» »

CES: Sejemsko pohištvo 2013

1
2
3 4

jype ::

Kr tko na pamet govori. Ni še srečal zelo lepe ženske, ki več od njega ve o vsem tistem, kar njega zelo zanima.

Pithlit ::

Itak. Jaz sem glupa in grda (čist resno)... pa po uni teoriji ne bi smela bit.

Je pa 'žena' zadnjič rekla da si moram očala nabavit, una brez dioptrije... ker zgledam baje ful intelektualka. Še dobro da ve da padam na 'špegle'.

Ja pa ja! Spet?!? A lahko kdo replicira tale 'fičr' k meni dela multiple poste?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

SkipEU ::

S čim vse se nekateri ne ukvarjajo ...

vostok_1 ::

Pithlit je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Agree, čeprav današnje metode maltratiranja nekonformističnega osebka so mnogo bolj znosne.

Niso. Samo shift se je zgodil... s fizičnega na psihičnega. Pa ti lahko s prve roke povem da se mnogokrat fizično nasilje da lažje prenašat kot psihično.

Je pa to stvar tako močno in globoko zakoreninjena da se ljudje ki takšno nasilje izvajajo tega pogosto niti ne zavedajo oziroma, se jim zdi nekaj popolnoma normalnega S prejemniki tega nasilja je podobno - kar naredi situacijo na videz sprejemljivo. Pol se pa čudimo ko se nekdo fenta 'brez razloga'.


Kwa pa vem. Nabit na kol vsekakor ni ravno prijetno :P

Pithlit ::

Nabit na kol boli. Ampak je ziher mimo v max enem dnevu. In pol maš mir. Prijetno pa ziher ni.

Bolečina je pač bolečina. Prej ali slej mine. Psihično nasilje? Hja. Prizadene ravno toliko (če ne več). Traja pa ponavadi konkretno dlje od nabitja na kol. Al pa goretja na grmadi. Al pa tistih dnevnih batin.
Life is as complicated as we make it...

BaToCarx ::

Kje pa ni v današnji družbi psihičnega nasilja?

Pithlit ::

V moji družini.

Drugače pa je vprašanje brezpredmetno. Če je prisotno vsepovsod drugje je torej prav da je tudi tukaj? Ali je bolj prav da se ga povsod izkorenini... še posebej tam kjer se ga najde?
Life is as complicated as we make it...

BaToCarx ::

Mislim da je kar za 99.99% ljudi psihično nasilje denar in/ali pomankanje le tega. Če je krivec potem na centralizirana (družina itd) psihična nasilja pa ne vem. Bi pa trdil da je tisti pravi ogenjček večine psihičnega, ter manjšine fizičnega nasilja.

Čim manj nasilja psihičnega/fizičnega kjerkoli, jap sem za.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

first_line ::

Ha ha, spet jype brani nemočne ženske, pa propaganda vzgoje pomehkužencev... :) SloTech strikes anain.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

BigWhale ::

Pithlit je izjavil:

Itak. Jaz sem glupa in grda (čist resno)... pa po uni teoriji ne bi smela bit.


Sklicevanje na lastno avtoriteto tle ne steje in je proti pravilom foruma. A mas kako potrdilo za to?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Pics or it didn't happen.;)

O.

BigWhale ::

Bom se tle vprasal. Zakaj se pa te reci tolerira v avto industriji?

Se za primerjavo o razmahu ene ali pa druge industrije: Na CeBITu je bilo 300.000 obiskovalcev, na zenevskem avto salonu pa 750.000. E3 Expo in CES pa se samo priblizata stevilki 100.000 obiskovalcev.

Mavrik ::

Bom se tle vprasal. Zakaj se pa te reci tolerira v avto industriji?


Se tolerira? Ali si si pa to zmislil? In kaj ma to veze z IT industrijo?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

murmur ::

Mavrik je izjavil:

Bom se tle vprasal. Zakaj se pa te reci tolerira v avto industriji?


Se tolerira? Ali si si pa to zmislil? In kaj ma to veze z IT industrijo?


Verjetno primerjava stevila zivih objektov med IT/nonIT sejmi. Sicer pa super clanek.

murmur ::

BigWhale je izjavil:

Bom se tle vprasal. Zakaj se pa te reci tolerira v avto industriji?



