» »

The Last of Us

The Last of Us

Tr0n ::

Jup, oba glavna "junaka" sta IMO najbolje napisana in zaigrana lika v video igri doslej. Prav bummed out sem bil, ko je bilo igre konec. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

medenko ::

kdor še nima naj preprosto kupi.

The Last of Us

Tr0n ::

Moj osebni Game of the Year 2013 in eden izmed glavnih razlogov, da posedujem PS3 in kmalu PS4. :)

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

Moj osebni Game of the Year 2013 in eden izmed glavnih razlogov, da posedujem PS3 in kmalu PS4. :)



Se strinjam.
Tudi men je TLOU najboljša igra leta in nasplošno ena najboljših iger kar sem jih igral sigurno TOP 5:P
Ravno zaradi te igre sem kupil PS3 in tudi samo zaradi teh razvijalcev Naughty Dog bom kupil tudi PS4, ker delajo daleč najboljše igre za konzole>:D

medenko ::

pa še njami UNCHARTED :)

Konlov ::

Na splošno je raji tale igra sedla. Zanimivo, da pa so jo desci revije Joker slabo ocenili...

Mavrik ::

What? 87 po nobeni logiki ali razlagi ni slaba ocena.
The truth is rarely pure and never simple.

medenko ::

Baje pride TLOU 2 :)

Tr0n ::

Ne, pride pa prequel DLC.

medenko ::

Jst ::

>What? 87 po nobeni logiki ali razlagi ni slaba ocena.

Sicer nisem bral Jokerja že lep čas, ampak kolikor se spomnim še iz časov ko sem, so oni večkrat "branili" svojo oceno kakšne igre, ko se je folk pritoževal nad "slabo oceno."

In pri njihovi razlagi se popolnoma strinjam, ki gre nekako tako:

Če ocenjujemo igre od 0 do 100, dobi povprečna igra oceno 50. Ko dobi igra oceno 50, je to povprečna igra iz njenega žanra. Če so dali oceno 60-70, je to igra, ki po nečim izstopa in jo priporočajo igrati. Igra z oceno 75 recimo, je nadpovprečno dobra igra za tisti žanr. Kar je nad 80, boš, če si privrženec tistega žanra, užival ob igri. In kar je več, pomeni, da jih je motilo zelo zelo malo stvari.

Sicer pa to ne velja samo za igre, ampak za vse, kar ocenjuješ. Pomislite na nek - za vas - povprečen film in mu dajte oceno 5/10. Obrazložite sami sebi, zakaj je za vas to povprečen film. (Ker je na to vižo ogromno filmov, recimo.) Ko pa gledaš film, ki v nečim izstopa, pa moraš dobro premisliti, koliko se to razlikuje od povprečnega 5/10 filma. Ter seveda kaj vam sploh pomeni ocena 10/10 pri filmu.

Kar mene moti, ko se pogovarjamo o filmih, serijah, igrah, knjigah,... da večina takoj reče zanič. 2/10 ali 10/10.

Recimo jaz sem bil navdušen nad Pitch Black, ampak mi vseeno ne dam več kot 7.5. Nato The Chronicles. Malo slabši film, s super CGI, vendar nič "izjemnega," zato mu dam oceno 7. Medtem ko zadnji film, Riddick, je pa čisto povprečje 5/10.

Ko "kritiziraš" neko stvar, jo moraš z nečim podobnim primerjati. Sicer je pa že sama beseda "kritika" dobila negativen ton in je bolj primerna beseda "opis."

Tako da ocena 87 za The Last of Us pomeni, da je super špil. Sam je nisem igral, sem jo le "gledal" na youtube (moj edini "gledani" špil). Kot se spominjam opisov iz Jokerja, so sigurno precej dobro opisali, kaj jim je bilo všeč pri igri in kaj jih je motilo. In če jim je Joker dal 87 - opisi iger so v Jokerju vsaj realni, ne pa ign ali gamespot - je to high praise žanru in nikakor slaba ocena.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

Ne, pride pa prequel DLC.


Komaj čakam:)

medenko je izjavil:

http://metro.co.uk/2013/08/01/the-last-...


Upam, da bodo naredili The last of Us 2 za PS4 pa, da bi nadaljevali zgodbo od tam kjer se je zaključila enka:)

Jst je izjavil:

>What? 87 po nobeni logiki ali razlagi ni slaba ocena.

