» »

Smiselnost protestov

Smiselnost protestov

Temo vidijo: vsi
««
34 / 59
»»

Matako ::

To, da je nekdo živčen je tipično bolj slab indikator dobre ideje.

Prepogost pojav.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Daedalus ::

Nisem vrednotil idej kot takih. Zgolj domnevno nepomembnost protestov.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

NissanGTR ::

Ljudje pač projicirajo svoje potlačene želje na druge. In pol na lepem lutke niso več lutke, ampak poziv k linču. Oni, ki najbolj tulijo o tem, bi pa seveda najraje linčali.


Nataša Pirc Musar je tudi videla v teh lutkah poziv na nasilje proti določenim ljudem. A ima ona potem tudi kakšne potlačene želje?

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Nataša Pirc Musar je tudi videla v teh lutkah poziv na nasilje proti dolečenim ljudem. A ima ona potem tudi kakšne potlačene želje?


Če slediš moji argumentaciji, jih definitivno ma.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Kamran ::

NissanGTR je izjavil:

Ljudje pač projicirajo svoje potlačene želje na druge. In pol na lepem lutke niso več lutke, ampak poziv k linču. Oni, ki najbolj tulijo o tem, bi pa seveda najraje linčali.


Nataša Pirc Musar je tudi videla v teh lutkah poziv na nasilje proti določenim ljudem. A ima ona potem tudi kakšne potlačene želje?

Narediš kakšen računalniški mod, recimo v Doom 3 (ali AvP2) maketo parlamenta, notri pa Impe, pa Hellknight-a, ipd.... pa naj tako "vadijo" ljudje. Bi ideja o zombijih dobila popolnoma novo dimenzijo. :))

Matako ::

Poročilo. Kasno stiže Marko na ratno polje... :| Naj takoj povem, da sem zamudil (urejeno po zanimivosti):

1 Le vkup le vkup uboga gmajna v izvedbi župana Poljšaka!
2 Thriller pantomimo v izvedbi zombi commedia dell'arte skupin
3 Ekskurzijo po ulicah
4 ?

Sem pa seveda ujel še vse pomembnejše transparente, nekateri so tukaj:

http://flic.kr/s/aHsjDzhy72

Kot rečeno, malo prepozno sem šel, slikovitejši liki so že zapustili areno, ostala publika je bila zelo umirjena, takorekoč kontemplativna. Ozvočenje je bilo tokrat že takorekoč hi-fi z zelo tihim agregatom. Odlično.

So se pa protestniki domislili diabolične metode pritiska na policijo in elito: nekakšno "vogonsko mučilno tehniko" z recitiranjem posebno patetičnih kantavtorskih del. Stvar je bila tako učinkovita, da je celo lik s transparentom poleg mene začel moledovati "prosim, prosim, ne še ena pesmica!". :))
Stvar obeta! Za tretjo vstajo predlagam morilske šale v stilu Monty Python. S čepki v ušesih bomo od smeha ohromljene policaje kar pometli vstran.

Naslednja inovacija je bila nekakšen dialog z množico, kjer animator sprašuje, ljudje pa odgovarjajo. Primer:

Animator: Kaj se zgodi, če pustite doma otrokom torto in greste stran?
Množica: ???
A: Pojejo jo!
M: Aaa!
A: Kaj se pa zgodi, če pustite politikom državo za 4 leta in greste domov?
M [previdno in rahlo zmedeno - kaj ni ravno torta doma?]: Pojejo jo?
A: Ja. Požrejo jo!!
QED!

No, pod črto... simpatičen protest.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

TESKAn ::

So se pa protestniki domislili diabolične metode pritiska na policijo in elito: nekakšno "vogonsko mučilno tehniko" z recitiranjem posebno patetičnih kantavtorskih del. Stvar je bila tako učinkovita, da je celo lik s transparentom poleg mene začel moledovati "prosim, prosim, ne še ena pesmica!". :))

Hahaha:))
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PacificBlue ::

kako Afrika pomaga Sloveniji...

Matako ::

Črnci.. prosim. :))
/\/\.K.

Oldi ::

Škoda, da me še vedno viroza daje in nisem šel.:(

Svojevrsten odraz zgubljenosti scene je bil Lubej v Dnevniku ali 24ur. Rekel je, da pričakuje, da nas bo ta zasedba parlamenta potegnila iz tega dreka. Če pomislimo, da 2/3 poslancev podpira svoja predsednika obtožena korupcije in to pol iz skrajne parlamentarne levice, pol iz skrajne desnice?????

