» »

NVIDIA Shield

NVIDIA Shield

««
13 / 17
»»

OK.d ::

Ponavadi vse skupaj še hitrejše deluje preko Shielda.
LPOK.d

Qushaak ::

Ja to verjamem, ker SoC je pomoje mnogo močnejši kot v katerikoli pametni televiziji.

Moje vprašanje se nanaša na stabilnost streamanja.
Doma imamo že dlje časa STB Arris 5305, ki res nikoli ne povzroča težav in je hiter (glede na to da ima samo za TV kazat).
Glede na izkušnje T-2 tv2go (aplikacija za "navaden" Android) ima več "buffering" in podobnih izpadov. Sicer nisem nikoli videl na najbolj sodobnih high-end Android tablicah probaval, ampak vseeno pa še zdaleč ne najcenejših.

Če bi kupil Shielda bi želel, da je stabilnost delovanja T-2 TV aplikacije (za Android TV operacijski sistem) dejansko identično dobra kot sodoben namenski STB od T-2.

Še vedno bi bilo gledanje TV večinska "dejavnost". V nasprotnem primeru potem raje vzamem STB. :)

Če ima kdo izkušnje točno s tem naj malo podeli prosim.

Goody ::

Sam sem probal TV-2 aplikacijo na Shieldu pro (lahko zastonj testiraš 1 mesec), pa je povsem spodobno delovalo. Nimam pa TV-2 drugače, zato ne morem primerjati. Po moje pa ne rabiš kupovati Shielda za to, ti tole : https://www.igabiba.si/products/google-...
povsem zadošča. Imam tudi sam in je glede streamanja, EON, Netfllix, Kodi..Povsem primerljivo s Shieldom.

Aja, sam imam Chromnecast na Wi-fi in ni nobenih težav pri zgornjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Qushaak ::

Razumem. Se pravi za T-2 TV (oz podobno kot je NEO TV Lite, EON,...), YouTube, Spotify,... nebi občutil popolnoma nobene razlike (hitrostne, zanesljivost) v primerjavi s Shieldom?
(Ker kaj drugega se na TV itak nebi "delalo".)
Edina vidna razlika bi bil avtomatski AI 4k scaling na Shieldu (in kar to prinese k izboljšani sliki)?

Goody ::

Imo ja, ai 4k scaling je ok, vendar je odvisno tudi od televizije. Pa računaj da moraš imeti ok wifi, nič posebaj ampak ok. Chromecast je native povezan samo preko wifi. Lahko si sicer tudi kupiš usb na ethernet hub in povežeš z žico.

Aha, shield je fajn za igrice, pa dva usb porta ima (za disk). Sem ga nabavil, ko tega chromecasta z daljincem še ni bilo. Drugače ne bi. Za mojo uporabo ni vreden razlike v cenim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Qushaak ::

Super, hvala.
Kaj pa kak PoE adapter z dodatnim (po možnosti Type-C priklopom) USB-jem? Res bi s kablom internet pripeljal raje pa da je pol še en USB fraj za kak disk ali ključek priklopit.

Goody ::

To ne vem a se dobi in kako bi delalo. Na netu pa sem nekje videl da USB hub dela normalno. Sam ne rabim, mi povsem ok dela wifi, disk imam pa na Shieldu na drugem TV, pa do tam dostopam iz Chromecasta.

Qushaak ::

Aja samo res, itak bi bil Chromecast v lokalni mreži. :)

polde66 ::

Če ne rabiš imet usb-jev je en Fire Tv 4k stick čist kul. Sedaj je 59 eur v akcijah pa ga dobiš za 28 eur. Na bolhi ga boš novega zapakiranega stanil tudi za 50 eur kar niti ni slabo. To je absolutno odlična rešitev, na njem dela tako T2 go varianta kot TV varianta. In obe delujeta odlično. Imam zato lahko to trdim.
Če potrebuješ box z usb pa optičnim izhodom pa licencami za netflix in vsem kar google podpira potem je odličen: https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-... tu delujeta obe varianti brez problema in ni razlik, zopet povem iz osebnih izkušenj.
Aplikacija tv2 za mobilne telefone deluje pa na vsakem androidu, seveda brez problemov, brez zatikanj, odvisno je samo od tvoje internetne povezave. Zopet iz mojih osebnih izkušenj. Povsod boljše in hitrejše kot njihov set box. Kupovati Nvidia šhild za T2 aplikacijo meni osebno brez pomena ampak to je stvar posameznika kako se potem počuti.
polde

rs1975 ::

