Goldee ::

Kdaj je bil update? Jaz sem sedaj preveril, pa še vedno piše verzija 4.0.1 - system is currently up to date, last check 13:42.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

_Dejan_ ::

Goldee je izjavil:

Kdaj je bil update? Jaz sem sedaj preveril, pa še vedno piše verzija 4.0.1 - system is currently up to date, last check 13:42.


Če nisi pred meseci dobil 4.0.2 update-a potem tuddi 4.0.4 ne boš dobil. Žal nimaš googlovega(yakju) ROM-a in boš moral počakati na Samsungov update ali pa spremeniti ROM na original Googlovega...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Goldee ::

A, ok. Telefon je bil kupljen pri Simobilu. Zaenkrat se nič ne zatika, edino 3x do sedaj (od januarja) mi je totalno zamrznil - sem moral pobrat baterijo ven in tako resetirat. Drugače pa odličen telefon.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

MonkeyHead ::

@Goldee

Čimprej se reši Samsung builda in "fleshaj" na google sicer si pokvariš nexus "pure android" doživetje :D.

Res pa je da menu opazno boljše deluje brez zatikanja itd.

.:joco:. ::

Super telefon.

Priporočam, da se takoj oborožite s plaščki, nosilci, torbicami in podobnimi zaščitami.
Meni je nerodno padel face down na neko kovino in je na zgornjem delu ekrana zdaj razpoka. Po googlanju po forumih sodeč display predstavlja večji del stroška, tako da se mi ne splača dajat na servis (cca $300).
Dela sicer vse OK, tako da ga ne bom menjal.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Goldee ::

MonkeyHead je izjavil:

@Goldee

Čimprej se reši Samsung builda in "fleshaj" na google sicer si pokvariš nexus "pure android" doživetje :D.

Res pa je da menu opazno boljše deluje brez zatikanja itd.


Tell me more..
Kje to naredim? Je "legalno"? Mislim, kar se tiče garancije pri Simobilu.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

_Dejan_ ::

Goldee je izjavil:


Tell me more..
Kje to naredim? Je "legalno"? Mislim, kar se tiče garancije pri Simobilu.


Na XDA poglej za "How to change build to yakju" ali kaj podobnega. Kolikor vem moraš odkleniti bootloader & wipe device kar se tiče garancije ti nihče ne ve povedati, verjetno pa znajo komplicirati. Kar pa ti lahko tudi zaradi katere druge aplikacije, recimo LED Flashlight ali kaj podobnega če pride do kakšne okvare... Še vedno če kaj takšnega crkne lahko flashaš nazaj na yakjuxw oz karkoli že je.
Če nimaš yakju(Preveriš lahko z aplikacijo "Galaxy nexus OTA checker" ali nekaj podobnega ki je na marketu) potem ne boš nikoli dobil posodobitev od googla razen če jih bo izdal tudi Samsung za katerega pa vemo kako hitro izdaja posodobitve... Večina je kupila Galaxy Nexus ravno zaradi tega da ima pure android expirence in posoditve od google-a :) Jaz sem imel yakju build a sem telefon kupil v prosti prodaji takoj ko je prišel ven(prvi teden v decembru) v Veliki Britaniji... Za slovenske telefone pa je značilno, da so slabši, ker so narejeni za vzhodni trg :) In tako je bilo tudi pri HTC Desire. Moj je bil iz UK z AMOLED, kolegi so imeli mobitelove(SLCD in nekaj AMOLED) in že ROM se je videl da je za Vzhodni trg(Češka, poljska...) in veliko jih je tudi samo od sebe crknilo :)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Dr_Andy ::

tudi sam kupujem nov telefon. Mislite da se splača čakati na 4-jedrni htc one x ?

Goldee ::

Dr_Andy je izjavil:

tudi sam kupujem nov telefon. Mislite da se splača čakati na 4-jedrni htc one x ?

A boš mel virtualca gor? :)

Quad core 1,5 GHz in pa 1800mAh baterija... ne vem, nočem bit pametn, ampak a bo to sploh zdržalo par ur uporabe?