Matako ::

No zanimivo, da se je tokrat bolj malo govorilo "o nasilju", čeprav so dokaj znani liki (saj Brko je pogost) imeli tokrat celo plan povleči zaščitno ograjo stran v stilu Iger brez meja. Mediji so bolj ali manj kar spregledali vse skupaj.

 Vuci, sine, vuci!

Vuci, sine, vuci!



Plan je obetal... ni pa uspel. To je pogost pojav pri planih.

 Pssst

Pssst

/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Plan ni uspel, ker ogromna večina protestnikov ni podpirala nasilja.

pEACH ::

Aston_11 je izjavil:

Gre se bolj za sporočilo politikov, da se je folk naveličal njihovega jebanja direkt v oči.


lepo povedano :)
congrats, you fucked up everything.

Matako ::

jype je izjavil:

Plan ni uspel, ker ogromna večina protestnikov ni podpirala nasilja.


No ja... nenasilni protestniki so naredili krog in opazovali kaj bo. Pa menda je en predlagal, da se specialce "preda policiji". Nekih hudih sankcij ni bilo. Pa saj končno... na protestu mora biti malo štale. No jaz sem zamudil celo to in nabasal na neverjetno dolgočasen kulturni program. Sem za nenasilje.. samo malo več življenja no! :/

Bodimo realni - kar je prepričevalo ograji da se kljub silnim naporom mnogobojcev ne vda je bila preprosta fizika v obliki protiuteži kupa policistov, ki so viseli na njej. :))

Je pa jasno, da bo policija za 3. vstajo imela kako rezilo za najlonske vrvi... in sončne špegle proti laserjem. To je kot tista oborožitvena tekma: nekdo izumi A, drugi anti-A in tako naprej.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Matako> No ja... nenasilni protestniki so naredili krog in opazovali kaj bo.

Ja, saj to je bistvo. Kadar protestniki podpirajo nasilje, policiji otežijo, ne pa olajšajo dostop do izgrednikov.

Matako ::

Ja, karkoli. Karkoli že. Saj pravim, nisem videl. Žal! Mimogrede, kako se že piše Brko? Lik se pojavlja na dosti protestih in "delegacijah" pred DZ (tudi na TV je že kako prijavil)...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Pojma nimam, ne poznam.

Okapi ::

Irfan B.

O.

enadvatri ::

To z laserji je lahko kar problem, ker sončna očala ne pomagajo prav veliko. In na spletu se da kupiti (po moči in spektru) sila nevarne laserje. 8-)

jype ::

Policija pa od nekod privleče velika ogledala z baročnimi okvirji. Kaj boste pa pol, a?

Matako ::

Ma glede da je tudi to uvožena fora s tujih protestov - in na splošno ni znano, da bi kdo dosegel kaj dosti, razen dodatnih aretacij (sledi žarku!)... po mojem ni neke pene.

EDIT: pod sončne špegle sem seveda mislil posebna zaščitna očala, ki se jih dobi tudi za delo. Ampak mislim, da verjetno niti to ni potrebno. Stvar je še ena v arzenalu dobrih idej... ki jih je težje izvesti, kot se zdi.

Po mojem se morajo bolj fokusirati na sestavljanje morilske šale in jo spustiti na policijo!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Dragi kolega!

Pozivanje na nasilje je v tem primeru šaljivo dejanje.

Toliko sem le dolžan opozoriti. Morilsko šal-ljivo.
8-)

Irfan Bečirevič je herojski lik iz scene izbrisanih, kasneje Occupy danes revolt proti....vsemu kar vlada.

Tole proti vsemu kar vlada, je nekako še veliko bolj mimo od Occupy...ali pa sem kaj spregledal? Morda je jajo zadosti, da odstopi?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Tnx Don. Oziroma Beširević.
Ja Brko je kar aktiven - dobil celo neko medaljo za zasluge. Red Živka Preglja. In v petek je na protestih vlekel zavzeto kot... no pustimo prispodobe.

Ampak zakaj na tistem tekmovanju v vlečenju vrvi ni bilo Mikija?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Miki bi lahko 'odrešil' slovenijo z objavo par posnetkov.

Zbirka kazni se mu ne bi rapidno povečala zaradi tega, pač pa slava.

Pa jih ni objavil.

Efekt na koncu je pa podoben.

