» »

Kohova: Samsung ni vedoma kršil Jabolčnih patentov

1
2
»

klinker ::

Vsi ki pravite da je Android tekoc se niste poskusili ne WPja ne iOSa. S tem ne mislim da je Android pocasnejsi ampak zgolj to da WP in iOS delujeta lepse, bolj naravno oz bolj realno...ko swipe-as s prsti deluje vse tocno tako kot tvoj prst tece po ekranu, nobenega latencyja ali prehitevanja, scrollanje je super tekoce in fluidno, odpiranje appsov je instantno, itd. Z JellyBean je ta izkusnja sicer neprimerno boljsa kot je bla na GB ali ICS, jim pa vseeno se manjka da dohitijo konkurenco.

jype ::

klinker> lepse, bolj naravno oz bolj realno

Aha.

Kakšen je pa API za dostop do modema?

Looooooka ::

zakaj bi rabil api za dostop do modema?
da bo telefon tekel pocasneje in se bos ti pocutil kot heker?
ce aplikacija rabi dostop do interneta ti bo to ze povedala.
absolutno nobene potrebe ni da ma kakrsna koli aplikacija api za "dostop do modema".
nismo leta 1990.

To velja za vse telefone.
Kdor pa dela os na tak nacin pa vec kot ocitno rad pise bloatware.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Looooooka> zakaj bi rabil api za dostop do modema?

Zakaj bi rabil "naravno" ali "realno"? A si zlata ribica?

Looooooka> To velja za vse telefone.

Ti očitno sploh ne veš, kaj beseda telefon pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

avister ::

klinker je izjavil:

Vsi ki pravite da je Android tekoc se niste poskusili ne WPja ne iOSa. S tem ne mislim da je Android pocasnejsi ampak zgolj to da WP in iOS delujeta lepse, bolj naravno oz bolj realno...ko swipe-as s prsti deluje vse tocno tako kot tvoj prst tece po ekranu, nobenega latencyja ali prehitevanja, scrollanje je super tekoce in fluidno, odpiranje appsov je instantno, itd. Z JellyBean je ta izkusnja sicer neprimerno boljsa kot je bla na GB ali ICS, jim pa vseeno se manjka da dohitijo konkurenco.


Instantno odpiranje aplikacij je samo posledica "splash screen-a", ki ga moraš dodati celo po HIG-u. Vse ostalo, kar se zgodi od zagona aplikacije dalje, pa je popolnoma odvisno od programerja, ki dela za Android ali iOS.

klinker ::

Ahh pusti jypeta...ce ni open source je pri njemu vse crap in bo najdu vse nacine in izgovore da zadevo sklinca. Jst ga dam na ignore, pa je :)

avister je izjavil:

Instantno odpiranje aplikacij je samo posledica "splash screen-a", ki ga moraš dodati celo po HIG-u. Vse ostalo, kar se zgodi od zagona aplikacije dalje, pa je popolnoma odvisno od programerja, ki dela za Android ali iOS.


Glej, mene prav bk za posledice, razloge, nacin implementacije, ipd...mene zanima samo koncna izkusnja uporabe dolocene naprave in nic vec. Pac, v tem pogledu ki sem ga navedu sta WP in iOS boljsa, kar pa ne pomeni da sta boljsa v vsem. Meni vseeno bolj sede Android ker so nekatere zadeve pri konkurenci prevec out, sem ga bolj navajen, saj ga uporabljam ze od froyota dalje in pa glede na to da sem celo malo zaobvladal kako zbuildat rome zanj si ga prilagodim tocno tako kot mi ugaja. Overall mi za sedaj Android se najbolj ugaja, le v nekaterih zadevah bi se pa lahko
zgledovali po konkurenci, ker project butter in roadrunner nista tako dobro implementirana kot se je to obljubljalo, pa ni to edina hiba Androida

jype ::

klinker> Ahh pusti jypeta...

Ahh, pusti klinkerja, njemu je sam važn da se piksli pod prstom, ki jih itak ne vidi, barvno prelivajo v pravljičnih odtenkih.

klinker> Glej, mene prav bk za posledice, razloge, nacin implementacije, ipd...

Glej, meni je vseeno za tvoj fetiš na kič, nekatere nas pač moti, da naših lastnih računalnikov ne smemo programirat brez posebnega pooblastila centralnega komiteja.

