» »

NVIDIA Shield

NVIDIA Shield

««
2 / 17
»»

spyker123 ::

Jaz sem malo prej naročil prek alzashopa..vse skupaj 236 evrov..v ponedeljek GLS dostavi

neo5468 ::

Kolega je kupil grafično preko alzashop in ni bilo nobenih problemov.

wragetz ::

Tudi sam sem ga kupil na alzashop, dostava kot je bilo napisano, imaš sledenje pošiljke preko GLS, plačaš preko paypala. Skratka, nobenih problemov z alzashop, vse je bilo v redu.

Lp

spyker123 ::

wragetz je izjavil:

Tudi sam sem ga kupil na alzashop, dostava kot je bilo napisano, imaš sledenje pošiljke preko GLS, plačaš preko paypala. Skratka, nobenih problemov z alzashop, vse je bilo v redu.

Lp

NIvidia shield? in kako si zadovoljen?

jk ::

Alzashop - vse korektno, hitro in zanesljivo.
Nvidia Shield - dela k urca. :) 3 mesece dnevne uporabe, 0 problemov.

spyker123 ::

Si naročen na nvidia geforce now games? ali ga imaš zgolj za predvajanje?

wragetz ::

spyker123 je izjavil:

wragetz je izjavil:

Tudi sam sem ga kupil na alzashop, dostava kot je bilo napisano, imaš sledenje pošiljke preko GLS, plačaš preko paypala. Skratka, nobenih problemov z alzashop, vse je bilo v redu.

Lp

NIvidia shield? in kako si zadovoljen?


Ja, shield. Zadeva je top of the top, prej sem imel minixa, ki je tudi delal dobro ampak kljub visoki ceni je shield vreden vsakega centa in daleč najboljši android tv, kar sem jih imel do sedaj.

OK.d ::

Samo updejte ima pa morilske, nikoli nisi siguren če ti bo vse delovalo po posodobitvi tako kot prej, ali celo slabša varijanta da ti ga ne brickne.
Uporabniki so še zraven beta testerji;(
LPOK.d

spyker123 ::

GLS kurir pokliče pred prihodom? ker smo pri nas vsi v službah, da mi ne bo hodil zjutraj ob 10 uri...upajmo, da misli priti popoldan..

wragetz ::

spyker123 je izjavil:

GLS kurir pokliče pred prihodom? ker smo pri nas vsi v službah, da mi ne bo hodil zjutraj ob 10 uri...upajmo, da misli priti popoldan..


Ne pokliče, vsaj mene ni. Jaz sem nekje označil alternativno GLS lokacijo, meni najbližjo petrolovo bencinsko črpalko in me je pošiljka tam čakala.

manta ::

Uporablja kdo od vas shielda za gledanje ip televizije (t2, telekom...) preko kodija? Deluje tekoče, brez kockanja, zatikanja?

spyker123 ::

wragetz je izjavil:

spyker123 je izjavil:

GLS kurir pokliče pred prihodom? ker smo pri nas vsi v službah, da mi ne bo hodil zjutraj ob 10 uri...upajmo, da misli priti popoldan..


Ne pokliče, vsaj mene ni. Jaz sem nekje označil alternativno GLS lokacijo, meni najbližjo petrolovo bencinsko črpalko in me je pošiljka tam čakala.


kje si pa to napisal glede druge lokacije? a ni bilo treba podpisati za pošiljko?

budnost ::

manta je izjavil:

Uporablja kdo od vas shielda za gledanje ip televizije (t2, telekom...) preko kodija? Deluje tekoče, brez kockanja, zatikanja?


Shielda uporabljam že skoraj eno leto. Dosedaj sem prezadovoljen z uporabnostjo, hitrostjo in fluidnostjo celega sistema. Ip televizija deluje tekoče, brez kockanja in zatikanja. Gledam pa jo preko IPTV playerja, Kodi mi za gledanje televizije ne sede preveč. IPTV player je bolj pregleden in fleksibilen, vsaj meni osebno.

manta ::

Lahko prosim poveš točno katero iptv player aplikacijo uporabljaš? Na shield playstoru mi ne najde ničesar.

wragetz ::

spyker123 je izjavil:

wragetz je izjavil:

spyker123 je izjavil:

GLS kurir pokliče pred prihodom? ker smo pri nas vsi v službah, da mi ne bo hodil zjutraj ob 10 uri...upajmo, da misli priti popoldan..


