» »

Nokiina konkurenca Spotifyju se imenuje Music+

Nokiina konkurenca Spotifyju se imenuje Music+

ZDNet - Nokia je napovedala nadgradnjo trenutne storitve Mix Radio, ki je sedaj ponujala brezplačno glasbo v radijskem načinu poslušanja (streaming) za uporabnike pametnih nokij. Uporabnikom je bila sila všeč, saj je na pametnih telefonih ponujala brezplačno poslušanje glasbe z možnostjo preskakovanja posameznih skladb in brez nadležnih reklam ali registracije. Potrebovali ste le nokio. Ta ostaja storitev nespremenjena, pridružuje pa se ji Nokia Music+, ki bo stala štiri dolarje v ZDA in štiri evre drugod.

Za te štiri evre mesečno dobijo uporabniki precej bonbončkov. Možnost neomejenega števila preskakovanja skladb (unlimited skips), s katerim se lahko premikate od skladbe do skladbe, neomejeno število prenosov posameznih kanalov za poslušanje brez internetne povezave (v brezplačni verziji je to omejeno na štiri kanale), višja kakovost posnetkov, prikaz besedil in možnost uporabe na namiznem računalniku (ali celo tablici, saj podpira Windows RT) so najodmevnejše izboljšave v plačljivi verziji. Nokia zagotavlja, da bo na voljo v ZDA in več državah EU, pri čemer še ni jasno, ali bo med njimi tudi Slovenija. Storitev bo zaživela v naslednjih tednih, za uporabo pa boste potrebovali lumio.

S tem Spotify, ki je geografsko omejen na ZDA, Avstralijo, Novo Zelandijo in dobršen del stare EU-15, ter mesečno stane pet (Unlimited) oziroma deset (Premium) evrov, dobiva resno konkurenco.

5 komentarjev

zee ::

Ni na voljo v Sloveniji/Singapurju in se kje. Zgleda, nocejo mojih evrov/dolarjev. Pa nic.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

McMallar ::

Je pa na voljo v Avstriji in dobijo moje evre ;)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Marat ::

google+? :)

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

mtosev ::

a samo,če boš imel lumijo bo delalo lol fail

drugače pa who cares itak obstaja stran gooveshark (free music for everyone)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Bor H ::

Grooveshark je ful neprijazna stran, pol časa mi šteka in ima neurejene komade. In glede na to da bo Nokia+ delala na PCjih zna biti da Lumia ne bo pogoj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročniška storitev YouTube Music Key je tu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
1512033 (8352) čuhalev
»

Odpustki po 20 dolarjev na skladbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6422728 (19657) M.B.
»

Google Music tudi s trgovino

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
206474 (5130) sgdjkdlsugi4
»

Last.fm ukinja brezplačno poslušanje glasbe na mobilnih napravah povsod po svetu

Oddelek: Novice / Ostale najave
103532 (2797) Mavrik
»

Sony predstavil Music Unlimited Qriocity

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
73587 (3014) Okapi

Več podobnih tem