Protestirati z vlečenjem vrvi, ali objavljati resnice ljudje summa summarum niti ne odobravajo, efekt so pa kazni. Irfan se bo morda tokrat izvlekel, v drugo pa ne več.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

dstr17_ ::

Odgovor na smiselnost protestov v šolstvu (in odgovor še na marsikaj - priporočam branje):

SPOŠTOVANI G. ŠTRUKELJ!
Kot univerzitetno izobražena oseba se zavedam, da je država v krizi (čeprav sam nisem za to nič kriv). Zato razumem tudi našo oblast, da je pač potrebno oklestiti stroške (Bog pomagaj državi, kjer so učitelji strošek.). Ampak žal vse bolj ugotavljam, da učitelji kar naprej plačujemo ceno krize. Plač zdravnikov se ni nihče dotaknil, policistom se izplačuje delovna uspešnost, v javni upravi je nameščenih cel kup politično nastavljenih ljudi, ki so tam samo zaradi tega, ker so na pravi strani. Na ravni sindikata pa razen obrabljenih fraz o uničevanju javnega šolstva in podobnih floskul še nisem zasledil, da bi kdo od naših predstavnikov naredil konkreten izračun, koliko dejansko učitelj dela in rezultate predstavil s konkretnimi podatki ter s temi podatki dokazoval, da učitelj NE MORE delati več.
Nič ne pomaga, če tulite, da bo kvaliteta javnega šolstva padla, če ljudem (predvsem staršem) konkretno ne razložite, kaj to pomeni za njegovega otroka. In kako ga bo to udarilo po žepu. Pa je, verjemite mi, ta račun zelo preprost - spodaj sem vam ga napisal, pa sploh nisem upošteval vsega, kar učitelj dela. In upošteval sem učno obvezo 20 ur, ne pa 26. Prav tako nisem zasledil, da bi kdo od pristojnih na Ministrstvu za šolstvo predstavil ta izračun. Namreč, ni problem reči, jutranje varstvo ali interesna dejavnost bosta šla v okvir 8 urnega delovnika. Težava je v tem, da ima 8 urni delovnik samo osem ur. In ni treba biti preveč pameten, da ugotoviš, da v litrsko steklenico ne moreš naliti 2 litra vode.
Sam osebno sem imel srečo, da sem v preteklih letih še poznal napredovanja. Ampak učitelji začetniki bodo na sramotno nizkih plačah še kar nekaj časa, ker predvidevam, da se napredovanja še dolgo ne bodo sprostila. In teh učiteljev bo vedno več. Jasno boste morali obvestiti starše, da bo večina nadstandardnega programa pač ugasnila, da bodo morali plačevati inštrukcije, ker učitelji pač ne bodo nudili učne pomoči v večjem obsegu, kot jo bodo dobili plačano, da bodo morali plačevati obšolske dejavnosti, ker brezplačnih interesnih dejavnosti v takem obsegu in kvaliteti, kot so jo bili vajeni do zdaj, pač ne bo več. In tako naprej.
Moje osebno mnenje je, da se boste morali na sindikatu nehati ukvarjati s komentiranjem vsakokratnih političnih odločitev ali izjav, ki jih poda kdo od predstavnikov izvoljene javnosti, ker s tem samo povečujete nezadovoljstvo laične javnosti, učitelji pa vse to tako ali tako vemo. In zadnje kar ta trenutek potrebujemo je, da se javnost obrne proti šolnikom.
Glede na to, da ste v preteklosti poučevali na srednji šoli, se bojim, da nimate najbolj realne predstave o vsem, kar se dogaja v osnovni šoli in vsem dodatnem delu, ki ga učitelji trenutno še opravljajo poleg rednega - zgolj zaradi otrok in brezplačno. Zaradi tega sem vam pripravljen kadarkoli na pomoč priskočiti s konkretnimi podatki in izračuni - brezplačno.
Namesto, da se v raznih soočenjih govori na splošno (na eni in drugi strani), bi bilo po mojem potrebno operirati s konkretnimi številkami.
In še beseda ali dve o stavki. Sam osebno sem stavko podprl, se pa ne strinjam z načinom izvedbe. Zato se protesta ne nameravam udeležiti, ker ne potrebujem govorov na nekem zaprtem dvorišču, kjer bom stal samemu sebi v namen. Ni potrebno biti preveč bister, da tovrsten protest ne more biti učinkovit. Pa še nekaj je - delo, ki ga ta dan ne bom opravil (pouk in drugo) me bo počakalo in ga bom moral v vsakem primeru opraviti. Verjemite, da je večini res vseeno ali so otroci en dan doma ali ne.
Veste, kako se stavka? Takole:

Spoštovani minister Turk, spoštovana državna sekretarka Škrinjarjeva!
Učitelji v osnovni šoli so pristali na zamrznitev napredovanj, ukinitev delovne uspešnosti, nezakonito ukinitev ali zmanjšanje regresa ter v zameno za ohranitev obstoječih normativov in standardov še na dodatno znižanje plač. Zato vas obveščamo, da bodo v primeru, da se obstoječi normativi in standardi ne ohranijo, izvajali samo osnovne dejavnosti, ki so trenutno sistemizirane. Kar pomeni, da se ne bodo udeležili vrednotenja nacionalnih preizkusov znanja, do konca šolskega leta bodo zamrznili vsa tekmovanja, zamrznili vse dodatne dejavnosti kot so projekti, bralna značka, mladinsko raziskovalno delo, ne bodo sodelovali v nobenih raziskavah, staršem bodo na voljo samo ob točno določenih terminih, razredniki bodo samo še vodili pedagoško dokumentacijo, vzgojno in svetovalno delo z učenci pa bodo morale prevzeti druge institucije - recimo Cerkev. Ne bodo spremljali učencev na ekskurzije, v šolo v naravi itd. Če niste razumeli - o normativih in standardih se ne bomo več pogajali!
V svojem osebnem imenu se vam zahvaljujem za dosedanja prizadevanja in vas lepo pozdravljam,
X. X. prof. bio. in kem.
_______________________________

Naj še dodam kanček svojih razmišljanj o trenutni situaciji. Zapisal bom hipotetično. Ker je moja učna obveza specifična, bom izhajal iz dejstva, kot da poučujem 10 ur kemije in recimo 10 ur naravoslovja. Kar je 6 ur manj od vladnega predloga.
V službo bom prišel ob 7.00 in nato do 8.00 pripravil pripomočke za pouk. To pomeni, poiskati steklovino, pripraviti ustrezne kemikalije in podobno. Od osmih do 12.30 bom v razredu, v odmorih pa dežural na hodnikih, nato pa še eno uro čistil steklovino in pospravljal učila. Nato bom dve uri pisal priprave za naslednji dan, pripravljal učne liste, elektronske prosojnice, urejal spletno učilnico, fotokopiral, ipd. Ostane mi še - ste izračunali??? - pol ure do 8 urnega delovnika, samo pripada pa mi tudi odmor za malico. Seveda, vsi učitelji bodo vedno v službi, saj so v odlični psihofizični kondiciji in brez vseh zdravstvenih problemov, pa tudi njihovi otroci niti pomislijo ne, da bi zboleli. Kar pomeni, da mi ne bo potrebno nadomeščati drugih.
Ker pa imam gosposko službo in kar naprej počitnice, računam naprej. Od 53 dni počitnic odštejem 31 dni dopusta - torej državi >dolgujem< 22 dni ali 176 ur. Pa jih dajmo porabiti:
- vsak mesec moram imeti govorilno uro za starše v popoldanskem času, kar znese 10 ur, poleg tega pa še 3 ure za tri roditeljske sestanke;
- vsak mesec moram biti prisoten na pedagoški ali ocenjevalni konferenci v popoldanskem času. Ob predpostavki, da vsaka traja dve uri, je to še 20 ur;
- ker sem cool učitelj, bom peljal otroke v šolo v naravi - dan ima 24 ur, odštejemo 8 urni delovnik - ostane 16 ur x 5 dni = 80 ur;
- po kolektivni pogodbi mi pripada 5 dni - to je 40 ur, ki jih bom v počitnicah preživel na izobraževanju, da bom tako dober kot učitelji iz Singapurja ali Tajvana. Pri tem bom moral izobraževanje financirati sam ter kriti tudi potne stroške;
- sestavljanje in popravljanje pisnih preizkusov, kar ob predpostavki, da pišem tri preizkuse na leto, pomeni, da moram pripraviti tri preizkuse za šesti, tri za sedmi, tri za osmi in tri za deveti razred, kar znese ob predpostavki, da za vsakega potrebujem 2 uri, 24 ur - sem je všteto sestavljanje in popravljanje - uh sem dober - v dveh urah sestavim test in popravim 60 rešenih preizkusov;
- ker imam v vsakem razredu vsaj dva učenca s posebnimi potrebami, moram za vsakega pripraviti prilagojen pisni preizkus. Če mi to vzame pol ure, je to še 12 ur letno;
- seveda, učitelji ali njihovi otroci tudi zbolijo - in hvala bogu - učiteljice še rojevajo, zato sem opravil tudi 30 ur nadomeščanj - poleg svojih rednih ur pouka;
- tako, porabil sem 196 ur (brez nadomeščanj) - g. Turk - dolžni ste mi 13 ur ali 1,625 delovnega dneva!

