» »

The Last of Us

The Last of Us

««
9 / 9
»
»»

BorutO ::

Ne morem se več spomniti katero igro sem kakšnih 5 let nazaj kupil v predprodaji, ko je prišla ven, je pa bila polomija ... Od takrat naprej sem rekel, da bom vse igre kupoval takrat, ko bodo začele dobivati dobro oceno, pa če je to že prvi dan izida ali pa čez dve leti ... Igre, katere bodo res super ob dnevu izida, so zagotovo od ubisofta, bethesde, rockstarja in od EA ...

Vse ostale igre raje čakam ... in sem prav vesel, da nisem vrgel skoraj 70 evrov za ta zmazek od igre. Bom pa ga z veseljem vrgel, ko bo začela igra dobivati dobre ocene in komentarje.

svecka ::

Zakaj se sploh mora 1 uro compilate shaderje. Mislim WTF. Tega na PS5 ni.

HolyFuck1 ::

Igre, katere bodo res super ob dnevu izida, so zagotovo od ubisofta, bethesde, rockstarja in od EA ...


Sori Borut, sam tole je pa strel v prazno.

>ubisofta
Far Cry 6, Watch Dogs, Katerikoli R6 v zadnjih 10 letih

>bethesde
Fallout 76?

>rockstarja
Remastered Trilogy

>EA
Battlefield 2042

Bi mogoče raje pritisnil zavoro za vse igre, ne glede na developerja/publisherja?

dronyx ::

Problem je da založniki izdajajo nedokončane igre. Verjetno jih k temu delno sili predprodaja, ker morajo pač izdelek dati na trg ne glede na to v kakšnem stanju je.

meho7 ::



10gb vram usage pri 900p? :))
Pa to se dobesedn norce delajo iz nas s temi groznimi porti

dronyx ::

Očitno so pri predelavi za PC pozabili, da PC ni PS5 in ne more uporabiti navaden pomnilnik kot vram. :))

oo7 ::

The Last of Us is one of the most multi-threaded PC games to date, can use up to 16 CPU threads

meho7 ::

LeQuack ::

Moje mnenje je, da so načrtno naredili tako slab port, zato da promovirajo PS5 prodajo. V smislu lej ta 10 let star špil šteka na vaših bednih PC-jih, medtem ko na PS5 dela tekoče in hitro.
Quack !

yayo ::

mislim, da PS5 prodajo že tako promovirajo od tričetrt jurja navzgor drage grafične kartice ;) Sicer pa na Naughty Dog twitterju vidim, da jih pošteno hemoroidi pečejo, ker jim PC publika niti malo ne prizanese v komentarjih ;)

ahac ::

LeQuack je izjavil:

Moje mnenje je, da so načrtno naredili tako slab port, zato da promovirajo PS5 prodajo. V smislu lej ta 10 let star špil šteka na vaših bednih PC-jih, medtem ko na PS5 dela tekoče in hitro.

Jaz to vidim drugače: Sony developerji so očitno nesposobni in Sony igre overrated.
Ne znajo naredit igre, ki bi na mojem PCju (močnejši od PS5) delala tekoče. Še port 10 let stare igre jim dela ogromne težave.

Microsoft, Ubisoft in ostali s tem nimajo takih težav. ;)
Torej bom kupoval njihove igre.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Verjetno znajo samo nočejo potem pa najamejo neki tretji studio, da naredi port za njih.

Izi ::

Jaz sedaj igram verzijo 1.0.1.6 in sploh ni slabo.
Vse deluje brez najmanjšega problema, nobenih zatikanj in v treh urah do sedaj popolnoma stabilno.
Shaderje mi je v celoti zgradilo v okoli 20 minutah in to je potrebno samo prvič. Ob naslednjih zagonih štarta v nekaj sekundah in že lahko igraš.
Grafika je tudi zelo v redu, edini problem je, da morajo za mojo grafično biti nastavitve na medium/low, in to ne zaradi hitrosti ampak zaradi hudega pomanjkanja VRAMA. 6 GB VRAMA je za to igro že praktično premalo. Višje grafične nastavitve kurijo VRAM ko nore. Za 1080p in vse na medium bi rabil že 8 GB.
Je pa kljub nizkim nastavitvam grafika zelo lepa. V bistvu so pretiravali z grafiko saj primerjave kažejo, da je že na low nastavitvah PC grafika opazno lepša kot tista na PS5. Kaj so mislili, da imamo že vsi RTX 4080 ali kaj?

