» »

Stavka javnega sektorja

Stavka javnega sektorja

Mr.B ::

domen_ , bom male besede uporabil, ti je pa pri matematiki skoraj ena miljarda zmanjkala.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

lonz ::

Vse silne ekonomske interpretacije na stran; dejstvo je da je prišlo do razmerja zaposlenih v realnem sektorju napram zaposlenim v JU, upokojencem in nezaposlenim 1:1.

Tale konj bo kmalu crknil, če se mu ne zmanjša tovor.
...arrrrrr, shiver me timbers...

dstr17_ ::

@Mr.B: v primerjavi z letom 2011 je zadolževanja za ~600-700 milijonov manj, v primerjavi s prejšnjimi leti (2009 in 2010) pa je zadolževanje na približno istem nivoju. Kakšne posebne in hitre spremembe glede tega ni za pričakovati, nujno pa je zagnati gospodarsko rast, ker edino tako se te dolgovi lahko začnejo vračati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Mr.B ::

domen_, da se ti ne bo tako kot pri temi NLB-ja zataknilo. ker me boš težko prepričal, da smo se leta 2010 zadolžili za 5 miljard EUR. Ali si hotel reči da smo se leta 2009 +2004 zadolžili ravno toliko kot leta 2011. Tako da, glede na tvoje zanje "splošno" bodi raje ne smešen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

jype ::

lonz> Tale konj bo kmalu crknil, če se mu ne zmanjša tovor.

Brez skrbi, konju ne bo nič, ker se bo kvečjemu strgal in šel po svoje.

Mr.B ::

jype :D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Ja, kaj? To drži. Tistih, ki dejansko služimo denar, nas nič ne veže na "rodno grudo".

Mr.B ::

Ok razen rodna gruda8-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

alexa-lol ::

Najbolj me je šokiral podatek, da 160.000 javnih uslužbencev hrani le 640.000 delavcev realnega sektorja in da imajo delavci realnega sektorja povprečno 350€ nižjo plačo.

Morda morda kdo ve iste podatke za ostale države EU ali sveta?

dstr17_ ::

SURS pravi, da je razlika v bruto plači ~280EUR, razlika v neto plači pa ~180EUR.

Kar se števila zaposlenih v JS tiče bistvenih razlik z ostalimi razvitimi EU državami ni. Oz. slovenski JS je (glede na število prebivalcev) v primerjavi z razvitimi državami relativno majhen.

Problem ni JS, temveč gospodarstvo. Delati bi se moralo na tem, da gospodarstvo bolje deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

ZaphodBB ::

Ampak kako modri mož, če so pa vsi pametni v javnem sektorju?

dstr17_ ::

Jah tam kjer se sprejemajo zakoni in spreminjajo predpisi ni kaj dosti pametnih.

Mipe ::

JS je ogromen parazit, ki vpija vso energijo gospodarstva. Ni je države na svetu, ki bi dobro delovala z ogromnim birokratskim aparatom.

ramiz?! ::

domen_ ti delaš v javnem sektorju ali si ti Branimir Štrukelj? Ker tvoji posti so naravnost blesteči, ideje pa vlečeš iz rokava kot Danny Šmid.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

dstr17_ ::

Ni je države na svetu, ki bi dobro delovala z ogromnim birokratskim aparatom.
Norveška, Švedska, Danska, Nemčija,...

Mipe ::

Zresni se. Koliko delavcev v JS imajo? In koliko v realnem? Koliko je to razmerje tam in koliko pri nas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

ramiz?! ::

domen_ poglej si tale članek: http://www.finance.si/290436/Public_ene...

Članek je iz leta 2010. V teh dveh letih pa so normalne države v Evropi še zmanjšale plače v javnem sektorju, kaj pa se je zgodilo pri nas?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

TESKAn ::

Članek je iz leta 2010. V teh dveh letih pa so normalne države v Evropi še zmanjšale plače v javnem sektorju, kaj pa se je zgodilo pri nas?

Plače so šle dol.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ramiz?! ::

V primerjavi z preostalo Evropo zanemarljivo malo...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

A. Smith ::

A.Smith:
Ne širiti neresnic o Leku/Novartisu. Prvo se je potrebno pozanimati o parih zadevah, npr. o:
-novih razvojnih centrih
-številom novih !visoko izobraženih! (tudi primerno plačanih)

Mogoče veš, da bodo odprli par novih obratov, ki jih bodo preselili/na novo naredili iz Kundla(Avstrija)?
Si mogoče že slišal zgodbo z Sandoz USA in kdo opravlja njihovo delo sedaj?