Ne vem sicer kaj ima to s toleranco, po moje pa je stos v tem da, ce velja pravilo velikosti avto skatle in dolzine falusa, potem poskusajo organizatorji z zivimi objekti biti karseda iskreni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

RejZoR ::

Če bi šlo za trg namenjen ženskam, bi verjetno nastavili več moških. IT in avtomobilski svet pa prevladujejo moški zato pač dajo ženske. Doh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pithlit ::

RejZoR je izjavil:

Če bi šlo za trg namenjen ženskam, bi verjetno nastavili več moških. IT in avtomobilski svet pa prevladujejo moški zato pač dajo ženske. Doh.

Ženske ne padajo tolk na take eksponate. Ne rabimo tipov da nam čevlje pa cunje prodajajo... dobra roba se sama prodaja :P

@BW: mam dokaze in potrdila... baje. Ti lahko pokažem kak post nekaterih vrlih uporabnikov.
Life is as complicated as we make it...

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

Bom se tle vprasal. Zakaj se pa te reci tolerira v avto industriji?


Se tolerira? Ali si si pa to zmislil? In kaj ma to veze z IT industrijo?


Ja, o kampanjah proti pit-babes je zelo malo slisati. Pa tudi nad tem, da drkacem v F1 in podobnih sportih marele nad glavami drzijo napol nage zenske, se ni sem slisal pritozb. Morda niso bile dovolj glasne.

jype ::

BigWhale> Ja, o kampanjah proti pit-babes je zelo malo slisati. Pa tudi nad tem, da drkacem v F1 in podobnih sportih marele nad glavami drzijo napol nage zenske, se ni sem slisal pritozb. Morda niso bile dovolj glasne.

Ker ženske lahko ignorirajo trgovino z moškimi igračami, ne morejo pa ignorirat industrije, ki danes že predstavlja temelje družbenega delovanja.

Hkrati pa začuda higienskih vložkov ne prodajajo na pol goli moški, čeprav so ti zelo temeljito ženska zadeva, na primer.

BigWhale ::

jype je izjavil:

Ker ženske lahko ignorirajo trgovino z moškimi igračami, ne morejo pa ignorirat industrije, ki danes že predstavlja temelje družbenega delovanja.


Moskimi igracami? Kolikor vidim, tudi zenske vozijo avtomobile, pa niso v manjsini. In tudi ce bi zenske letele na metlah namesto vozile avtomobilov, to se vedno ne opravicuje istega pocetja na dirkah.

Ce gredo booth babes morajo iti se pit babes.

dzinks63 ::

Ja, o kampanjah proti pit-babes je zelo malo slisati. Pa tudi nad tem, da drkacem v F1 in podobnih sportih marele nad glavami drzijo napol nage zenske, se ni sem slisal pritozb. Morda niso bile dovolj glasne.

Zakaj bi se morale ženske pritoževati, pač osvojile so ta del, pritoževati bi se morali pravzaprav moški, ker so kao diskriminirani , da nimajo šans v tej panogi in še v mnogih drugih. Samo kaj češ, očitno so vsi zadovoljni, če je tako ok, potem naj bo. Sicer pa čemu tale tema, a je zatem kakšna verska ali katerekoli že druga ločina, kateri to ni všeč?

jype ::

BigWhale> Kolikor vidim, tudi zenske vozijo avtomobile, pa niso v manjsini.

Le malo ženskam avtomobili predstavljajo fetiš iz precej preprostega razloga: Ker ženske ne potrebujejo jeklenih podaljškov penisa.

BigWhale> Ce gredo booth babes morajo iti se pit babes.

Who cares? Lahko tudi pridejo pit boys! Mene ne bo nič motilo, če bodo na avtomobilskih in računalniških sejmih mišičnjaki v tangicah, razumem pa, da se bo morda kdo nelagodno počutil in končno razumel, kako se počutijo ženske.

dzinks63> Sicer pa čemu tale tema, a je zatem kakšna verska ali katerekoli že druga ločina, kateri to ni všeč?

A si prebral novico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dzinks63 ::

Folku se preveč pere možgane, zarote vidijo povsod okoli sebe, v bistvu je vse jasno, ženske moški so kao enakopravni, pa vendarle tako zelo drugačni, saj mogoče so res kje kakšne problematične zadeve, vendar tole kar omenja novica, ravno niso.

Keyser Soze ::

Zanimivo, da imajo največje komplekse in probleme s tem v tej temi tipi. Ki imajo po mojem mnenju tudi najman stika z ženskami in praktično ne poznajo tega tipa žensk.

