» »

Kateri brusilnik

Kateri brusilnik

honorarc ::

Pozdravljeni

Kupujem ekcentrični brusilni pa ne vem katerega bi kupil. Izbiram med dvema brusilnikoma:
- http://www.makita-see.com/showitem.php?...
- http://www.bosch-professional.com/si/sl...

Pa me zanima ali ima kdo kakšne izskušne s tema dvema brusilnikoma, kateri je po vašem mnenju boljši oziroma katerega mi priporočate kupiti.

Hvala

M-XXXX ::

V vsakem primeru priporočam nakup v OBI-ju. 5 letna garancija na vse zmaga!

honorarc ::

M-XXXX je izjavil:

V vsakem primeru priporočam nakup v OBI-ju. 5 letna garancija na vse zmaga!


Če kupiš kvalitetno robo ti 5 letna garancija nič ne koristi, pa še delaš lažje in veš kaj maš v roki.

RejZoR ::

Za čaranje doma je tole fajn. Če pa služiš kruh z delom s takim orodjem, si pa nekako ne moreš privoščit, da ti kljub 5 letni garanciji orodje redno crkuje. Razen če imaš vedno sabo še 3 mašine za rezervo in jih pol naenkrat več neseš nazaj v Obi-ja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

[SpydeR] ::

Pa Festool?

Company ::

M-XXXX je izjavil:

V vsakem primeru priporočam nakup v OBI-ju. 5 letna garancija na vse zmaga!


Ja, če se sprijazniš s tem, da boš takrat, ko boš orodje najbolj rabil, šel v OBI orodje zamenjat. Pa še tkrat se ti zgodi (kot meni), da ga ni bilo v zamenjavi, ampak so mi dali denar nazaj. Tako da, 5 letna garancija le, če imaš dovolj časa na razpolago...

LP!

Aja, da podam še mnenje: meni se Makita orodje kar dobro obnese, imam vrtalnik in accu vrtalnik, pa je vse bp.
LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Company ()

Map ::

Makita ima kar dobro orodje. Pred leti sem imel makitin "fleks" in je bil res odličen. Tanjši od pollitrske plastenke in si ga z lahkoto držal v roki in ga obračal itd. Tudi zdaj sem si kupil enega za okoli 70EUR in je še vse v redu. Imam pa pripombo glede vrtalnika. Res je, da 2 ali 3 leta vrtam samo z njo, brez žičnih vrtalnikov. Če je kaj zahtevnejšega, pa z stoječim vrtalnim strojem. V glavnem, močna ravno ni. Ta ne odreže M8 navoja, pred njo pa sem imel De-Waltovo mašino, ko je M10 navoj odrezala bp. Če bi delal kaj na stropu ali kaj podobnega, bi te pa začela hitro roka bolet, ker je pretežka za to. Glava je pa tako ali tako zanič. Se velikokrat počutim, kot da držim mlinček, ker v glavi kar nekaj melje in preskakuje itd. Je pa res, da se rabi veliko dni v letu od jutra do večera. Imam pa maxito lxt in je bila takrat to ena boljših makit.

Shybby ::

gres v bauhaus kjer dobis makito ter 5let garancije...

francek1 ::

Pri vseh ročnih brusilnikih je pomembno, da so ozki. Prvič jih lažje držiš, kot drugo pa nimaš težav v ozkih prostorih. Drug faktor so vibracije, ki so pri poceni robi premočne in dobiš mravljinčaste roke po daljšem delu z njimi. Tretjo je seveda trajnost. Stavim na Makito.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Vikking ::

Gledati makito 6040 in bosch, napram poceni poceni robi iz obija in baumaxa je smešno. Za makito vem da omogoča tako orbitalno kot tudi samo rotacijsko brušenje/poliranje.
Se tudi veliko uporablja med mojstri poliranja, pač hibrid. Se pravi s tem sistemom lahko določene stvari uporabiš varno, sploh pri spoznavanju materiala. Če je orbitalno brušenje/poliranje prepočasno, prestaviš na rotacijsko...

Lepo prosim ne mešat robe ki je vredna žlice kave z profi robo.

Zakaj pa bo dejansko uporabljal zadevo, se pa more sam odločit ali res rabi drag strojček. Že za hobi opravila je precej drag.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603204429 (12534) lopov
»

Nakup kotnega brusilnika- fleksarice: Katerega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118577 (3222) jerriho
»

Je cenejši Merkur ali Bauhaus? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7919872 (17266) francek1
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8923188 (16517) T0RN4D0
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7733672 (31901) thor24

Več podobnih tem