» »

NVIDIA Shield

NVIDIA Shield

««
4 / 17
»»

Linko ::

Miško sem sprobal, vendar se pojavi težava. Miška ne prime na tipkovnici. V appih dela. Če pa želim pisati, pa morem uporabit gamepad oz daljinec..

Saj sem si pogledal, kako deluje tale nvidia shield. Nisem pa vedel, da je ne moreš uredit " po svoje"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

OK.d ::

Miška največkrat deluje v kombinaciji z gamepadom, se pravi rabiš oboje za potrjevat pri določenih aplikacijah.
LPOK.d

TOP ::

polde66 je izjavil:

Si imel pač smolo z svojim boxom, drugače pa na teh boxih stvari lepo delujejo. Prav tako so ok Beelinki z amlogic 912 procesorjem pa še mnogo ostalih z istim procesorjem. Tudi moj Zidoo x9s za pol manj denarja deluje odlično, Pa tudi nepopolni H6 allvineer pocesorji te vsebine brez problema pojejo, žal pa niso 100 % dodelani frimwerji. Beelink GS1 lepo popapca 4k vsebine. Drugo pa je 905W procesorji ki so za nezahtevne uporabnike preko glave. Gledanje 4k vsebin ni samo povezano z boxi temveč tudi z vso ostalo opremo, ki jo uporabnik poseduje (tv, hifi, mreža...)

Za tale Kitajska jajčka, potrebuješ tudi nekaj znanja in porabiš ogromno časa, dokler tole zadevo spraviš v pogon in če sploh jo, zato nekateri raje kupijo shield, katerih zafrkancij ni, samo prižgeš in gledaš.Ne pa da rabiš enih par krat zamenjat FW, da ugotoviš kateri je bolši.

polde66 ::

@TOP verjetno je kodi že naložen z kakšnim buildomm, verjetno imaš v IPTV aplikaciji že vse vpisano, in verjetno imaš v terrarium tv in ostalih aplikacijah že vse nastavljeno, od podnapisov naprej. No če to vse je potem je Nvidia res špica. Zamenjava firmwerja je pa tudi bolj za šport in firbec. Kar si ti verjetno niti upal ne boš, pa ne da si ne boš upal že cela znanost je recimo zamenjati samo launcher na Nvidia shild TV-ju. Prednost zamenjave firmwerja je tudi v tem, da sprobaš različne rome od Android TV OS do kakega drugega. Tako včasih dobiš občutek da imaš nov predvajalnik. Saj v bistvu tudi je z zamenjavo. In tudi vse aplikacije tečejo in so na googleplayu. Tako da.... Vsak bo verjetno svoje hvalil in če pogledaš dobro dobiš že hud predvajalnik za 30 eur. Razen seveda če imaš denarja vrh glave potem poceni stvari niso pomembne.
Pa če ti nimaš znanja in časa za take stvari ne pomeni da so kitajska "jajčka" zanič.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

branc ::

Ste me razdražili s to Nvidio. Sicer imam TV povezan s kompom iz druge sobe, ampak imam vedno endless fucks z lagom BT miške/topkovnice/stena, konfiguracijo kontrolerjev v samih špilih, emulatorji, itd.....Glede na to, da bo pri hiši še en TV, bom tole kar nabavil, še posebej, ker imam relativno obsežen Steam acc, ki bi vsem mojim smrkavcem prišel prav.

Samo ene par stvari me zanima, če mi bo znal kdo odgovoriti oz. potrditi:
- ne vidim, da bi to lahko kupil v SLO?
- lahko v 16 GB verzijo vtaknem INTERNI DISK (za USB/MicroSD mi je jasno)?
- so kakšne težave z dodajanjem dodatnih gamepadov?,
- je res potrebno rootat, da imaš Torrent klient gor?

Mavrik ::

Linko je izjavil:

Po 2 tednih uporabe, se nikakor ne morem navadit na tole igračko :( Tale android tv mi sploh ne leži. Vem na je prilagojen za TV in daljince....
google play je prazen, vem da ostalih appov ne prikaže, ker niso kompatibilni za daljica oz gamepada. Kaj pa če uporabljaš miško?!