Zdravo, prosim za pomoč.
Doma imam Panasonic TV in Samsung Soundbar. Težava je, ker TV podpira DV in Dolby Atmos, ne podpira pa nobene verzije DTS. Soundbar sicer podpira vse, ampak nič ne pomaga, če predvajam direkt iz TV-ja...
Zato iščem zunanji predvajalnik. Vsebino večinoma predvajam preko USB HDD.
A moram res poseči po Shieldu, da mi bodo vse vsebine delovale? 4k, DTS, DTS-X, Dolby Atmos, DV,... Iger ne bom igral, Netflix tudi ni pogoj, saj mi dela preko TV...

ruski76 ::

Kaksne licence za Netflix? Na net-u se zmeraj pise zgolj za spodaj omenjene streamerje:

Netflix has only ever certified:
NVIDIA Shield TV box (Amazon)
Apple TV.
Google Chromecast.
Amazon Fire TV (Amazon)
Roku Ultra (Amazon)

Zimonem ::

rs1975 je izjavil:

Zdravo, prosim za pomoč.
Doma imam Panasonic TV in Samsung Soundbar. Težava je, ker TV podpira DV in Dolby Atmos, ne podpira pa nobene verzije DTS. Soundbar sicer podpira vse, ampak nič ne pomaga, če predvajam direkt iz TV-ja...
Zato iščem zunanji predvajalnik. Vsebino večinoma predvajam preko USB HDD.
A moram res poseči po Shieldu, da mi bodo vse vsebine delovale? 4k, DTS, DTS-X, Dolby Atmos, DV,... Iger ne bom igral, Netflix tudi ni pogoj, saj mi dela preko TV...

Kurc shield nima Atmos podpore.

polde66 ::

Mecool KM2 ima podporo 4k netflix: https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...
polde

OK.d ::

Zimonem je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Zdravo, prosim za pomoč.
Doma imam Panasonic TV in Samsung Soundbar. Težava je, ker TV podpira DV in Dolby Atmos, ne podpira pa nobene verzije DTS. Soundbar sicer podpira vse, ampak nič ne pomaga, če predvajam direkt iz TV-ja...
Zato iščem zunanji predvajalnik. Vsebino večinoma predvajam preko USB HDD.
A moram res poseči po Shieldu, da mi bodo vse vsebine delovale? 4k, DTS, DTS-X, Dolby Atmos, DV,... Iger ne bom igral, Netflix tudi ni pogoj, saj mi dela preko TV...

Kurc shield nima Atmos podpore.

https://imgur.com/6hkdldF
LPOK.d

D-PaX ::

Kako da ne?
Atmos ma shield :)
DV, HDR 10+, atmos, DTS-HD, DTS-x itd....
T-2 na shieldu dela super.

Zimonem je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Zdravo, prosim za pomoč.
Doma imam Panasonic TV in Samsung Soundbar. Težava je, ker TV podpira DV in Dolby Atmos, ne podpira pa nobene verzije DTS. Soundbar sicer podpira vse, ampak nič ne pomaga, če predvajam direkt iz TV-ja...
Zato iščem zunanji predvajalnik. Vsebino večinoma predvajam preko USB HDD.
A moram res poseči po Shieldu, da mi bodo vse vsebine delovale? 4k, DTS, DTS-X, Dolby Atmos, DV,... Iger ne bom igral, Netflix tudi ni pogoj, saj mi dela preko TV...

Kurc shield nima Atmos podpore.
Paxy

Robert ::

Zanima me če imaš playlisto ali potrebuješ še kakšen URL naslov ali je zadosti, da uvoziš playlisto v Nvidio Shield TV pro, da ti deluje IPTV (Telekom, Neo C paket).

scipascapa ::

polde66 ::

https://www.amazon.de/-/en/945-13430-25...
pomoje se pripravlja kakšna novejša verzija z wifi6 pa še kaj. Če bi pa že kupoval pa rajši vzamem novejši FireTV stick max za trenutno 64 eur v akcijah pa bo tudi cenejši
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

scipascapa ::

kunguruj ::