Ne pokliče, vsaj mene ni. Jaz sem nekje označil alternativno GLS lokacijo, meni najbližjo petrolovo bencinsko črpalko in me je pošiljka tam čakala.


kje si pa to napisal glede druge lokacije? a ni bilo treba podpisati za pošiljko?


Tam nekje na GLS tracking strani je ena opcija, ne spomnim se točno. Podpisal pa sem prevzem pošiljke potem na petrolu.

spyker123 ::

sporočam, da sem dobil nvidio shield..se pa zajebavam z eon aplikacijo, ker mi ne gre prijaviti naprave v moj telemach

robertus23 ::

Tudi jaz nisem uspel s Eon prijavo na Nvidia Shieldu.Zgleda da imajo na Telemachu omejitve kar se tiče boxov in android tv.Na iPad pro sem se lahko normalno prijavil v aplikaciji.Očitno je res , kajti v Moj telemach piše da imam na voljo 0 smart tv(pri ostalih napravah pa mi piše 3 od 5 naprav).Sklepam da smatrajo android tv in smart tv isto kot njihov box.

Zgodovina sprememb…

budnost ::

manta je izjavil:

Lahko prosim poveš točno katero iptv player aplikacijo uporabljaš? Na shield playstoru mi ne najde ničesar.


Lahko vtipkaš "IPTV" v playstoru. Vrže ti dva programa (bele črke na plavi barvi), eden je free verzija z reklamami, drugi je plačljiva z reklamami. Inštaliraj in že lahko gledaš, če maš playliste.

wragetz ::

Jaz sem se prijavil brez problemov. Na moj telemach moraš imeti omogočeno prijavo android tv naprave (odvisno od naročniškega paketa). Na shield naložiš eon aplikacijo (za android tv, ki ni ista kot za mobilne android naprave) in potem moraš za aktivacijo na portalu moj telemach vpisati avtorizacijsko kodo. Če nimaš ustreznega naročniškega paketa (ki ne omogoča prijave android tv) ali ustrezne android tv aplikacije, stvar ne deluje.

Lp

robertus23 ::

wragetz je izjavil:

Jaz sem se prijavil brez problemov. Na moj telemach moraš imeti omogočeno prijavo android tv naprave (odvisno od naročniškega paketa). Na shield naložiš eon aplikacijo (za android tv, ki ni ista kot za mobilne android naprave) in potem moraš za aktivacijo na portalu moj telemach vpisati avtorizacijsko kodo. Če nimaš ustreznega naročniškega paketa (ki ne omogoča prijave android tv) ali ustrezne android tv aplikacije, stvar ne deluje.

Lp

Hvala za info.Imam gold paket trojka extra opti.

Zgodovina sprememb…

spyker123 ::

wragetz je izjavil:

Jaz sem se prijavil brez problemov. Na moj telemach moraš imeti omogočeno prijavo android tv naprave (odvisno od naročniškega paketa). Na shield naložiš eon aplikacijo (za android tv, ki ni ista kot za mobilne android naprave) in potem moraš za aktivacijo na portalu moj telemach vpisati avtorizacijsko kodo. Če nimaš ustreznega naročniškega paketa (ki ne omogoča prijave android tv) ali ustrezne android tv aplikacije, stvar ne deluje.

Lp


samo ena eon aplikacija je na google play na nvidii

OK.d ::

Ja ostale oz. drugo pa sideloadaš na shielda.
LPOK.d

spyker123 ::

zdaj mi je uspelo urediti..so mi pa morali zbrisati profil na moj telemach in sem se ponovno registriral in potem se mi je pod razdelkom EON prikazalo polje, kamor se vpiše avtorizacijska koda za smart tv, tako da zadeva deluje..

wragetz ::

Je kdo posodobil na 6.2? Kako se obnese, deluje v redu ali so spet kake težave?

Lp

spyker123 ::

Jaz sem takoj posodobil in do sedaj nisem opazil kakih težav..igrate kake igre, katere? moti me, da ne morem najti kake fife ali pes za shield tv konzolo..