CoolBits ::

Napiši si svoj OS za svoj računalnik pa gor programiraj po želji :D

Blisk ::

Dr_M je izjavil:

SGS je res najvecji crap od telefona. GPS ne dela, wifi slab, ni bliskavice, pocasen tako, da prej osivis, predno kaj spaca...
Svojega sem tako zasovrazil, da sem ga vrgel po tleh in razbil display. Sem zacutil zelo veliko olajsanje v tistem trenutku. :)


če bi naloži 4.2 verzijo ne bi govoril takih neumnosti :)

CoolBits je izjavil:

Napiši si svoj OS za svoj računalnik pa gor programiraj po želji :D

Mišljeno je bilo 1% takih, ki si lahko kupijo nov telefon in potem gredo še za 1 teden smučat v francijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

jype ::

CoolBits> Napiši si svoj OS za svoj računalnik pa gor programiraj po želji :D

A če kupim računalnik ga pa ne smem programirat po želji? Če ti kupiš avto se smeš vozit samo po cestah, ki jih je zgradil proizvajalec avtomobila?

Namesto da bi se spodbujalo kreativno in originalno uporabo naprav, se jo raje kaznuje, spodbuja pa le izključno konzumiranje, brez vsake intelektualne participacije.

CoolBits ::

Seveda ga lahko programiraš po želji... za OS pa kupiš samo dovoljenje za uporabo ne OS kot tak.
Pri drugih "računalnikih" je popolnoma enako.. :)

VaeVictis ::

Vsakemu svoje.

Eni majo pač radi, da lahko vse nastavijo (preprogramirajo) na telefonu...

Drugi pač radi telefon samo uporabljajo...

Nikoli ne bo en sam telefon, aparat,... za vse osebe.

Zato pa imamo različne proizvajalce, različne ideje itd.

Zakaj mora jype v vsaki Apple temi ponavljati mantro, da se ne strinja s centralnim komitejem mi pa ni jasno...

Goody ::

klinker je izjavil:

Vsi ki pravite da je Android tekoc se niste poskusili ne WPja ne iOSa. S tem ne mislim da je Android pocasnejsi ampak zgolj to da WP in iOS delujeta lepse, bolj naravno oz bolj realno...ko swipe-as s prsti deluje vse tocno tako kot tvoj prst tece po ekranu, nobenega latencyja ali prehitevanja, scrollanje je super tekoce in fluidno, odpiranje appsov je instantno, itd. Z JellyBean je ta izkusnja sicer neprimerno boljsa kot je bla na GB ali ICS, jim pa vseeno se manjka da dohitijo konkurenco.


Lažeš kot pes teče. Doma imam 4s (moj) in s3 (ženin) in ni razlike. Pa ne trolaj, katere telefone pa ti redno uporabljaš?

jype ::

VaeVictis> Zakaj mora jype v vsaki Apple temi ponavljati mantro, da se ne strinja s centralnim komitejem mi pa ni jasno...

Ker se v vsaki temi najde idiot, ki pravi, da vsi potrebujejo točno tisto, kar potrebuje on, oziroma na vprašanje tretjega uporabnika o tem kako se uredi neko reč, ki je ne potrebuje, odgovori s "kva pa to rabš, tega noben ne rab".

Kva pa sploh rabte telefon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nekikr ::

Ampak saj ti si isti. Velikokrat sam začneš flame z neko primitivno foro češ, kako pa dostopam do tega in tega. Saj imaš prav, ampak tudi ostali imajo prav. Ne začenjaj in ne izzivaj. Velja zate in za vse ostale ki sebe posplošijo na vso populacijo.

jype ::

Ja, seveda ga začnem, saj v tem je ves point. Vprašam kakšen je API za dostop do modema, ker
- vem, da ga ni
- vem, da se bo našel pametnjakovič, ki bo rekel, da ga ne potrebujem
- vem, da ne bo nihče niti pomislil, da je karkoli narobe s katerokoli platformo, dokler ne bo nekdo vprašal zoprnega vprašanja.

Zakaj to počnem, sem pa napisal že zgoraj: Ker mi ni všeč, da se ljudje okrog mene spreminjajo v

boolsheat ::

Android je na SGS3 povsem tekoč... iOS6 pa na iPhone4s, iPad 3 ni. Tudi WP7.5 ni povsem tekoč na kakšen 1.gen mobitelu. Tako, da je kakršnokoli posploševanje bedarija.