Še en problem je in sicer zgodba je do pike popolnoma enaka kot v seriji. Če si gledal serijo praktično nima smisla igrati igro. Čeprav je serija zelo v redu je v bistvu pokvarila igralno izkušnjo PC igralcem.

wolverine22 ::

Khm... na Digital Foundry, primerjava med medium texturami na RTX 2070 Super, PS5 in Ultra texturami na RTX 4090, je očitno opazno, da je PS5 skoraj identična ultra na PC, medtem ko medium na PC izgleda oooobčutno slabše, kot PS5.
Še njim ni jasno, zakaj taka izguba kvalitete...



Lp

Zgodovina sprememb…

Zmajc ::

Izi je izjavil:

Še en problem je in sicer zgodba je do pike popolnoma enaka kot v seriji. Če si gledal serijo praktično nima smisla igrati igro. Čeprav je serija zelo v redu je v bistvu pokvarila igralno izkušnjo PC igralcem.


Um igra je z leta 2013, to da si jo ti igral komaj leta 2023 po tem ko si gledal serijo je pač "me problem".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

oo7 ::

Problems with The Last of Us Part 1 on PC are gradually being fixed, but new complications are also emerging. Naughty Dog shares a plan of action.

https://www.gamepressure.com/newsroom/t...

oo7 ::

The Last of Us PC Got First Major Patch; 43 Fixes

The update weighs 14 GB, and its most important features include:

elimination of one of the sources of game crashes;
analog knobs on DualSense and Xbox gamepads will stop freezing in one position;
removal of visual glitches caused by incorrect texture rendering.

https://feedback.naughtydog.com/hc/en-u...

Nikonja ::

Meni zdaj z 1.0.2.0 končno dela brez kreša na namizje, ampak na optimizaciji bi res lahko še mal delali ker poraba VRAM-a je nora, z DLSS-om, nekaj na high, nekaj na medium in se vrtim med 50-60 fps z 12700k in 3060ti.

aja pa rez je 1440p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

ZiedRieke ::

Zanimivo, meni verzija 1.0.1.6 še ni nikoli krešnala po preigranih 9urah. Igram skoraj vse na ultra nastavitvah z 1440p in FSR2. Poraba VRAMA med igranjem okoli 10gb in povprečno okoli 35fps. 1080ti

ZiedRieke ::

Je pa špil adijo ne. Originala nisem nikoli igral. Ko sem ga naložu, sem videl, da je delovanje izredno slabo, tako da sem samo zbuildal tiste shaderje in komaj prilezel čez "intro" misijo ter zaključil z igranjem. Mislil sem, da je to samo preoblečen Uncharted4(dolgčas). Potem sem čez nekaj dni naložil patch 1.0.1.6, seveda ni bilo nobenih razlik, ampak sem tak pado notri, da sem igral 9ur v eno. Pozabu na obupne fpsje, glitche in ostale težave... Nemorem verjet, vrhunska zadeva, ni se mi še zgodilo, da bi igral igro z tako nizkimi fps(35) in tako užival zraven :)

oo7 ::

TLOU v FPS načinu

The Last of Us Part 1 - First Person Mode & Brutal Combat [TLOU PC Mods 4K 60FPS Cinematic Style]



Dobro zgleda v FPS

Nesta ::

kateri je zadnji popravek pri Last of us za PC?
je sedaj igra že igralna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

c3fizl ::

1.0.3.

Kolk je pa igralna, je pa odvisno od hardwera, ki ga imaš. Na 8GB VRAM grafi so še vedno diapozitivi.

Nesta ::

c3fizl je izjavil:

1.0.3.

Kolk je pa igralna, je pa odvisno od hardwera, ki ga imaš. Na 8GB VRAM grafi so še vedno diapozitivi.


RTX 4080 + Intel Core i7-13700KF + 32 GB rama.

Mislis da bi bla igralna? Naceloama hujsih BUGOv vec ni?

Hvala

Magic1 ::

Sem poslušal ene par intervjujev s developerji v zadnjem času in vsi so povdarjali, da je 8GB spomina na grafičnih za njih blazni handycap. Igre že nekaj časa razvijajo za 12GB+ in zdaj prihajajo ven. Ni to samo optimizacija. To da je Nvidia ostal 3 generacije na 8GB naredi trenutno velik problem. PS5 lahko uporabi čez 10GB in tam lahko res optimizirajo, ker točno vedo kakšen je HW.
Magic

c3fizl ::

Nesta je izjavil:

c3fizl je izjavil:

1.0.3.