Ne razumem, kaj imaš za uporabljati miško na TVju? Daj predvajat film pa je to to.

branc je izjavil:

Ste me razdražili s to Nvidio. Sicer imam TV povezan s kompom iz druge sobe, ampak imam vedno endless fucks z lagom BT miške/topkovnice/stena, konfiguracijo kontrolerjev v samih špilih, emulatorji, itd.....Glede na to, da bo pri hiši še en TV, bom tole kar nabavil, še posebej, ker imam relativno obsežen Steam acc, ki bi vsem mojim smrkavcem prišel prav.

Samo ene par stvari me zanima, če mi bo znal kdo odgovoriti oz. potrditi:
- ne vidim, da bi to lahko kupil v SLO?
- lahko v 16 GB verzijo vtaknem INTERNI DISK (za USB/MicroSD mi je jasno)?
- so kakšne težave z dodajanjem dodatnih gamepadov?,
- je res potrebno rootat, da imaš Torrent klient gor?


Sliši se kot da hočeš kupiti PS4 ali podobno konzolo in ne TV STB.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

branc ::

Bo multi naprava. Primarno torrenting & netflix, sekundarno gaming.

mat11 ::

branc je izjavil:

Ste me razdražili s to Nvidio. Sicer imam TV povezan s kompom iz druge sobe, ampak imam vedno endless fucks z lagom BT miške/topkovnice/stena, konfiguracijo kontrolerjev v samih špilih, emulatorji, itd.....Glede na to, da bo pri hiši še en TV, bom tole kar nabavil, še posebej, ker imam relativno obsežen Steam acc, ki bi vsem mojim smrkavcem prišel prav.
- lahko v 16 GB verzijo vtaknem INTERNI DISK (za USB/MicroSD mi je jasno)?
- so kakšne težave z dodajanjem dodatnih gamepadov?,


Sam imam 2TB externi disk priklopljen na Shieldu in nato dodan v mrežo. Dela BP.
Orginalni gamepad dela bp.
mat

Ghost007 ::

branc je izjavil:

Bo multi naprava. Primarno torrenting & netflix, sekundarno gaming.


Raje poglej še kakega NUCa ali magari full blown laptop če dobiš cheap. Jaz ravno 333EUR i3 7100u laptop uporabljam kot media multifunctional in always on naprava. Zmore vse kaj shield in več. Naj pa bo vsej skylake generacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

MojoRisin ::

NUC iGPU premore toliko sape kot Shield GPU?

Zgodovina sprememb…

TOP ::

polde66 je izjavil:

@TOP verjetno je kodi že naložen z kakšnim buildomm, verjetno imaš v IPTV aplikaciji že vse vpisano, in verjetno imaš v terrarium tv in ostalih aplikacijah že vse nastavljeno, od podnapisov naprej. No če to vse je potem je Nvidia res špica. Zamenjava firmwerja je pa tudi bolj za šport in firbec. Kar si ti verjetno niti upal ne boš, pa ne da si ne boš upal že cela znanost je recimo zamenjati samo launcher na Nvidia shild TV-ju. Prednost zamenjave firmwerja je tudi v tem, da sprobaš različne rome od Android TV OS do kakega drugega. Tako včasih dobiš občutek da imaš nov predvajalnik. Saj v bistvu tudi je z zamenjavo. In tudi vse aplikacije tečejo in so na googleplayu. Tako da.... Vsak bo verjetno svoje hvalil in če pogledaš dobro dobiš že hud predvajalnik za 30 eur. Razen seveda če imaš denarja vrh glave potem poceni stvari niso pomembne.
Pa če ti nimaš znanja in časa za take stvari ne pomeni da so kitajska "jajčka" zanič.

To ti govori komu drugemu,ker jaz imam doma kitajska jajčka, ki mi delajo BP.Jaz sem napisal na splošno velika večina tega ne zna oziroma nima časa,zato preberi še enkrat,da nimam jaz Nvidia Shild,ker zame osebno je predrag, kar nudi in so Kitajska jajčka več kot dovolj.Drugič preberi še enkrat preden napadaš besedno.

polde66 ::

"Za tale Kitajska jajčka, potrebuješ tudi nekaj znanja in porabiš ogromno časa, dokler tole zadevo spraviš v pogon in če sploh jo, zato nekateri raje kupijo shield, katerih zafrkancij ni, samo prižgeš in gledaš.Ne pa da rabiš enih par krat zamenjat FW, da ugotoviš kateri je bolši." A sem kej spregledal?
Če pišeš v drugi osebi pa še preberi v drugi osebi.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Saul Goodman ::

Ghost007 je izjavil:

branc je izjavil:

Bo multi naprava. Primarno torrenting & netflix, sekundarno gaming.