Razmišljam o Nvidia Shield:
- jaz bi lahko gledal vse 4K, HDR filme ipd, EON aplikacija z Android TV in zelo dober upscaling, DTS zvok direkt na receiver
- otroci bi imeli igralno konzolo

Glede iger za otroke bi imel vprašanje:
Želim čim bolj enostavno igranje iger, torej brez uporabe morebitne povezave na računalnik in brez mesečne naročnine GeForce. Igral bi le tiste igre, ki so brezplačno na Android TV oz Nvidia Shield. Sedaj pa me zanima koliko je takšnih brezplačnih iger, jih je le za vzorec ali jih je neka normalna količina različnih iger. Ne želim da bi otroka preveč časa preživela ob igrcah, niti da bi kupoval igre, ki bodo čez 10 dni že brezvezne, želim nekaj osnovnega, kakšno dirkanje za dva, morda kakšno strateško igro, sploh ni pomembno če niso najnovejše igre. Ali lahko to dobim z nakupom Nvidia Shield? Koliko igralnih konzol potrebujem? Predvidevam da dve, če sta dva otroka in recimo dirkata vsak s svojo formulo. Je veliko takšnih iger, kjer lahko igrata dva hkrati? Vem da sem malo dinozaver na tem področju, upam da so bila vprašanja smiselna.

Pa še eno vprašanje o Nvidia Shield. Sedaj imam EON TV Box od Telemacha, ki ima en velik minus, to je USB priklop zunanjega HD, le ta mora biti formatiran s formatom FAT32, kjer je omejitev datoteke največ 4GB. Kako je s tem formatom pri Nvidia Shield ali omogoča NTFS oz exFAT?

GupeM ::

Teh iger za dva igralca praktično ni.

OK.d ::

Oziroma za vzorec:), omogoča NFTS.
LPOK.d

Dusan_HD ::

Pozdravljeni,
Dodam lahko še sledeče:
Če je zvok v filmu posnet v "Dolby TrueHd Atmos" boste za prenos zvoka med Nvidio Shield Pro in HIFI komponento potrebovali malo dražji HDMI kabel (označeni verjetno 4k, atmos). Zvok je "loosless".
Če povežete s prastarim kablom enostavno ne bo zvoka.
Zvok posnet v "Dolby Digital Plus+ Atmos" je še vedno Atmos a je "loosy".

Pri meni na Shieldu Pro Netflix čisto normalno predvaja Atmos. Shield Pro nima težav niti sočasno z Dolby Vision, DTHD atmos, 4x.
lp.
raY_

rs1975 ::

Ray, a na Shieldu dela DV, HDR+? Ali te katera zadeva pri Shieldu moti?

Tudi sam namreč kupujem nek predvajalnik. V večini ga bom uporabljal za predvajanje 4k MKV direktno iz USB. Plex-a nimam namen uporabljati, zato imam pomislek glede nabave Shielda.
Mora predvajati vse dts variante zvoka. Trenutno se še najbolj nagibal nakupu Zidoo Z9X.

OK.d ::

Če hočeš imeti vse kar obstaja na trgu od audio in video predvajalnikov, kodekov in sistemov je najboljše na tv priklopiti zmogljiv pc.
Samo stvar ni poceni in zato na trgu obstajajo različni samostojni predvajalniki, kateri pa ne omogočajo prav vsega samo so pa "poceni".
Zato se pa moraš sam odločiti, kaj ti je prioriteta in Shield je pri tem najboljša izbira, ni pa seveda vsemogočen.
LPOK.d

Ganon ::

Kar ne pade cena shieldu, eh? Ne bo počasi čas za novega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

bastadu ::

Saj nje padla, iz 199 na ca. 195€ :))

Dusan_HD ::

rs1975 je izjavil:

Ray, a na Shieldu dela DV, HDR+? Ali te katera zadeva pri Shieldu moti?

Tudi sam namreč kupujem nek predvajalnik. V večini ga bom uporabljal za predvajanje 4k MKV direktno iz USB. Plex-a nimam namen uporabljati, zato imam pomislek glede nabave Shielda.
Mora predvajati vse dts variante zvoka. Trenutno se še najbolj nagibal nakupu Zidoo Z9X.