OK.d ::

Jaz sem še kar na 5.1, ker s temi updejti pri nvidiji je kot loterija, nikoli ne veš če boš dobil mačka v žaklju-zabrikano konzolo:P
LPOK.d

mat11 ::

Nabavil Shielda in ga updetal, kar je bila očitno napaka. In me sedaj malce zajebava dostop do Shielda iz PCja. Ko zaspi , tudi če ga zbudim ne morem več dostopati do njega. Šele ko izklopim Network storage in ga ponovno vklopim lahko spet dostopam do diska, na žalost samo do naslednjič. Ima kdo rešitev?
Glede zunanjega diska in problema pri kopiranju, bo mogoče moja izkušnja pomagala. Dodal sem 1 TB 2,5 inchni USB3 dodatni disk, ki je brez napajanja. Delal je BP, dokler nisem poizkusil preko PCja kaj kopirati na njega. Kopiranje se je začelo hitro potem pa čez kakšnih 10 sekund ustavil. Ko sem dal drugi disk z svojim napajanjem pa je začelo kopiranje delovati. Očitno USB vhod da premalo elektrike in se zadeva ustavi.
mat

Tsunamii ::

Shield in Xbox ..same ? RAzen da je shield cenejsi nov. Studiram da bi kupil Xbox/ps3/4 da ga imam namesto Tvboxa..ker mi gre Mini na zivce ze. Torej priklop Diska in NEtflix na spdif/5.1 zvocniki. KAko to deluje ? Torej od shielda/Xbox/PS3/4.

Upam da ne smetim prewec tukaj.
Hvala.

robertus23 ::

mat11 je izjavil:

Nabavil Shielda in ga updetal, kar je bila očitno napaka. In me sedaj malce zajebava dostop do Shielda iz PCja. Ko zaspi , tudi če ga zbudim ne morem več dostopati do njega. Šele ko izklopim Network storage in ga ponovno vklopim lahko spet dostopam do diska, na žalost samo do naslednjič. Ima kdo rešitev?
Glede zunanjega diska in problema pri kopiranju, bo mogoče moja izkušnja pomagala. Dodal sem 1 TB 2,5 inchni USB3 dodatni disk, ki je brez napajanja. Delal je BP, dokler nisem poizkusil preko PCja kaj kopirati na njega. Kopiranje se je začelo hitro potem pa čez kakšnih 10 sekund ustavil. Ko sem dal drugi disk z svojim napajanjem pa je začelo kopiranje delovati. Očitno USB vhod da premalo elektrike in se zadeva ustavi.

Si probal posikat rešitev tukaj:
https://forums.geforce.com/default/boar...

mat11 ::

Sem že gledal. Sicer mi trenutno dela, če imam raziskovalec diska na Shieldu skoz odprt. Shield sam zginja ampak do diska imam na ta način dostop. ??
mat

Ghost007 ::

ki dobiti to cheapest?

robertus23 ::

Ghost007 je izjavil:

ki dobiti to cheapest?

Trenutno pri severnih sosedih:
https://geizhals.at/nvidia-shield-tv-20...
Še malo severneje:
https://geizhals.de/nvidia-shield-tv-20...
https://www.amazon.de/Nvidia-Streaming-...

Ni glih najbolj ugoden zajt za nakup Nvidia Shield-a

Tsunamii ::

Ne me fentat zdaj..sam a se ne splača skloraj raje kaksnega Xboxa kupit..? par € vec in imas boljso masino za vse. Ne govorim zdaj X ampak kaksna prejsna verzija. Ker sam sem v dilemi kaj kupit.

Mavrik ::

Zato ker Shield nima ventilatorjev in ne tuli. Obenem pa laufa kakšne aplikacije ki za Xbox niso na voljo.
The truth is rarely pure and never simple.

robertus23 ::

Tsunamii je izjavil:

Ne me fentat zdaj..sam a se ne splača skloraj raje kaksnega Xboxa kupit..? par € vec in imas boljso masino za vse. Ne govorim zdaj X ampak kaksna prejsna verzija. Ker sam sem v dilemi kaj kupit.

Če ti je na prvem mestu igranje iger in tu pa tam kak film za pogledat potem res pride v poštev igralna konzola.
Sam sem se odločil za Nvidia Shield TV predvsem za gledanje filmov(gladko predvajanje 4K HDR vsebin z 60 fps in več v D Atmos)ter tv serij.Sem imel android boxe (minix-8h,u1,u9h) pa se noben ne more primerjat s Shieldom.Pa tud kakšna igra včasih pade.Skratka sem zelo zadovoljen.
Še to omenim, da AirPlay in Chromecast delata v nulo.

Ghost007 ::

Normalno da zarad igranja PC iger. Oz Stremanja PC iger. Pa verjetno bi PRO verzijo hotel zaradi plex servera.

Trenutno imam Geforce Now beta za PC in dela odlicno.

OK.d ::

Mavrik je izjavil:

Zato ker Shield nima ventilatorjev in ne tuli. Obenem pa laufa kakšne aplikacije ki za Xbox niso na voljo.