Glej, jaz sem napisal, kaj se je zgodilo takrat v preteklosti in zakaj. In to so dejstva.

Lepo, da to se spreminja in se razvoj seli nazaj k nam.


Ampak poznam dejanske primere pri nekaterih podjetjih, ko so nekateri pomembni razvojniki presedlali h konkurenčnemu podjetju v tujini, ki jim je ponudilo več. Skratka, kot je temu rekel Jure, konj se je strgal z vajeti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

ZaphodBB ::

dstr17_ je izjavil:

Jah tam kjer se sprejemajo zakoni in spreminjajo predpisi ni kaj dosti pametnih.

To se dogaja v zasebnem sektorju? Kolikor je meni znano zakone pišejo predvsem visoko in kakovostno družboslovno izobraženi strokovnjaki, po ministrstvih, zavodih, agencijah in podobnih inštitucijah.

Poleg tega se mi zasebniki zelo malo mešamo v delovanje države. Večina poslancev prihaja namreč izmed cveta slovenskega razumnikov, kulturnikov in sploh vsega zaradi česar je vredno biti živ. Mi v gospodarstvu namreč nismo dovolj pametni, sposobni in izobraženi za te zadeve.

Sem šel za hec preverit kakšna ozadja imajo naši poslanci. Seveda je moja analiza verjetno netočna in zgrešena, ker kot jadni gospodarstvenik nisem sposoben opravit boljše. Bi bil pa vesel, če bi kak javni organ opravil boljšo in temeljitejšo za cca 1MM EUR.

Pozitivna Slovenija:
Javni sektor: 16
Zasebni sektor: 7
Krneki: 5


SDS:
Javni sektor: 14
Zasebni sektor: 5
Krneki: 7


SD:
Javni sektor: 8
Zasebni sektor: 1
Krneki: 1


Državljanska Lista:
Javni sektor: 4
Zasebni sektor: 3
Krneki: 1


DESUS:
Javni sektor: 4
Zasebni sektor: 2
Krneki: 0


SLS:
Javni sektor: 2
Zasebni sektor: 1
Krneki: 3


NSi:
Javni sektor: 2
Zasebni sektor: 2
Krneki: 0

Kategorija krneki so osebki, ki niso izrazito profilirani. Malo tu malo tam, paradržavne firme, itd... Je pa zanimivo, da osebki krneki gravitirajo proti javnem sektorju in so večinoma zadnja leta preživljali v javnem sektorju.

Res mi je žal, da same bedake pošiljate v parlament. Dajte še koga v gospodarstvo žrtvovat. Ker mi vas res rabimo!!!1111!

Edit:
Seveda sem kot zabit zasebnosektoraški bik pozabil navesti vir: http://www.siol.net/novice/slovenija/20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

deadbeef ::

upam, da jim bojo trgal 1 dan dopusta.

ZaphodBB ::

ramiz?! je izjavil:

domen_ poglej si tale članek: http://www.finance.si/290436/Public_ene...

Članek je iz leta 2010. V teh dveh letih pa so normalne države v Evropi še zmanjšale plače v javnem sektorju, kaj pa se je zgodilo pri nas?

Jaz vidim, da je ful maneverskega prostora. Na grafu se jasno vidi, da premalo vlagamo v zdravstvo in šolstvo. Ne more nas en Ciper scat pelat. Državna uprava je pa sloh obup... Lejte kdo je pred nami.

Glasujem za splošne povišice v JS!!!

Mr.B ::

Sej bodo par let delali za UDT, potem pa bo bolje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dstr17_ ::

ramiz?! je izjavil:

domen_ poglej si tale članek: http://www.finance.si/290436/Public_ene...

Članek je iz leta 2010. V teh dveh letih pa so normalne države v Evropi še zmanjšale plače v javnem sektorju, kaj pa se je zgodilo pri nas?
Nemčija je s 1. januarjem zvišala plače v JS in 1. maja jih bo ponovno zvišala. Kar se članka tiče: članek je zavajajoč, zato ker so na vsakem grafu vključili druge države, tiste, ki jim je glede danega segmenta najbolj ustrezalo. V celoti so izpustili veliko razvitih držav (Finska, Danska, Švedska,...), vedno pa so dali primerjavo z Litvo, Latvijo, Slovaško, Estonijo, itd. Skratka, ta članek je slab, ker daje selektivne in izrojene primerjave.