Za DV bi moral preveriti. HDR+ deluje. Glede Atmosa pa ... hmmm... po moje se v filmih kljub temu, a napišejo "atmos" dejansko zelo redko sliši kaj zelo fenomenalnega. Zadnji 007 ima nekaj ampak ... Sem čakal več. Moja komponenta ni nekaj hi end (nižji rang Denon; imam pa 5.1.2 (atmose imam zadaj zgoraj na stropu).
Glede audio codecov je vse odvisno od tvoje HI FI komponente po moje. Meni v navezi z Shieldom Pro špila recimo: flace in DTS v "24:96+", DTS-HD-Master audio.
Če te zanima predvajanje kakega specifičnega formata mi javi kaje in kje prenesem in stestiram.

Shielda sem z muko povezal tudi v lokalno omrežje preko gigbitne omrežne povezave a nazadnje ugotovil, da je mnogo bolj praktično odklopiti zunanji disk ter ga odnesti v delovno sobo ter tam skopirati tistih xy gigabajtov. Pa đabe PS4 wired controller dela out of the box ter je za kake arkade fajn (čeprav poredko... recimo beach buggy :) )

raY_
raY_

bastadu ::

Shiled se prav lepo poveže v lokalno omrežje, praktično se mi pa prenašanje diska sem ter tja ravno ne zdi, najbolj praktično je predvajanje direktno iz NASa ...

Dusan_HD ::

bastadu je izjavil:

Shiled se prav lepo poveže v lokalno omrežje, praktično se mi pa prenašanje diska sem ter tja ravno ne zdi, najbolj praktično je predvajanje direktno iz NASa ...

Seveda se prav lepo poveže po updateu cirka 1,5 let nazaj :) Jaz sem ga imel še malo prej in je bilo mukoma. Po updateu katerega se je mrzlično čakalo pa so to rešili.
Ja NAS :) ...
raY_

GupeM ::

Škoda, ker JellyFin server ne dela na Shieldu. Pozna kdo kakšno dobro open source alternativo Plexu? Pa ne Kodi.

Redman ::

Embyserver - ga imam sam + Shield in je zadeva top.

Imam pa embyserver na htpc, shield uporablja samo emby client.

polde66 ::

polde

Ganon ::

bastadu je izjavil:

Saj nje padla, iz 199 na ca. 195€ :))


Prodajajo za suho zlato. Po dveh letih bi si že zaslužil pocenitve. :P

bastadu ::

Jaz imam prejšnjo verzijo, ki sem jo kupil 2018 na Amazonu, za BF je bila znižana iz 200€ na 150€, letos pa res nič od nič ... Ve mogoče kdo kakšne so bistvene razlike med mojim Shield TV (letnik 2018) in letošnjim Shield TV Pro?

OK.d ::

LPOK.d

bastadu ::

OK.d je izjavil:

https://androidtvnews.com/nvidia-shield...

To so samo starejši Shield-i ... Sem našel primerjavo tukaj: Nvidia Shield TV @ Wikipedia
Zgleda razen boljšega CPUja in pa podpore za Dolby Vision ter dekodiranje Dolby Atmos ni ...

PARTyZAN ::

Samo starejši shieldi? Praktično vsi so. Najnovejša sta modela ki sta izšla leta 2019, si tudi sam linkal članek na Wikipediji, kjer je to jasno navedeno v tabelici.

bastadu ::

Na tvoji povezavi ni zadnjega Pro-ja, to sem imel v mislih.

OK.d ::

LPOK.d

PARTyZAN ::

Moje povezave ni, ker je nisem dal. Če misliš pa na tisto, ki jo je OK.d prej linkal, pa ja. Tam je tudi zadnji shield in shield pro (2019).

Robert ::

Ali mogoče kdo ve kako pri Nvidi Shield TV Pro z daljincem odtipkati številko TV programa in če je to sploh možno. Za gledanje TV programov uporabljam aplikacijo Tivimate. Vem da podpira tudi glasovne ukaze.

Saul Goodman ::

sumim, da je crknil napajalni adapter na starejši verziji nvidia shield pro.

ima kdo kake izkušnje z nvidio (bojda naj bi ti poslali novega tudi po preteku garancije, vir: folk na nvidia forumu).

sicer se da dobit alternativo za ta adapter kje v sloveniji? ali amazon, če nvidia ne pošlje enga gratis?

Ganon ::

Znorel bom.

