» »

prodaja znamk - nasvet

prodaja znamk - nasvet

Machete ::

živ. Torej že od malega zbiram znamke in sicer aktivno zgolj še slovenske, katere serije kupujem ob izdaji.
Ker pa me na tuje ne veže nič več, niti jih že precej let ne zbiram več, bi jih prodal.

Nikoli se nisem udejstvoval v kakršnih koli 'filatelističnih organizacijah', nisem spremljal sploh te scene. Zgolj zbiral sem jih in dajal v album. Velika večina je žigosanih, nekaj pa je novih. Te so mi prinesli več ali manj znanci in družin iz potovanj. Ostalo sem dobil iz raznih pisem, razglednic in nekih menjav za razne 'random' komplete, še v otroštvu.
Torej ni jih veliko, zgolj za en poln album, so pa iz res različnih in (za nas) 'eksotičnih' držav (od koreje, nepala, n. zelandije, sovjetske zveze, glavnih 'velesil' in nekatere katere sploh nevem od katere države so (čudne arabske ali azijske pisave). Nekatere delujejo res ekstremno stare.
Mogoče bi spravil zgolj še Jugoslovanske.

Torej mi lahko kdo svetuje če imajo take random zbirke sploh kako vrednost (sortirane imam po državah). Kje se mi jih splača prodati (bolha, kašen filatelistični forum, ebay..)? Ter v kompletu ali po državah?
Mislil sem da bi jih skeniral po paketih držav in jih dal na ebay.

Hvala za nasvete.

dottor ::

Poskusi na bolhi, na netu poglej če obstaja kak bolj obiskan filatelistični forum, prevri če je v tvoji okolici kakšen filatelistični klub. Vrednost znamk bi ti najbolje znali ocenit v klubih, mogoče približno oceno tudi na forumu. Je pa vse odvisno od ohranjenosti znamke, letnice, natisnjenih količinah, ali je znamka žigosana ali ne, če ima znamka napake (tiskarske ali pravopisne),...

V osnovni šoli sem tudi sam zbiral znamke (to je že 10 let nazaj), pa sem bil včlanjen v lokalni klub, pa v šolski krožek. Dvojne znamke sem vedno prodajal klubu, ki jih je pol prodajal naprej. Še sedaj imam doma oba albuma z znamkami, bolj za spomin, sem pa tudi sam bil navdušen nad slovenskimi znamkami (imam praktično vse znamke od osamosvojitve pa do leta 2001). Imam pa tudi kar precej eksotičnih. Nekako si bom oba albuma pustu za spomin alpa za bodoče otroke, kot neka "dediščina".
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Torej mi lahko kdo svetuje če imajo take random zbirke sploh kako vrednost
Ti lahko vnaprej na pamet povem, da nimajo nobene vrednosti. S prodajo bi se zaman trudil, ker ti nihče ne bo dal več kot 10 evrov za cel album. Najboljša stvar, ki jo lahko s temi znamkami narediš, je, da jih podariš kakšnemu mlademu nadobudnemu filatelistu.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dottor ::

Sej mogoče se najde kakšna znamka ki ima malo višjo vrednost. Sam imam ene kar stare znamke (cel set), ki so ble tudi na par razstavah. Kot pravim, najdi v bližini kak klub in nesi pokaza kaj imaš, pa ti bojo tam znali res najboljše povedat. Če nimaš nič impresivnega je dejansko stvar res vredna 10€, pa še to zaradi albuma, in se strinjam, da se v tem primeru bolj splača nekomu polepšat otroštvo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Vikking ::

Mislim da obstojajo neki nemški in italjanski katalogi, kjer najdeš tudi vrednosti slovenskih znamk, moraš biti naročen (bojda ni glih poceni, a vsakega resnega zbiralca, je to obvezna "oprema"). To mi je razlagal pred časom nek strasten filatelist.
Kar se tiče slovenskih zbirk pa razen nekaj redkih izjem ki jih sigurno nimaš, bo držalo tako kot je Okapi povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Katalogi znamk, recimo Scott, za cel svet, se najdejo tudi na travniku. S tem da tržna vrednost znamk je praviloma 50% kataloške vrednosti ali še manj.

Z znamkami sem se drugače precej časa precej resno ukvarjal. Bil sem recimo naročen na ameriški filatelistični tednik, bil na pošti naročen na 50 kompletov vseh novih znamk (še jugoslovanskih), ki sem jih potem menjal za ameriške in še nekatere druge nove znamke, te pa potem prodajal pri nas na tedenskem srečanju filatelistov.