UPS, ZDAJ IMAM PA PROBLEM
- sem razrednik - nimam časa, da bi vodil dnevnik, ker sem osem ur že oddelal;
- sem razrednik - nimam časa, da bi reševal vzgojno problematiko, ker sem osem ur že oddelal;
- sem razrednik - nimam časa, da bi pisal spričevala, ker sem osem ur že oddelal;
- aha, boste rekli - saj imate za pol ure znižano obvezo - res je, samo pripraviti in izvesti moram še 17,5 razredne ure, ki je ni v odločbi o plači, predmetnik pa jo predpisuje;
- za 1EUR dodatka za razredništvo na mesec pa nisem pripravljen opravljati zgornjih opravil in jih z veseljem odstopim drugemu, pa mu dam še 10 EUR povrhu vsega;
- tudi za vrednotenje NPZ nimam na razpolago več časa;
- popoldan več ne bom odšel v gozd ali na travnik nabirat material za pouk;

DRAGI STARŠI
Žal vas moram obvestiti, da boste morali dvakrat letno vzeti dopust, da boste svojega otroka odpeljali na sistematski pregled, ker razrednik tega več ne bo mogel početi, saj tega dela ni v njegovem opisu del in nalog in je že sedaj to počel prostovoljno. Prav tako vas moram na žalost obvestiti, da šola nima na voljo sredstev za kotizacijo tekmovanj in jih boste morali financirati sami. Prav tako naši učitelji nimajo časa, da bi vašega otroka pripravljali na tekmovanje, saj jim tega nihče ne plača in tega dela ni v njihovi učni obvezi in že zdaj to počnejo prostovoljno. Veste, pa še tole je. Na leto imam za vse otroke, ki jih poučujem, na voljo 8 ur dopolnilnega in dodatnega pouka za vso naravoslovje v dveh šestih in treh sedmih razredih ter vso kemijo v treh osmih in dveh devetih razredih oz. 0,4 ure dopolnilnega in 0,4 ure dodatnega pouka za vsak razred v CELEM LETU. Če so torej v razredu recimo, samo 4 učenci, ki bi potrebovali dodatno učno pomoč, vsakemu od njih država v CELEM LETU nameni in plača 6 minut dopolnilnega pouka, ali za 4 nadarjene učence v razredu, 6 minut dodatnega pouka v CELEM LETU. Več dodatne strokovne pomoči, kot v omenjenem obsegu, vam žal ne morem ponuditi, saj sem to do sedaj izvajal prostovoljno in brezplačno in v takem obsegu, da je vsak dobil, kolikor je hotel oz. potreboval. Veste, naš minister pa vseeno pričakuje visok nivo znanja, kar pomeni, da boste verjetno morali sami poiskati dodatno pomoč in jo financirati, saj našim učiteljem tega država ne plača in ne prizna.
Prav tako mi država več ne omogoča dela z mladimi raziskovalci, saj v osemurnem delovniku za to ni več časa. Ampak to ni niti tako slabo. Predlagam vam namreč, da ste sami mentor svojemu otroku - veste skupno preživljanje prostega časa dokazano zbližuje otroke in njihove starše. Predlagam vam tudi, da svojega otroka vpišete na kak plesni ali pevski tečaj, saj naši učitelji ob preobilici dela ne zmorejo več pripravljati šolskih prireditev in drugih aktivnosti, ki so jih do sedaj pripravljali v svojem prostem času in prostovoljno. Žal tudi ne morejo več poskrbeti za varnost, saj
jim dodatnega dežurstva pač država ne prizna. Kar pomeni, da ne moremo več organizirati nobenih zaključnih ekskurzij in drugih zunanjih aktivnost, kot so ogledi predstav, obiski gledališča in podobno, saj jih je v osemurni delovnik nemogoče uvrstiti. To pomeni, da se bodo vse aktivnosti v nadaljevanju izvajale samo izključno v šolskih prostorih, v času med 7. in 15. uro. Ker je v osemurnem delovniku ves čas že porabljen, žal tudi ne moremo več organizirati interesnih dejavnosti, kar pomeni, da jih boste morali za svojega otroka poiskati in financirati sami pri ponudnikih izven šole - to ne bo težko, ker je izbira res pestra. Aha pa še to, veste, letos šolsko glasilo ne bo izšlo, pa oprostite - tudi naša spletna stran ne deluje, ker nimamo učitelja, ki bi jo urejal.
Seveda bi lahko še nekaj časa našteval, kaj vse učitelji počnemo že zdaj v svojem prostem času - brezplačno - pa ne bom. Žal bo pač staršem potrebno povedati, da se bo glede na predlagane normative v šoli izvajal v glavnem samo še pouk. In da do nanje padlo precej veliko finančno breme, saj ne morejo pričakovati, da bodo učitelji nudili dodatno učno pomoč v obsegu večjem, kot ga država prizna in plača. In da možnosti za pridobitev Zoisovih štipendij pravzaprav sploh ne bo več, saj učitelji ne bodo več izvajali nadstandardnega programa in dela z nadarjenimi, pač pa bo vse to na plečih staršev.