P.S.: Veliko tovrstnih dečv se sploh ne obremenjuje s temi vidiki in celo hodijo na kakšne bolj zahtevne fakultete (če ni študentka je že praktično prestara za ta šport). Znajo le izkoristit moško naravo v svoj prid, da malce zaslužijo na lahek način.
Deci se pa slinijo okoli njih na odkrit način, al pa bi jim radi zlezli v hlačke z igranjem džentelmanov ali zaščitnikov, ki jih dejansko bolj potrebujejo oni sami. You're funny.:D
OM, F, G!

Pithlit ::

Ah sej lahko se pridružim... pa boste hitro rekli da sem navadna histerična baba. Ne bi bilo prvič.

Ampak se mi res ne da že n-tič nabijat kolk ne štekate. Sej je jype povedal. Me zanima kako bi se počutli ob izklesanih tipčkih v tangicah ki bi vam telefon molili pod nos. Saj je čist simpl... k se dve bejbi 'zaližeta' na ulici ste vsi navdušeni pa bi jima kar kamere nastavljal v spalnico. K se dva tipčka sprehajata z roko v roki hodite pa v ljubljanico bruhat.

(ja, pretiravam... ampak tok zlo mimo pa spet nisem)

Pa sej je naivno pričakovat da bo kdo 'spregledal'... sploh ob komentarjih kolk si ženske to zaslužijo, pa kolk jim je všeč, pa kolk vse to izkoriščajo...

Sem že povedala, sem biased.
Life is as complicated as we make it...

Keyser Soze ::

A si že špilala hosteso kdaj?
OM, F, G!

jype ::

Keyser Soze> A si že špilala hosteso kdaj?

Who cares? A ti je že kdaj tip v tangicah ponujal avto? Mobilni telefon? Energijsko pijačo?

BaToCarx ::

Za energijsko pijačo sem skoraj sigurn, da mi jo je en maneken* ponujal nekje. Cigarete random študentke, nek alkohol leta nazaja mešano študentke/študentje.

To kaj so bili pa vem zato ker pač vprašam, radoveden pa tko, pa tudi medicina fax je bil vmes. (malo mešano ;) )

Tako da če potegenem črto pri promocijah sem bil v kontaktu tako z moške kot ženske populacije, bi si upal trdit da 50/50, samo mam slab spomin.

*Da nebo kdo spinal, tako se je sam predstavil aka poklic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Okapi ::

Kreme za britje, britvice, deodorante in podobno kramo mi nonstop ponujajo eni nabildani tipi s sikspeki. Se počutim zelo neugodno - morda se zato ne brijem.:))

O.

jype ::

Okapi> Kreme za britje, britvice, deodorante in podobno kramo mi nonstop ponujajo eni nabildani tipi s sikspeki. Se počutim zelo neugodno - morda se zato ne brijem.:))

Vidiš! V kakšni krizi bi bil zdaj, če bi še računalnike prodajal takšni?

BaToCarx> Tako da če potegenem črto pri promocijah sem bil v kontaktu tako z moške kot ženske populacije, bi si upal trdit da 50/50, samo mam slab spomin.

No, jaz bi si upal trdit drugače, ker imam zelo dober spomin, ampak v resnici razmerje ni tako pomembno kot to, da je sejem elektronike poln praktično golih ženskih teles, manekeni z atletsko postavo se pa komaj preživljajo iz meseca v mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BaToCarx ::

ja jype, to pravim moje življenje/kje sem bil. Na sejme ne hodim take, tako da tam je lahko razmerje drugačno. Sicer pa zame vsak ki ima ovratnico z napisom firme se šteje. Si jih štel?

Okapi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BaToCarx ::

Dobra, poleti bi morali vsi tako v javnosti biti. :D
Me ne gane golota, me pa motijo bele zvezdice čez napis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

jype ::

BaToCarx> Sicer pa zame vsak ki ima ovratnico z napisom firme se šteje. Si jih štel?

Sem. Pa še vprašal sem jih o izdelkih in če niso vedeli ničesar, sem jih odkljukal kot pohištvo.

BaToCarx> Dobra, poleti bi morali visi tako v javnosti bit. :D

Jaz sem - tam, kjer se to dovoli.

BaToCarx ::

Čaki malo jype ljudi ti zdej kar kot pohištvo? Dobro da vem ko bom bral tvoje pseudo moralne borbe.

Keyser Soze ::

jype je izjavil:

Keyser Soze> A si že špilala hosteso kdaj?

Who cares? A ti je že kdaj tip v tangicah ponujal avto? Mobilni telefon? Energijsko pijačo?

Jp, cares.