Raje poglej še kakega NUCa ali magari full blown laptop če dobiš cheap. Jaz ravno 333EUR i3 7100u laptop uporabljam kot media multifunctional in always on naprava. Zmore vse kaj shield in več. Naj pa bo vsej skylake generacija.


kar se gaminga tiče, nvidia izkorišča moč server farme nekje v EU, ki ti streama AAA igre na very high grafiki, pod pogojem, da imaš doma vsaj optiko. NUC ti v tem primeru ne pomaga nič, ker nima grafike, prav tako se ne boš mogel posluževati te storitve, ker je namenjena le shieldu. NUC je pač full blown x86 pc v majhni škatli. seveda ponuja veliko drugih možnosti, ampak boš z njim težko igral npr. fortnite na max settingsih, medtem, ko jaz s tem nimam problema na enem bogem shieldu. odvisno je, zakaj rabiš. če imaš polno steam knjižnico in par mulcev, ki bi z veseljem te igre nabijali tudi na TV-ju, za 200eur rešiš problem in ne rabiš niti gaming računalnika. poceni.

Saul Goodman ::

polde66 je izjavil:

"Za tale Kitajska jajčka, potrebuješ tudi nekaj znanja in porabiš ogromno časa, dokler tole zadevo spraviš v pogon in če sploh jo, zato nekateri raje kupijo shield, katerih zafrkancij ni, samo prižgeš in gledaš.Ne pa da rabiš enih par krat zamenjat FW, da ugotoviš kateri je bolši." A sem kej spregledal?
Če pišeš v drugi osebi pa še preberi v drugi osebi.


polde, jaz sem tud rad flashal android telefone na sto in en način, ampak dej bodi pošten do novih uporabnikov tukaj, ki pridejo iskat primerno rešitev za svoj TV in za katere veš, da niso pripravljeni postat member na xda-dev. tak user bo pred nočno moro, ko se bo moral spoznavat z vsemi tehnikami flashanja in večina jih bo to delala prvič. to kar ti delaš je hobi. vem, ker imam tak hobi tudi sam. 3/4 folka v tej temi bi radi kupili box, priklopili, se logirali in uživali. romi so super, ampak je to time consuming, gor nameščaš operacijske sisteme, ki so odvisni od dobre volje enga spalničnega programerja iz indije, pitaj boga, če so romi okuženi ali ne, pojavljajo se bugi, avtorji preprosto opustijo projekte in si obsojen na iskanje novih romov, jada, jada, jada. men se po parih letih ni dal več ubadat s tem, če obstajajo boljše rešitve. moja urna postavka je pač taka, da prinesem razliko do shielda notri že samo s tem, da se ne rabim zajebavat s flashanjem. resnici na ljubo pa na koncu vedno ostaneš z nekim polizdelkom.

da ne bom samo hvalil shielda, meni osebno gre na jetra njihov remote. delal je dobro, vendar mi je začel laggat po zadnjih dveh updejtih. nekateri jih menjajo za boljše 3rd party remote iz kitajske in to bom verjetno naredil tudi sam. za nekej so pa le dobri, teli kitajčki. :P

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Ja optiko rabiš z vsaj 70 Mbps.
LPOK.d

polde66 ::