Btw, shield ima ventilator vendar je skoraj neslišen;)
LPOK.d

Tsunamii ::

robertus23 je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Ne me fentat zdaj..sam a se ne splača skloraj raje kaksnega Xboxa kupit..? par € vec in imas boljso masino za vse. Ne govorim zdaj X ampak kaksna prejsna verzija. Ker sam sem v dilemi kaj kupit.

Če ti je na prvem mestu igranje iger in tu pa tam kak film za pogledat potem res pride v poštev igralna konzola.
Sam sem se odločil za Nvidia Shield TV predvsem za gledanje filmov(gladko predvajanje 4K HDR vsebin z 60 fps in več v D Atmos)ter tv serij.Sem imel android boxe (minix-8h,u1,u9h) pa se noben ne more primerjat s Shieldom.Pa tud kakšna igra včasih pade.Skratka sem zelo zadovoljen.
Še to omenim, da AirPlay in Chromecast delata v nulo.


Imama android box in sem zelo nezadovoljen. REsno. Recimo obcsno zatikanje filmov..nanizank. Kaksen format ne prebavi. Plus ker imam opticni izhod (s/pdif) mi ne predvaja na Netflixu 5.1 ...

Predvsem NE igram igre in rabim predvsem to, da delajo VSI formati in Netflix 5.1 ! Zdaj Shield je preko 200€ ena skatlica. Docim Xbox je 100€ drazji ... in slucajno ce bo moj otrok hotel kaj igrat ima moznost. Mah realno je vse to drago, da hocem gledat filme/nanizanke/Netflix 5.1 in kvalitetno.

robertus23 ::

Tsunamii
Potem je Nvidia Shield idealen.Predvaja vse kar je możno pa tudi igre(če nisi kakšwn profi-zahteven igralec ) super tekoče delajo.

Mavrik ::

OK.d je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Zato ker Shield nima ventilatorjev in ne tuli. Obenem pa laufa kakšne aplikacije ki za Xbox niso na voljo.

Btw, shield ima ventilator vendar je skoraj neslišen;)


Huh, TIL. Za razliko od PS4 oz. Xboxa se ga res ne sliši :)

Tsunamii je izjavil:


Imama android box in sem zelo nezadovoljen. REsno. Recimo obcsno zatikanje filmov..nanizank. Kaksen format ne prebavi. Plus ker imam opticni izhod (s/pdif) mi ne predvaja na Netflixu 5.1 ...


Tudi Shield TV ne bo predvajal Netflixa / Amazona v 5.1 preko SPDIF. Žal.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

dr.sah ::

ziv, zanima me kako KODI dela na Nvidi, kako je z 4k vsebino, dela tekoče ali se zatika? trenutno imam Intel NUC i7 zadnja genereacija, a je hudič tako glasen, da razmišljam o alternativi.

pegasus ::

4k vsebine so edini razlog, da kupiš shield tv + kodi :)

dr.sah ::

to vem, edino to me zanima.

Tsunamii ::

Mavrik je izjavil:

OK.d je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Zato ker Shield nima ventilatorjev in ne tuli. Obenem pa laufa kakšne aplikacije ki za Xbox niso na voljo.

Btw, shield ima ventilator vendar je skoraj neslišen;)


Huh, TIL. Za razliko od PS4 oz. Xboxa se ga res ne sliši :)

Tsunamii je izjavil:


Imama android box in sem zelo nezadovoljen. REsno. Recimo obcsno zatikanje filmov..nanizank. Kaksen format ne prebavi. Plus ker imam opticni izhod (s/pdif) mi ne predvaja na Netflixu 5.1 ...


Tudi Shield TV ne bo predvajal Netflixa / Amazona v 5.1 preko SPDIF. Žal.


Hvala za info! Potem odpade Shield za SPDIF/Netlfix/5.1 :( Ni druge kot Xbox ( saj upam da vse dela na njemu..filmi (formati) ) iin ga obcasno tudi kaj preigrat ( ce je ze doma ) kaksen Rally ( volan :D )
Hvala vsem za info.

polde66 ::

Tudi na Android boxu je treba v KODI pa kakšne k podpore kodiranju izklopit pa bo bolje delalo. Sploh na Androidu 7 in kodi 17+. Stvari so pač take, da ni vse narejeno tako da vklopiš in dela. Sam z navadnim boxom Tanix TX max nimam problemov koštal me je 28 eur in mal drobiža. Netfliksa ne gledam, gledam pa vse na Terrariumu ali pa prek addonov in kodija. 4K vsebin nimam ker nimam 4K tv. Sem pa zadovoljen z FHD. Iger ne igram pa imam bluetooth. Imam pa PC in sheram datoteke.
Kaj hočem povedat, da vsak za svojimi potrebami teži in popolnega predvajalnika za vse ni in še to moraš par stvari poznat kako delujejo enako kot z računalnikom. Biti malo sam svoj mojster.
polde