Kolk je pa igralna, je pa odvisno od hardwera, ki ga imaš. Na 8GB VRAM grafi so še vedno diapozitivi.


RTX 4080 + Intel Core i7-13700KF + 32 GB rama.

Mislis da bi bla igralna? Naceloama hujsih BUGOv vec ni?

Hvala


Pusti, da se shaderji naložijo, pa bi moglo delat vredu. Zna pa to trajat neki časa. Meni je po zadnjem updejtu med nalaganjem shaderjem 2x zmrznil špil, ampak po tem ko je naložlo je vse delalo brez problema. Med igranjem pa v 18 urah nisem naletel na noben game breaking bug. Enkrat sam Ellie ni htela na "splav", ampak sem naložič zadnj chekpoint, pa je pol šlo.

Mam pa 5800x + rx 6800 + 32gb ram.

Nesta ::

c3fizl je izjavil:

Nesta je izjavil:

c3fizl je izjavil:

1.0.3.

Kolk je pa igralna, je pa odvisno od hardwera, ki ga imaš. Na 8GB VRAM grafi so še vedno diapozitivi.


RTX 4080 + Intel Core i7-13700KF + 32 GB rama.

Mislis da bi bla igralna? Naceloama hujsih BUGOv vec ni?

Hvala


Pusti, da se shaderji naložijo, pa bi moglo delat vredu. Zna pa to trajat neki časa. Meni je po zadnjem updejtu med nalaganjem shaderjem 2x zmrznil špil, ampak po tem ko je naložlo je vse delalo brez problema. Med igranjem pa v 18 urah nisem naletel na noben game breaking bug. Enkrat sam Ellie ni htela na "splav", ampak sem naložič zadnj chekpoint, pa je pol šlo.

Mam pa 5800x + rx 6800 + 32gb ram.


Imas original spil?

c3fizl ::

Ja

Zmajc ::

Magic1 je izjavil:

Sem poslušal ene par intervjujev s developerji v zadnjem času in vsi so povdarjali, da je 8GB spomina na grafičnih za njih blazni handycap. Igre že nekaj časa razvijajo za 12GB+ in zdaj prihajajo ven. Ni to samo optimizacija. To da je Nvidia ostal 3 generacije na 8GB naredi trenutno velik problem. PS5 lahko uporabi čez 10GB in tam lahko res optimizirajo, ker točno vedo kakšen je HW.


Torej remaster igre ki je bila izdana leta 2013 naj bi naenkrat rabil next get 12+ Gb grafične in to je njim izgovor za crappy port? Dobro da vemo.

D3m ::

Še dobro, da jo PS3 prebavlja. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Bom kupil, ko bo enkrat tam pod 10 eur na PCju na kakšni razprodaji , do takrat jo bodo menda pa že zrihtali. Itak sem jo pa že preigral na konzoli tako,da se mi nič ne mudi.

Nyana ::

D3m je izjavil:

Še dobro, da jo PS3 prebavlja. :D

Ja, in to na 256MB video rama :)

Magic1 ::

Sej na steam decku tudi dela... Vedno lahko dajo 480 teksture in bo delalo tudi na APU. Kako pa izgleda, je pa druga. Pa niso samo teksture, ki gredo v video memory. Samo trenutno še za to nimajo zadosti placa...
Magic

oo7 ::

Za teden enkrat izide The Last of Us Part I Patch 1.0.4. (framerate optimizations and graphical improvements)

Skyman ::

Za tiste z 10 letnim zaostankom :)
The Last of Us Part I's Huge 1.0.4 PC Update Offers CPU/GPU Optimization, AMD Fixes, More

https://wccftech.com/the-last-of-us-par...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

Izšel v1.0.5.0 Patch

The Last of Us Part I v1.0.5.0 Patch Notes for PC - https://feedback.naughtydog.com/hc/en-u...

ZiedRieke ::

Sicer nas je večina ze končala špil na PCju, me pa vseen zanimajo izkušnje z 1.0.5 patchom? Je drastična razlika?

oo7 ::

ZiedRieke je izjavil:

Sicer nas je večina ze končala špil na PCju, me pa vseen zanimajo izkušnje z 1.0.5 patchom? Je drastična razlika?