Ker nabija o stvareh o katerih pojma nima. No, najverjetneje, če ni bila nikoli hostesa.

V bistvu je zgleda sama (pa še ti no) še najbolj zakompleksana tule, pa na žalost ne vidi tega. Jaz se čist fino počutim, če mi ponudi avto hud tip v tangicah (ne tak kot ti, tecga bi se ustrašu da mi kaj hoče, ampak tak taprav dec, ki da nekaj nase), problem je le ta da mi ga še noben ni ponudil. Ga takoj vzamem. :D

Še boljše se pa počutim, če to naredi kakšna mična v tangicah. In jo pri tem ne gledam kot največjo glupačo ali kos mesa, kar imam filing da najbolj počenete ravno vi, s Pithlit in tabo na čelu, ampak jo obravnavam kot normalno osebo, ki se celo malce potrudi da izgleda lepo. Kar je samo in zgolj plus.

V bistvu sta v tej temi do teh ljudi še najbolj žaljiva vidva. Ker smatrata, da niso sposobni odločati sami zase oz. da so vama inferiorni. Fuj in fej. Takšni bi rabili pomoč, ne pa hostes. Ali njihovi moški sodelavci.
OM, F, G!

Okapi ::

Pljuni istini u oči - hostese najbolj motijo druge ženske zaradi dobre stare nevoščljivosti. V slogu - če jaz nisem dovolj dobra, potem nobena ne sme biti, potem pa najdejo še 101 izgovor, da to argumentirajo na drugačen način.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Pithlit ::

Keyser Soze je izjavil:

V bistvu je zgleda sama (pa še ti no) še najbolj zakompleksana tule, pa na žalost ne vidi tega.

I rest my case.

Se še vedno čudite zakaj takih tem raje ne 'diramo'? Mogoče bi bilo dobro še kakšen link prebrat (in razumet!) iz novice.

*edit* je pa fajn ko moški ženske poučujejo kako se počutijo, kaj hočejo in kaj počnejo (ženske namreč).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

BaToCarx ::

Tako je, samo se je treba zavedat kje lahko ukrepaš, tako da hodiš na take sejme in ocenjuješ da je folk pohištvo, očitno ne deluje ane?

Denar pokasirajo in nardijo math, ooo if wee add moar girls = moar moneys, next year jype comes again. "wow our math works!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

jype ::

Okapi> Pljuni istini u oči - hostese najbolj motijo druge ženske zaradi dobre stare nevoščljivosti. V slogu - če jaz nisem dovolj dobra, potem nobena ne sme biti, potem pa najdejo še 101 izgovor, da to argumentirajo na drugačen način.

Tebi se torej zdi, da je mizoginija le mit in da dejstvo, da na pol gole hostese postavajo okrog izdelkov dejansko ne spreminjajo odnosa družbe do žensk na slabše?

Da oznaka "baba neumna" ne izvira tudi iz tega, da se ženska telesa lima na izdelke zato, ker jih moški radi gledajo, ne glede na to ali tja spadajo ali ne?

Da to ne prejudicira, da so ženske manj inteligentne in torej nimajo mesta v znanosti, tehniki in vodenju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BaToCarx ::

Seveda ne misli da je mit, samo ker vidi da jih ti pasivno podpiraš, si novinar? Sploh zakaj so se te sejmi odprli za common folk? Zato da mamo sosednjo temo kako se krade?

If your not part of the solution, you are part of the problem. Just get it.

jype ::

Da prideš do rešitve moraš najprej sploh sprejeti, da problem obstaja.

BaToCarx ::

Potemtakem si ga pri sebi rešil, prenesi to na potomce (dva ne) in v par generacijah je popravljeno. Mam prov?

jype ::

BaToCarx> Potemtakem si ga pri sebi rešil, prenesi to na potomce (dva ne) in v par generacijah je popravljeno. Mam prov?

Maš. Kljub temu bi jaz zelo rad, da mojih otrok ne bi sodili po obliki telesa, temveč po vsebini njihovih idej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BaToCarx ::

Do tako lepega sveta ja pa še mičken daleč.