Sicer pa razmerje med plačami v JS in ZS v Sloveniji že kar nekaj časa pada (tam nekje od 2002 dalje). Takole pravi UMAR v Ekonomskih izzivih (str. 92/134):
In tu sploh še niso vključeni lanskoletni rezi.
Sicer je to, da so plače v JS višje kot v ZS, nekaj povsem običajnega. Takole pravi ECB v svoji analizi (str. 16/42):
Kar se tiče velikosti JS sem našel zgolj naslednjo primerjavo (ECB, str. 9/46):
V Sloveniji v tem trenutku ~17-18% (med leti 2004-2008 pa verjetno tam nekje 14-15%). Torej v primerjavi s Finsko in Francijo nizko, v primerjavi z Avstrijo in Nizozemsko višje. Na vsak način pa zelo daleč od tega, da bi bil slovenski JS kakorkoli nenormalno večji v primerjavi z drugimi razvitimi državami. Ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

ramiz?! ::

Ahh dej dej Branimir, ne se hecat... podatki UMARja so isto kot da bi si učenec sam vpisal ocene v redovalnico in se hvalil kako dobre ocene ima...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

ZaphodBB ::

Valjda je fer... V Nemčiji in v Sloveniji je razlika približno 2 Eura!

NissanGTR ::

a je dones kdo od tukaj pisočih smučal?
Veliko ljudi pisari po portalih, da je bilo danes za sredo nenavadno veliko smučarjev, da so se delavci v JS odpravili smučat... Ne vem, ali je to res, ampak nemogoče ne bi bilo...

dstr17_ ::

Še obširnejša primerjava od OECD velikosti javnega sektorja (števila zaposlenih):



Stvar je kristalno jasna: velikost JS v Sloveniji na noben način ni problematična. Kdorkoli izjavlja kaj takega je ali neveden, ali pa zavaja.

Ramon dekers ::

Glede na število zaposlenih v gospodarstvu in primerljivosti plač je JS balonček.

dstr17_ ::

Ramon dekers je izjavil:

Glede na število zaposlenih v gospodarstvu in primerljivosti plač je JS balonček.
To je čista neumnost in zgoraj sem podal vsa relevantna dejstva, ki demantirajo tvojo trditev. Predlagam, da si jih ogledaš.

lonz ::

Gospodarstvo se bo čez 2-3 mesece pobralo, standard se bo dvignil, investicije se bodo zaradi konstruktivnih sprememb zakonodaje dvignile in mladina bo nehala bežat iz domovine s trebuhom za kruhom. Korupcija bo praktično izkoreninjena zaradi uspešnejšega in učinkovitejšega sodstva in nesposobni bodo ob službe. Vsi politike bodo imeli legalne diplome in spor z Hrvaško bo rešen v obojestransko zadovoljstvo.

...in vsi bomo živeli skoraj zastonj ker bomo imeli v kleteh Rossijev E-cat!
...arrrrrr, shiver me timbers...

Invictus ::

A. Smith je izjavil:


Ko je Novartis prevzel Lek, so razvoj (dobro plačane zaposlitve) premaknili drugam. Slovenci smo v glavnem menili, da gre za nacionalizem s strani lastnikov. Ampak Novartis je takrat lepo obrazložil, da je obdavčitev dela pri nas previsoka.

In ker pri trenutni zadolženosti ne moremo kar nižati davkov, nam preostane le še varčevanje. Žal.

Niti ne. Ne govori na pamet. Je zmanjšal razvoj in proizvodnjo velikega števila proizvodov na manjše število.

Tako da zdaj razvijajo in proizvajajo manjše število produktov. Kar je čisto v redu kar se tiče optimizacije virov. Npr. v proizvodnji na eni linijo proizvajajo samo eno učinkovino, ne več kot včasih. na ta način lahko stroji delajo 24ur na dan, ker jih ni treba več čistit. Oz. vsaj ne v enaki meri.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jernejl ::

dstr17_ je izjavil:

Stvar je kristalno jasna: velikost JS v Sloveniji na noben način ni problematična. Kdorkoli izjavlja kaj takega je ali neveden, ali pa zavaja.