The Last of Us Part 1 PC Patch 1.0.5.0 - Noticeable Performance Improvements | RTX 4080 | i7 10700

oo7 ::

The Last of Us Part I DLSS Frame Generation Showcase

oo7 ::




The Last of Us igra je izšla na današnji dan točno 10 let nazaj za PS3.

oo7 ::

Je kdo igral pred kratkim ? Se,da igro sedaj igrati normalno ali je še vedno hroščasta ?

yoco ::

oo7 je izjavil:

Je kdo igral pred kratkim ? Se,da igro sedaj igrati normalno ali je še vedno hroščasta ?

Jaz sem jo igral mejbi mesec dni nazaj. Igra je delovala brez problema.

dejco_h ::

zdravo ljudje imam eno vprašanje torej imam te specifikacije računalnika
plata:Intel(R) Core™ i5-7500 CPU @ 3.40GHz 3.41 GHz
RAM:8GB
grafična:gefoforce gtx 1050 ti(4gb)

ko zažen špil mi pa piše:you dont have enough system oi video memory
zdaj fora je v tem da ma špil hogwards legacy podobne specifiakcije in mi deluje

Izi ::

dejco_h je izjavil:

zdravo ljudje imam eno vprašanje torej imam te specifikacije računalnika
plata:Intel(R) Core™ i5-7500 CPU @ 3.40GHz 3.41 GHz
RAM:8GB
grafična:gefoforce gtx 1050 ti(4gb)

ko zažen špil mi pa piše:you dont have enough system oi video memory
zdaj fora je v tem da ma špil hogwards legacy podobne specifiakcije in mi deluje

VRAM verjetno ni problem, zatakne se zaradi samo 8 GB sistemskega RAMA. Tega enostavno ni dovolj, ampak če boš v Windows ročno dvignil sistemski navidezni spomin (Virtual Memory) na okoli 32GB bo verjetno šlo skozi.
Pogled ta navodila:
https://appuals.com/last-of-us-you-dont...

oo7 ::

Bi moralo delati s 8gb

dejco_h ::

Izi je izjavil:

dejco_h je izjavil:

zdravo ljudje imam eno vprašanje torej imam te specifikacije računalnika
plata:Intel(R) Core™ i5-7500 CPU @ 3.40GHz 3.41 GHz
RAM:8GB
grafična:gefoforce gtx 1050 ti(4gb)

ko zažen špil mi pa piše:you dont have enough system oi video memory
zdaj fora je v tem da ma špil hogwards legacy podobne specifiakcije in mi deluje

VRAM verjetno ni problem, zatakne se zaradi samo 8 GB sistemskega RAMA. Tega enostavno ni dovolj, ampak če boš v Windows ročno dvignil sistemski navidezni spomin (Virtual Memory) na okoli 32GB bo verjetno šlo skozi.
Pogled ta navodila:
https://appuals.com/last-of-us-you-dont...


ja fora je v tem da sem to z navideznim pomnilkom že naredil pa ono z grafično tudi pa vseen stvar ne deluje

Izi ::

Absolutni minimum za igro je 4GB VRAM in 16GB RAM.
Testi kažejo, da nekaterim uspe igro zagnati na samo 8GB RAMA ampak samo v primeru če imajo 6GB ali več VRAMA (tisti v gornjem videu je poganjal z 8GB RAM in 8GB VRAM).
Nisem pa nikjer našel primera da bi komu uspelo igro zagnati z 8GB RAM pri samo 4 GB VRAM.

Moja teorija je, da igra ob zagonu preveri oboje in če najde 6GB+ VRAMA potem se zažene tudi z samo 8 GB RAMA, če pa najde samo 4GB VRAMA potem pa zahteva 16GB RAMA drugače javi napako.

oo7 ::

Izi je izjavil:


Nisem pa nikjer našel primera da bi komu uspelo igro zagnati z 8GB RAM pri samo 4 GB VRAM.


Tudi jaz sem malo gledal pa tudi jaz nisem našel primera. Vsi s 1050 TI imajo več kot 8GB rama tisti s 8 GB pa boljšo grafično kartico.

dejco_h ::

aha ok hvala za pojasnitev

oo7 ::

Sem začel igrati. Res dobra grafika sploh proti PS3 :)
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Last of Us 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
536038 (365) oo7
»

Days Gone (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
48864297 (10138) Pithlit
»

Uncharted 4: A Thief's End (PS4) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
32374566 (7605) ZiedRieke

Več podobnih tem