» »

Katere 5.1 slušalke?

Katere 5.1 slušalke?

hcet ::

Kopujem slušalke za gaming, tu pa tam tudi kakšen 5.1 movie.

Zdaj pa me zanima kaj priporočate? Vseeno pa je ali so 5.1 ali 7.1, cenovno pa tam nekje do 200€.

Gledal sem že Razer Barracuda HP-1, vendar so umakjene iz prodaje, zdaj nova varianta so Megalodon, ampak ne vem, kako se odnesejo..

Kaj uporabljate, kaj priporočate? Najboljši price/performance?

popster ::

skullcandy. še veni jih lahko nosiš

specialc ::

jaz pa uporablam medusa nx 5.1 zaenkrat brez pripomb

hcet ::

Specialc, kako dela 5.1? Si zadovoljen? Na mimovrste je polno pozitivnih komentarjev, mene zanimajo predvsem slabosti omenjenih slušalk.. upam, da poveš kaj več ;)

UNIVERZUM ::

medusa= zelo slaba plastika
omenjene slušalke sem si lastil pa je počila plastika (kljub temu da niso niti enkrat padle na tla). Glede zvoka pa ni ravno nekih pripom, razen to, da namesto bassov uporabljajo vibracijo in da se zelo sliši šumenje pri mp3 komadih, kot tudi pri originalnih cd-jih (čeprav pri originalu precej manj). Zato je temu sledil nakup HD 595 :P

Trenutno si poleg sennheiserc (HD 595), lastim še X-tatic. Sennheiserce so zakon za glasbo, kar se pa špilov in filmov tiče jih pa po mojem okusu sharkoonove nesejo.
Edina slaba lastnost sharkonovih je, da so preveč osvetljene z ledicami. Tako ima vsaka slušalka napis Xtatic osvetljen z zeleno (precej močno) ledico, prav tako pa ima vsak gumb na kontrolerju svojo ledico (4 ledice). Tudi če ugasneš PC še vedno svetijo, kar pomeni, da je potrebno izklopit adapter za napajanje.

Kar se tiče razerjevega megalodona, pa nisem našel podatkov na netu ali ima dejansko 6 zvočnikov v vsaki slušalki ali samo simulira. Dvomim da v primeru simulacije zvoka lahko doseže enak efekt kot medusa ali x-tatic.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

popster ::

jaz pa uporablam medusa nx 5.1 zaenkrat brez pripomb


a to dela tako dobro da v FPSju slišiš al te strelajjo od spredaj al zadaj?

UNIVERZUM ::

@popster jap. slišiš s katere strani ti nasprotnik prihaja (desno zadaj,...), je le potrebno pravilno nastavit jakost zvoka za center, front,rear. Testirano samo v FarCry (prvem delu). Lahko pa rečem, da pri dirkačinah slišiš nasprotnike za tabo in po kateri strani te želi prehiteti (brez da bi gledal ogledala), oziroma kako blizu/daleč od tebe je.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Zheegec ::

Če kupuješ kvaliteto, potem vsekakor Sennheiser HD5xx serija. Sploh, če se primerja z Razer ali Logitech "gaming" slušalkami ni primerjave. Razer je drag in ima precej povprečen zvok, Logitech G35 pa pogosto šumijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vardxzjeh ::

js si bom tud kupu slusalke pa me zanima kere : Cena do 50EUR
tele sm nasu : -http://www.mimovrste.com/artikel/126003...
-http://www.mimovrste.com/artikel/126006...
zanima me a te druge lahko priklopim na comp...
aja uporabljau bom za spile glasbo pa filme :) precej igrce kot so cod2,cod4 :))

Zheegec ::

Plantronics Gamecom367 za okoli 30EUR. Kolega je probal te Skullcandy in je rekel, da tudi blizu ne pridejo tem Plantronicsom, Razer je pa itak jajc.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hcet ::

Samo Sennheiserce so stereo ne? Za gaming to potem ni al kako?

Zheegec ::

Za gayming je zvok neverjeten. Te "5.1" varijante niso ravno pravi 5.1, probajo biti približek, to je pa tudi to. Ko sem še geekal CS source sem raje imel Sennheiserce, kot 5.1 zvočnike ali 5.1 slušalke.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vardxzjeh ::

pol so razer piranha bulje ?
ce imate se kak predlog ?

