» »

Kako najbolje preživeti svoje življenje

Kako najbolje preživeti svoje življenje

ramiz?! ::

V zadnjem času si neprestano postavljam vprašanja glede tega katere stvari početi v življenju, da bi imelo nek smisel in da bi lahko na koncu rekel, nekaj pa sem le imel od življenja. Predvsem se mi ta vprašanja postavljajo, ker ne vem čisto dobro kaj bi rad počel v življenju. Nekako se mi zdi zelo depresivno, da naprimer celo življenje delaš v firmi, ob 16h prideš domov, ob 11h greš spat, to ponavljaš v nedogled in se po končani delovni dobi upokojiš in čez nekaj let umreš. Ali pa, da si recimo nek poslovnež, celo življenje gradiš svojo kariero in ob koncu življenja imaš spet bore malo. Najbolj me zanima iz tega vidika, čemu posvetiti svoje življenje, ker če pogledam okoli sebe, sigurno 70% ljudi sploh ne ve nič o vesolju, nastanku Zemlje in to se mi zdi zelo čudno, kako malo ljudi zanima nekaj tako "pomembnega".

Torej moje vprašanje je nekako tako: Ali se osredotočiti na to, da si poizkusiš ustvariti dobro kariero, ustvariti družino in se potem v prostem času bežno zanimati za stvari, ki te zanimajo, ali že v začetku študirati nekaj naravoslovnega/raziskovalnega in celo življenje "iskati resnico"?

Upam, da me razumete kaj hočem vprašat :).
Never regret anything, there's always a reason things happen.

globalna80 ::

Vprašaj sebe česar si želiš. Globoko v sebi nosiš odgovor. Poslušaj svojo intuicijo.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Fadil ::

Poskrbi da najprej ustvariš dobro eksistenco in šele nato boš v miru lahko počel tudi tiste stvari, ki te res veselijo.

Daedalus ::

Torej moje vprašanje je nekako tako: Ali se osredotočiti na to, da si poizkusiš ustvariti dobro kariero, ustvariti družino in se potem v prostem času bežno zanimati za stvari, ki te zanimajo, ali že v začetku študirati nekaj naravoslovnega/raziskovalnega in celo življenje "iskati resnico"?


Poskrbi, da si boš kariero ustvarjal skozi stvari, ki te veselijo. Družina, je pa opcija. Lahko je, lahko ni... vse ob svojem času.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

mihaz> Nekako se mi zdi zelo depresivno, da naprimer celo življenje delaš v firmi, ob 16h prideš domov, ob 11h greš spat, to ponavljaš v nedogled in se po končani delovni dobi upokojiš in čez nekaj let umreš.

Kaj pa delaš "v firmi"?

Če bi rad spremenil svet, moraš najprej zbrati dovolj sredstev, potem se pa ne smeš pustit prepričat, da jih ni pametno uporabiti v tej smeri.

Gigahertz ::

ramiz?! je izjavil:

Najbolj me zanima iz tega vidika, čemu posvetiti svoje življenje, ker če pogledam okoli sebe, sigurno 70% ljudi sploh ne ve nič o vesolju, nastanku Zemlje in to se mi zdi zelo čudno, kako malo ljudi zanima nekaj tako "pomembnega".


Se strinjam, bolš bi blo da bi praznoval veliki pok namest kristusovo vstajenje:D
"670#2500#8"

ramiz?! ::

Pa še eno vprašanje imam. Kako vi gledate na tradicijo? Namreč sam si naprimer želim preseliti v UK ali ZDA, pa se vedno spomnim potem koliko časa že tukaj živijo moji predhodniki, kaj so si vse ustvarili in potem mi je zelo težko. Sicer vidim, da v ZDA s tem nimajo velikih problemov, saj se ljudje selijo tudi po večkrat na leto.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Gigahertz ::

Brez veze bit omejen z preteklostjo, če ti bo tm neprimerno bolš.
"670#2500#8"

Samurai ::

V ZDA je tudi revščina, ampak vsaj prehrana/stanovanje je cenejše.
"In the long run we are all dead." - John Maynard Keynes

jype ::

mihaz> Kako vi gledate na tradicijo?

Izrazito kritično. Če je tradicija smiselna, jo nadaljuješ, sicer pa jo zavržeš. Ne obremenjuješ se s tem, kaj bo kdo mislil o tebi, ker to v resnici ni pomembno.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

mihaz> Kako vi gledate na tradicijo?

Izrazito kritično. Če je tradicija smiselna, jo nadaljuješ, sicer pa jo zavržeš. Ne obremenjuješ se s tem, kaj bo kdo mislil o tebi, ker to v resnici ni pomembno.


Je izredno pomembno, če si v taki branži. ;)

Tody ::

kaki branži? Da narediš 3x prevelko hišo in potem jokaš da je ne moreš vzdrževat? Branži da se morajo sorodniki vidit 3x na leto in se skregat zarad ene in iste zadeve? Enostavno take a money and run, če ti rata bolje naredit si zmagal če ne pač probaš ne lih obobožat.