Tule pa Samsung zadane bistvo (neumnost) applovih tožb:

Blisk ::

Goody je izjavil:

klinker je izjavil:

Vsi ki pravite da je Android tekoc se niste poskusili ne WPja ne iOSa. S tem ne mislim da je Android pocasnejsi ampak zgolj to da WP in iOS delujeta lepse, bolj naravno oz bolj realno...ko swipe-as s prsti deluje vse tocno tako kot tvoj prst tece po ekranu, nobenega latencyja ali prehitevanja, scrollanje je super tekoce in fluidno, odpiranje appsov je instantno, itd. Z JellyBean je ta izkusnja sicer neprimerno boljsa kot je bla na GB ali ICS, jim pa vseeno se manjka da dohitijo konkurenco.


Lažeš kot pes teče. Doma imam 4s (moj) in s3 (ženin) in ni razlike. Pa ne trolaj, katere telefone pa ti redno uporabljaš?

Res laže, če ne bi sam probal zadeve kako tekoče teče zadeva z verzijo 4.2 ne bi verjel, ker sem imel v rokah iphon in mojga, pa jaz ne vidim razlike.

avister ::

jype je izjavil:

Ja, seveda ga začnem, saj v tem je ves point. Vprašam kakšen je API za dostop do modema, ker
- vem, da ga ni
- vem, da se bo našel pametnjakovič, ki bo rekel, da ga ne potrebujem
- vem, da ne bo nihče niti pomislil, da je karkoli narobe s katerokoli platformo, dokler ne bo nekdo vprašal zoprnega vprašanja.

Zakaj to počnem, sem pa napisal že zgoraj: Ker mi ni všeč, da se ljudje okrog mene spreminjajo v




Ampak jaz sem pa prepričan, da API za telefonijo obstaja in je nedokumentiran. Če je v programerju kaj "hekerja", bo sigurno znal izkoristiti tudi ta potencial ter bo poiskal API in ga uporabil :)

Na vsak način pa taka aplikacija ne bo našla svojega prostora na AppStoru.

Ashrack ::

Blisk je izjavil:

Imam enko in naložen android 4.2 Deluje tako kot S3.

s tem si me pa tako nasmejal ;)

ps.na sihtu mamo vse major android telefone vkljucno z S1 do S3. In to se zdalec ni res kar si napisal.
....

nekikr ::

V bistvu je. Če ga uporablja samo za klicanje in sms potem je skoraj enako. Ampak tudi 3310 je v taki primerjavi enak, če ne celo boljši :)

Ashrack ::

nekikr je izjavil:

V bistvu je. Če ga uporablja samo za klicanje in sms potem je skoraj enako. Ampak tudi 3310 je v taki primerjavi enak, če ne celo boljši :)

ne ni. ker je dialer pocasnejsi ter tudi SMS app.
....

nekikr ::

Dobro, ampak ne v tej meri, da bi lahko rekel, da je S3 upravičen 5x višje cene (no, lahko, ampak saj veš kaj mislim). Če pa uporabljaš telefon za to kar naj bi bil, torej smartphone, potem pa le največji bedak lahko trdi, da je S1 enak S3.

bdoxx ::

no vse kar lahko delaš na s3 lahko delaš tud na s1

FlyingBee ::

vseeno je bolje za napredek, da delajo vse zmogljivejše, škoda da še pri baterijah ni dovolj napredka

Dr_M ::


če bi naloži 4.2 verzijo ne bi govoril takih neumnosti :)


Aha, potem bi kar na1x pri gpsu antena popravila, pravtako pri wifiju?
Dej....ne b l u z i. Prosim, hvala.

nekikr ::

bdoxx je izjavil:

no vse kar lahko delaš na s3 lahko delaš tud na s1

Saj ni nihče rekel, da ne...?

bdoxx ::

Če pa uporabljaš telefon za to kar naj bi bil, torej smartphone, potem pa le največji bedak lahko trdi, da je S1 enak S3.


sklepam po tem

nekikr ::

Ja, pa si prebral potem še ostalih 12 besed? :)

Blisk ::

Ashrack je izjavil:

Blisk je izjavil:

Imam enko in naložen android 4.2 Deluje tako kot S3.

s tem si me pa tako nasmejal ;)

ps.na sihtu mamo vse major android telefone vkljucno z S1 do S3. In to se zdalec ni res kar si napisal.

z verzijo 4.2? dvomim

Dr_M je izjavil:


če bi naloži 4.2 verzijo ne bi govoril takih neumnosti :)


Aha, potem bi kar na1x pri gpsu antena popravila, pravtako pri wifiju?
Dej....ne b l u z i. Prosim, hvala.

meni wifi dela prav tako GPS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

nekikr ::

GPS najde signal enkrat ko se mu zazdi. Potem ga vmes izgubi, ker se je tako pač odločil, nato spet pol ure išče. Neuporabno skratka, ampak dela pa ;)

Blisk ::

Bom prav nalašč testiral, pa da vidim kaj bo z GPSom in objavim, ker z 4.2 pa še nisem testiral.

nekikr ::

No, kar daj. Boš prišel do istega zaključka kot jaz in kolega, ki teče z mano in ima isto S1. GPSs na tem telefonu je praktično neuporaben. Za wifi pa ne vem kje naj bi bil problem, ker se mi zdi da deluje normalno...

floyd1 ::

nekikr je izjavil:

GPS najde signal enkrat ko se mu zazdi. Potem ga vmes izgubi, ker se je tako pač odločil, nato spet pol ure išče. Neuporabno skratka, ampak dela pa ;)

Trije SGS-i, ki sem jih imel priložnost preizkusiti, so se obnašali točno tako, kot si napisal. Včasih 15 minut, da je dobil signal. Z nekaterimi FW sicer občutno boljše (precej hitrejši "lock" in manj "izgubljanja" le-tega), z drugimi slabše, a generalno gledano GPS pri meni ni nikoli delal tako, da bi bil uporaben. Tudi sama natančnost položaja je bila tako boga, da me je velikokrat "metal" na vzporedne ceste. Na SGS3 in N7 to dela ko šus.
To sem rešil s starim zunanjim BT GPS in programom "Bluetooth GPS" na galaxyju, ki je poskrbel, da je telefon namesto od svojega, pobiral koordinate iz zunanjega GPS-a. To staro škatlico lahko imam tudi v sprednjem predalu avta, pa ne izgubi signala niti za trenutek...

Bom prav nalašč testiral, pa da vidim kaj bo z GPSom in objavim, ker z 4.2 pa še nisem testiral.

Problem je HW, noben firmware tega ne reši - sem svoj čas preizkusil večino kombinacij, za katere so trdili, da GPS dela res dobro. Na netu sicer obstajajo navodila, kako stvar porihtat, ampak narazen jemat pa podlagat anteno se mi nikol ni prav blo.

Unknown_001 ::

Zanimivo, jaz pa na bivšem S1 nisem imel takih problemov.:|

floyd1 ::

Za wifi pa ne vem kje naj bi bil problem, ker se mi zdi da deluje normalno...
Poskusi enkrat nekje v mestu, kjer je več wi-fi signalov, koliko jih najde SGS, koliko pa kak drug telefon. Jaz sem velikokrat imel priložnost primerjat s starim dobrim HTC Desire, danes pa lahko primerjam z SGS3 in N7. Ta dva najdeta na čisto istem mestu z istim programom (Wi-fi analyzer) sigurno 2x toliko omrežij kot SGS. Pa ni samo to - pri tašči se v jedilnici skoraj ne da delat z njim preko wi-fi, ker je signal čisto na meji, medtem ko z zgoraj omenjenima na istem mestu nisem imel nikoli nobene težave. Najina SGS-ja (moj "pokojni" in od punce, ki ga še ima) sta se glede tega obnašala identično. Mimogrede - poceni kitajska tablica (Ainol) ima pa še "za dlako" slabši wi-fi sprejem od SGS.

Zanimivo, jaz pa na bivšem S1 nisem imel takih problemov.
Nekaj sreče verjetno. Ampak pri SGS-u je glede na prebrano bila to res loterija.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung mora Applu plačati 929 milijonov dolarjev

Oddelek: Novice / Tožbe
1511452 (9380) antonija
»

Prepoved prodaje Galaxy Taba 10.1 v ZDA za zdaj odpravljena

Oddelek: Novice / Android
53687 (2927) mtosev
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662117 (53724) Icematxyz
»

Apple v luči petkove zmage terja prepoved prodaje Samsungovih telefonov, a je ne bo d (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5922248 (19106) Icematxyz
»

Samsung kriv naklepnega kopiranja, Applu mora plačati 1.05 milijarde dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
340108590 (99124) Keyser Soze

Več podobnih tem