Zgornji podatki so nekoliko zavajajoči, saj se večinoma nanašajo na obdobje pred krizo.
Tja do leta 2008 je bil tudi v Sloveniji javni dolg kot % BDP stabiliziran oziroma se je celo znižal, proračun pa je bil leta 2007 izravnan.
Velikost in plače v JS takrat niso bile problematične.
Težava je le v tem, da se je od tedaj do danes število zaposlenih v zasebnem sektorju precej znižalo (kakšnih 10 - 15 %), število zaposlenih v JS pa za nekaj odstotkov zvišalo.
Razmerje višine plače med JS in ZS se je res nekoliko zmanjšalo, a tudi na račun uvedbe minimalne plače. Pri tem pa se ne upošteva precej povečane brezposelnosti (tudi "labour force" v enem od zgornjih grafov ne pomeni zaposlenih, temveč je delovna sila = zaposleni + iskalni zaposlitve). Neka država ima tako lahko višje razmerje plač, pa ima zato manjši JS, druga država ima lahko nižje razmerje plač in večji JS, nekateri pa lahko imajo oboje, vendar imajo nižjo brezposelnost in višji BDP.
Treba bi bilo pogledati vsaj še, kolikšen delež BDP gre za JS. In potrebovali bi sveže podatke, ne tistih izpred petih let.

Kazati podatke iz let 2004 - 2008 ter govoriti o tem, kako pri nas z JS ni nič narobe, pa pomeni zgolj to, da se obnašamo, kakor da se vmes ni nič zgodilo in spremenilo.

jype ::

domen_> Norveška, Švedska, Danska, Nemčija,...

Halo! To pa ne drži. Te države imajo učinkovit in obilen javni sektor, nimajo pa obscenega (ki ga mi imamo), pa tudi predpisov, ki so sami sebi namen imajo razmeroma malo.

alexa-lol ::

Problem našega javnega sektorja je neučinkovitost. Recimo Švedi opravijo z 100 javnimi delavci 200 enot dela, mi pa z 70 opravimo 70 enot dela. Pač niso dovolj produktivni.

Mi je pa ta logika razmišljanja sindikalistov in "ekonomistov" (Tajnikar), da ima Slovenija dejansko premajhen javni sektor zastrašujoča. To je tako, kot da bi v podjetju pogledali konkurenco in rekli: "Oni imajo na 1 mio prihodka zaposlenih 10 ljudi, mi pa le 5. Nujno moramo zaposliti še teh 5 ker potem bomo zihr boljše poslovali". To da z manj ljudmi opraviš več dela je prej prednost kot pa slabost. Zgovoren primer so sodišča, kjer imamo baje na prebivalca več sodnikov kot Avstrija pa tudi večje zaostanke... slovenska rešitev je še več sodnikov.

PS. Prosim ne začeti z zlomom socialne države in podobnimi nesmisli... jaz hočem da 30% manj ljudi opravi 20% več dela.. to je vse. I just want more bang for my buck.

Valvoline ::

jype je izjavil:

Nah, nismo. Javni sektor ima prav, da stavka, da se idiotom iz realnega sektorja pokaže, kako temeljito nepotreben in prenapihnjen je javni sektor.

Frajerji iz gospodarstva vedno lahko pustijo svoje jobe in grejo za minimalca delat v javni sektor, če bi radi "rešili državo".

Čeb tole idiotsko trditev predstavil zaposlenim po tovarnah boš prav neprijetno presenečen nad odzivom in številom pripravljenih *spančkat* v JS za minimalc.

Valvoline ::

dstr17_ je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

domen_ poglej si tale članek: http://www.finance.si/290436/Public_ene...

Članek je iz leta 2010. V teh dveh letih pa so normalne države v Evropi še zmanjšale plače v javnem sektorju, kaj pa se je zgodilo pri nas?
Nemčija je s 1. januarjem zvišala plače v JS in 1. maja jih bo ponovno zvišala. Kar se članka tiče: članek je zavajajoč, zato ker so na vsakem grafu vključili druge države, tiste, ki jim je glede danega segmenta najbolj ustrezalo. V celoti so izpustili veliko razvitih držav (Finska, Danska, Švedska,...), vedno pa so dali primerjavo z Litvo, Latvijo, Slovaško, Estonijo, itd. Skratka, ta članek je slab, ker daje selektivne in izrojene primerjave.

Sicer pa razmerje med plačami v JS in ZS v Sloveniji že kar nekaj časa pada (tam nekje od 2002 dalje). Takole pravi UMAR v Ekonomskih izzivih (str. 92/134):
In tu sploh še niso vključeni lanskoletni rezi.
Sicer je to, da so plače v JS višje kot v ZS, nekaj povsem običajnega. Takole pravi ECB v svoji analizi (str. 16/42):
Kar se tiče velikosti JS sem našel zgolj naslednjo primerjavo (ECB, str. 9/46):
V Sloveniji v tem trenutku ~17-18% (med leti 2004-2008 pa verjetno tam nekje 14-15%). Torej v primerjavi s Finsko in Francijo nizko, v primerjavi z Avstrijo in Nizozemsko višje. Na vsak način pa zelo daleč od tega, da bi bil slovenski JS kakorkoli nenormalno večji v primerjavi z drugimi razvitimi državami. Ni.