Mavrik ::

Tsunamii je izjavil:


Hvala za info! Potem odpade Shield za SPDIF/Netlfix/5.1 :( Ni druge kot Xbox ( saj upam da vse dela na njemu..filmi (formati) ) iin ga obcasno tudi kaj preigrat ( ce je ze doma ) kaksen Rally ( volan :D )
Hvala vsem za info.


Upam da razumeš, da SPDIF kot standard (kabel) ne more nositi DD+, ki ga uporabljata Netflix ali Amazon. Tako da bo Xbox moral prekodirati format v DD - tako da preveri a Xbox to sploh zna.

dr.sah je izjavil:

ziv, zanima me kako KODI dela na Nvidi, kako je z 4k vsebino, dela tekoče ali se zatika? trenutno imam Intel NUC i7 zadnja genereacija, a je hudič tako glasen, da razmišljam o alternativi.


Meni 4K HEVC s TrueHD audio (passthrough) predvaja ok. Pri previjanju mal rabi da se pobere k sebi, ampak načeloma je ok.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tsunamii ::

Mavrik je izjavil:

Tsunamii je izjavil:


Hvala za info! Potem odpade Shield za SPDIF/Netlfix/5.1 :( Ni druge kot Xbox ( saj upam da vse dela na njemu..filmi (formati) ) iin ga obcasno tudi kaj preigrat ( ce je ze doma ) kaksen Rally ( volan :D )
Hvala vsem za info.


Upam da razumeš, da SPDIF kot standard (kabel) ne more nositi DD+, ki ga uporabljata Netflix ali Amazon. Tako da bo Xbox moral prekodirati format v DD - tako da preveri a Xbox to sploh zna.

dr.sah je izjavil:

ziv, zanima me kako KODI dela na Nvidi, kako je z 4k vsebino, dela tekoče ali se zatika? trenutno imam Intel NUC i7 zadnja genereacija, a je hudič tako glasen, da razmišljam o alternativi.


Meni 4K HEVC s TrueHD audio (passthrough) predvaja ok. Pri previjanju mal rabi da se pobere k sebi, ampak načeloma je ok.



Preverjeno na ps3 IN ps4 DA DELA netflix na spdif / 5.1 FANTASTICNO! Zdaj bom dobil kmalu se Xboxa (ne vem katero verzijo - verjetno lite/neki - 2016/7 letnik ) in se tam sprobam. Vem da lahko na racunalnik in TV - ce imas to moznost. Mini compa ne mislim kupit. Mi je bolj Xbox. Tv boxi kupim takoj ce dela kot mora kar rabim. Rabim pa Netflix/spdif ( Tv je pac 8 let stara plazma..in nima moznosti Netflixa) ter 1080P filmi/nanizanke v vseh danasnjih formatih. Kar na mojem Tv boxu ni. Torej ce dela na Xboxu 360/one/x ... neki od tega bom pac kupil.

Mavrik ::

Potem bi jaz na tvojem mestu vzel Xbox One S - ker podpira tudi moderne HDR UHD Blu-Raye in boš jih lahko gledal ko boš plazmo menjal za neki 4K HDR :)
The truth is rarely pure and never simple.

Tsunamii ::

Mavrik je izjavil:

Potem bi jaz na tvojem mestu vzel Xbox One S - ker podpira tudi moderne HDR UHD Blu-Raye in boš jih lahko gledal ko boš plazmo menjal za neki 4K HDR :)


Havala ti. NEkaj takega sem tudi sam razmisljal. Ker cez 1-2 leti pride menjava na OLED 4k. Predvidevam da tudi iz prenosnega usb diska lepo bere filme.
Se opravicujem, ker smetim v tej temi ampak je bilo prvotno povezano s shieldom DA/NE.

Mavrik ::

Preveri te stvari ker nisem prepričan da ti bo Xbox One S bral piratske filme z diska - tudi Kodi nima vse podpore.
The truth is rarely pure and never simple.
««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247080 (1277) i8t76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561078765 (338772) Mavrik
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232280 (21645) sasoe
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236039 (5016) Erzo

Več podobnih tem