Zadj pa grem zzz, ajd Jure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Okapi ::

Tebi se torej zdi, da je mizoginija le mit
Ne, ne zdi se mi, da je mit, sem pa precej prepričan, da ne moreš kar vsega vreči v ta koš. Tudi sem precej prepričan, da znajo ženske v povprečju svojo lepoto kar dobro tržiti, je pa seveda na tem področju precej nevoščljivosti med njimi. Tudi sem precej prepričan, da moški ob pogledu na lepo žensko razmišljajo manj racionalno in to seveda tržniki spretno izkoriščajo. Kar z drugimi besedami pomeni, da so žrtve v tem primeru pravzaprav moški (ne "izkoriščane" ženske). Poleg tega tržniki dobro vedo, kako doseči tudi žensko populacijo, tako da te glede tega zanje (za ženske) ni treba čisto nič skrbeti.;)

Drugače povedano - pravi problemi (kar se mizoginije, diskriminacije in izkoriščanja žensk tiče) so čisto drugje.

O.

jype ::

Okapi> Ne, ne zdi se mi, da je mit, sem pa precej prepričan, da ne moreš kar vsega vreči v ta koš.

Pa se ti zdi, da to počnem?

Okapi> Tudi sem precej prepričan, da znajo ženske v povprečju svojo lepoto kar dobro tržiti, je pa seveda na tem področju precej nevoščljivosti med njimi.

V to ni nobenega dvoma.

Okapi> Tudi sem precej prepričan, da moški ob pogledu na lepo žensko razmišljajo manj racionalno in to seveda tržniki spretno izkoriščajo.

Fino, ampak to ima tudi druge posledice, ne le načrtovanih.

Okapi> izkoriščane

O tem do zdajle ni bilo govora ne v novici, ne v debati.

Okapi> Poleg tega tržniki dobro vedo, kako doseči tudi žensko populacijo, tako da te glede tega zanje (za ženske) ni treba čisto nič skrbeti.

Vprašanje ni bilo, ali tržniki dosežejo žensko populacijo, temveč ali ženska populacija doseže razvojne oddelke.

Okapi> Drugače povedano - pravi problemi (kar se mizoginije, diskriminacije in izkoriščanja žensk tiče) so čisto drugje.

Izvirajo pa iz CES 2013.

Okapi ::

temveč ali ženska populacija doseže razvojne oddelke.
Hostese na CESu prav gotovo niso vzrok za to.

Lahko bi na dolgo in široko razpravljali, kje so vzroki za to (ali pa kje so recimo vzroki za feminizacijo sodniškega in še kakšnega poklica pri nas). Najverjetneje se začne nekje v izobraževalnem sistemu, poleg tega pa delaš hudo napako, če predpostavljaš, da so moški in ženske v vseh pogledih enaki. Pa ne mislim po sposobnostih, ampak predvsem po stvareh, ki jih zanimajo.

O.

jype ::

Okapi> Hostese na CESu prav gotovo niso vzrok za to.

Si prepričan? Ker jaz nisem. Ne mislim, da so hostese za to odgovorne, jasno - mislim pa, da samo dejstvo, da so učinkovite pri svojem delu pove ogromno o tem, kam se družbene paradigme premikajo.

Žal sem prepričan, da to pomeni tudi le manj žensk na področjih, kjer so tipično smatrane za pohištvo - torej le kot predmet dekoracije.

Okapi> Najverjetneje se začne nekje v izobraževalnem sistemu, poleg tega pa delaš hudo napako, če predpostavljaš, da so moški in ženske v vseh pogledih enaki. Pa ne mislim po sposobnostih, ampak predvsem po stvareh, ki jih zanimajo.

Vzrokov je ogromno in eden od njih je tudi izobraževalni sistem. Zagotovo se začne že prej, ko se postavlja družbene vloge in veliko žensk tudi priča o tem, da so glavna ovira pri njihovem izražanju interesov ravno druge ženske, ker je v zahodni družbi vrstniški pritisk med ženskami precej večji kot med moškimi, še posebej od pubertete naprej.

Že samo to, da se od žensk danes skoraj univerzalno pričakuje določena stopnja izkazovanja seksualnih atributov mi pove ogromno o podlagi za njihovo družbeno vrednotenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Že samo to, da se od žensk danes skoraj univerzalno pričakuje določena stopnja izkazovanja seksualnih atributov
Aha, ker je bolje, če se od njih pričakuje, da hodijo naokoli zakrite, ne?

O.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakaj ni punc na inženirskih faksih? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17735302 (31352) Gandalfar
»

Kakšen je resnični potencial naših možganov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
559520 (8013) Tear_DR0P
»

Zakaj je podpirati ZDA intervencije moralna dožnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
836163 (3030) jype
»

Počasen pohod HPCjev

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
83397 (2966) kuglvinkl
»

Blondinke kmalu ne bodo več vir šal?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
303977 (2967) profii

Več podobnih tem