@Saul_Goodman kar sem hotel povedati je to da si box za 30 eur upam flešniti, Nvidie se pa nebi upal pa kakorkoli že deluje. Ni treba vsaka jajca flešat, je pa zelo dobro vedeti, da v kolikor gre kaj narobe obstaja tudi ta opcija. Pa to s flešanjem sploh nima veze. Veze ima to, da out of the box stvar ne obstaja: ali boš spremenil jezik, ali si boš inštaliral tebi primerne programe, nainštaliral nek build na Kodi in potem še zrihtal podnpise, serverje, barvo, jezike, glasnost.... Žal jo ni take naprave. In za čisto vsako napravo sem si še vedno vzel urico časa ali več da sem jo spedenal po svojih potrebah. Flešanje pri tem nima veze razen pri Tanix tx3 max do firmwerja 20181101, ker so bili prejšnji tovarniški vsi zanič. Je pa žal pri nekaterih boxih način posodabljanja pač tak ali flešanje ali preko SD kartice. Pa to ni noben bavbav za nobenega. Če koga kaj zanima kako se dela je zato forum tukaj. Je pa dejstvo da obstajajo take naprave, ki se posodabljajo pač na tak način in do novih uporabnikov je treba biti pošten in jim to povedati. Ali se bo s tem strinjal in vzel ali pa ne je pač njegova odločitev. Poglej recimo Xiaomijev MI box in posodobitev na Android 8. Ni šlo verjetno tako kot so pričakovali. In sedaj je zunaj "nov" xiaomi (samo za primerjavo), Kaj pa popravki, kako pa nazaj na Android 6. To so dejstva na katera je pač treba gledati "pošteno". Preko mene je šlo okoli 70 različnih boxov tako iz firbca pa nisem naletel niti na enega, ki bi izpolnjeval vse. Pač idealnega boxa ni.

Povzetek: Idealnega boxa ni, out of the box tega ni na nobenem boxu in žal so flešanja ali opcija ali pomoč ali pa nadgradnja včasih pa tudi rešitev. To je kar sem hotel povedati in to so pač dejstva.
polde

Saul Goodman ::

what?

angi95 ::

Živijo!
Imela bi vprašanje v zvezi z Nvidio Shield in Chromecastom za T2 aplikacijo. Trenutno moram zmeraj povezati laptop s televizorjem in iti na internetno stran tv2go, kar pa zame ni idealna rešitev, zato iščem drugo opcijo. Ker nočem imeti Alexe (Amazon Fire TV Stick torej ni opcija), bi kupila Nvidio Shield TV ali Chromecast. A ima kdo mogoče kakšne izkušnje, če in kako to deluje? In sem to pravilno razumela, da na Nvidio lahko direktno inštaliram T2 aplikacijo in jo lahko tudi direktno povežem z ethernet kablom, za Chromecast pa vedno potrebujem smartphone ali tablet in vse deluje samo preko WiFi-ja? Zato me skrbi, da s Chromecastom celotna zadeva ne bi bila zelo stabilna, in v tem primeru bi rada plačala več za Nvidio, če mi potem deluje brez težav.
Hvala in lep pozdrav!

branc ::

Saul Goodman je izjavil:

Ghost007 je izjavil:

branc je izjavil:

Bo multi naprava. Primarno torrenting & netflix, sekundarno gaming.


Raje poglej še kakega NUCa ali magari full blown laptop če dobiš cheap. Jaz ravno 333EUR i3 7100u laptop uporabljam kot media multifunctional in always on naprava. Zmore vse kaj shield in več. Naj pa bo vsej skylake generacija.


kar se gaminga tiče, nvidia izkorišča moč server farme nekje v EU, ki ti streama AAA igre na very high grafiki, pod pogojem, da imaš doma vsaj optiko. NUC ti v tem primeru ne pomaga nič, ker nima grafike, prav tako se ne boš mogel posluževati te storitve, ker je namenjena le shieldu. NUC je pač full blown x86 pc v majhni škatli. seveda ponuja veliko drugih možnosti, ampak boš z njim težko igral npr. fortnite na max settingsih, medtem, ko jaz s tem nimam problema na enem bogem shieldu. odvisno je, zakaj rabiš. če imaš polno steam knjižnico in par mulcev, ki bi z veseljem te igre nabijali tudi na TV-ju, za 200eur rešiš problem in ne rabiš niti gaming računalnika. poceni.


Vidim, da me razumeš :)
Zadeva je sledeča. Imam sicer high-end gaming komp, ampak ga mulcem na zaupam (ga imam tudi za delo), niso še na tej stopnji. Geekovstvu navkljub se mi ne da več ukvarjat z nekimi STB boxi, kot sem se v preteklosti - polovične rešitve, flešanje, moddanje, itd. Želim out of the box rešitev. Bomo '4K filmali'/Torrentali gor in odšpilali tudi kakšen špil, glede na konkreten steam acc. Pač, ne bo vse na high, glede na to, da premorem 'samo' 35/5 linijo.
NUC sem že imel, je sicer super zadeva za torrente, itd...pa za kakšen indie špil. Priznajmo si, soliden NUC stane okoli 400 EUR in več, ne vštenvši kakšnih gamepadov, wireless mišk, tipkovnice, itd.
Zato bom nabavil tole nvidio, da bo mir. Glede na to, da ne popuščam za PS4, ker je strict gaming device (+kupovanje dragih špilov), bi bil to kar spodoben kompromis.

bastadu ::

bastadu je izjavil:

Mavrik je izjavil:

EON ma verjetno večino kanalov na 50Hz, nastavi 50Hz output na shieldu drugače dobiš judder.