V glavnem, kar hočem povedati, je pa to, da med temi znamkami, ki jih ljudje lepijo na pisma in razglednice, ni praktično nobene, ki bi bila kaj vredna, ne glede na to, iz katere države prihaja. Nekaj več so vredne samo kompletne serije in to nežigosane, ali pa žigosane znamke na posebnih priložnostnih pismih, na katerih je isti motiv kot na znamki. To kar se novejših znamk tiče (se pravi, po 2. svetovni vojni). Je tudi nekaj izjem, seveda, ampak to je tako, kot če bi nekdo rekel - doma imam loterijski listek, koliko je vreden?

Pri starejših zadevah se pa zna najti tudi kaj vrednejšega, ampak tudi v bistvu zelo redko. Sicer pa lahko narediš fotko petih znamk, ki se ti zdijo najstarejše, in objaviš tule, pa ti lahko natačneje povem (imam Scottov katalog za cel svet (do leta 2007).

Takole je recimo videti prva stran za Slovenijo.


Vrednost v prvem stolpcu je za nežigosane znamke, v drugem za žigosane (brezhibno ohranjene).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Machete ::

Še vedno zbiram haha. Sedaj bi rad dopolnil.
Ne najdem nekega pametnega slovenskega foruma, kjer bi oddal oglas za nakup.. Mi lahko kdo pomaga, kje hengajo kiti zbiralci?

Hvala
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Machete ::

Hvala, samo ni to prava zadeva.

Iščem forum z uporabniki.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

donvito ::

Kaj pa Tukaj

jocoj ::

Najbolje preko filatelističnega društva. Če že nimajo srečanj trenutno zaradi korone, boš zagotovo dobil par kontaktov za željeno robo. Kaj pa iščeš specifično?

Machete ::

Sem že vse manjkajoče našel na www.stampworld.com.
Na srečo mi je en pokril 90% drug iz Slovenije pa še 10% iskanih.

Generalno pa mi manjka 1991-1995.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

jocoj ::

Slovenijo imam jaz dva kompleta nežigosanih do leta 2000 viška, samo ne bi rad razbijal celote.

Barakuda1 ::

Mislim, da je celotna "zbirka" o kateri govori Machete, vredna točno enega simpatičnega darila za kakšnega nadobudnega mulca.

Drugače pa kar se Yu znamk tiče, da boste našli resnega kupca (za resno - pošteno tržno ceno), pridejo v poštev le še cele polele "verigarjev". Vse ostalo, več ali manj pozabite, čeprav je še nekaj kompletov, ki bi znali imet neko vrednost. Ampak le za resne filateliste, ki jim morda kak komplet manjka.
Če pa ima kdo "verigarje" (ampak celo, nepoškodovano polo), sem zainteresiran za nakup. Eventuelne ponudbe (samo resne) mi pošljite na zasebnna sporočila.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

shadeX ::

Mislim, da je celotna "zbirka" o kateri govori Machete, vredna točno enega simpatičnega darila za kakšnega nadobudnega mulca.


Kaj to poznaš market da govoriš s tako gotovostjo ali to ocenjuješ zgolj na podlagi subjektivnega mnenja? Bi se spodobilo če bi to dopisal.

Barakuda1 ::

shadeX je izjavil:

Mislim, da je celotna "zbirka" o kateri govori Machete, vredna točno enega simpatičnega darila za kakšnega nadobudnega mulca.


Kaj to poznaš market da govoriš s tako gotovostjo ali to ocenjuješ zgolj na podlagi subjektivnega mnenja? Bi se spodobilo če bi to dopisal.


Resen filatelist sem preko 30 let, tako da mislim, da vem o čem govorim.
So tvoje reference boljše?
Če so, super. Nimam problema s tem, da me kaj naučiš.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bi bilo ilegalno, če bi ponaredil ponudbo za nov avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
536192 (4151) Stikalo
»

Iskanje pojma po internetu

Oddelek: Programiranje
10794 (525) revvs
»

Obiranje ljudi na vsakem koraku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12416280 (12493) Furbo
»

cena zlata

Oddelek: Loža
219446 (8534) tspider
»

Seznam drzav za leto 1986

Oddelek: Loža
61072 (950) Ziga Dolhar

Več podobnih tem