Shield + Plex Media Server. Od danes imam težavo, da se mi med ogledom 4K filmov vsakih deset sekund ustavi slika, nakar nalaga lep čas, video steče in kasneje spet ista pesem. V zgornjem desnem kotu sem parkrat dobil obvestilo, da povezava ni dovolj hitra. Povezava JE dovolj hitra, prej ni bilo nobenih težav, povezano imam direktno preko mrežnega kabla. Kako naj to rešim???

D-PaX ::

Ganon je izjavil:

Znorel bom.

Shield + Plex Media Server. Od danes imam težavo, da se mi med ogledom 4K filmov vsakih deset sekund ustavi slika, nakar nalaga lep čas, video steče in kasneje spet ista pesem. V zgornjem desnem kotu sem parkrat dobil obvestilo, da povezava ni dovolj hitra. Povezava JE dovolj hitra, prej ni bilo nobenih težav, povezano imam direktno preko mrežnega kabla. Kako naj to rešim???


Plexa zamenjaj za Embya meni osebno najboljši.
Plex dosti od Embya kopira sploh izgled je skopiral itd...

Jaz osebno sem s shieldekom zelo zadovoljen.
Če bo prišel letos novi model takoj nabavim.

Saul Goodman je izjavil:

sumim, da je crknil napajalni adapter na starejši verziji nvidia shield pro.

ima kdo kake izkušnje z nvidio (bojda naj bi ti poslali novega tudi po preteku garancije, vir: folk na nvidia forumu).

sicer se da dobit alternativo za ta adapter kje v sloveniji? ali amazon, če nvidia ne pošlje enga gratis?


če ti ga nedajo free potem vzameš v trgovini univerzalca s priključki določiš napetost in to je to :D cena od 10€
https://i.cdn.nrholding.net/30158582/10...
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

D-PaX ::

Robert je izjavil:

Ali mogoče kdo ve kako pri Nvidi Shield TV Pro z daljincem odtipkati številko TV programa in če je to sploh možno. Za gledanje TV programov uporabljam aplikacijo Tivimate. Vem da podpira tudi glasovne ukaze.


kolikor vem ni možno.
Lahko pa priklopiš gor tipkovnico in vse preko tipkovnice upravljaš.
Paxy

D-PaX ::

Najhitrejši in najlažji postopek za povezavo med pcjem in shieldekom...


dela v nulo :D nikoli mi ne prekine vsi drugi postopki so mi prekinili povezavo....
Paxy

D-PaX ::

Dusan_HD je izjavil:

Pozdravljeni,
Dodam lahko še sledeče:
Če je zvok v filmu posnet v "Dolby TrueHd Atmos" boste za prenos zvoka med Nvidio Shield Pro in HIFI komponento potrebovali malo dražji HDMI kabel (označeni verjetno 4k, atmos). Zvok je "loosless".
Če povežete s prastarim kablom enostavno ne bo zvoka.
Zvok posnet v "Dolby Digital Plus+ Atmos" je še vedno Atmos a je "loosy".

Pri meni na Shieldu Pro Netflix čisto normalno predvaja Atmos. Shield Pro nima težav niti sočasno z Dolby Vision, DTHD atmos, 4x.
lp.


Glede HDMI kabla poceni in deluje čisto vse (DV, Atmos HDR10+, itd... sam jih imam kar nekaj.
https://www.amazon.de/CSL-Highspeed-Eth...
Paxy

D-PaX ::

Robert je izjavil:

Zanima me če imaš playlisto ali potrebuješ še kakšen URL naslov ali je zadosti, da uvoziš playlisto v Nvidio Shield TV pro, da ti deluje IPTV (Telekom, Neo C paket).


samo uvoziš play listo in je to to.
potem pa z iptv aplikacijo poiščeš kje imaš to play listo naloženo.
Paxy

Tsunamii ::

D-PaX je izjavil:

Najhitrejši in najlažji postopek za povezavo med pcjem in shieldekom...


dela v nulo :D nikoli mi ne prekine vsi drugi postopki so mi prekinili povezavo....

To je aktualno tudi za ostale Android Tv boxe-naprave ?
««
13 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247085 (1282) i8t76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561078835 (338842) Mavrik
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232312 (21677) sasoe
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236039 (5016) Erzo

Več podobnih tem