To je to! thx

Sedaj sem si na Shield-u nastavil še Netflix in sedaj mi cuka le ta, predvidevam, da če bom osveževanje nastavil nazaj na 60Hz oz. Auto, mi bo nehal cukati, ampak potem mi bo pa spet cukal EON ...

pegasus ::

mat11 je izjavil:


Sam imam 2TB externi disk priklopljen na Shieldu in nato dodan v mrežo. Dela BP.
Kako to skonfiguriraš? Kater app? Ker več kot ftp serverja nisem našel.

Ghost007 ::

Saul Goodman je izjavil:

Ghost007 je izjavil:

branc je izjavil:

Bo multi naprava. Primarno torrenting & netflix, sekundarno gaming.


Raje poglej še kakega NUCa ali magari full blown laptop če dobiš cheap. Jaz ravno 333EUR i3 7100u laptop uporabljam kot media multifunctional in always on naprava. Zmore vse kaj shield in več. Naj pa bo vsej skylake generacija.


kar se gaminga tiče, nvidia izkorišča moč server farme nekje v EU, ki ti streama AAA igre na very high grafiki, pod pogojem, da imaš doma vsaj optiko. NUC ti v tem primeru ne pomaga nič, ker nima grafike, prav tako se ne boš mogel posluževati te storitve, ker je namenjena le shieldu. NUC je pač full blown x86 pc v majhni škatli. seveda ponuja veliko drugih možnosti, ampak boš z njim težko igral npr. fortnite na max settingsih, medtem, ko jaz s tem nimam problema na enem bogem shieldu. odvisno je, zakaj rabiš. če imaš polno steam knjižnico in par mulcev, ki bi z veseljem te igre nabijali tudi na TV-ju, za 200eur rešiš problem in ne rabiš niti gaming računalnika. poceni.


Noja.
NUC = low power PC. Vsi pa vemo da PC z windows 10 zmore vse in še več o čem Shield lako le sanja.
NUC igpu vsej od skylake daje je v bistvu pošast. Nvidia je pa mobile fon igračka na splošno povedano z zelo omejeno uporabnostjo.
Ti govoriš o Geforce Now. Ta zadeva laufa na vsakem PCju z igpu grafiko in ni prav nič limitirana na Shield TV. Jaz jo recimo poganjam na HD4400 Igpu grafiki in igram Assasing Creedsa čisto tekoče. Pravtako lahko stremas z raličnimi compatibilnimi programi v lokalni mrezi iz gaming PCja. To so Steam Inhome streaming, Moonlight, parsec..
Imaš še nešteto drugih compatiblnih stream gaming platform. Magari PS4 remote play/NOW.

Sicer se pa mora vsak sam odločiti kaj rabi. Jaz raje odprem Chrome in z miško krmilim pred TVjem v pravi windowd 10 izkušnji.

polde66 ::

https://www.gearbest.com/mini-pc/pp_009...
tole sem si ubodu kak teden nazaj, z Msata 128 diskom je bilo 196 eur, imel sem še en 8gb ddr3 ram doma, ki se mi je valjal v omari in zadeva dela za 240 eur. Vanj sem zmontiral še en 2.5 1tb disk in kaj češ lepšega. Če bi vzel priklop na GB bi prišparal še 25 eur. Nisem bil rabno ziher kakšna je razlika med eu in gb. Ampak je samo v tripolnem podaljšku v vtičnico.
polde

Saul Goodman ::

Ghost007 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

Ghost007 je izjavil:

branc je izjavil:

Bo multi naprava. Primarno torrenting & netflix, sekundarno gaming.


