» »

cena zlata

cena zlata

Vikking ::

Zanima me kje je možno prodati zlate cekine, ter vrednost zlata. Točno me zanima za cekine teže 1unčo (31,1035g) čistosti 900/1000. Zanima me če je možno slednje prodati tudi kakšni zlatarni. Kakšna bi bila cena odkupa zlatarne v zgornjem primeru.

Gledal sem na strani www.moro.si, ampak kakšnih točnih podatkov nisem uspel zvedet za moj primer, gre pa za manjšo količino.

iggy ::

Ali si našel zlati potok mar?>:D
Hey, you're fat!

perci ::

Kakšne cekine imaš to?

MarkV ::

Če so cekini stari boš veliko več iztržil če jih prodaš filatelistom na kaki njihovi razstavi oziroma če organiziraš dražbo...

perci ::

Sicer mislim, da je bolje, če jih poskusi prodati numizmatikom ampak načeloma se strinjam.

Good Guy ::

daj jih meni pa je problem reše...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

#000000 ::

Z vsak kovanec zlati/srebrni/bronast ali lesen :D obstaja cenik

Ne vem kako se reče bukvici ampak če greš v biloker antikvarjat (pejt v onega nasprot magistrata) če še obstaja, in reč da te zanima vredenost določenega kovanca, (prnesi sliko) in bosta pogledala kaj in kako. V omenjeni bukvici piše vse o kovancu kdo ga je izdal kdaj zakaj tehnične podrobnosti, število primerkov in nazadnje vrednost. Ampak pazi ! vrednost po bukvici je pač vrednost ki lahko zelo zelo varira, če je primerkov recimo 5000 pol ni vreden veliko, če je primerkov 10 ali manj pa se lahko to precej spremeni.

Aja pa ne nasedat če ti tam ponudijo da ti dajo tolk in tolk, prej se pozanimaj še kje.

Aja za kovance je zelo zelo dobro imet kak certifikat, potem je zadeva 100% lažja. Če ga imaš napiši kaj je zaena roba, mogoče me zanima, aja pa mlajše od franc jožefovega cekina, v večini primerov ni veliko vredno (ponavadi tolk kot vaga zlato) od 1000-2000 sit po gramu, odvisno od karatov. LP

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Vikking ::

Govorim o cekinu in ne o zlatniku. Razlika je velika.

Enega sem dobil pred leti za rojstni dan (gre tetika zlatarju pa namesto da dobiš za darilo zlato verižico, dobiš cekin s posvetilom...) ta drugega pa v nagradni igri. Oba imata certifikat o čistosti. Ampak ker zadeve več ne rabim, bi ju rad prodal. Ampak imam občutek da me bodo v zlatarni nategnili, da se bom počutil posiljen celo leto.

Zlatniki so pa čist druga zadeva. S časoma jim lahko vrednost zraste tudi do neslutenih razsežnosti. Še posebno če jih ostane samo par na svetu.

Vikking ::

(ponavadi tolk kot vaga zlato) od 1000-2000 sit po gramu, odvisno od karatov. LP

00000#: točno to hočem vedet, kar si ti "by the way" napisu. Zgleda sitnica če maš neke ful vredne zlatnike. Ampak imam jst samo cekine, ki razen tega da so zlato določene čistosti nimajo druge vrednosti. Zato pa me zanima koliko je gram zlata, čistosti 900/1000. Ter po kakšni ceni ga nato odkupujejo zlatarne.

Če je cekin težek 30g je ZELO VAŽNO ali je gram vreden 1.000SIT ali 2.000SIT. Če govorimo o dveh cekinih govorimo o 120k ali pa o 30k SIT. Hja jebemo, sej ne handlamo krompirja.

#000000 ::

Aja, cca 1000 sit je 14 karatno zlato cca 2000 sit 18 karatno

24 karatno je zlato za zobe in iz njega nakita in kovancev ne izdelujejo, ker je premehak.


4 edit :D Ne prodajaj !! ker bo prišel čas ko boš rabil dat kaj narest "recimo tetici" in takrat ti prav pride tak kos, neke vrednosti pa to nima razen po vagi in karatih, tko da se res ne splača, zdaj boš dobil kaj vem 20.000 sit za kos, ob naslednji priliko ko boš kaj podobnega hotu kupit pa boš odštel zlatarju 100.000 sit, če pa maš kak višek lahko skompenziraš in te taka zadeva stane občutno manj. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Vikking ::

Tole bom prodal, ker me verižice in podobno ne zanima.

mi345 ::

karafeka ::

Ja, pri moro ti odkupijo srebro in zlato po tržni ceni. Vsaj tako so mi rekli, ko sem sam kupoval tam.