Predvsem na račun kvazigospodarstva tj državne monopoliste (plinaši,elektrodistribucija,komunalci,pošta,telekom,banke....) kjer so plače primerjano z realnim gospodarstvom vsaj za 100% višje v povprečju. Jaz bi teh izločil iz statistike za gospodarstvo,saj so to v bistvu tudi državni paraziti.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Dan grafov!

Naj kar takoj demantiram: sam nisem prijatelj agregiranih številk, ki rangirajo neke sorazmerno splošne pojme v lestvice. V bistvu sploh nisem fan lestvic. Še celo glasbenih ne. Ampak vseeno, to je pa že tak dafuq, da moram:


Iz novega OECD almanaha.

EDIT: stvar ima že na prvo žogo dva zaključka. Da je vse oki-doki ali pa da se standard stabilizira "nekje dol". Skratka, da smo se "malo zaklošarili".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

D3m ::

V naši družbi nobeden ne izstopa. :) Ko pademo, pademo vsi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mipe ::

Razen naših ljubljenih vodij, ki se iz neznanega razloga izvlečejo finančno premožnejši kot pred svojim mandatom...

jype ::

Valvoline> Čeb tole idiotsko trditev predstavil zaposlenim po tovarnah boš prav neprijetno presenečen nad odzivom in številom pripravljenih *spančkat* v JS za minimalc.

Hja, kdor ni pismen, pač ne more čebelic limat na obrazce. Jeba, če si celo šolo fuzbal špilu pa pijančeval!

(Če se že gremo populistično sranje, se ga pejmo do konca press.)

Matako> Ampak vseeno, to je pa že tak dafuq, da moram:

Strokovno rečeno: "Vsi enaki, vsi bedaki."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dstr17_ ::

jernejl je izjavil:

Tja do leta 2008 je bil tudi v Sloveniji javni dolg kot % BDP stabiliziran oziroma se je celo znižal, proračun pa je bil leta 2007 izravnan.
Velikost in plače v JS takrat niso bile problematične.
Lepo, da se ti velikost in plače v JS do 2008 ne zdijo problematične, ker nekateri so že takrat zganjali histerijo, ki je bila neutemeljena.
Težava je le v tem, da se je od tedaj do danes število zaposlenih v zasebnem sektorju precej znižalo (kakšnih 10 - 15 %), število zaposlenih v JS pa za nekaj odstotkov zvišalo.
Pretiravaš: število zaposlenih v ZS se je znižalo za ~55.000, kar znese 6.1% glede na celotno delovno silo, število zaposlenih v JS pa je naraslo za ~3%.
Z večjo nezaposlenostjo se soočajo tudi druge EU države in med njimi tudi tiste, ki imajo tudi ob upoštevanju povečanja nezaposlenost še vedno precej večji JS kot pa Slovenija.
Npr. nezaposlenost:
Danska iz 3.5% v 2008 na 7.7% v 2011, število zaposlenih v JS pa je ~27-28% celotne delovne sile pred zvišanjem nezaposlenosti.
Finska iz 6.4% na 7.9%, JS pa ~23-24% (še celo huje: do leta 2004 so imeli prek 10% brezposelnost, JS pa tak kot zdaj).
Švedska iz 6.3% na 7.7%, JS pa ~26%.

Torej tudi če upoštevaš povečanje brezposelnosti v Sloveniji, javni sektor še vedno ni nič tako zelo posebnega napram ostalim razvitim državam. V teh številkah je upoštevano celo to, da se je brezposelnost v tistih državah med tem časom (2008-2011) vmes znižala, v Sloveniji pa ne, drugače bi bile številke še bolj trdne (kar so sicer tudi zdaj).

Problem JS ni velikost ali plače, problem so neučinkoviti predpisi, prirejanje in izkoriščanje razpisov, nestrokovno kadrovanje, itd. Tega se je treba lotiti, čeprav je težko, precej težje kot pa sekati vsepočez, ampak to je edina opcija, ki prinese izboljšanje delovanja JS.

dstr17_ ::

Matako je izjavil:

Dan grafov!