Morda bo končno vladi, pa tudi g. Štruklju, počasi postalo jasno, da v nedogled ne moremo pristajati na zniževanje plač in blatenja ugleda učiteljstva kar vsevprek. Tudi nižanje plač v zameno za ohranitev delovnih mest ni več smiselna, dajmo poslancem predlagat, da jih je lahko samo še 80 ali pa imajo za 10% nižje plače. Me zanima, za kaj bi se odločili. Očitno imajo dober sindikat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Massacra ::

Eno ta boljših razmišljanj, ki sem jih prebral! Pronicljivo in zelo inteligentno!

Invictus ::

Glede ena to koliko postov je tukaj v podporo maminih sinčkov, ima VVG čisto prav.

Drugače je pa dobro napisano tukaj ...

http://www.siol.net/priloge/kolumne/mih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

domen_, imaš kakšnega otroka. Morda šoloobveznega. Poznaš morda kakšne učitelje, sploh pronicljivo Osnovne šole. No ko boš ugotovil da je učitelj postal terapevt za starše, ker se mora ukvarjati zakaj naš sinček pa ni odličen, je verjetno težava v učitelju.. To da se učencem tam ko pridejo v višje razrede počasi tudi za ocene J, je itak drugi problem.
Kvaliteta Slovenskih šol, je bila v časih ko nismo imeli nadstandardnih programov, boljša. No plače učiteljev so tudi od takrat narastle, kjub temu da je število učencev na prfosa padlo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kamran ::

Invictus je izjavil:


Drugače je pa dobro napisano tukaj ...
http://www.siol.net/priloge/kolumne/mih...

Z izjemo par neumesnih, humornih komentarjev in tipičnih "kimavcev", so mi pomenljivi komentarji od Amy23, mr3000, zogca in od arto.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

kmetek ::

Vendar pa so na občino prišli policisti in ga pridržali zaradi kršenja javnega reda in miru - prostorih občine se namreč ni dovoljeno zadrževati, če posameznik nima opravka na občini ali upravni enoti.

KJE TO PIŠE?

PaX_MaN ::

NA/V BAJTI OBČINE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

kmetek ::

35. člen Zakona o policiji

Policisti lahko ugotavljajo identiteto osebe, ki:

- jo je treba prijeti, privesti, ji odvzeti prostost ali jo pridržati;

- je na območju, na katerem je prepovedano ali omejeno gibanje;

- je na območju, v kraju ali objektu, v katerem se izvajajo ukrepi za iskanje ali izsleditev storilca kaznivega dejanja ali prekrška ali predmetov in sledi, ki so pomembne za kazenski postopek ali postopek o prekršku;

- s svojim obnašanjem, ravnanjem ali zadrževanjem na določenem kraju ali ob določenem času vzbuja sum, da bo izvršila, izvršuje ali je izvršila kaznivo dejanje ali prekršek;

- je po opisu podobna iskani osebi;

- je očitno nebogljena in je ugotavljanje identitete nujno za zagotovitev pomoči;

- bi lahko dala koristne podatke za opravljanje uradnih nalog policije.

Policisti lahko ugotavljajo identiteto osebe in posredujejo njene podatke tudi na upravičeno zahtevo uradnih oseb državnih organov ter subjektov z javnimi pooblastili.

Policisti lahko ugotavljajo identiteto osebe tudi na upravičeno zahtevo druge osebe, ki se izkazuje z nastalo materialno in nematerialno škodo, telesno poškodbo, sumom storitve kaznivega dejanja ali prekrška in v podobnih primerih, ter tako ugotovljene podatke posredujejo upravičencu, ki izkaže pravni interes za uveljavljanje pravic pred sodnimi ali državnimi organi.

Če policist v primerih iz prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena ne more ugotoviti identitete osebe, jo lahko privede v policijske prostore in izvede identifikacijski postopek.

Policisti smejo vzeti prstne odtise in odtise dlani osebi, ki je poskušala ali je nezakonito prestopila državno mejo, in osebi, katere identitete ni mogoče ugotoviti na drug način.

Osebo iz prejšnjega odstavka lahko policisti tudi fotografirajo, zabeležijo njen osebni opis; fotografije te in pogrešane osebe pa lahko tudi objavijo.