@Dejan,
hvala za tip, bom preveril. Zaenkrat nimam pripomb čez samsungov android.
Kakšna pa je sploh razlika med googlovim in samsungovim androidom?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

fruchty ::

Mene zelo mika tale aparat, vendar ima pri Mobitelu še kar nenormalno visoko ceno. Morda kdo ve, če se bo kaj pocenil? A Mobitel sploh kdaj zniža cene telefonom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fruchty ()

MonkeyHead ::

Ceneje boš mogoče dobil ta par deset evrov in pa brez vezave seveda (http://www.mobisvet.si/index.php?page=s.... Sicer pa s tem telefonom nimaš kaj zgrešit prav presenečen sem kako dobro zadeva deluje po updejtu na 4.0.4.

fruchty ::

Iz Nemčije pride v beli barvi za 375€ s poštnino vred, zato sem mislil, če ga bo Mobitel znižal vsaj na kakšne 250€ ali manj (recimo Verizon ponuja telefon za 200$, če se zavežeš za dve leti). Samo verjetno je pričakovati, da bi slo operaterji ponujali telefone po normalnih cenah, zgrešeno.

MonkeyHead ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima če je kdo opazil kakšne težave s GPS om brez podatkovnega prenosa (ne Wifi ne Mobitel npr.).
Jaz vsako večer grem malo športat in sem na tej lokacijo imel GPS signal ki mi beležil pretečeno pot sedaj zadnja 2 tedna pa se mi zadeva sploh noče povezat in npr. namesto 8km pretečenih beleži po 15km inp. če se seveda sploh poveže.
Uporabljam pa Endomondo pro (kuplen) in se ne poveže.

Lp
Alex

krho ::

Vsaj pri meni na HTCju je pomagal izklop/vklop telefona.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

MonkeyHead ::

krho je izjavil:

Vsaj pri meni na HTCju je pomagal izklop/vklop telefona.

Nop ni pomagalo. Sem poskušal ampak ne pomaga.

Mavrik ::

Kako dolgo si pa počakal? Prav nič čudnega ni če rabi tudi 5-10minut na odprtem (torej ne pod drevesi in hišami) da postavi prvi lock če nimaš podatkovne povezave (AGPS namreč tedaj ne deluje).
The truth is rarely pure and never simple.

MonkeyHead ::

nekje na pol poti (20 min). Potem se sicer poveže ampak niti enkrat ne kaže pravilno. Realno tekam 8km GPS kaže po 15km inp.

dr.Akula ::

Pozdravljeni.

Se še splača nabavljati Galaxy Nexus ali je že predolgo v življenski cikelj? Če bi Mobitel spustil ceno za 100€ bi se veliko lažje odločil, tako se mi pa zdi nekam visoka za več kot pol leta star telefon.

Drugače se odločam med Galaxy Nexusom ter Galaxy Ace-m 2 in k Acu 2 me vleče le njegova velikost.

Kakšen nasvet, da se lažje odločim? Bom šel sicer v enega od centrov in prosil, da ga dobim malo v roke, da vidim če bo faktor velikosti res tako zelo moteč (prehajam namreč iz Nokie 5800 :).
ni podatka

GeForce ::

Galaxy Nexus definitivno. Nevem kje si sploh dobil za primerjavo Galaxy Nexus in Ace 2. :))

Mavrik ::

dr.Akula je izjavil:

Pozdravljeni.

Se še splača nabavljati Galaxy Nexus ali je že predolgo v življenski cikelj? Če bi Mobitel spustil ceno za 100€ bi se veliko lažje odločil, tako se mi pa zdi nekam visoka za več kot pol leta star telefon.

Drugače se odločam med Galaxy Nexusom ter Galaxy Ace-m 2 in k Acu 2 me vleče le njegova velikost.

Kakšen nasvet, da se lažje odločim? Bom šel sicer v enega od centrov in prosil, da ga dobim malo v roke, da vidim če bo faktor velikosti res tako zelo moteč (prehajam namreč iz Nokie 5800 :).