Raje poglej še kakega NUCa ali magari full blown laptop če dobiš cheap. Jaz ravno 333EUR i3 7100u laptop uporabljam kot media multifunctional in always on naprava. Zmore vse kaj shield in več. Naj pa bo vsej skylake generacija.


kar se gaminga tiče, nvidia izkorišča moč server farme nekje v EU, ki ti streama AAA igre na very high grafiki, pod pogojem, da imaš doma vsaj optiko. NUC ti v tem primeru ne pomaga nič, ker nima grafike, prav tako se ne boš mogel posluževati te storitve, ker je namenjena le shieldu. NUC je pač full blown x86 pc v majhni škatli. seveda ponuja veliko drugih možnosti, ampak boš z njim težko igral npr. fortnite na max settingsih, medtem, ko jaz s tem nimam problema na enem bogem shieldu. odvisno je, zakaj rabiš. če imaš polno steam knjižnico in par mulcev, ki bi z veseljem te igre nabijali tudi na TV-ju, za 200eur rešiš problem in ne rabiš niti gaming računalnika. poceni.


Noja.
NUC = low power PC. Vsi pa vemo da PC z windows 10 zmore vse in še več o čem Shield lako le sanja.
NUC igpu vsej od skylake daje je v bistvu pošast. Nvidia je pa mobile fon igračka na splošno povedano z zelo omejeno uporabnostjo.
Ti govoriš o Geforce Now. Ta zadeva laufa na vsakem PCju z igpu grafiko in ni prav nič limitirana na Shield TV. Jaz jo recimo poganjam na HD4400 Igpu grafiki in igram Assasing Creedsa čisto tekoče. Pravtako lahko stremas z raličnimi compatibilnimi programi v lokalni mrezi iz gaming PCja. To so Steam Inhome streaming, Moonlight, parsec..
Imaš še nešteto drugih compatiblnih stream gaming platform. Magari PS4 remote play/NOW.

Sicer se pa mora vsak sam odločiti kaj rabi. Jaz raje odprem Chrome in z miško krmilim pred TVjem v pravi windowd 10 izkušnji.


hvala, izvedel sem nekaj novega. pred časom sem že poskušal namestite geforce NOW na low-budget laptopu z intel HD4000, pa sem prepričan, da mi je installer javil, da brez nvidia grafične kartice ne bo šlo. verjetno zato, ker sem pomotoma namestil nvidia experience, ki pa ni potreben za namestite geforce now. zdaj sem našel pravi installer. heureka. :-D

sicer pa nvidia shield nima pretirano slabe grafike notri. kar se NUCa tiče sem ti pritrdil, pač je full blown PC. je pa res, da je z rami in diskom vsaj 2x dražji od shielda in na koncu si na istem, kot če priključiš en laptop na tv. delaš lahko svašta, ampak, če bi folk iskal windows 10 desktop na tv-ju, ne bi krožil po teh temah. :-) sem tudi jaz krmilil nekaj let tako po tv-ju, pa mi shield zdaj kar olajša delo, sploh, ker nisem edini uporabnik.

tldr: se strinjam z vsem kar si povedal. folk mora vedeti kaj je kaj in kaj jim bolj paše. okusi so različni.

stevie boy ::

jaz sem si nabavil nvidia shield, pa večinoma igrce gor nažigam.
ko igram pubg mobile,se mi včasih miška zaskoči (izključno pri izstopu iz avtomobila)
a ve kdo za kakšno optimizacijo te naprave?

scipascapa ::

Ok zdaj je cena skoraj povsod okoli 180€. Zakaj bi jo vzel?
Imam že TANIX T3 NAX. Kontrolerja še nimam, imam PS4 PRO....imam STEAM...kako delajo emulatorji?

OK.d ::

Ali je že kdo naložil 7.2, da lahko to potrdi če deluje?
Other features include support for 5.1 surround sound for the YouTube app.
LPOK.d

Kitajc01 ::

Dela vse OK razen screen record funkcije ni več. So pa usposobili mouse scroll, ki prej ni deloval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kitajc01 ()

OK.d ::

Kaj potem spet deluje touchpad-cursor na gamepadu?
LPOK.d

Ghost007 ::

branc ::

ok, prvi feedback:

Zadeva je res super, out of the box špila vse. Nadgradnje so, 4K brez zatikanj, streaming igric deluje brez problema (sprobano tudi na 5 GHZ wifi), shitloads free 'težkokategornih' iger.
Out of the box ni delovalo samo priklop 3,5 diska, verjetno ni dovolj štroma, bi moral (verjetno) imeti HUB z napajanjem. Nisem se več kot 5 min ukvarjal z extercem,
morda je catch kje drugje.