Določila petega in šestega odstavka tega člena veljajo tudi za identifikacijo trupel.

Ne protestnik ne ostale osebe na občini v Mariboru ne spadajo v nobeno od kategorij oseb ki bi se jih lahko identificiralo. Zloraba pooblastil.

Še enkrat na tabli pred občino, ne more biti to uradna prepoved/obvestilo itd. Občino plačujemo občani iz občinskega proračuna in je kot taka stvar javni prostor. To je isto, kot če ne smeš biti cel dan v Mercator centru, pa kam smo prišli no? V Yugi tega niso delal, lepo vas prosim.
Kakšno kršenje javnega reda in miru? Potem pa gredo drkat ene, ki so prišli podpisovati peticijo? A je kaj čudnega, da je vedno več gneva v tej državi. HVALA BOGU!

Keyser Soze ::

PaX_MaN je izjavil:

NA/V BAJTI OBČINE.

A imajo hišni red?

Če ga nimajo so tlele mal mrzli policaji. Sploh če on ni dejansko kršil javnega reda in miru. Pa itak, kje ima občina varnostno službo? To je namreč njihova naloga. Da odstranijo nezaželjene goste. Ne pa naloga policije.

Ne vem no. Zadeva je meni tule malo mutna.
OM, F, G!

kmetek ::

Itak je mutna do Amena in dober odvetnik bo izstožil do amena.

Oldi ::

Za jutrišnjo javno tribuno civilne družbe v CD so za danes obljubili karte in to na Društvu pisateljev. Žau to ni res, prejle preverjeno iz ust samega šefa društva. Pravi, da so vse karte šle društvom in da bo treba spremljati v preddverju. :(

Kamran ::

Pazite, da ko se bo intenzivnost protestov začela stopnjevati (which will), da se ne boste srečali s kaj takšnim (2:13 -> 7:02) "na strani modrih kant s pokrovi"... :|

Man I would love 2 get my handy on 1 of those thingies. 8-)

Daedalus ::

Mariborske občinske svinje niso dojele lekcije. Vlada o varčevanju, stranke samim sebi več denarja, MOM pa...:

Na sporno zaposlovanje v mariborski mestni upravi so danes opozorili tudi v stranki Lista za pravičnost in razvoj (LPR). Po besedah predsednika stranke Stojana Auerja osnutek občinskega proračuna kaže, da namerava mestna uprava letos povišati število zaposlenih z 229 na 245.

Če bi takoj ukinili državno sofinanciranje Občin, bi mogoče še kaj zaleglo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PaX_MaN ::

Daedalus je izjavil:

Če bi takoj ukinili državno sofinanciranje Občin, bi mogoče še kaj zaleglo.

Napiš (ustavni) zakon, nje.

kmetek ::

Snemanje v državnem zboru, v menzi prepovedano....z našim denarjem zgradijo vse, z našim denarjem prejemajo svoje plače, pišejo svoja glupa pravila itd....
Pa sej ne moreš verjeti. Politiki si lastijo lastno državo!

Oldi ::

Hvala bogu, da si sam lastno, ko bo dovolj zagustilo, bodo spet začeli segati po južni sosedi.

Sicer bodo pa protesti trajali še vrsto let, podobno kot v Egiptu, nenehno bomo rušili dokler ne bomo spoznali, da je problem v naših genih. Kaj bomo potem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Daedalus ::

Napiš (ustavni) zakon, nje.


Ni izključeno, da se česa takega lotim. Ne bi bilo prvič.

Sicer bodo pa protesti trajali še vrsto let, podobno kot v Egiptu, nenehno bomo rušili dokler ne bomo spoznali, da je problem v naših genih. Kaj bomo potem?


Problem seveda ni v genih. Je pa v znanem političnem navijaštvu, po katerem je enim dovoljeno vse, drugim pa nič. Kulturni problem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Oldi ::

V Slo je index slabosti, ki nam preprečujejo da bi bili Švica ene 5 oziroma 500%

- 100% Pahor ter Janša z SDS, ki z bolanimi metodami onemogočajo vse, kar je v politiki zdravega, tako na levici kot na desnici (Golubič, Kresal, Zagožen, Hvalica.. vsi so šli zaradi Janše)
- 100% Zaradi Janše in Pahorja povsem sesuta politična scena, nihče zdrav v glavo ne upa v ta svet norcev
- 100% Povsem sesuto novinarstvo, le to nam lahko odpre oči in poskrbi, da bomo volili prave ljudi
- 100% Naši "geni" oziroma vzgoja po kateri je pač car tisti, ki se znajde, pa recimo pravilo brigaj se zase, pa saj ne kradejo meni, ampak državi, ki jo je itak treba krast ker nam je sovražna (kar je do osamosvojitve sicer bilo). Posledica je povsem sprevržena etika in morala.
- 100% Pravni sistem, ki tak kot je brez etike in morale iz prejšnje točke ne more delovati, ni šans.