Naj kar takoj demantiram: sam nisem prijatelj agregiranih številk, ki rangirajo neke sorazmerno splošne pojme v lestvice. V bistvu sploh nisem fan lestvic. Še celo glasbenih ne. Ampak vseeno, to je pa že tak dafuq, da moram:


Iz novega OECD almanaha.

EDIT: stvar ima že na prvo žogo dva zaključka. Da je vse oki-doki ali pa da se standard stabilizira "nekje dol". Skratka, da smo se "malo zaklošarili".
Gini koeficient meri stopnjo neenakosti in nima veze z velikostjo JS. Zato ta tvoj pomislek v ničemer ne demantira trditev, ki sem jih zgoraj navedel:
(i) da so plače v JS v veliki večini držav višje kot pa v ZS, in da to ni nobena slovenska posebnost
(ii) da velikost slovenskega JS ni nič posebnega v primerjavi z razvitimi EU državami
(iii) da razmerje plač JS/ZS v Sloveniji že nekaj časa pada (torej v JS se relativno zmanjšujejo, v ZS relativno rastejo)

Matako ::

dstr17_ je izjavil:

Problem JS ni velikost ali plače, problem so neučinkoviti predpisi, prirejanje in izkoriščanje razpisov, nestrokovno kadrovanje, itd. Tega se je treba lotiti, čeprav je težko, precej težje kot pa sekati vsepočez, ampak to je edina opcija, ki prinese izboljšanje delovanja JS.


Pozabljaš da Štrukelj&Co niso samo proti nižanju plač, ampak tudi proti večanju obremenitev. Vsakemu.

Veliko sreče pri optimizaciji s to omejitvijo. Ne vrzite stran še tiste sindikalne palerince... še bo videla dneve.
/\/\.K.

dstr17_ ::

Pozabljaš da Štrukelj&Co niso samo proti nižanju plač, ampak tudi proti večanju obremenitev. Vsakemu.
Seveda, ker učitelje dušijo nesmiselni predpisi in onemogočajo kvalitetno delo. Ko se bo te nesmisle odpravilo pa se lahko pogovarja tudi o povečanju števila ur v razredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

alexa-lol ::

Nevem zakaj je zaposlovanje novih ljudi za opravljanje enake količine dela pozitivna stvar. Tako kot da bi dajal zlato medaljo za tistega, ki najpočasneje presmuča progo.

Zgodovina sprememb…

dstr17_ ::

Nevem zakaj je zaposlovanje novih ljudi za opravljanje enake količine dela pozitivna stvar.
Ne gre se za enako količino dela. Nekaj količina dela raste zaradi potreb (recimo zdravniki, sodniki), ampak veliko pa zaradi nesmiselnih predpisov.

Valvoline ::

Vsa delovna mesta v javnem sektorju takoj na licitacijo. Licitira lahko vsak,državni paraziti,brezposelni in zaposleni v gospodarstvu. Licitira se iz trenutnih bruto plač navzdol,delo dobi tisti k bo mel reference in bo pripravljen delat za najnižji znesek. Če bo pr kakem resorju zmanjkal ponudb se v raspisu povabijio tudi osebe iz ostalih držav članic EU,ali bivše juge če bo treba.
Skrajni čas je da se konča z dvoličnostjo v družbi,za javnosektoraše socijalizem,za gospodarstvo pa fevdalizem. tako enostavno ne gre več naprej.

Zgodovina sprememb…

VaeVictis ::

Valvoline je izjavil:

Vsa delovna mesta v javnem sektorju takoj na licitacijo. Licitira lahko vsak,državni paraziti,brezposelni in zaposleni v gospodarstvu. Licitira se iz trenutnih bruto plač navzdol,delo dobi tisti k bo mel reference in bo pripravljen delat za najnižji znesek. Če bo pr kakem resorju zmanjkal se v raspisu povabijio tudi osebe iz ostalih držav članic EU,ali bivše juge če bo treba.
Skrajni čas je da se konča z dvoličnostjo v družbi,za javnosektoraše socijalizem,za gospodarstvo pa fevdalizem. tako enostavno ne gre več naprej.


Zanimiva ideja, nerealna, ampak zanimiva!

Dobro vprašanje bi tudi bilo, katera delovna mesta, ki so sedaj v javni upravi, ne moremo privatizirati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011044 (9221) Phantomeye
»

Vlada vs. sindikati

Oddelek: Loža
132167 (1789) Spy
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782193 (77777) lexios

Več podobnih tem