Glede na to, da je to lahko tudi HUB za smarthome, se bom igral tudi s temi zadevami (za začetek osvetljava in termostat), pa da vidmo. Vsekakor poročam. Definitivno vredno teh 230 EUR.

pegasus ::

Se je že kje kdo lotil poskusit namestit navaden linux na to igračo? Ker android tv je pretežno neuporaben ...

Tsunamii ::

branc je izjavil:

ok, prvi feedback:

Zadeva je res super, out of the box špila vse. Nadgradnje so, 4K brez zatikanj, streaming igric deluje brez problema (sprobano tudi na 5 GHZ wifi), shitloads free 'težkokategornih' iger.
Out of the box ni delovalo samo priklop 3,5 diska, verjetno ni dovolj štroma, bi moral (verjetno) imeti HUB z napajanjem. Nisem se več kot 5 min ukvarjal z extercem,
morda je catch kje drugje.

Glede na to, da je to lahko tudi HUB za smarthome, se bom igral tudi s temi zadevami (za začetek osvetljava in termostat), pa da vidmo. Vsekakor poročam. Definitivno vredno teh 230 EUR.


Hmm malo nerodno da ne dela externi disk.. jaz predvsem tako gledam filme. KAj ni cenej kot 240€ .. ?

branc ::

Sej pravim, nisem se niti še lotil reševanja tega. 240 EUR me je prišlo s poštnino vred z gamepadom (ki je res dober) in ultra sexy daljinčkom :)
Imaš še cca 25 EUR dražjo različico, kjer je 500 GB disk noter, ampak jo namenoma nisem naročil, ker imam cca 8 TB sharanih diskov in nisem videl potrebe.
Cilj je imeti gor tudi torrent klient + kodi.
Bi do sedaj že rešil, če ne bi blo gor Netflixa, lol : ) Kokr berem po netu, kakšnih splošnih težav s tem ni. Priklopil sem 3,5 HDD in sumim, da Nvidia ne da dovolj štroma za to, poskusil bom še z SSD.

Tsunamii ::

branc je izjavil:

Sej pravim, nisem se niti še lotil reševanja tega. 240 EUR me je prišlo s poštnino vred z gamepadom (ki je res dober) in ultra sexy daljinčkom :)
Imaš še cca 25 EUR dražjo različico, kjer je 500 GB disk noter, ampak jo namenoma nisem naročil, ker imam cca 8 TB sharanih diskov in nisem videl potrebe.
Cilj je imeti gor tudi torrent klient + kodi.
Bi do sedaj že rešil, če ne bi blo gor Netflixa, lol : ) Kokr berem po netu, kakšnih splošnih težav s tem ni. Priklopil sem 3,5 HDD in sumim, da Nvidia ne da dovolj štroma za to, poskusil bom še z SSD.


Razumem..jaz sicer uporabljam samo 2.5 diske. Torej brez napajanja. Nisem pa zasledil, da ne bi delalo. Imam namen 1x kupit v bodoče, če bo se aktualno. Sicer mi iger ne irgamo toliko. Samo Netflix in externi disk..

user-pass ::

Jaz imam 2TB SSD gor priklopljen in dela kot urca, 4k BP.

Tsunamii ::

user-pass je izjavil:

Jaz imam 2TB SSD gor priklopljen in dela kot urca, 4k BP.

kje si kupil 2tb SSD na usb za normalno ceno ?
Ali si kupil ohoije in notri dal SSD disk.. ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

user-pass ::

Nabavil sem Crucial MX500 na nemskem Amazonu za Black friday, cena je bila 250€. https://www.amazon.de/dp/B078C515QL/
Ohisje sem pa nabavil i-tec MySafe USB 3.0, potem ko sem imel ze enega doma eno leto. https://www.amazon.de/i-tec-MySafe-Easy...
Cisto neproblematicno, dela vse super.

