» »

ali je kriva intergrirana zvočna?

ali je kriva intergrirana zvočna?

Rainbow Dash ::

dober dan,
zanima me kaj je krivo... ko sem na namizju je vedno vredu, ampak čim zalaufam katero igro (League of legends, battlefield 3, guild wars 2, minecraft.....) katero koli igrico... zanimivo je da mi tega ni nikoli naredilo ko sem uporabljal nek program... naprimer (after effect, cinema 4d, photoshop....................)
PROBLEM: začne nekaj brneti (zvočniki/slušalke VSE ISTA ZGODBA) pač koda bi gledu en video kk se en z motorju fura... Pač nevem, in nato se ta zvok spreminja pač kaj delam... Naprimer, grem z miško od zgori dou, se ta čuden zvok naprimer zniža za toliko da opaziš, pol nevem tk da se zvok nekako veže na moje poteze...

Na mimovrsteh sm našu eno zvočno za 20€, in jo takoj vzamem, če reši problem
http://www.mimovrste.com/artikel/114044...

Hvala in lep pozdrav

rzidar1 ::

za začetek lahko poskusiš na novo poinštalirat zvočno. če je integrirana, imaš na tistem cd-ju od plate driverje. to poskusi za začetek.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Rainbow Dash ::

probu sm updejtat drajverje, in sm updejtu in dela isto... Prosim pomagitee!!!!

rzidar1 ::

si mogoče poskusil te zvočnike priključit na kakšno drugo napravo?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

amigo_no1 ::

Bootaj v nek live linux distro (knoppix) in tam preveri stanje.

axee ::

Problem je v štromu, driverji nimajo tukaj nobene veze.

Najvrjetneje gre za ground loop, kar pomeni, da je težava, ker je celotna "audio vezava" večkrat ozemljena in prihaja do odstopanj. Načeloma se da stvar rešiti z dvigovanjem zemlje na avdio kablih, ampak to ni za navadnega uporabnika. Možen je tudi nestabilen napajalnik, in ko pride do rendanja s strani grafične kartice so napetosti nestabilne in se to seveda pozna v avdiu (večinoma edina analogna povezava iz računalnika). Oboje je zelo pogost pojav pri prenosnikih in tudi pri desktopih. Je pa res, da so nekatere matične plošče zelo občutljive, ampak ti iz izkušenj povem, da nakup nove zvočne kartice večinoma ne pomaga.

Najprej eksperimentiraj. Kateere zvočnike imaš? Kako jih imaš prikloplene? Najprej poskusi obrniti šteker, potem pa poskusi zvočnike na drugi vtičnici, kot je priklopljen računalnik. Morda pomaga, morda ne. Če imaš možnost začasno zamenjaj še napajalnik.

Potem poskrbi, da imaš vso digitalno kontrolo jakosti na maksimum (v Windowsih) in zvočnike kontroliraš z gumbom na njih.

Pa poročaj, morda se vmes še spomnim kakšno rešitev.

Edit: ne vem zakaj je podvojilo post...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Rainbow Dash ::

tooo bo to... kr mi tut grafična deva black screene tu pa tam... pa napajalnik je za 30€ 600w

umm probu sm pa je isti drek če je uspredi ali uzadi...

sj bom kupu corsir 600w

Zgodovina sprememb…

Rainbow Dash ::

pa se neki, ko mi to dela (pac skos), mi to dela na vsem, na zadnjem vhodu in sprednjem, ceprav mam nastimano da so sam slusalke (sprednji), ne zvočniki (zadnji vhod)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ali je kriva intergrirana zvočna?

Oddelek: Strojna oprema
17869 (733) Rainbow Dash
»

Povezava 5.1 zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
365697 (4751) Medo
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635195 (4192) hyphh
»

GMC

Oddelek: Strojna oprema
81305 (1173) DJ MartiNi

Zvočniki Genius SW-5.1 Home Theater Wood

Oddelek: Zvok in slika
244288 (3614) CaqKa

Več podobnih tem