UNIVERZUM ::

@ ALIEn zdej pa že nakladaš. Glede na to, da si lastim tako hd 595, kot tudi že druge 5.1 slušalke, se v streljačinah in filmih sennheiserce ne morejo primerjat z 5.1 slušalkami. Še posebno če imajo te 5.1 slušalke dejansko toliko zvočnikov in niso samo simulacija.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Zheegec ::

bah, kvaliteta zvoka pa v podnu... Sploh kakšne medusa ali pa - razer.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hcet ::

Do sedaj so me najbolj navdušile Roccat Kave 5.1. Cena ni ubijalska in mislim, da so trenutno best p/p.. Zanima pa me, če ima kdo tukaj kaj izkušenj s temi slušalkami?

st0jko ::

Imam 5.1 meduso, in ne vem koliko pri igrah dejansko pomaga 5.1. Mogoče sem se že tolk navadil na 5.1, da sploh ne vem več kako je bilo na stereo, ampak večkrat si zaželim imeti raje kvaliteten zvok kot 5.1. Kvalitetnega zvoka pa na poceni 5.1 slušalkah ni. Z dražjimi pa nimam izkušenj. Pa ne pozabi. Vedno je WOW ko prvič daš 5.1 slušalke na glavo, ker malo pa le je tistega prostorskega efekta, ampak čez čas boš bolj zadovoljen z kvalitetnejšim zvokom.
keks?

medek ::

Torej jaz bi ti predlagal nekaj od Roccat... Naprimer njihov model Roccat-Kave ; ki se ponaša s 5,1 Surround Sound-om... Slušalke sem sam stestiral in pravim ; da res sedejo in se prilagajajo ušesom ... Pri igranju raznoraznih igre se sliši vsak šum in pok; tako da vas bo pri igranju "horror" igrc še bolj strah ;) ... Uglaunem se splača dat malo več EUR pa imaš dosti boljše slušalke kot npr. druge nižjecenovne...
Več informaacij o sami miški pa na spodnji povezavi:

http://www.napeto.com/slusalke-roccat-k...


Lp

GamingFish ::

Pa da ne odpiram nove teme, si bom pa tole mal sposodu, če mi dovolte.
Katere slučalke 5.1 bi mi priporočali do 80 EUR ??
Se opavičujem za napake v postu...

vardxzjeh ::

steelseries siberia v2 :)))

virtuality ::

Medusa NX 5.1, kupljene pred 1 tednom. Men so zakon. Dobre za poslušanje glasbe in seveda za gaming. Priporočam!

MonkeyHead ::

plantronic 777. Poje razerjeve, logitechove inp. firme čeprav meni po 2 letih uporabe je začel malo gumb za štelanje glasnosti šumet ko nastavlaš glasnost.

Matheeew ::

Eno mal "stupid user" vprašanje.

Gledam omenjen slušalke: http://www.napeto.com/slusalke-roccat-k...

Je to ok za priklopit na laptop, ki ima samo pač samo en izhod za zvok? :D

Ali slučajno to lahko pomeni, da ostanem brez 5.1 zvoka ali brez kakšnega drugega featur-ja?

Še to - če prav razumem so te slušalke hkrati priklopljene na USB in izhod za zvok?

Hvala.

fr4nc ::

vardxzjeh je izjavil:

steelseries siberia v2 :)))


+1!

Ali pa mogoče Zowie hammer...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Matheeew ::

anyone?...

UNIVERZUM ::

@matheeew

Ja če ima prenosnik samo en priklop, boš pri slušalkah lahko namesto 4 priklopil samo 2 priključka (1x zvok in 1x mikrofon/predvidevam da prenosnik ima priklop za mikrofon). Torej ne boš mogel koristit 5.1 zvoka.
Usb priklop je za dodatno napajanje slušalk (nekatere/moje imajo za to poseben adapter, za priklop na 230V omrežje).

Torej slušalke boš (priporočam) priklopil na kabel za center in "užival" v stereo zvoku.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Matheeew ::

Thx.

Mikrofon ne bom potreboval. Pa tudi sicer Macbook nima extra vhoda za mikrofon. Ima samo en vhod za slušalke ;((

Pomeni, da bi bil nakup tega rahlo stran vržen denar. Potem raje gledam za ene wireless stereo. Lahko kdo kaj priporoči? Rang do 85 EUR.

Bananovec ::

popster je izjavil:

jaz pa uporablam medusa nx 5.1 zaenkrat brez pripomb


a to dela tako dobro da v FPSju slišiš al te strelajjo od spredaj al zadaj?

Dejansko to omogočajo vsake slušalke za 10-15€.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup "Gaming" slušalk. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5411071 (10128) jasa123434
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
244253 (3366) 6151
»

Nakup novih slušalk!

Oddelek: Kaj kupiti
273466 (2473) BangBros123
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
283744 (3037) -THX-
»

Katere GAMING slušalke kupiti???

Oddelek: Kaj kupiti
294144 (3551) Yohan del Sud

Več podobnih tem