Tsunamii ::

user-pass je izjavil:

Nabavil sem Crucial MX500 na nemskem Amazonu za Black friday, cena je bila 250€. https://www.amazon.de/dp/B078C515QL/
Ohisje sem pa nabavil i-tec MySafe USB 3.0, potem ko sem imel ze enega doma eno leto. https://www.amazon.de/i-tec-MySafe-Easy...
Cisto neproblematicno, dela vse super.


Hvala za odgovor in linke! :)

rawlit ::

Na amazon.it 221,38 EUR (všteta poštnina). Jaz jo dobim jutri.

Primarno za media center, probal pa bom tudi kako igro. Kakšne možnosti sploh imam, če doma nimam gaming PCja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

Saul Goodman ::

rawlit je izjavil:

Na amazon.it 221,38 EUR (všteta poštnina). Jaz jo dobim jutri.

Primarno za media center, probal pa bom tudi kako igro. Kakšne možnosti sploh imam, če doma nimam gaming PCja?


igraš lahko npr. fortnite (je zastonj). z gamepadom ali kombinacijo tipkovnica+miška. igraš lahko večino (vse?) iger iz steama. izbire je ogromno. ne rabiš gaming računalnika, ker streamaš preko interneta in ker je ta storitev trenutno zastonj (beta faza). upam le, da imaš vsaj 30/5 mbit povezavo. dovolj hiter internet je pogoj za dobro uporabniško izkušnjo, v tem primeru.

OK.d ::

Na 20/10 pri 22 pinga pri meni ni ravno za resno igro:P
LPOK.d

Saul Goodman ::

OK.d je izjavil:

Na 20/10 pri 22 pinga pri meni ni ravno za resno igro:P


ne vem kako je na nižjih hitrostih, povem lahko le zase: pri 100/20 optiki zadeva špila v 0 in je dovolj igrabilna, da nihče v gospodinjstvu ne pritožuje nad odzivnostjo ali kvaliteto slike. je pa res, da nihče ni "pro gamer". :P

rawlit ::

Hvala za usmeritev. Jaz sem na optiki 200/20, racunam, da bo delalo.

Se kaksne "must have" aplikacije?

branc ::

200/20 je vrh glave. Jaz imam 35/5 in deluje BP.

Tukaj imaš kar nekaj tweakov, zihr se bo najdlo kaj, kar boš videl kot kotistno.


Želim povezati nekaj 'smarthome' stvari, za to je 'za-male-pare' potrebno dokupiti Smartthings Nvidia shiled link. Skoraj neverjetno se mi zdi, da pri hitrem pregledu ponudbe našel ENO SAMO strank (amazon, itq), kjer bi lahko dokupil to pritiklino, drugače se jo lahko dobi samo v bundlu s samim sheildom. Že gledam alternative...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

OK.d ::

Tisto iz linka je US-only.
Nabaviš google home mini in upravljaš pametne stvari.
LPOK.d

stevie boy ::

jaz igram pubg mobile na shield tv.
60fps full hd brez problema

iglavc ::

Pozdrav,

zanimam se za nakup Nvidia Shield. Pred nakupom bi rad preveril kakšne so možnosti priklopa Telekom SBOX in bluetooth ozvočenja preko Nvidia Shield tv boxa. Ali gre to urediti in na kakšen način vezave, da bi lahko gledal tv in uporabljal bluetooth ozvočenje hkrati pa imel možnost koristiti Nvidia Shield z bluetooth ozvočenjem. Hvala.

Lep pozdrav.

Mavrik ::

Joj, prosim prosim ne vezat zvočnih sistemov preko Bluetootha. Ne bo delalo stabilno in skoraj gotovo boš mel hude težave s sinhronizacijo zvoka k sliki. Uporabi kable ali namenske brezžične sisteme.
The truth is rarely pure and never simple.

iglavc ::

Mavrik je izjavil:

Joj, prosim prosim ne vezat zvočnih sistemov preko Bluetootha. Ne bo delalo stabilno in skoraj gotovo boš mel hude težave s sinhronizacijo zvoka k sliki. Uporabi kable ali namenske brezžične sisteme.


Hvala za odgovor. A misliš ne vezat na Nvidio ali na Sbox ? Kateri so pa namenski brezžični sistemi ??? Prosim za pomoč. Hvala.
««
4 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247094 (1291) i8t76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561078872 (338879) Mavrik
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232313 (21678) sasoe
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236040 (5017) Erzo

Več podobnih tem