Sicer nisem bral Jokerja že lep čas, ampak kolikor se spomnim še iz časov ko sem, so oni večkrat "branili" svojo oceno kakšne igre, ko se je folk pritoževal nad "slabo oceno."

In pri njihovi razlagi se popolnoma strinjam, ki gre nekako tako:

Če ocenjujemo igre od 0 do 100, dobi povprečna igra oceno 50. Ko dobi igra oceno 50, je to povprečna igra iz njenega žanra. Če so dali oceno 60-70, je to igra, ki po nečim izstopa in jo priporočajo igrati. Igra z oceno 75 recimo, je nadpovprečno dobra igra za tisti žanr. Kar je nad 80, boš, če si privrženec tistega žanra, užival ob igri. In kar je več, pomeni, da jih je motilo zelo zelo malo stvari.

Sicer pa to ne velja samo za igre, ampak za vse, kar ocenjuješ. Pomislite na nek - za vas - povprečen film in mu dajte oceno 5/10. Obrazložite sami sebi, zakaj je za vas to povprečen film. (Ker je na to vižo ogromno filmov, recimo.) Ko pa gledaš film, ki v nečim izstopa, pa moraš dobro premisliti, koliko se to razlikuje od povprečnega 5/10 filma. Ter seveda kaj vam sploh pomeni ocena 10/10 pri filmu.

Kar mene moti, ko se pogovarjamo o filmih, serijah, igrah, knjigah,... da večina takoj reče zanič. 2/10 ali 10/10.

Recimo jaz sem bil navdušen nad Pitch Black, ampak mi vseeno ne dam več kot 7.5. Nato The Chronicles. Malo slabši film, s super CGI, vendar nič "izjemnega," zato mu dam oceno 7. Medtem ko zadnji film, Riddick, je pa čisto povprečje 5/10.

Ko "kritiziraš" neko stvar, jo moraš z nečim podobnim primerjati. Sicer je pa že sama beseda "kritika" dobila negativen ton in je bolj primerna beseda "opis."

Tako da ocena 87 za The Last of Us pomeni, da je super špil. Sam je nisem igral, sem jo le "gledal" na youtube (moj edini "gledani" špil). Kot se spominjam opisov iz Jokerja, so sigurno precej dobro opisali, kaj jim je bilo všeč pri igri in kaj jih je motilo. In če jim je Joker dal 87 - opisi iger so v Jokerju vsaj realni, ne pa ign ali gamespot - je to high praise žanru in nikakor slaba ocena.


Upam, da bodo naredili The last of Us 2 za PS4 pa, da bi nadaljevali zgodbo od tam kjer se je zaključila enka:)


@Jst
Se popolnoma strinjam s tabo, da ima Joker najbolj realne opise iger ampak TLOU si zasluži 90+>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::




Your First Look at The Last of Us' Single Player DLC

Konlov ::

oo7 je izjavil:




Your First Look at The Last of Us' Single Player DLC

Jeeeeee...
Samo to še dodam, da je SP dokaj kratek. Proti Far Cry3 npr.

Tr0n ::

oo7 ::

Komaj čakam:)


Mogoče kdo ve ali se bo dalo kupit ta DlC v fizični obliki se pravi Cd ali bo možno samo downloud preko neta?

Tr0n ::

DLC = download. Duh. :)

medenko ::

DownLoadable Content = D L C

oo7 ::

Če po pravici povem sploh nisem vedel kaj pomeni kratica DLC vedno sem mislil, da je samo znak za dodatek nič drugega:)

Nisem še nikoli kupoval v PS Store pa me zanima če je možno plačati z paysafe kartico ali je spet samo Paypal?

Tr0n ::

Kreditna, prepaid PSN kartica, paypal.

Konlov ::

Tr0n je izjavil:

Kreditna, prepaid PSN kartica, paypal.

Samo prepaid PSN kartica:
http://www.electronicfirst.com/buy-play...

Kocka ::

Po novem tudi Paypal. Preverjeno deluje na SLO accountu. Kreditna tudi, vendar samo na SLO accountu, če je izdana v Sloveniji. Kupljen, dol potegnjen in instaliran DLC pa potem lahko uporabljaš na vseh accountih, ki jih imaš na isti konzoli.

Tr0n ::

Jup.

Konlov ::

A ja. Imam GB account, kjer gre samo z prepaid PSN kartico.

Tr0n ::

Saj lahko mas accountov kolko hoces. :) Jaz mam SI, UK, US in DE.

Konlov ::

A na istega PS3 uporabnika ali kako? Pa če lahko link do SLO PSN?