Mi se pa trenutno prepiramo, kako bi sanirali drugih 100%, brez da odstranimo prvih 100%, ter sanjamo o neposredni demokraciji, zborih krajanov na nivoju vasi in ulic blablabla. Za tole diagnozo bomo rabili še leta, do takrat bodo pa vsi normalni in sposobni ušli v tujino ali se umaknili v svoj svet mikro ekonomije na temelju zemlje in uslug.

dstr17_ ::

Pahor je v svojem mandatu naredil marsikaj dobrega, ampak se pa strinjam, da je njegova popustljivost do Janše in SDSovskih zablod naredila ogromno slabega. Tudi zdaj, ko kot predsednik ni obsodil neumnosti, ki jih piše in dela SDS, nadaljuje s to svojo veliko napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Daedalus ::

Tudi zdaj, ko kot predsednik ni obsodil neumnosti, ki jih piše in dela SDS, nadaljuje s to svojo veliko napako.


Boji se ass-rejpinga, ki mu ga SDS rada prireja. Mehka cura...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mr.B ::

Oldi , ima danes napad sarkazma.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

NissanGTR ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/anketa-v...

Na četrtem mestu strankarske lestvice je DL (3,5 odstotka)

Kot sem napovedal. Stvari se že postavljajo v normalno stanje. DL je narasla samo za kratek čas, ker so Viranta in njegovo stranko umetno pumpali in povzdigovali v levaških medijih, sedaj so pa v DL spet tam kjer bili en mesec nazaj, na robu parlamenta...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Na četrtem mestu strankarske lestvice je DL (3,5 odstotka)
Ajoj, še en novinarski članek, v katerem ne znajo prav preračunati odstotkov. To odstotki iz ankete niso enaki odstotkom, ki bi jih dobili na volitvah, ker niso preračunani na 100%. Pri volitvah se odgovori "ne vem", "bmk", "eni drugi" ne štejejo.
Če sešteješ anketne odstotke, prideš na 46,9%.

SD 16,0
SDS 14,0
SLS 5,0
DL 3,5
PS 3,4
Nsi 3,1
Desus 1,9
-------------
46,9

To je sedaj treba preračunati na 100%:

SD 34%
SDS 30%
SLS 11%
DL 7%
PS 7%
Nsi 7%
Desus 4%

SD+PS+Desus bi dobili 45%, SDS+SLS+NSi 48%, se pravi bi bila DL jeziček na tehtnici, natanko tako, kot je bila sedaj. Predčasne volitve torej ne bi prinesle čisto nič novega. Ob predpostavki, da rezultati ankete držijo, seveda.

O.

Mr.B ::

Izgovor za ne predčasne volitve, bo pa nekaj takega : Čes da so nam znižali bonitetne ocene, pa si ne moremo dovoljiti čakanja nove jesenke volitve. Zato bomo v dobro države naredili novo koalicijo DL+PS+SD+Karl...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Massacra ::

NissanGTR je izjavil:

http://www.rtvslo.si/slovenija/anketa-v...

Na četrtem mestu strankarske lestvice je DL (3,5 odstotka)

Kot sem napovedal. Stvari se že postavljajo v normalno stanje. DL je narasla samo za kratek čas, ker so Viranta in njegovo stranko umetno pumpali in povzdigovali v levaških medijih, sedaj so pa v DL spet tam kjer bili en mesec nazaj, na robu parlamenta...


Te ankete so seveda velika manipulacija. Ob xy% tistih, ki se volitev nebi udeležili (oziroma, nimajo v tem trenutku osebnega mnenja, koga bi volili) se vsi procenti zvišajo, ravno za ta delež! A ne, strokobnjak? >:D

Pa, da ti bo lažje in enostavneje zračunati: če v anketi 50% anketirancev pravi, da nebi šli volit, lahko preprosto rezultate ankete (za stranke) množiš z 2x! Bo šlo mojster? ;)

Ups, me je okapi prehitel s pojasnilom :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()
««
34 / 59
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo naj bi bili strici iz ozadja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510521 (8402) Mipe

Novi vse slovenski protest 3.12.2012 ob 16:00 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712870 (12213) Gandalfar

Več podobnih tem