Glede na to, da Google še ni izdal naslednjika, bo še vsaj eno leto njihov target telefon. Ti pa priporočam, da pogledaš v smeri amazon.de... imaš tam GN za ne-nategunsko ceno brez vezave :)
The truth is rarely pure and never simple.

dr.Akula ::

@GeForce Ja vem, da je čudno primerjat (v bistvu jih nisem) tadva telefona, ampak sem napisal, da me malo skrbi velikost Nexusa in imam Ace2 kot prvi "backup". Se bom lažje odločil, ko dobim Nexusa v roko.

@Mavrik Hmm, cene na .de so sicer sprejemljive, ampak mi itak naročnina poteče čez slab mesec in računam vzeti pri podaljšanju še telefon :D
ni podatka

GeForce ::

Mavrik je izjavil:


Ti pa priporočam, da pogledaš v smeri amazon.de... imaš tam GN za ne-nategunsko ceno brez vezave :)

Saj se hecaš, ne? 279€ napram 379€. Je pa res da ga iz Play Store težko dobiš, razen če poznaš koga iz Amerike. :|

Tele cene pri nas so über nategunske za vsako stvar. Tudi če dajo še pa još popusta nas pride dražje kot v je Ameriki običajna cena.

Mavrik ::

GeForce je izjavil:

Saj se hecaš, ne? 279€ napram 379€. Je pa res da ga iz Play Store težko dobiš, razen če poznaš koga iz Amerike. :|

Tele cene pri nas so über nategunske za vsako stvar. Tudi če dajo še pa još popusta nas pride dražje kot v je Ameriki običajna cena.


Gledat za cene hardwara nekam, kjer ga ne moreš kupit nima smisla. Jaz sem bolj meril na to, da ga pri Mobitelu (in Simobilu) cenijo tako visoko, da ti ga prodajo za identično ceno skupaj z 24-mesečno vezavo kot ti ga proda Amazon brez. Kar pomeni da moraš biti butast da se tako zakleneš na operaterja brez razloga - še posebej ko pomisliš na nategunstvo na slovenskih servisih, ki naredi garancijo napol neuporabno.
The truth is rarely pure and never simple.

damjan1980 ::

Ta zadnji stavek pa se kako drzi. Jaz sem nexusa narocil pri majdicu v avstriji. posilja brezplacno v slo, cena belega okrog 350€ mesec dni nazaj. Treba pa je vedet da so vsi beli samsung crap, katerega je treba spremenit na google verzijo. In ko 90% androidnega sveta se vedno visi na 2.3 verziji, gremo mi cez 2-3 tedne na 4.1 Jelly bean :)
drugace pa je nexus res huda raketa. steklo cez cel sprednji del ga naredi vizualno posebnega (sploh belega), pure ICS brez dodatne navlake pa trga gate. delezen si najnovejsih romov takoj in nisi obsojen na cakanje raznih samsungov in htcjev po par mesecev. V primeru ICSa ze vec kot pol leta. Takrat je namrec ICS izsel in 90% uporabnikov se ga zdaj nima.
Naslednjik pa je napovedan za konec leta. Predvidevam da bo hardwersko na ravni SGS3, tako kot je trenutni skoraj identicen SGS2

_Dejan_ ::

Naj povem da je razlika v hitrosti med ICS in Jelly Bean občutna. Škoda le ker na Jelly Bean-u določene zadeve še ne delujejo...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

KoMar- ::

Eh, jaz bom pa počakal 2 tedna na uradni update, toliko se mi ne mudi :)

asm ::

Kako je z baterijo pri tem telefonu? Zdrži vsaj 12h na sync-u, nekaj browsanja,...? So številke na tem testu realne?

Cooper ::

Meni dela s:
-stalno vklopljenim WIFI in 3g (torej je stalno z nečim povezan na net),
-sinhronizacija Exchange na 15 min, gmail na push,
-dokaj pogosta uporaba FB in Twitterja,
-cca. 1h klicev, nekaj sporočil in nekaj browsanja, pa še kaj bi se našlo:
od 7ih zjutraj, ko ga odklopim pa do cca 22-23 zvečer, ko ga priklopim. Baterija bi zdržala še kakšno uro, mogoče čez noč, če zvečer ne bi igral igric. Baterija je vsaj pri mojem super!

simon2704 ::

Nadgradnja na Jelly bean se mi je prenesla kar čez noč (vklopljen Wi-fi), brez da bi me karkoli vprašal - sam install&reboot mi je zjutraj ponudil. Zgleda kul, slovenska tipkovnica je dodana; tipkovnico lahko sedaj umakneš, če je v napoto; spremenjen je malce sistem widgetov; dodan je iskalnik glasbe,... V glavnem sem navdušen, tudi flash player dela.