Tilen ::




DUNAJSKI FILHARMONIKI - edini evropski naložbeni zlati kovanci
Der Wiener Philharmoniker

V Evropi je največje povpraševanje po zlatih kovancih DUNAJSKI FILHARMONIKI. Po prodaji so bili vodilni v svetu leta 1992, 1995, 1996 in 2000. Kovanec je izdelan iz čistega zlata čistine 999,99 tisočink. Poimenovan je po orkestru Dunajske filharmonije. Na kovancu so z ene strani upodobljene orgle iz zlate dvorane Dunajskega glasbenega društva, z druge pa izbrani instrumenti orkestra Dunajske filharmonije. To je edini zlati kovanec z nominalno vrednostjo v evrih, zato se imenuje evropski zlati kovanec. V obtoku je od leta 1989. DUNAJSKI FILHARMONIKI so izdelek 800 let stare kovnice “Münze Österreich” iz Dunaja. Zaradi mednarodne priznanosti jih za naložbo zelo priporočamo.



Tega je moj ded podaril ocetu ob mojem rojstvu. Midva z mamo sva pa dobila srebrne mislim da od iste kovnice:8) .Sicer je oce ze zamenjal samo se mi sanja ne koliko je/bil vreden. Slucajno kdo ve mogoce? Mi je pa zelo zal da smo takrat tako nespametno ravnali in jih zamenjali.:\

edit[sem ze nasel]:

Izvor: Avstrija
Čistina: 999,99/1000
Premer: 37,00 mm
Debelina: 2,00 mm
Oznaka valute: EUR 100
Vsebnost zlata: 31,1035 g
Teža: 31,1035 g
Opis: Cena za Dunajske filharmonike, katerih nominala je izražena v EUR ali Avstrijskih šilingih je ista. Za nakup desetih kovancev ali več je cena nižja!
Cena: 123.300,00 SIT
€ 514,52
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vikking ::

Sem prodal en cekin, zlato čistine 900/1000 (22karatno zlato) po ceni 2.000SIT po gram-u.

Tilen ::

Koliko karatno je potem 999.99/1000 cistine? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

blblb ::

Glede na to je 24 karatno...

lp, blblb

Moseeya ::

Zlatih kovancev se, vsaj kolkor jaz vem, ne splača prodajat zlatarjem, ker imajo nizke odkupne cene, prav tako tudi ne na Aurodent (Resljeva, Lj.) -tem prodajaš le kakšno zlatnino, ki je ne rabiš več, al pa če si na tesnem s cvenki, v glavnem pa nečisto zlato brez 'porekla'.

Za zlate kovance ti menda ni treba imet certifikata, ker jih določa že sam videz in teža -se izdajajo v točno določenih gramažah oz. deležih unče, ne smejo bit poškodovani in imajo točno določen odtis oz. motiv, npr. Dukati. S firmo Moro&Kunst mam jaz kar dobre izkušnje, saj plačajo po dnevni dolarski borzni ceni. Sploh letos se je dal kr fajn zaslužit, ker je cena zlata tko poskočila -logiš, če si mel kovance že od prej :D

V tujini jih že dolg prodajajo in odkupujejo banke, pr nas pa še nismo tko daleč. No ja, pred leti jih je menda odkupovala ena od naših bank, a se je kmal premislila, ker se menda ni splačalo -tipično za SI -pr nas se anyway nč ne splača.

Še to: trenutna cena zlata je 638,40 USD/Oz!

gzibret ::

> Še to: trenutna cena zlata je 638,40 USD/Oz!

Uf uf uf uf... Kaki dve leti nazaj je bilo zlato po 350$/oz. Tole je pa kar lep skok.

Ima pa zlato eno lepo dobro lastnost. Bolj ali manj drži svojo vrednost že zadnjih 5000 let. Ni glih podvrženo inflaciji :D
Vse je za neki dobr!

moder1 ::

zlato bo šlo še gor,...če hočete trejdat zlato si omislite future,...kjer lahko kupuješ in prodajaš zlato z izv. fin. instrumenti...

Ziga Dolhar ::

Rahel enovprašanjski offtopic: moder1, ali poznaš kak 'slovenski' izraz za 'future'? (Predvidevam, da gre za anglosaksonske 'futures'.)
https://dolhar.si/

tspider ::

Mene pa zanima kje v ljubljana se da prodati, oziroma oceniti vrednost znamk (ena cela knjiga) in nek star denar(papirnati).
Lp, Tomo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tspider ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj bi kdo želel kupiti investicijsko zlato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417592 (4232) redtech
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346600 (16285) DeusB
»

Naložba v zlato 2017

Oddelek: Loža
399330 (7670) Furbo
»

Odkup zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019605 (12716) Spajky
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9943645 (28109) mat xxl

Več podobnih tem