Drugače, pa živiš življenje tako da uživaš, če ti ni všeč služba jo zamenjaš, če ti ni všeč punca jo zamenjaš, če ti ni všeč država jo zamenjaš.

z00s ::

Menda ljudje na smrtni postelji večkrat rečejo: Ni mi žal za stvari, ki sem jih naredil, pa čeprav narobe. Žal mi je za stvari, ki jih nisem naredil.

Torej "carpe diem"

lp,Z00s

theBill ::

Predvsem živi tako, kot tebi ustreza, in ne tako, kot drugi pričakujejo od tebe oziroma kakršne so družbene norme.

In to na vseh področjih (izobrazba, delo, hobiji, družina ja/ne, itd.)

Pithlit ::

Kako najbolje preživeti svoje življenje

Tako da na koncu lahko rečeš da ničesar ne obžaluješ.
Life is as complicated as we make it...

loader335 ::

Najbolje je da se prepustiš usodi.
V današnjem svet je vsaka aktivnost ali želja omejena z časom ali denarjem.
Tega pa je seveda vedno manj.

Smurf ::

Jaz sem si nasel tako sluzbo v kateri uzivam in hkrati dobro zasluzim. Prostora za optimizacijo je se nekaj. Recimo zelo bi mi pasalo imeti 2 meseca dopusta na leto za kaksna daljsa potovanja, mogoce si pa tudi to s pogajam v prihodnosti.

AlphaOne ::

Mogoče se bo tole slisalo kruto, a clovek je nagnjen (ne vsi, nekateri pa do te mere, da jim onemogoča normalno funkcioniranje v vsakdanjiku) k iskanju smisla, spet drugi k iskanju resnice. Kruto pa je, da ni ne enega ne drugega. Nobenega smisla ni, da si se rodil, da tukaj sedaj živiš in kasneje umreš. A ta iskanje smisla in resnice nas dela človeškega.

Podobna fora je, ko kdaj misliš, "vsi se imajo boljše kot jaz". To je ena človekovih največjih zmot in nima nobene veze z realnostjo.

Vse je kul, vsi imamo kdaj takšna vprašanja in dileme :)

Poglej si kakšen intervju z Slavojem Žižkom, pa ti bo jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlphaOne ()

Blinder ::

loader335 je izjavil:

Najbolje je da se prepustiš usodi.
V današnjem svet je vsaka aktivnost ali želja omejena z časom ali denarjem.


se strinjam.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mr.B ::

Kako najbolje preživeti svoje življenje
Najprej spremeni naslov, je nekako tak, kako da je smrt tako daleč od blaženosti...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mgermo ::

A ni? Je the end. Finito.
Lahko da za nekoga predstavlja odrešenje, ker je "nič" bolje od trenutnega stanja, ampak razen teh izjem (neizmerno trpljenje v takšni ali drugačni obliki) je karkoli bolje od nothing.

AlphaOne ::

Ja, samo kot te ni, tudi ni tega nad mano napisanega. Pač je tako kot je bilo za večino slo-tehovcev recimo leto 1940.

Torej, če imaš probleme, je ta nič, ki v bistvu sploh ni nič, ker tega ni, presneto privlačen, vsaj za Slovence (ne vem točno na kirmu mestu smo, če ne čisto v vrhu po suicidnosti).

A na samomor pomisliti je človeško, dejansko to storiti pa norost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlphaOne ()

WizmoTo ::

Življenje boš preživel točno tako, kot ti bodo narekovali fizikalni zakoni. Ocena kvalitete je pa tako subjektivna.

Berserker ::

ramiz?! je izjavil:

Pa še eno vprašanje imam. Kako vi gledate na tradicijo? Namreč sam si naprimer želim preseliti v UK ali ZDA, pa se vedno spomnim potem koliko časa že tukaj živijo moji predhodniki, kaj so si vse ustvarili in potem mi je zelo težko. Sicer vidim, da v ZDA s tem nimajo velikih problemov, saj se ljudje selijo tudi po večkrat na leto.



Kot si napisal, zaradi tradicije in zgodovinske vrednosti. Amerika tega nima, nima niti neke zgodovine, zato folku določen kraj ne pomeni toliko. Medtem ko so njihovi predniki žrli travo, sej tukaj ustvarjala zgodovina in civilizacija. Sploh če pogledaš kakšno kulturno znamenitost, ter si malce razgledan, takoj čutiš neko spoštovanje, mogočne starodavnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako rešujete družinske zdrahe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9111798 (7084) PrihajaNodi
»

Miklavž vs Božiček vs Dedek Mraz - December čas obdarovanja

Oddelek: Loža
362934 (1835) A. Smith
»

Vlada proti gradnji hiš v lastni režiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11216388 (13587) PacificBlue

Več podobnih tem