Tr0n ::

1 PS3, 4 accounti. :)

http://si.playstation.com/

Tr0n ::

@Kocka

Se da na US account preko payapalo nalozit na wallet in potem kupit v US trgovini? Ker vcasih je tole delalo samo s kupljeno US PSN kartico.

Ahiles ::

Dvomim da deluje ker se sony na vse pretege brani denarja. Pri meni je delovala samo US PSN prepraid card na ameriškem storu pa še to sem ksn let pa pol nazaj naložu eno 50usd kartico. Če so pa zdej pri ps4 kej spremenil pa dvomim.

Tr0n ::

Heh, sem zdaj za foro probal, pa je status Paypal transakcije kr canceled. Ocitno bi moral met "US" paypal account.

Bah.

Ahiles ::

Isti problem mam pri EQlandmark(isto sony) acc pri EU računu ne pustijo plačat prek paypala samo cc opcija navoljo pri US računu pa slo paypal naslov ne gre skoz in je transakcija prekinjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

Tr0n ::

Ocitno bo treba se naprej v UKju narocat hard kopije al pa US PSN karte kupovat. :)

krepki ::

Evo pa sem jo končno obrno,dober špil.

krepki ::

Kje se pa ustvari account a na spletni strani ali v konzoli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

Tr0n ::

PSN account se uporabi, tako kot za vsako PS3/4 igro.

krepki ::

Zanima me ker sem v PlayStation(R)Store izbral avtomatski prenos igre LEFT BEHIND za 14€,ki bo 14.2.2014,samo kako zdaj to plačat.
Registriral sem se tudi na ps3 spletni strani,a tam moram vpisat točne podatke ime priimek naslov itd.

oo7 ::

krepki je izjavil:

Zanima me ker sem v PlayStation(R)Store izbral avtomatski prenos igre LEFT BEHIND za 14€,ki bo 14.2.2014,samo kako zdaj to plačat.
Registriral sem se tudi na ps3 spletni strani,a tam moram vpisat točne podatke ime priimek naslov itd.


Jaz se tudi zdaj s tem ukvarjam.

oo7 ::

http://www.amazon.com/The-Last-Us-Behin...

Kaj pa če kupim kodo preko Amazona? Tam imam že vse podatke in način plačila. Se pravi če tam vzamem potem samo vpišem kodo?

Aha nič ne bo samo za Američane;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Še eno vprašanje:)

Zgoraj sem prebral, da ste pisali, da imate nekateri po več računov v večih državah. Zdaj če jaz odprem račun v Usa ali mi bi potem delala tale koda z Amazona, ki je samo za US uporabnike?

http://www.amazon.com/The-Last-Us-Behin...

Hvala

kmetek ::

da

oo7 ::

kmetek je izjavil:

da



Super:)
Potem bom pa še počakal par dni če bo mogoče imel tudi amazon.de ali Uk za Europejce če ne bom pa naročil preko Ameriškega Amazona.

oo7 ::

Prve ocene so odlične glede na to , da je DLC :)

http://www.vg247.com/2014/02/14/the-las...

kmetek ::

oo7 ::

kmetek je izjavil:

imaš tudi na game.co.uk

http://www.game.co.uk/en/the-last-of-us...



To lahko igraš v Sloveniji ali je region locked?

Sem probal pa je samo za Angleže;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

kmetek ::

kje je problem ustvariti uk račun?

oo7 ::

kmetek je izjavil:

kje je problem ustvariti uk račun?


Ko hočem plačat z kartico Mastercard mi napiše samo za Uk uporabnike.

kmetek ::

na cdkeys.com kupiš vrednostne kartice in si nafilaš račun.

LJ4L ::

Malo neumestno, ampak THE LAST OF US ROCKS!!!
LP from LJ

Tr0n ::

Man, this game. :'(

Ce kdo ni kupil DLCja, si lahko pogleda Let's Play.

http://www.youtube.com/playlist?list=PL...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

oo7 ::

Men je še ni uspelo kupit;(
Na Amazon je povsod region locked(za plačilo)
Na PSN store pa jim ne zaupam številke kartice.

Bom še počakal, če se bo dalo kje drugje kupit.
Ne vem zakaj PSN nima Paysafe kartic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Last of Us 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
525670 (318) yayo
»

Days Gone (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
48863390 (9231) Pithlit
»

Uncharted 4: A Thief's End (PS4) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
32374055 (7094) ZiedRieke

Več podobnih tem