Ostale novosti, glej:
http://www.gsmarena.com/android_4_1_jel...

jype ::

asm> Kako je z baterijo pri tem telefonu? Zdrži vsaj 12h na sync-u, nekaj browsanja,...? So številke na tem testu realne?

Meni z wifi, 3G in syncom zdrži do 1-2 dni, če ga ne matram s stalnim vklapljanjem zaslona.

Če izključim povezave zdrži več kot 3.5 dni, postane pa potem nekam dolgočasen.

kmetek ::

damjan: daš link prosim?

je tole ta model?

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

Goldee ::

Novi Jelly Bean je očitno pohitril sistem! Primerjal sem svojega nadgrajenega z (še ne) nadgrajenim Nexusom od sodelavca in zadeva deluje opazno hitreje - sva istočasno odpirala aplikacije in razlika je občutna. Pa tudi meniji se manj zatikajo in ko kličeš (ali si klican) se telefon hitreje odziva in se ne zatika, kot se je včasih prej.
Močno priporočam upgrade!
(vendar je potrebno najprej namestiti "stock" Googlov firmware, ker Samsung še nima pripravljenega "svojega" Jelly Bean-a)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

damjan1980 ::

ja tisti ki so obsojeni na samsung si morajo res namestit originalnega, ker drugace bodo cakali ene 2 meseca na 4.1

_Dejan_ ::

Glede na to da niso dobili updatea na 4.0.3 in 4.0.4 in so več kot pol leta še vedno na 4.0.2 dvomim da bodo sploh dobili 4.1.1 :)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

damjan1980 ::

od kot ti to? na 404 je bil update ene 2-3 tedne nazaj

_Dejan_ ::

No ne vem ravno 2-3 tedne nazaj je kolega kupil Nexusa(yakjuxw tako kot vsi v slo kupljeni nexusi, moj kupljen v UK je yakju) in mu ni naredilo updatea totrej je ostal na 4.0.2, ker ni želel odkleniti bootloaderja mu ga pač nisem upgradeal, lahko pa da se mu je med tem časom posodobil(nisem bil nič v kontaktu)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

damjan1980 ::

povej mu da se zdaj novi prodajajo z odklenjenim bootloaderjem :)

kmetek ::

MonkeyHead ::

Jaz že imam JB slabih 14 dni OTA seveda...
Kdo še nima naj to poskusi:
aplikacije -> all > Google services framework -> počistiš vse -> preveri posodovitve.

Zgodovina sprememb…

_sas_ ::

MonkeyHead je izjavil:

Jaz že imam JB slabih 14 dni OTA seveda...
Kdo še nima naj to poskusi:
aplikacije -> all > Google services framework -> počistiš vse -> preveri posodovitve.


Kakšna ideja zakaj meni to ne dela? Sem že večkrat poskusil. Je potrebno še kaj nastavit?

KoMar- ::

Meni tudi ni delalo in sem ga potem ročno inštaliral prek custom recoveryja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Cancer ::

Torej je imel kdo srečo z updejtom? Danes ravno dobil telefon, ki se mi je po pou urah posodobil na 4.0.4. A je kakšen postopek, da "prepričam" svoj telefon, da že obstaja 4.1 verzija?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xperia S ali Galaxy Nexus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11225246 (21135) freesty
»

Samsung bojda pripravlja manjši Galaxy S3

Oddelek: Novice / Android
2911502 (9492) klinker
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028296 (22459) leiito
»

HTC Evo 3D vs. Samsung Galaxy Nexus

Oddelek: Mobilne tehnologije
224799 (4500) Alessio983
»

galaxi nexus ali galaxy s2

Oddelek: Mobilne tehnologije
153196 (2856) Alessio983

Več podobnih tem